Téma: Idõhurok

10/10
offtopic
makovecz1972 2015 júl. 03. - 12:18:39 10/10
(191/271)
Aha biztosan így van. De jó hogy ez csak egy film, ami egy irodalmi - és nem tudományos mûvön - alapszik, és ezt a témát dolgozza fel! Magáról a filmrõl vagy a novelláról elmondhatod, hogy tetszik, vagy sem azt is leírhatod, hogy miért tetszik és miért nem, a többi amiket leírtál nem több süketelésnél.

Nem hiszem, hogy tudományos vitát kellene folytatnom az idõutazásról vagy a kvantumfizikáról, fõleg egy olyan emberrel, akinek fogalma sincs pontosan mi is a tudomány, és magának a tudománynak a tudományos élet által megfogalmazott definicióját is cáfolja! Bár ezzel semmi gond, ha valaki tényeket próbál cáfolni de ezt nevezik fantáziának. Az egyes emberek belsõ fantáziájára meg nem igazán vagyok kíváncsi!

Van még esetleg valami hasonló nagyon okos megjegyzés?
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 15. - 10:12:21 10/10
(190/271)
Örülök neki, de ez szerinted kit érdekel és mi köze a témához?
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 14. - 17:25:58 10/10
(189/271)
Figyelj csak, egy kérdésre válaszolj nekem, hagyjuk a "katicákat" a "tudományos tényeket", a "vicces" a "diktároros" megjegyzéseket, csak arra lenné nagyon kíváncsi, ha te nem akarsz velem társalogni, nem akarsz nekem válaszolni - amivel semmi gond, mert ez szíved joga -, akkor mi a fenének írsz nekem? Ha nem válaszolsz leírtam az elõzõ kommentben megértem az okaidat!

Az ilyen és ehhez hasonló megjegyzésekre és stílusra nem vagyok vevõ! És nem is akarok az lenni!

Az meg a te szavaiddal élve tényleg vicces, hogy olyan akar tudományról bármit is mondani, aki magának a tudománynak a definíciójával sincs tisztában és a hab a tortán titokban katicákat tenyészt hátul a kertben, mert szerinte ez a tudomány, de például fogalma sincs ki az a Rudolf Steinre! Pedig rákérdeztem! Na mindegy, de ebbõl az áltudományos halandzsából amivel esetleg megtisztelnél, nem fogok megharagudni, tehát nem kérek! :D :D
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 13. - 17:39:25 10/10
(188/271)
Amúgy csak egy kérdés, ha te annyira nem akarsz nekem válaszolni és beszélgetni velem, akkor mi a fenének írsz?

Ha nem írsz tudomásul veszem, hogy nem tudsz érvelni és nem tudod az állításaidat alátámasztani, nem foglak érte leszólni!

De eddig gyerekes megjegyzéseken kívül nem sok értelmes dolgot halhattunk tõled!

Téged tényleg ennyire zavar, ha valaki válaszol a kérdésedre és tényeket ír le, amit alá is támaszt? Mert cáfolni eddig egyetlen egy szavamat sem tudtad, csak teszed a személyeskedõ és sértõ megjegyzéseket? Bocs, de ha nem akarsz velem beszélgetni tudomásul veszem, hogy nincs meg a kellõ ismereted ahhoz, hogy vitatkozz velem! Szerintem elõbb pótold a hiányosságaidat aztán ha van kedved vitatkozhatunk, de ez amit te csinálsz ez nem vita, hanem tipikusan olyan ember reakciója, aki nem tudja egyetlen egy szavát sem alátámasztani ehelyett kötekedik, sérteget, személyeskedik, mellébeszél, kiragad, csúsztat és sorolhatnám!

Azt hiszem itt fejezzük be, az ilyen infantilis megjegyzésekre nem vagyok vevõ! Majd ha felnõttként tudsz viselkedni, akkor beszélgethetünk!
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 13. - 13:49:46 10/10
(187/271)
Tehát én aki leírtam neked egy tényt, én vagyok primitív, és te aki ilyen stílust engedsz meg magadnak, pusztán azért mert nem mered megköszönni, hogy kaptál egy választ a kérdésedre és még személyeskedésbe is átmész, igen te biztosan nem vagy az!

Az egész probléma gyökere az, hogy kérdeztél valamit, válaszoltam rá, te zsigerbõl megcáfoltad, én alátámasztottam forrással, és rájöttél butaságot beszéltél, és mivel félsz, beismerni, mert az égés lenne a számodra, ezért most meg inkább átmész személyeskedõ stílusba. A tévedést beismerni nem hiba, hanem a legnagyobb emberi erény! De te tudod!

Ha te tényeket akarsz cáfolni rajta! :D :D :D :D A második világháborút nem cáfolod meg, lehet az sem volt, ha a te logikádból indulok ki, még bizonyítani sem kell, csak megtagadom a választ! Nem?! Ezen az alapon! :D
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 12. - 17:44:25 10/10
(186/271)
Tehát eddig semmilyen példát nem mondtál, sületlenséget azt annál többet, örülök, hogy Márkus Lászlóról ilyen jó informált vagy, de semmi köze ahhoz, amirõl beszélünk, még iskolai végzettség sem kell, hogy valaki utánanézzen, hogy mit nevezünk tudománynak vallásnak mûvészetnek stb. ott a google elég sok irodalmat találhat! Attól, hogy valakinek nem volt érettségije még nem kell leírni, én nem is írtam le! De a waldorfozást te kezdted, annak mi köze volt ahhoz, amit írtam? ETTÕL, AMIT A TUDOMÁNYRÓL ÉS A TÖRTÉNELEMRÕL ÍRTAM TÉNY! EZEN SE MÁSKUS LÁSZLÓ SE A KATICABOGÁR NEM VÁLTOZTAT, OLVASS UTÁNA ENNYI!
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 12. - 17:41:12 10/10
(185/271)
Igen és? Cáfoltam bármit is abból, amit az elõzõ kommentben felsoroltam! Te kérdezted mi a tudomány, mi a történelem! Én leírtam neked, forrással alátámasztva, te ezt cáfoltad, rendben, én annyit kértem akkor bizonyítsd forrásokkal és bizonyítékokkal az igazadat, ehelyett folyamatosan süketelsz!

Úgy teszel, mintha amit leírtam volna nem úgy volna, mintha csak én találtam ki, de tévedsz ott vannak a linkek leellenõrizheted, aztán láthatod nem én találtam ki, és ennyi! Eddig semmi konkrétumot nem mondtál! :D :D Még példákat sem mondtál, a katicabogarazás meg nem igazán nevezném példának!
Amiket leírtál, annak semmi köze ahhoz, amirõl beszélünk!

Egy tény az, hogy mi a tudomány, egy másik, hogy mi a véleményed róla, de ha te megcáfolsz egy tényt és nem bizonyítod, az nem más halandzsázásnál.

A fórumban leírhatod, hogy tetszik vagy nem az adott alkotás, te ehelyett halandzsázol süketelsz, katicáról, waldorfról meg, hogy én vicces vagyok, meg diktátor meg a többi zagyvaság! Ha valaki fogalmi zavarban szenved az ne okoskodjon! Nem én szenvedek fogalmi zavarban! Az intelligenciának meg a többinek ehhez semmi köze! Segítõkészség mihez? Mondjam neked, igen milyen igazad van, de mibe is van igazad, semmi konkrétumot nem írsz most is csak süketelsz!
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 12. - 11:01:39 10/10
(184/271)
És halljuk, hogy szerinted, mi is a tudomány, és mi a történelem! Várom a definíciódat és ha lehet forrásokkal is támaszd alá! Ha erre nem vagy képes akkor szerintem jobb ha csendben maradsz a gyerekes süketelésre és halandzsára nem vagyok kíváncsi!
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 12. - 10:59:58 10/10
(183/271)
Meg szerintem te sem, én viszont a Debreceni Egyetemen végeztem történelem-politológia szakon, ez is egy tény! :D Most pedig a jogot végzem, ez is egy tény! :D :D
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 12. - 10:58:31 10/10
(182/271)
Talán olvasd vissza a kommenteket! Ne legyél már ennyire gyerekes!

Te kérdeztél valamit én leírtam neked mi, amit te cáfolsz, én alátámasztottam forrással, te meg semmivel!
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 12. - 10:49:25 10/10
(181/271)
Rudolf Steiner?
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 12. - 10:47:29 10/10
(180/271)
Ha egyszer nincs mit elfogadni és befogadni tõled! :D :D Se érvet, se forrást, se bizonyítékot nem láttam tõled.

Én leírtam neked egy tényt, hogy mi a tudomány stb., te cáfoltad, ok rendben cáfold, nincs ezzel semmi baj, de akkor valamivel támaszd is alá, ennyit kértem, erre valahogy nem vagy képes, ehelyett halandzsázol katicáról, meg viccrõl, most már diktátor is vagyok, aminek a fogalmával szintén nem vagy tisztában, na mindegy!

Tudod a vita így mûködik, állítok valamit alátámasztok, te cáfolod és szintén alátámasztod, és nem úgy, állítok valamit, te meg annyit mondasz, hogy nincs igazad, és ha megkérdezem miért, akkor az a válasz, hogy "vicces" vagy, "diktátor" vagy és persze a "katicabogár"!

Az nem vita, amit te mûvelsz és abban nem is szeretnék részt venni, keres magadnak korodbeli játszótársakat, akik vevõk a gyerekes megjegyzéseidre! Amit te csinálsz, úgy hívják okoskodás! Ezt csinálod! És mint mondtam az infantilis süketelésedre nem vagyok sem kíváncsi, sem vevõ!
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 12. - 09:30:58 10/10
(179/271)
Pontosan miben vicceltem neked? Amit állítok én alá is támasztom érvekkel és bizonyítással, te bagatellizáláson, süketelésen és személyeskedésen kívül, semmi értelmeset nem mondasz, ez az érvrendszered?

Igen megszoktam, hogy az érv nélküli emberek, ahelyett, hogy beismernék a hiányosságaikat, butaságokat hordanak össze, aztán meg szépn a másikat támadják ilyen gyermeteg módon mint te is teszed.

Jogod van a véleményedhez, de a hiányosságaid miatt nem én vagyok vicces, hanem te!

Legalább ne égesd már le magad jobban, hogy alapvetõ fogalmakkal nem vagy tisztában, igazából nekem mindegy ha te nevetséges akarsz lenni, a te dolgod!

És csak ismételni tudom magamat, infantilis butaságokat süketelõ, bagatelizáló gyerekekre nincsen idõm, itt a beszélgetést befejeztem veled! Ha vannak érveid, bizonyítékaid vagy értelmes véleményed, meghallgatlak, ha csak erre a "vicces vagy", meg "jaj de vicces vagy" megjegyzésekre futja, arra nem vagyok kíváncsi. A vitához két ember kell, akik ütköztetik az álláspontjukat, azt alátámasszák érvekkel és bizonyítékokkal.
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 11. - 23:10:02 10/10
(178/271)
Ez a te nagy érvelésed, hogy én vicces vagyok? Ettõl még a tény az tény, elmondhatod százszor, hogy vicces vagyok, de ezzel is csak azt bizonyítod, hogy üres szövegelés nem több, amit leírsz! ÉRVEID, BIZONYÍTÉKAID IS VANNAK, VAGY CSAK ALTATSZ?
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 11. - 22:30:28 10/10
(177/271)
bocs, de a hablatyolásoddal nem tudok mit kezdeni! ha valamit szeretnél mondani fejtsd ki, a többivel meg ne fárassz! Elmondtam neked mi a tudomány, mi a vallás, mi a történelem és a politika, azok tények leellenõrizheted, erre jössz valami liberális süketeléssel, viszont az álláspontodat nem hallottuk, pedig megadtam a lehetõséget!
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 08. - 20:31:30 10/10
(176/271)
A forgatókönyvek már csak ilyenek, mivel 100-120 percben kell összesûríteni, vagy kifejteni a történetet, ha szó szerint filmesítenék meg akkor a film kb. 15 perc lenne! Ezért átírják a storit, ezt nevezik forgatókönyvírásnak, ami alapján forgat a rendezõ, a saját ötletei alapján, majd a vágó, zene stb.! Tudod ezt hívják filmgyártásnak! :D
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 08. - 20:28:02 10/10
(175/271)
Bocs filmekrõl beszélünk és sci-fi irodalomról! Ehhez nem sok köze van a vallásnak, a tudománynak vagy a történelemnek! Zagyvaság amit írtál, és nem is értem, hogy kapcsolódik, ahhoz, amit az elõzõ kommentben írtam!
eIemes 2015 jún. 07. - 16:57:44
(174/271)
SPOILER

A novellában a "fizzler" (sistergõ) csupán egyetlen félmondatos utalás, a plasztikai mûtét csak a gender transzformáció része (nincs égési sérülés), az öreggel való találkozást és a halálát pedig teljes egészében a forgatókönyv-író tette hozzá, szépen kikerekítve a novellát. Szóval ez azon ritka film-adaptációk közé tartozik, amelyben sikerült valamit harmonikusan hozzáadni a történethez.
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 07. - 12:13:10 10/10
(173/271)
A film is egy mûvészeti alkotás, ami az alkotók alkotói szabadságán alapszik, és sokszor eltér attól, ahonnan az alapötletet vették. Robert A. Henlein egy jó scifi író, többek között õ írta a Csillagközi inváziót is, amibõl film is készült, azzal a különbséggel, hogy míg a regényben a bogarak elleni háború egy mellékszál volt és a regény egy katonai alapon szervezõdõ utópisztikus társadalomról szólt, addig a filmesített és filmeken továbbgondolt verziókban a bogarak elleni harc kapta a fõ hangsúlyt!
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 jún. 03. - 20:25:31 10/10
(172/271)
Novella! Eredetileg ez egy novella! :D