hErO 2010 ápr. 26. - 20:04:29 Előzmény nerine
(423/663)
Az elején talán kicsit vontatott, de unalmasnak semmiképp sem mondanám.
10/10
nerine 2010 ápr. 11. - 13:37:56 10/10
(422/663)
Ez a film sztem alapjáraton unalmas. !!!DE!!!
Minden szereplõ egytõl-egyig szeretnivaló, bájos karakter, akik tündéri módon gabalyodnak bele a szerelem kiszámíthatatlanságába. Egész végig fülig ért a szám :P. A szereplõk szerethetõsége és bája viszi elõre ezt a filmet.
A kisfiú és az író karaktere volt a kedvencem. Alapjáraton imádnivaló az a kisfiú a nagy barna szemeivel és a szõke hajával, ami egyáltalán nem illik a fejére XD. És akkor erre rájön, hogy õ szerelmes és még a repülõtéren is kicselez minden õrt meg átvizsgálást, hogy elköszönjön a szeretett lánytól.
Az író és a takarítónõ esete pedig überelte az összeset sztem. Egyik sem értette a másikat és mégis ugyanarról beszéltek.
Saraht és Karlt sajnáltam a végén, de hát semmi sem lehet tökéletes :o).
Amit pedig még megjegyeznék én is, h valóban, még Hugh Grant is szerethetõ ebben a filmben XD. Pedig õ aztán az állandó méla undorral a fején baromira nem tartozik a kedvenc színészeim közé.
Még annyit, hogy, aki megnézi az felirattal nézze meg sztem. Számtalanszor elkezdtem szinkronnal, de mindig kikapcsoltam, mondván, hogy unalmas. Sokkal szerethetõbbé válnak a karakterek, sokkal inkább megragad minket a film bája, ha eredeti nyelven nézzük.
Egyik bnõm, aki eléggé érzékeny fajta, azt mondta, hogy elsírta magát a filmen mert annyira telecsordult szeretettel :P. Hát van benne vmi :P...
10/10
csipkefa 2010 márc. 19. - 02:28:52 10/10
(421/663)
Számtalanszor láttam már, dvd-n is megvettem. Annyi szerethetõ jelenet van a filmen, hogy az ember itt-ott magára, vagy a környezetére ismerhet. Tán ezért is szeretik olyan sokan a filmet. Nem is tudom, ki a kedvenc szereplõm. Még Hugh Grant is, aki amúgy .... nem szeretek, jó a szerepében.

Részegen idézni belõle meg külön élvezet! Már nem tudom, hányszor történt meg, hogy buliba menet hangosan mondogattuk egymásnak a buszon, hogy "Gyerekek! Ne vegyetek drogoooooot!..." hehehe

Jó ks agymosós film, de nem is kell mindennek a sátánról vagy épp a szenvedésrõl szólnia.
duranduran 2010 febr. 21. - 08:10:44 Előzmény fresia
(420/663)
Szia! Ismeretlenül.... :)

Meg tudtad szerezni az Igazából szerelem filmet?
Én ezt kértem Karácsonyra és megszereztük :)
A feliratok hiánya valóban botrányos, de a dvd-n rajta vannak.

szia, Évi
xy1000 2010 jan. 31. - 19:42:07
(419/663)
engem nem kötött le, rém vontatott és unalmas...
10/10
Thickleg 2010 jan. 27. - 00:04:52 10/10 Előzmény moksa
(418/663)
Ez a film korunk Reszkessetek betörõje. Minden karácsonykor le fog menni valamelyik adón, vagy bepakoljuk a lejátszóba. Megnézzük 10-en sokadjára, egy kicsit már ráununk, de legalább az ünnep egyik állandó pontja lesz (vagy már az is).

Ja és eszméletlen jó film. 10/10

:D
8/10
moksa 2010 jan. 16. - 19:38:39 8/10 Előzmény P.Márti
(417/663)
Én is pontosan így vélekedtem róla elsõ, sõt, második megnézésre is.
Aztán megtörtént a csoda velem is, és azóta egészen másként látom ezt a filmet....
Kitartás! :)))))))
Cordelia 2010 jan. 10. - 22:08:00
(416/663)
abszolut szórakoztató. Lehet, hogy másnap már nem fogunk rá emlékezni, de boldog vigyorral megyünk aludni.
musettekeringoje 2010 jan. 10. - 18:56:48
(415/663)
Én alapvetõen ki nem állhatom a romantikus, nyálas filmeket, eleinte féltem ettõl is, de annyira jó humor van benne, hogy a sziruposságot tulajdonképp kompenzálja, s nem kell önsajnálva pityeregni, sõt, nem is lehet, mert muszáj röhögni...:) S tényleg érdemes dvd-n megvenni, mert a nem feliratozott részek is nagyon jók. A hülye kereskedelmi csatornák meg "monnyanak le"...Még jó, hogy nem vágták meg, ahogy megtették már pár filmnél...
manócska 2010 jan. 10. - 01:24:31
(414/663)
Ez egy írtó aranyos, kedves, bájos film kedves, szerethetõ szereplõkkel...olyan kis szolíd, angolos. Semmi hivalkodás, túlzott amerikai ömlengés, felesleges ripacskodás. :-)
Mondjuk vicces, hogy az amerikai elnök itt a "gonosz" :-). Natalie (asszem így hívták Hugh Grant filmbéli asszisztensét) beszólásain azóta is röhögök, pedig már vagy féltucatszor láttam a filmet.
10/10
parsamorpha 2010 jan. 09. - 21:52:17 10/10
(413/663)
Jóformán az egyetlen angolszász "karácsonyi" film, amit végig tudtam nézni. Inkább mintha a franciák csinálták volna. :)
...Ahogy elnézem a Mancs kritikáját, a kilencvenes évek eleje óta ezek is megjárták a damaszkuszi utat.
judyka21 2010 jan. 09. - 21:39:31 Előzmény P.Márti
(412/663)
A hozzászólásod az idõpocsékolás.
10/10
csumpi@ 2010 jan. 09. - 20:48:11 10/10
(411/663)
Nagyon jó film, bármikor meg tudnám nézni!
... csak azt nem értem miért nem Karácsonykor adták... - no comment.
10/10
Firenze 2010 jan. 09. - 19:06:38 10/10
(410/663)
Ez az a film, ami mindenkor tetszik, szerintem megunhatatlan!
10/10
Petrapetrus 2010 jan. 09. - 18:59:57 10/10
(409/663)
Én az utóbbi idõszakban (december hó) vagy 6x láttam, és nem lehet megunni. :-)

A tévében meg tényleg nem feliratoztak? Degáz már... :-S A DVD-n tényleg van felirat. Sõt, a VHS-en is, amin megjelent...
rege 2010 jan. 09. - 18:21:07
(408/663)
Szerintem is túl van értékelve. Kétszer is láttam, már elõször is tisztában voltam azzal, hogy közönségsiker, s én is igyekeztem pozitívan hozzáállni, már csak a sztárfelhozatal kedvéért is. Az elsõ fele tetszett is, sok jó jelenettel ill. gondolattal, de a végén elveti a sulykot a sok a giccses, irreális megoldással. Nekem az igazán érdekes-értékes szálak pont a drámai történetek voltak (Emma T., Laura F.), amelyeken meg is hatódtam, s az a véleményem, hogy ezeket a szomorú végkifejleteket nem "meseszerû", szinte nevetséges-negédes befejezésekkel kellett volna ellensúlyozni a többi cselekményszálon. Érdekes keverék, ami miatt nem is tartom kifejezetten könnyed vígjátéknak. A kedvencem egyébként a Keira K.-s "epizód" volt. Összességében kb. 7 pontot ér nekem.
1/10
P.Márti 2010 jan. 09. - 12:39:56 1/10
(407/663)
Nekem roppant nagy csalódás volt a film. Sztárfelhozatal, de minek, ha ilyen gáz a sztori. Annyira elcukrozták, hogy a gyomorrontás veszélye áll fenn mindenkinél, aki rákészületlenül ül le megnézni. Határozottan idõpocsékolás.
10/10
kovi43 2010 jan. 08. - 23:28:40 10/10
(406/663)
Most láttam.
10-es
Elõttem leírtak sok jót és rosszat a filmrõl, de mindezektõl függetlenül csak javasolni tudom, hogy aki kedveli a könnyed filmeket, nyugodtan nézze meg.
tdk 2010 jan. 08. - 23:01:04 Előzmény ChaNel '09
(405/663)
Milyen kis naiv volt: "De hát nem is szeretsz...!" Tetszett a hangja (is). :)
tdk 2010 jan. 08. - 22:20:47
(404/663)
Ne már, tényleg? Mondjuk arról a nárcisztikus emberrõl sokat elmond.

Egyébként jó kis film, ügyesen keresztezõdnek benne a szálak, és sokszor a filmes megoldások terén is (pl. amikor ugyanaz a zene szól az esküvõn, mint az elõtte való jelenetben, és így észrevétlenül kerülünk át bele).

Nagyon élethû lett az a jelenet, amikor Colin Firth utazik a portugál lánnyal az autóban. Billy Mack beszólásai marha jók, meg az egész karakter maga! :D A laza miniszterelnök a másik kedvencem.


SPOILER
Az is tetszik, ahogy a végén minden lépés kijön a kissrácnak a reptéren, hogy a rég beígért vetkõzõs elõadás, amire a nézõ pont nem is számítana (sõt, már el is felejtette talán), épp a legjobbkor megy le a TV-ben. A Claudia Schiffer-es poén is mekkora már! Annál is inkább, mivel nincs, és ha jól tudom, nem is volt vele beharangozva a film. Gondolom, az Amerikai pités "jócsajt" sem véletlen választották arra a szerepre. Szóval jók ezek a kis apróságok, amiknek nem kerítettek nagy feneket, és persze érezhetõen angol a film.

Apropó, Mr. Bean a végén direkt falaz a reptéren? Csak mert távozóban eléggé olyan az a biccentés a fater felé.