Téma: Igazgyöngy

9/10
gabus53 2014 ápr. 18. - 01:37:56 9/10
(454/2414)
Általában nem szoktam fórumokon hozzászólni, de miután nagyon szeretem ezt a sorozatot, ezért végignéztem az elmúlt napok hosszaszólásait, és egy apró megjegyzésed nem igazán tetszik, idézem: "valami igen ócska, magyar SZTK-s mûanyag székeken..." Hát tudod, örülnék, ha a Magyarország-i rendelõkben ilyen "ócska mûanyag székek" lennének, mint ahogy a sorozatban is vannak.
Ezen kívül, ha már "SPOILER"-zel, gondolom, akkor biztosan tudod, hogy a SPOILER azt jelenti, hogy olyan információt adsz, amit nem feltétlen akarsz megosztani azokkal, akik még nem akarnak idõ elõtt bizonyos infókat megtudni. Ezért, a megjegyzéseket ugyanúgy ezzel a szóval is kell lezárni. Tehát nem ártana ezt a szót a megfelelõ helyre tenned idõnként.
Egyébként meg az, hogy Mehmet Fikri a kómából való felébredése után 1 perc múlva már otthon is volt, hát... talán meg kellenne nézned a sorozatot eredetiben török nyelven és akkor rájönnél, hogy sajnos nálunk borzalmasan megvágják nemcsak ezt, hanem általában minden sorozatot. Én már végignézem törökül (100 részbõl állt, 70-80 perces részek reklám nélkül), bár természetesen egy szót sem értettem belõle, de a történetet meg lehet érteni, és mit mondjak, egyre izgalmasabb...)
A sorozatot imádom, (mint ahogy ezt megelõzõen az Ezel-t és a Seherezade-t is, sõt remélem, a Karadayi sorozatot is megveszik, ami állítólag Törökországban übereli a Szulejmán sorozatot is, fõleg a 2 fõszereplõ miatt Berguzar Korel - Kenan Izmiraoglu).
:))
9/10
napraforgó 2014 ápr. 17. - 14:34:32 9/10
(453/2414)
Amúgy ki vezeti most Gyöngy varrodáját, meg a polóüzletét, most hogy Engin is kórházban van? Gyöngy meg most végre nem ezzel foglalkozik.
Spoiler
Kíváncsi vagyok, hogy Mehmet tesz-e majd valamit a börtönben megölt fiú gyilkosai ellen. Pl. megbízhatná az ügyvédjét (vagy egyiket, ha több is akadna), hogy járjon el a gyilkosok ellen. Legalább bûntessék meg a gyilkosokat, ha már a fiút nem lehetett megmenteni.
A nagyapa állapota rosszabbodik, mindenki a kórházba csõdül, hogy elbúcsúzhassanak tõle. Seref javaslatára a kis Defnét is viszik, holott Pinár mondja, hogy a gyerek nincs jól. A nagyapa szíve leáll, épp, amikor Bahar sírdogál mellette. Aztán szerencsére sikerül újraéleszteni. Seref megint intézkedik, az egyre rosszabbul lévõ Defnét vigyék haza, minek kellett egyáltalán behozni....

Gyöngy akciója, hogy elbújik a kocsiban, amikor Gökhán és Berk Tárikot akarják elcsípjni, rosszul sül el. Mintha Gyöngy teljesen megbolondult volna, beront a szállodai szobába, elkezdi ráncigálni Tárikot, hisztérikusan ordibálva, hogy nem vagy férfi, mindenkit tönkretettél, vald be, hogy minden a te hibád. A két fiú meg nem birja megfékezni. Hát csoda, ha Tárik túszul maga elé rántja?
Tárikot viszont jól átejti Dzsefdet. Megígéri neki, hogy magával viszi Marokkóba, de szépen otthagyja. Az elfogott emberei meg Tárikra vallanak (a fõnök már biztonságban), vigye el õ a balhét. Tárik nem tudja, mihez kezdjen most. (remélem elfogják)
Mehmetet így kiengedik, siet a kórházba. A család a folyosókon virraszt (valami igen ócska, magyar SZTK-s mûanyag székeken gubbasztanak. Nem tellett magánkórházra, ahol rendes ülõgarnitúrak vannak a várókban?) És csodák csodája, Mehmet Fikri magához tér. Sõt egy perc múlva már otthon üldögél a fotelban. Seref és Gülszün között viszont abban a percben kiújulnak az ellentétek, azon, hogy melyikük ápolja a nagyapát.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 17. - 14:09:06 9/10
(452/2414)
Ez egy jó kérdés. Gyöngy annyira sietett, nem volt ideje elolvasni azt a szerzõdést (?), teljesen megbízik Enginben, így látatlanban aláírta. Engin meg olyan érdekesen nézett utána. Tényleg mi lehetett?
margo1958 2014 ápr. 17. - 13:03:47
(451/2414)
Sziasztok! Szeretnék én is bekapcsolódni a beszélgetéseitekbe. Lassan Igazgyöngy függõ leszek, nagyon szeretem a sorozatot nézni.
Engin nekem se szimpatikus, de nem tudnám megmondani hogy miért. Mit íratott vajon alá vele mikor Gyöngy sietett?
malvinkicska 2014 ápr. 16. - 18:28:55
(450/2414)
Mankos Enginnel kapcsolatban nekem sem jók az elõre látásaim, nem volt szimpi soha nagyon nyomul, Gyöngy irányába eljátszottam a gondolattal, a vállalkozást csõdbe viszi, vagy a házasságuk megrontása a célja, de bármi lehet a forgató könyv író mit írt azt nem tudni egyszer minden a végéhez ér, és megtudjuk.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 16. - 16:59:03 9/10
(449/2414)
Egyelõre Enginben nem látok semmi gyanúsat. Kicsit rámenõs, rátelepszik Gyöngyre, de még semmi konkrétumot nem tudok ellene felhozni. Most meg meg is sebesült a család védelmében. Tanít valami egyetemen, vsagy valamiféle esti iskolában. Segít a diákjainak. eddig minden szép és jó.
Hacsak nem valami titkos beépített ember a maffiából??? ha pont az õ feladata volt ennek a Hidayetnek a likvidálása.... Mert akkor ügyesen csinálta, pont úgy nézett ki, mintha menekítette volna. Esetleg vigyázott, hogy az üldözõk utolérjék õket?
Na, majd kiderül, ha kiderül.

Amúgy hová tûnt Gülszün? õ a mai részben nem szerepelt. És hol van Levent, a férje? Most, hogy a lányát visszavitte a nagymamához Londonba, Esra meg magához vette Dohust, nyugodtan együttélhetnének. Mintha úgy búcsúzott volna Gülszüntõl, hogy egy hét múlva itt lesz. Azóta már több hét is eltelt.

Valaki tudja, hogy Dohus miért hívta haza az apját? ki kérte meg erre?
verafekete 2014 ápr. 16. - 15:03:43
(448/2414)
Nekem Engin nagy segítõkészsége nagyon gyanús... vajon a maffiával... , vagy egyéni akciója, hogy beférkõzzön a családba.. furcsa, honnan tudta, hogy hol kell keresni a sofõrt?
Igen, idõnként a szinkronhang nem igazán adja vissza az események hangulatát...
Ennek ellenére a Szívek szállodája után.. az egyik legjobb/ fordulatos sorozat, nem unalmas... és ami nekem nagyon lényeges nem harsány... igaz itt néhány
" furi" jelenet van... majd lassan megemésztem és rá fogok jönni, hogy mi az ami furcsa... nem természetes..
9/10
napraforgó 2014 ápr. 16. - 13:39:58 9/10
(447/2414)
Hát ezt nem hiszem el! Elfogták Tarikot, kihallgatták és elengedték. Tarik persze hárított mindent, õ nem tud semmirõl, õ tisztességes üzletember, a céget is azért hagyta el, mert nem tetszett neki, ahogy ott mennek a dolgok. Bahart is feketíti, õ akarta befolyásolni, stb, stb.
Mehmetet továbbra is fogva tartják, Onurt és Berket elengedik. A nagyapa változatlanul kómában van.
Hidayet meghalt, most a gyilkosait keresik. Ha azok vallanak... (de vajon miért is tennék?) Engin rendbe fog jönni, addig a kislányára a Sadoglu ház vigyáz.
Seref és Gyöngy minden ellentétet félretéve egymásba kapaszkodik. Meglepõen jól kijönnek egymással.
Mehmet bahart akarja megbízni a cég vezérigazgatói címével, de a nõ nem akarja elfogadni (pedig mit nem adott volna ezért korábban!).
Mehmetet kikezdik a börtönben, védelmi pénzt követelnek tõle, de õ nem akar adni.
Tarik mégis gyanúba keveredik: miért is vette a kamionokat?
malvinkicska 2014 ápr. 16. - 11:49:00
(446/2414)
Feketeagi a szinkron hang nekem sem jött be utána néztem A tiltott szerelembe Kivanc a Makraczi Zalán hangján beszél az sokkal jobban illik hozzá, a szép zenékrõl meg nem is beszélek, szerintem ez jó, szereplõ gárda hozzák a formájukat, Seref jelenbe meg van szelídülve nem akarom, hinni, hogy õ.
10/10
feketeagi 2014 ápr. 16. - 11:22:18 10/10
(445/2414)
A szinkronhangokat már kezdem megszokni, habár ha bele nézek az eredeti török nyelvûbe akkor még mindig elkeserít, hogy nem tudják még megközelíteni sem fõleg Mehmet eredeti hangja sokkal jobb, és mindkét fõszereplõ esetében sokkal több érzelemmel van tele török nyelvû, mint a szinkron hangoknál.

Olyan jó lenne magyar felirattal megnézni török nyelven, vannak szavak amiket már így is megértek, hát még ha lenne feliratos változat!
10/10
feketeagi 2014 ápr. 16. - 11:15:37 10/10
(444/2414)
A pasi aki az elsõ dalt énekli Orhan a sorozatban Rukié férje, nagyon meglepõdtem. Te jó ég mennyire más ebben a klipben, egész jól néz ki! Nagyon jól adja a filmbe a szerencsétlent.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 16. - 07:37:15 9/10
(443/2414)
A végén, amikor a maffiózók mindenkit lelõttek - csodálkoztam, hogy Gyöngyöt nem. Akkor még élõ tanú sem maradt volna. Még jó, hogy Gyöngy vett néhány órát vezetésbõl, Engintõl, meg talán az autósiskolától is, így azért csak elvezeti azt a kocsit. Vajon Hidayet és Engin túlélik a sebesülést?

Kicsit furcsának találtam, hogy a kis Dohus jelenlétében mondtak el minden rosszat az apjáról. Meg azt is, hogy a gyerek önállóan (???), az utcáról (mert dzsekiben volt) hívta fel az apját, hogy jöjjön azonnal. Én legalábbis nem láttam mellette felnõttet, nem tudni, ki vette rá, vagy rávette-e egyáltalán valaki, hogy a hívásával elõcsalogassa Tarikot a rejtekhelyérõl.
Én nem tartom valószínûnek, hogy egy kisgyerek (most állítólag 9 éves) ilyen "árulást" kövessen el az õt eddig szeretõ édesapja ellen - még ha az apja nem is túl jó ember, törvényt szegett, stb. Ezt egy ilyen korú gyerek nem tudja felfogni, illetõleg nyilván sokkal erõsebb a kötõdés a szûlõhöz, mint a "törvénytisztelethez".
10/10
feketeagi 2014 ápr. 15. - 20:29:40 10/10
(442/2414)
http://www.netd.com/diziler/yerli/gumus/gumus-2-sezon/gumus-40-bolum

ha valakit érdekel 48.30-nál kezdõdik, szerintem gyönyörû
10/10
feketeagi 2014 ápr. 15. - 20:26:25 10/10
(441/2414)
Nagyon mérges vagyok, nagyon elcseszték a szinkront. A törököknél nagyon fontos a zene, amikor a mai részbe a család ott van látogatóba a börtönbe a végén az eredetibe elkezdõdik egy török dal, amit egy férfi énekel, nagyon szomorú érzelmes,fájdalmas dal, gyönyörûen énekel a férfi. Hát erre azt a zenét rakták be ami a sorozat folyamán mindig a pozitív történéseknél megy. Komolyan hogy lehet így elcseszni valamit?
A film egészében a zene nagyon fontos szerepet játszik, az adott hangulatot tükrözi.............
9/10
napraforgó 2014 ápr. 15. - 19:20:30 9/10
(440/2414)
Na igen. Nem lehetne vigyázni az ilyesmikre? Egy ilyen sorozatnál nem írják elõ a színésznõknek, hogy nem eshetnek teherbe, ha a karaktere meddõ? Nem vágathatje le a hosszú haját, vagy nem festetheti be szõkérõl feketére, ha az nincs benne a forgatókönyvben?

A most futó koreai sorozat elõttiben a fõhõsnõ ruháját tévesztették el állandóan. Elment otthonról piros blúzban, hazaért világoszöldben. Kifutott a palota kapuján kék ruhában, mire kiért, már piros volt rajta, stb.
Én nem értek a filmezéshez, de úgy tudom, hogy vannak (vagy kellene lenni) ún. vágóképeknek, és amikor továbbforgatják, meg összeállítják a filmet, akkor igazodnak a vágóképhez és ugyanabba a kosztümbe öltöztetik a szereplõt.
Egy nagy költségvetésû sorozatban ilyesmire kellene néhány petákot szánni. Na, meg az öltöztetõre, kellékesre is...
9/10
napraforgó 2014 ápr. 15. - 18:23:41 9/10
(439/2414)
Azon, hogy most Engin és Gyöngy tegezõdik, én is fennakadtam, csak elfelejtettem szóvá tenni. Szerintem csak fordítási, szinkronizálási hiba.
És az is kis hiba, hogy amikor a rendõrök letartóztatták a Sadoglu ház férfitagjait, Onurnak még hosszabb volt a haja, mint másnap a fogdában... Nyilván nem ugrott be a kedvenc fodrásza... Berk haja viszont szépen megnõtt. Sõt Baharé is, már gyakorlatilag a derekáig ér.
Amúgy Tarik haja is rövidebb lett, de õ szabadlábon volt...
zyro 2014 ápr. 15. - 18:07:12
(438/2414)
Azt szeretném kérdezni, hogy Gyöngy mikor tegezõdött össze Enginnel, nemrég még magázódtak, vagy csak elsiklottam felette, na nem mintha nagy jelentõsége lenne, csak hát ez "közelebb" viszi Gyöngyhöz.Nagyon izgalmas volt a mai rész is, de hát most akkor meg már kocsit is tud vezetni,ha kell!
malvinkicska 2014 ápr. 15. - 17:43:14
(437/2414)
Ki fog ott derülni az igazság, nem sokáig lesz az börtönbe , Tarik és társai meglakolnak remélem.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 15. - 14:21:58 9/10
(436/2414)
Spoiler
Kicsit fura volt, hogy Bahar nem tudott Gyöngybe életet lehelni, az csak bámult bambán, amikor Bahar odament az iratokat keresni.
Na ma is volt épp elég történés.
A nagyapa még nem tért magához, a pasik a börtönt nehezen viselik. Bahar és Gökhán nyomoz, egyelõre sikertelenül.
Váratlanul beállít Esra a Sadoglu házba és jól lehordja Gülszünt, amiért hónapok óta nem tudja elérni sem õt, sem a fiát. Meggyanúsítja, hogy el akarja lopni a gyerekét. Csodák-csodája, épp Seref kel Gülszün védelmére és helyreteszi Esrát. Rájönnek, hogy itt is Tarik áll a háttérben, hazudott mindannyiuknak. Mindent tisztáznak és Esra magával viszi a fiát.
De Tarik eltûnt, ki tudja hová lett. A kis Dohus oldja meg a helyzetet, felhívja az apját azzal, hogy az anyja haldoklik, jöjjön azonnal.
A tárgyalás napja elérkezett. Tarik most érkezik (vajon honnan?), Bahar és Gökhán már várnak rá (a rendõrökkel).
Enginnek meg sikerült kinyomoznia, hol bújkál Hidayet, õ Gyönggyel érte megy. De sajnos Dzsefdet emberei is lesben állnak....

Viszont azt a hülye ügyvédet páros lábbal kellene kirúgni, nemhogy fizetni neki. Nem tudta elintézni a szabadlábon való védekezést, gyakorlatilag semmit nem lehet tudni a vádról, végül azt a baromságot tanácsolja Mehmetnek, hogy valamelyikük vállalja magára a bûncselekmény elkövetését azzal, hogy a többiek nem tudtak róla, akkor azokat elengedik.
Mehmet, meg amilyen hülye, az epizód végén bejelenti hogy megváltoztatja a korábbi vallomását és magára vállalja az összes bûncselekményt, amivel vádolják õket.
Egyszerûen nem értem, hogy miért nem várták meg a vádirat ismertetését, elkezdhették volna a bizonyítási eljárást, a tanuk kihallgatását, stb, stb. Még valamikor késõbb is, ha veszni látszik minden, akkor is megtehette volna ezt a valloást, de õ mindennek elébement. Most majd hozhatják az ellenbizonyítékokat, nem számít, hiszen már beismert mindent.
Istenem, ha a hülyeség fájna....
10/10
feketeagi 2014 ápr. 15. - 12:57:38 10/10
(435/2414)
Nekem is pont ez jutott eszembe:)))