Téma: Ifjúság

10/10
elszabó 2015 dec. 31. - 12:35:04 10/10
(14/74)
Fred Ballinger nyugdíjba vonult zeneszerzõ és karmester valamint öreg barátja, Mick Boyle, a "testamentumának" forgatókönyvét író filmrendezõ a kezelések között az öregkorról, az emberi kapcsolatokról filozófálgatnak a maguk szarkasztikus módján egy elegáns svájci szállóban. Ráadásul Boyle fia éppen válni készül Ballinger lányától. Az öregkori romló emlékezet, a testi problémák és az apátia keverednek a hatalmas élettapasztalattal, és a "már megengedhetem magamnak" vidámságával. A szálló és vendégei kiváló terep a szemlélõdésre. A végén Ballinger mégiscsak elvezényli az angol királynõ felkérésére saját szerzeményét, melyben Sumi Jo énekel. Egy luxusszállótól persze látványosabb a film, de ahogy Fellini, úgy a sok tekintetben követõje Sorrentino sem csak ettõl jó. Értelmiségi öregeknek kötelezõ film!
3/10
Sonicated 2015 dec. 31. - 07:31:14 3/10
(13/74)
Valószínû valami filmes bennfentes háttér marketingje állhat a hype mögött, vagy maga Jane Fonda, és a hozzá tartozó hollywoodi elit, kb. olyan a színésznõ, hogy amiben õ szerepel, az biztos nem lehet bukó, mert akkor felakasztják a rendezõt..:)
Weisz és Caine nagy kedvencem, így az õ színészi játékuk szórakoztatott csak, bár Caine itt nem tudott játszani, nem olyan volt a szerepe. Én kinézek belõle még jó pár brutális agytekerõs filmet, a Harry Brown és a Sleuth felújítása se túl régi, és abban mesterszínészkedik. Nem is értem, hogy egy ilyen szerep miért kap díjat, amikor klasszisokkal jobb szerepei voltak az elmúlt években? Innen látszik, hogy nem a színészi játékokat díjazzák, hanem ez is egy üzlet, vagy pedig "figyeljétek mindjárt meghal, gyorsan adjunk neki egy díjat amíg még tudunk.."
blowup 2015 dec. 30. - 23:13:38
(12/74)
"Mûvészfilmnek túl hollywoodi, tömegfilmnek pedig túl mély." Magam sem írhattam volna szebben.
Én is értetlenül állok a hájpolás elõtt.
MC 82 éves, mire várjon? Örüljön, ha hívják. Épp most jelent meg egy májusi interjúja a zindexen, sok éhes szájat kell eltartania.
3/10
Sonicated 2015 dec. 30. - 21:57:24 3/10
(11/74)
Nem értem, Michael Caine hogy vállalhatta el ezt a szerepet... Eddig a leggyengébb film, amit láttam tõle. Pedig a legnagyobb kedvencem. Ez nekem olyan volt, mintha a halálra készülne, és ezzel a filmmel búcsúzna az élettõl.
Nagyon rossz ez a film, Michael Caine színvonalához képest. Ennél csak jobb forgatókönyveket szokott elvállalni. Önmagában véve annyira nem rossz film, de tele van klisékkel, a zenei rész csapnivaló, hatásvadász, nekem nem jött be. Mûvészfilmnek túl hollywoodi, tömegfilmnek pedig túl mély. 3/10.
Nikoletta Molnár 2015 dec. 26. - 11:43:43
(10/74)
Philip herceg? Gratulálok!
10/10
DrAnonymus 2015 dec. 15. - 10:40:43 10/10 Előzmény Asimov
(9/74)
@Asimov:

Csak annyit szeretnék a hozzászólásodra reagálni, hogy nyilván mindenkinek más a giccs fogalma, mindenkinél másutt van az a határ amitõl "rettenetesen csöpögõs"-nek nevez egy filmet, épp ezért nehéz is bármilyen szinten vitába szállni a véleményeddel.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy akkor egy pl. társadalom által még elfogadott (általam már tényleg giccsnek tartott) pl.spielbergi A.I. típusú filmet hogyan írnál le? Elõvennéd a hányózacskót? :D

Ez a film szerintem nagyon távol van a hollywoodi giccstõl. Azokkal összehasonlítva nem is nevezhetõ annak.
Nem célja, hogy egy Iñárritu féle Biutiful kategóriás gyomron rúgás legyen, és szerintem így van rendjén, mert kellenek ilyen könnyedebb filmek is. :)

Node ez is csak egy vélemény ;)
10/10
Borisska 2015 dec. 14. - 14:53:21 10/10
(8/74)
Imádtam! Karácsonyra jegyeket veszek a családomnak, szeretném nekik is megmutatni! Megható, elgondolkodtató és humoros! Mindenkinek csak ajánlani tudom! :)
Asimov 2015 dec. 09. - 16:20:47
(7/74)
A topikban eddig csak dícsérõ vélemények voltak.
Az enyém sajnos nem ilyen.
Szerintem egy túlságosan elnyújtott(majdnem kétóra hosszúságú),nagyon kiszámítható film volt, a történet pedig rettenetesen csöpögõs és már-már parádésan giccses.
Ennek ellenére minden tiszteletem a fõszerepeket vállaló színészeké, akik a hátukon vitték ezt az egész sztorit, de megfelelõ forgatókönyv és a gyenge rendezés miatt végül egy nagyon rossz, vontatott és unalmas film lett belõle.
10/10
DrAnonymus 2015 nov. 30. - 13:56:37 10/10
(6/74)
Nálam 10 pontos.

Különösen az fogott meg, hogy hogyan áll össze a film sokrétû (de nem szétszórt) története, a zenei világa, a színészi játékok, a vizuális élmény egy mûremekké.
Egyszerre könnyeden humoros, és mély is tud lenni a film. Mindenki haza visz valamilyen üzenetet belõle, mégse szájbarágós, vagy erõltetett.
Kellemes meglepetés volt az is, hogy a meztelenül is megjelenõ szépségkirálynõ szerepe egyáltalán nem tûnik öncélú pucérkodásnak. A szerepe egy rövid de okos párbeszéddel túllépi a más filmekben gyakran visszaköszönõ "kellett egy biodíszlet is" kategóriát, és szépen belesimul a film egészébe.

A Revizor kritikára: lehet, hogy a rendezõ elõzõ mûvéhez képest visszalépés ez a film, de én még nem láttam A nagy szépséget, így az összehasonlítási alapom az elmúlt évek mozifilmjei voltak, ebben a mezõnyben pedig egy szép gyöngyszem az Ifjúság.
10/10
DIRNDRA 2015 nov. 29. - 00:00:46 10/10
(5/74)
Tömören ....Részemrõl elvarázsolva..Képi világ, zene, (akit érdekel hallgassa meg a film zenéit..bónus élmény ) színészi játék, vágás, (ön)irónia, bölcs mondatok...olyan élménnyé ,üzenetté álltak össze, amelynek hála , ennél a filmnél sem kellett az üzleti alapon összerakott filmgyártás egy újabb termékétõl agymosottan kiszédelegnem a moziból.
Gyenge Zsolt ( Revizor) f.k.zós kritikájára mit is mondhatnék..Mondj valamit megcáfolom jellegû írás..., miközben nem azonosulok a gondolataival , tiszteletben tartom a véleményét ...
10/10
tolstoy 2015 okt. 08. - 22:04:45 10/10
(4/74)
Ma láttam. Zene: közepes (6), forgatóköny, casting, kamera: nagyon jó (9), vágás: kiváló (10).
Összességében lenyûgözõ, tempós/feszes rendezés, a sztori is OK. Érzelemdús, az elejétõl a végéig egy pillanatnyit sem volt unalmas. A fim szinte minden kockája a helyén volt.
Sztem az elmúlt 6-8 év legjobb mozija, bár én nem drámának minõsíteném: tele volt kifinomult, fantasztikus jó poénokkal.
teatea 2015 szept. 08. - 18:49:56
(3/74)
Nemtudni. Addig marad a nagy szépség.
Noémi Lilla 2015 szept. 08. - 09:35:56
(2/74)
Valaki tudja, mikor vetítik végre itthon is?
TitusLivius 2015 júl. 04. - 13:10:21
(1/74)
Lassan elénk hinthetnék már a bemutatót.... így szûk két hónappal Cannes után. Én fél nap alatt száguldtam volna át a kópiával székesfõvárosunkba, de lehet ez a film elõbb még megkerüli a Földet 80 nap alatt, mint Willy Fog hajdanán. Valami "nagy szépségre" számítok, bár azt felülmúlni már úgysem fogja Sorrentino mester.