Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 szept. 09. - 05:50:52 9/10
(2234/2414)
09.09.
Izgulok, hogy ma milyen nyelven kapjuk az epizódot. Törökül, magyarul, netán horvátul, vagy oroszul?
A kedves viasat nagyon rajta van a bábeli nylvzavar megszüntetésén. Világnyelvet a világnak! Amíg ez létrejön, hát mindenki tanuljon meg minél többet... A magyar, meg a török úgyis testvéri nép, együttéltünk vagy 150 évet párszáz éve, hát nosza elevenítsük fel a hagyományokat, ez manapság úgyis nagy divat.

Úgy tûnik, ma mégis a mgyar mellett döntöttek...

Bilúr biztatja az anyját, pakoljon össze, jöjjön vele az új házukba. Dilruba ellenáll, õ bizony megvárja a férjét.
Kenan a szokott kávézóban a merénylõket keresi. A pincér nem akar tudni semmirõl. befut a zegyik, a közvetítõ, K érdeklõdik, hol a két fickó. A pasi tájékoztatja, lesittelték õket, mert leszúrtak egy pénzes pasit.
Gy a kórházban mehmethez beszél, mondja megfelel a veséje, úgyis õk egy test egy lélek, minden jóra fordul, stb.
A rendõrfõnök a két pasit faggatja, megkérdi, mire adta K a pénzt. Azt hazudják, hogy a pasi bort akart tõlük venni. Tovább vallatják õket. végül bevalják, hogy õk voltak a merénylõk. csinos mesét tálalnak hozzá.
Orhán egy utazási irodában jegyet vesz Afjonba.
Dilruba magánnyomozót fogad fel Fikri megtalálására.
Pinár, gyöngy és seref a veseátültetésrõl beszél, meg gy fertõzésérõl, hogy mennyi idõ azt kikezelni és hogy m ki fogja-e addig birni. az orvos jön, közli,hogy gy-nek hugyúti fertõzése van, azt antibiotikummal kikezelik, de kb 20 nap, amíg várni kell.
A rendõrfõnök Onurtól kenan címét kérdi, mert õrizetbe akarják venni.
Seref M betegágyánál a férfi gyerekkorát idézgeti, milyen aranyos kisfiú volt, stb...aztán a fiatalkori szerelmeit idézgeti, akik mind el akarták venni õt tõle... Kéri a fiát, tartson ki, ne hagyja el Bocsánatotkér az elkövetett hibáiért.
Kenan hazajön, ráparancsol Bilúrra, csomagoljon, menniük kell. A nõ nem akar, erre Kenan elmondja, hogy mehmet miatt van. Bilúr ordítozik vele, hát mit tettél! aki befogadott minket, kenyeret adott nekünk, te arra emelsz kezet! takarodj innen, vagy rád hívom a rendõrséget!
khajni87 2014 szept. 08. - 20:19:51
(2233/2414)
Mint általában a mai rész is elég sok helyen hibás, már a szokott módon.

Ha Kenanról felvétel van hogy bûnözõ kinézetû hapsiknak pénzt ad miután sikkasztott a cégnél( ahonnan kirúgták a házból meg Mehmet kidobta) miért nem jut el a kedves nagy tapasztalatú szürkeállománymentes agyáig hogy ez bosszúállás, a kedves anyósa meg durván házasságszédelgõ, stb akkor a rendõrfõnök hogy lehet akkora marha hogy kijelenti lehet pénzt adni fényes nappal bárkinek????Ráadásul Mehmet megtámadása napján, nem gondolja hogy összefügg????

A másik meg hogy az orvos is marha idióta az is hol szerezte a diplomát....mert Gyöngynek nem volt olyan veszettül magas a laboreredményeltérése hogy azt intravénás antibiotikummal ne lehetne gyorsabban kikezelni és naponta vért venni, emiatt nem kell 21 napot várni aztán plusz 5-7 napot az eredményre.Ezt általában vénás antibioval megoldják+ napi vérvétellel hogy a szervdonorra váró beteg hamarabb jobban legyen , de már megszoktam hogy itt aztán semmi nem megy normális módon.

Amúgy páros szerveknél a hiányzó mûködését átveszi a másik még meglévõ szerv, és ha Gyöngy késõbb terhes lesz akkor csak az orvosnak ezt mondani kell hogy fél veséje van de nagyobb baja nem lesz, ettõl lehet neki még gyereke, nem õ lesz az elsõ félvesével élõ nõ a történelemben aki gyereket is szül ezzel a dologgal, ettõl baja nem lesz se neki se a babának csak kicsit jobban oda kell figyelni arra hogy mit eszik, többet kell inni stb...ez még nem számít súlyos szülést kizáró tényezõként.Van aki félvesével szül gyereket kábé úgy szül gyereket mint az aki kétvesével él, teherbe esik vár kábé 9 hónapot és bemegy a kórházba szülni....Csak több orvosi ellenõrzés kell, vesefunkciólabor stb.
malvinkicska 2014 szept. 08. - 13:05:58
(2232/2414)
Amikor a kórházba ment D azt kérdezte nem tudnak e valamit az öregrõl,S azt válaszolta nem érik utol, erre D én utánamentem a szigetre, de meg neszelhetett valamit , mert eltûnt, ha tudtok felõle valamit értesítsetek, S azon volt azonnal távozzon, mert a fia az életéért küzd. Aki B-t hívta telefonon S említette neki nem egy szemtanú vajon ,de B nem tanúsított neki semmit és lehet pont az, én már így is gondolkodtam , ettõl persze nem biztos ez egy érv. Az mégis csak valami, hogy az öreg felszívódott, nem tudom mi lesz ennek a vége, mit akarnak vele szemléltetni.
9/10
napraforgó 2014 szept. 08. - 11:55:03 9/10
(2231/2414)
Van azért pár dolog, amin úgy elgondolkodtam:

1. Megjelent Dilruba a kórházban, de senki meg se kérdezte tõle, hol volt, megtalálta-e a nagyapát, mi van vele, hol van, stb. (Seref elküldte, na jó, õ féltékeny rá, de senki nem próbált megtudni tõle semmit???)
2. Nihán és a kisfiát országos nyomozással megtalálták. Fikrit meg nem, holott tudják, melyik városba ment.- Miért nem kutatták fel a szállodáját? Mert attól, hogy nem veszi föl a telefonját, még lehetne tudni, hol van. vagy ha továbbment, lehetne köröztetni a kocsiját. Ha a sajátjával ment el otthonról, annak a rendszámát, ha bérelt egy autót, akkor azét. Ez nem lehetetlen.
Persze mondjuk érthetõ, hogy itt most mindenki Mehmettel foglalkozik, de ugye kétszer is kiírták, hogy egy hét múlva..., meg azt is, mondták, hogy Mehmet már 3 hete kómában van, szóval már lett volna annyi idõ, hogy valakinek, mondjuk Onurnak ez az eszébe jusson.
3. Csodálkozom, hogy a rendõrség nem találja gyanúsnak, hogy a vállalattól elbocsátott Kenán, akit a villából is kirúgott Mehmet, pénzt ad két kétes egzisztenciájú fickónak! Hát ez azért tényleg fura. A duma, hogy akárki adhat pénzt akárkinek, akármiért,... hát... egy rendõrfõnöktõl....

És az is éérdekelne, hogy mit akart Bahartól az az ember, akit annyiszor küldtek el, hogy végül már vissza sem jött....
malvinkicska 2014 szept. 08. - 11:42:33
(2230/2414)
Megnézheted a mai részt fen van az Online sorozatokon.
malvinkicska 2014 szept. 08. - 10:38:54
(2229/2414)
Gondolom, most már megmûtik, majd Gy-t meg egyebek abban reménykedem meg lesz az aki tette, ezt a szörnyû dolgot M-el. Nem sok van belõle látjuk, változni már úgy sem fog.
malvinkicska 2014 szept. 08. - 10:17:34
(2228/2414)
Ez a hét számunkra nem meg szokott módon indult, már ami a sorozatot illeti, elõbb azt hittem nem vagyok teljesen ébren, mikor hallottam törökül, de rájöttem elbaltázták az egészet, gondolják, most már így is értjük. A vese átültetéssel kapcsolatban, az nagy felelõtlenség el tagadni ,hogy fertõzése van, Gy-nek többet árt, mint használ, de az orvos elég megfontolt ez ügyben ami ritka, a sorozatokba. A rendõrség itt is kevés szürke állománnyal van megáldva, hiába a felvételen az a piszok K és pénzt ad ez nekik nem bizonyíték. A D is megjelent nem e segíthet S elzavarta jól tette. Hála az égnek kitudódott Didem szemétsége becsapta B-t az áll terhességgel az is melegebb éghajlatra küldte D-t, az annyira kifordult most a végére magából szinte, rá ismerhetetlen, a nagyravágyás, hozta ki belõle, de még rondábban viselkedik, mint D. Az öreg eltûnt, biztos valami fekete lyuk elnyelte nem találják. Az egész helyzetet, most P és O kezeli megfelelõen, nem hisztiznek teszik a dolgukat, még P aki jó tanácsokat ad a családnak, még a végére megváltozik. R-t sajnálom telefonált menjen érte Orhán el is hiszem az a gyengeelméjû társasság ki tudja mit csinál vele, a gyógyszerét sem adják neki, pedig az ilyen betegeknél az nagyon fontos lenne.
Cameron007 2014 szept. 08. - 09:17:34
(2227/2414)
Bármennyire is sürgõs Mehmetnek a donor, elég nagy felelõtlenség Gyöngytõl, hogy inkább összetépi a leletét a fertõzés miatt, csak hogy odaadhassa a veséjét. Mert az egy dolog, hogy a saját egészségét veszélyezteti, de gondolom M-nek sem tesz jót, ha nem egészséges szervet kap.

Már az sem tetszett a múltkori részben, hogy kierõszakolta, hogy bemehessen M-hez. Nem tudom mit nem lehet azon felfogni, hogy ezzel csak veszélyeztette a férjét, még egy nyamvadt arcmaszk sem volt rajta. Pedig az talán fontosabb lett volna, mint a fején az a "sapka".

Elhiszem, hogy ha véletlenül hall is a kómás beteg, akkor sokat segíthet neki, ha hallja a szerettei hangját, de egy esetleges baci mégiscsak többet árthat, mint amennyit használ az ilyen látogatás. Fõleg így beöltözés nélkül. Bár mondjuk állítólag, attól jobban kell félni, amit kivisznek a látogatók az intenzívrõl, mint amit esetlegesen be.
9/10
napraforgó 2014 szept. 08. - 07:58:16 9/10
(2226/2414)
igen, közben megnéztem én is a fordítóval, meg végigszenvedtem a Viasat playen is. Kicsit makogva beszéltek, de azért neg lehetett érteni.
Már kezdem viccesen kezelni, a Viasat próbálja a nyelvtudásunkat fejleszteni.... azért adta ma törökül.
9/10
napraforgó 2014 szept. 08. - 07:55:54 9/10
(2225/2414)
Didemrõl kiderül, hogy nem terhes, az orvos azt mondja, az otthoni tesztek nem megbízhatóak, mégha pozitívak is voltak, a kórházi teszt megbízható. Berk rkényszeríti, hogy valja be az igazat, nem is volt terhes. dídem nagy nehezen bevallja, erre Berk elzavarja, ne is lássalak többet.
Gyöngy leletével az a baj, hogy valami fertõzése van, ezért nem lehetne donor. gyöngy ezt a papírt tépi össze.

Orhánt Rukiye maga hívja, kéri menjen érte, a családja úgy kezeli, mintha õrült lenne. a kicsi gyöngy is sír utána. Orhán megörül, a telefonhívásból megérti, hogy Rukiye már meggyógyult.
A rendõrfõnök meg arról értesíti Onurt, hogy elfogtak két férfit, akik gyanúsíthatók.
Gyöngy sürgeti a mûtétet, az orvos a fertõzéstõl fél, azt elõször kezelni kell.
Onur beviszi a felvételeket a rendõrségre, amelyen Kenan látható, ahogy pénzt ad a gyanúsítottaknak. A rendõrfõnök szerint ez még nem bizonyít semmit. (???!! talán rá kéne kérdezni tõlük, miért is kapták a pénzt! Azért ez már nyom!)
Gökhán nem az iroda, hanem a kórház folyosóján fut össze Baaaharral.
9/10
napraforgó 2014 szept. 08. - 07:33:03 9/10
(2224/2414)
A magyar szövegbõl kiderül, hogy seref - bár elvieg jó lenne vesedonornak, de cukorbeteg, így nem lehet szerv adományozó. Gyöngy is kérte a vizsgálatát, de az õ eredménye csak késõbb lesz meg.
Szegény Mehmet már 20 napja kómában fekszik a kórházban.

Újgur ügyvéd viszont érdekes felvételeket hoz a térfigyelõ kamerák felvételeirõl a híd alól, ahol Kenan több ízben találkozott két-három, majd egy férfival.
Bahar viszont nem fogad egy férfit, pedig lehet, hogy õ látott valamit!
9/10
napraforgó 2014 szept. 08. - 06:54:03 9/10
(2223/2414)
Nálam a Viasat play borzasztó rossz minõségben jön, szakadozik a kép és a hang is, szinte élvezhetetlen. Ezért inkább az online sorozatok oldalon néztem, ha pótolni kellett, de oda még nem tették fel.
zyro 2014 szept. 08. - 06:47:34
(2222/2414)
Pont így voltam én is, ha már felébredtem akkor nézem, egyébként mindig felveszem,és késõbb nézem---hát elképedtem, de ilyen volt már már sorozatnál is, volt mikor az elsõ reklám után már szinkronos lett, de volt hogy nem, talán olykor újra adták szinkronosan, na majd meglátjuk, lehet csak valaki rossz gombot nyomott meg, csak észre veszik remélhetõleg!
susan55 2014 szept. 08. - 06:45:12
(2221/2414)
Nevetséges és bosszantó ez az egész.
Ha észre is vették, hogy a török változatot indították el, a sok reklám miatt biztos nem lehet 5 perces csúszás sem, ezért meg se próbálták volna kijavítani a hibát. Így, hogy szinte azonnal feltették a magyar változatot, biztos vagyok benne, hogy tisztában vannak mekkorát hibáztak.
9/10
napraforgó 2014 szept. 08. - 06:45:00 9/10
(2220/2414)
Hát ez klassz, de mit csinálnak azok, akiknek nincs net-jük?
9/10
napraforgó 2014 szept. 08. - 06:42:27 9/10
(2219/2414)
Na most ezek után arra leszek kíváncsi, hogy holnap ugyanezt lejátszák-e magyarul, vagy mintha mi sem történt volna folytatjkák. És még az is kérdéses, hogy magyarul, vagy törökül fogják leadni a további részeket?

Csináltak már ilyet, egyszer az RTL a Kettõs játszma (Sortilego) c. sorozatot egy hét kihagyással folytatta, majd mikor figyelmeztették a hibára, visszaugrott az idõben, de egy részt így is sikerült kihagyniuk. És persze ott is épp akkor történt valami fontos a sok semmi között, épp megkéselték a fõhõsnõt és kórházba került válságos állapotban....

Már várom a holnapot, mi a fenét fognak csinálni.
Darkrose 2014 szept. 08. - 06:41:08
(2218/2414)
Már fel is tették a legújabb részt és hihetetlen-magyarul!
9/10
napraforgó 2014 szept. 08. - 06:26:45 9/10
(2217/2414)
Gy a kórházi pultnál valami leletért jelentkezik. eléggé meg van lepve, nem tudom, mi lehet a papíron.
könnyezik, az egyik papírt eltépi. bemegy az orvoshoz. seref allahhoz imádkozik. pinár nyugtatgatja. berk jön valami jó hírrel. Örülnek. Orhan is telefont kap valakitõl, a gyöngy nevet értem csak.
Onurt is felhívja valami rendõrféle, nyilván a Mehmet merénylõivel kapcsolatban jutottak valamire.
gy és az orvos tárgyalnak.
Berk és dídem beszélgetnek valamirõl, d aranyoskodik, de berk eléggé távolságtartó vele.
Pinár Orhánnal beszélget. P rukiyéról kérdezget. na vajon mi van vele? A nõ nyilván azt mondta, menjen el hozzá.
Az orvos és gy még most is dumál. az orvos nyilván a veseátültetés nehézségeit ecseteli.
Didem és berk a kávézóban - ki tudja mirõl viatakoznak. dídem elkeseredik. sírdogál, magyarázkodik. Berk mérges.
Onur a rendõrfõnöknél, valami fontosról dumálnak.
Bahar és Gökhán az iroda folyosóján összefut, B jó híreket közöl g-nal, nyilván azt, hogy gyöngy alkalmas a vesedonációra (de miláttuk, hogy valami leletet megsemmisített, ami nyilván lehetetlenné tenné a mûtétet, gyanítom is, hogy talán terhes, és akkor nem engednék)
sorozatkedvelõ 2014 szept. 08. - 06:11:35
(2216/2414)
Törökül az utolsó részek????? Szuper!!!!! DDDD Remélem a V.Play-ra a szinkronizált részt teszik fel.
9/10
napraforgó 2014 szept. 08. - 06:11:25 9/10
(2215/2414)
Komolyan mondom, nem tudom, mit gondoljak! itt felügyelet nélkül mennek a mûsorok, senki nem figyel oda.
Azt hittem, pár perc után lekeverik, de nem, a reklám után is nyomatják tovább, TÖRÖKÜL!