Téma: Igazgyöngy

malvinkicska 2014 szept. 02. - 16:13:18
(2154/2414)
Õk nem a szavak emberei, hanem a tettekké, egymásra néznek, és tudják a másik mit akar, most már az divat szórakozó helyeken a hölgyet nem felkérik egy táncra, hanem azt mondja a legény gyere rázunk, az egyik ismerõsöm mesélte, ezt csak olyan kis kitérõnek szántam, remélem nem veszed sértésnek.
9/10
napraforgó 2014 szept. 02. - 13:35:46 9/10
(2153/2414)
Kenánt pl. le lehetne csukni a sikkasztásért, fõleg, ha valami privát számlára utalta el a pénzt...

Mivel nõk írták a forgatókönyvet, az õk vágyait is tükrözi itt a végén ez a sok szerelmi jelenet. Meg a népnevelõ funkció is mûködik: Hahó, férfiak! Mondjátok néha a nõnek, hogy szeretlek!

----
Csak sajnos a M - Gy közti elmélyült beszélgetést nem látom sehol.
Mert a "menjünk föl Angyalt megnézni! jó menjünk!" azért nem igazi beszélgetés.
malvinkicska 2014 szept. 02. - 13:24:18
(2152/2414)
Azt láttom mindent összevetve, még mindig, jobban van felépítve a történet, mint egyes Mexikói sorozatban nem lehet minden tökéletes, de azért szarvas hibákkal nincs tele. Az ami nem tetszik érdekesen írták ki belõle a szereplõket, nem mindet de úgy általában. M és Gy kapcsolata most ért arra a pontra, hogy ennyire oda vannak egymásért, eddig veszekedtek féltékenykedtek, most jött el az igaz szerelem ideje számukra, így is fel lehet fogni. A másik Fikri dolga végzetlenül eltûnt, itt hagyta ezta sáska bandát küszködjön vele továbbra is S és M-ék csúnya dolog volt tõle, remélem megoldódik minden, nem marad elvarratlan száll, ha még is akkor így jártunk bele fért.
10/10
feketeagi 2014 szept. 02. - 11:02:01 10/10
(2151/2414)
Sziasztok!

Sajnos le vagyok maradva a sorozattal, még a múlt hétrõl is van lemaradásom, de titeket olvasva képbe vagyok!
Furának találjátok Mehmet viselkedését, nekem errõl az jut eszembe, hogy a balesetnél valami olyat mondott, hogy "sajnálom, hogy nem mutattam ki eléggé, hogy mennyire szeretlek", hát talán ez lehet erre a nagy változásra az indok!
Személy szerint én nem találok benne semmi furcsát, igaz régóta együtt vannak de a második házasságuk még nem olyan rég volt, tehát ha azt nézzük friss házasok:)))
9/10
napraforgó 2014 szept. 02. - 09:06:56 9/10
(2150/2414)
Mehmet Fikri magatartását is próbálom értelmezni. Persze a legkönynebb lett volna rögtön felháborodni és kirúgni Dilrubát, meg a családját. De gondolom az öreg magába zuhant, mert neki mindig olyan jó volt az emberismerete. (Berkre is milyen könnyen kimondta a szentenciát, õ még nem bizonyított semmit.) Most meg azzal kellett szembesülnie, hogy D nagyon is átvágta, nyilván okkal környékezte meg, a nyakába varrta magát, aztán odatelepítette az egész családját. (apropó, mikor az ismerkedési fázisnál tartottak, mintha õ is több gyerekérõl tett volna említést. Van, aki külföldön él, meg már nem is emlékszem... de most Bilúr mintha egyke lenne...)
Persze illene most nem sokáig vacilálni, hanem legalább a legutóbbi végrendeletet visszavonni. Ha nem is csinál rögtön újat, de legalább az elõzõt léptetné hatályába vissza. Mert ha most hirtelen megüti a guta, vagy szívrohamot kap, hát Dilruba szép nagy szeletet szakít ki a családi vagyonból.

Nyilván valami miatt a színésznek valami miatt gyorsan kellett távozni a sorozatból és ezt a megoldást találták. (betegség, mûtét, utazás, másik szerep, bármi) Vagy egyszerûen meghalasztják és akkor lehet utána marakodni.
9/10
napraforgó 2014 szept. 02. - 08:54:28 9/10
(2149/2414)
Pinárra visszatérve, igen, ha egy nõ nem dolgozik, akkor tõle jobban elvárható, hogy a munkába menõ férfinak, iskolába induló gyreknek õ készítsen reggelit, õ lássa el õket. De azértaz, hogy néha-néha uram bocsá' egy férfinak is helyt kell tudni állni hasonló helyzetben, az azért nem olyan istentõl elrugaszkodott kívánság.
Nem véletlenül mondta Onur is azt, hogy odabenn a cégnél a vállalatot igazgatni könnyebb, mint a háztartást ellátni. Pedig õ csak egy hétig csinálta, kb. és még segítsége is volt!
Közben meg a férfiak szeretik olyan magasról lenézni a nõk háztartási munkáit, holott a legtöbb nõnek ezt a saját munkahelyi tevékenysége mellett, csak úgy mellékesen kell ellátnia.
9/10
napraforgó 2014 szept. 02. - 08:49:23 9/10
(2148/2414)
Hát igen, Pinár nem semmi. De Rukiye az õ látogatása után tért magához. Igaz, hogy szegény idõben még csak épp ott tartott, hogy el akartak szökni Orhánnal, de lehet, hogy szép lassan eljutott volna a máig...
A rokonai meg tényleg olyan faluról szalajtott bunkók, ott nyilván az a szokás, hogy szabad utat engednek az érzelmeiknek és sírnak, jajonganak, vagy ordítoznak, mikor mit.
Mehmet és gyöngy enyelgésének mutatásával meg valószínûleg azt akarják demonstrálni, hogy milyen nagy közöttük az összhang. mehmet korábban mindig ridegebben, távolságtartóbban viselkedett, nekem nagyon is furcsa volt, hogy ott a munkahelyi folyosón is elkapta gyöngyöt csókolózni... Hárt ehhez már valóban nem eléggé friss házasok, ezt még az ember elnézi a mézeshetekrõl épp visszatérteknek, de kb 5 éve együtt vannak, nekem ez sok, de nem is ez, hanem az, hogy munkahelyen vannak!Pláne a folyosón, mégcsak mnem is az irodai zárt ajtók mögött. ha otthon csinálják a nagycsalád elõtt, még lehet kedves jelenet is. vagy semleges helyen, étteremben, szállóban, nyaralás közben, stb. bárhol, de nem a munkahelyen!
Onur - Orhan
Bahar-Bilúr...
Az a baj, hogy a film ugye mindig megy tovább, írásban én meg nem tudom úgy lekövetni, olyan gyorsan és lehet pont az azonos kezdõbetûjû személy van épp színen. Énnekem meg akkor pont az õ neve áll a kezemre.
10/10
édesmaya 2014 szept. 02. - 08:14:01 10/10
(2147/2414)
Szia Napraforgó, a számlákat Onur és Bahar nézik, nem Orhan, de semmi baj így is érthetõ. Én csak azt csodáltam, hogy nem ugrott be nekik egybõl, hogy Kenan keze van a dologban. Egyáltalán ennek a baromarcú alkoholistának miféle végzettsége van, hogy itt bele tud kontárkodnia számlákba? Hihetetlen, mekkora hatással van Berkre ez a link tróger! Berk nagyon megváltozott, és nem elõnyére, régebben legalább tisztelt embereket.

- Kissé tényleg csöpögõs volt már Mehmet enyelgése Gyönggyel, nagyon erõltetettnek tûnt." Felizgattál- mármint ahogy vezet Gyöngy? micsoda hülyeség! Menjünk rögtön haza, vagy egy szállodába!" Jajj, na ne már! Ez csak így menne, ripsz-ropsz bújjunk az ágyba, csapot-papot otthagyva, fényes nappal? Dologidõben?! Végül is már nem friss házasok, nincsenek már mézeshetek.
- Hát Fikri úr, nem semmi! Elbújik a világ, a család elõl, azok meg oldják meg a helyzetet, ahogy akarják! Esze semmi a papinak, ez biztos! Hova lett a kardos, ellentmondást nem tûrõ, magasan a többiek felett álló kõszikla?! Nyilván nem azért bújt el, mert helyesli Dilruba viselt dolgait, hanem nem bírja megemészteni, amit az öreglány bemesélt neki. De ez akkor sem jó viselkedés, a saját véreit ilyen bizonytalanságban hagyni! Lehet úgy gondolja Fikri papa, hogy minden megoldódik majd magától?! Ez nem vall rá, õ nem volt ilyen!

- Serefet nagyon csípem, ahogy unos-untalan kiosztja Dilrubát, és a pereputtyát! Dilruba is igazi szemét kígyó, hogy letámadta Serefet a végén, hogy ki tudja, neki milyen viselt dolgai lehettek a múltban?! Na ott aztán kutakodhatna, semmit sem találna Seref ellen, az biztos! Milyen óvatos volt, amikor az ügyvéddel kezdett volna valami kibontakozni köztük. Milyen kimért és távolságtartó volt a szegény szerelmes férfival, pedig neki is tetszett a pasi. Aztán mégsem lett a dolognak folytatása, pedig én drukkoltam nekik. Gondolom mások is így voltak ezzel.
- Azt írjátok, hogy Fikri papa már nem fog szerepelni a sorozat hátralévõ részeiben? Hogy-hogy, hát hagy mindent széthordani a Dilruba pereputtyának? Hát ennyit számít csak neki a vérségi kötelék?? A gyerekei, unokái, dédunokái? Kutyus legyek, ha ezt megértem!

- Rukiye rokonai, azt a micsoda népség! Az a nagy hõbörgés mindenhol! Honnan szalajtották az ilyeneket?! Mintha egy eldugott tanyáról valók lennének, ahol emberekkel sosem találkoztak, nem tanultak egy csepp jó modort sem! Nyomorult Orhán, nem elég a baja a beteg felesége miatt, akkor az ilyenek még õt támadják, meg sem hallgatják! Ezek szerint nem tudnak semmit a rokonok az abortuszról.

- Aztán Pinarral sem értek egyet, hogy képes kora reggel otthagyni a gyerekeit, meg a munkába induló férjét? Ahelyett, hogy elõbb elkészítene mindent nekik, azért ez az õ dolga lenne, nem korán Rukiyét zavarni. Jójó, persze, segíteni akar neki, de mért kora reggel? Eszetlen nõszemély!
malvinkicska 2014 szept. 02. - 07:08:24
(2146/2414)
Az öreg meg van mire halálra izgult a család miatta, annak is a végére elment az esze úgy néz ki azért a vipera fajzatért ezt teszi a családdal, mikor mindig az összetartást szajkózta. O ésP aránylag meg voltak most azok is balhéznak, hol ezért, hol azért. Az R családja mit pattog mikor nem is tudják, mitõl lett depis , szegény O csak nézett, mint jani a moziba, hogy most mi is van. Az a szemét K meg B megint kieszeltek valami, nagyon aljas dolgot szegény Gy és M ellen, azt hiszik ezek olyan marhák, mint õk és nem fogna rájönni ki tette. A sorozatban végig csak szenvedés van írva Gy-nek én már sokkalom, igaz õ a fõszereplõ, de akkor is.A baj okozója az öreg, mert ha kipenderíti õket, nem tudtak volna szervezkedni. B-bõl is egy akarat gyenge szereplõ lett mikor õ egy határozott egyéniség volt végig eddig. A sorozatban a legtöbb arcát S mutatta, minden jól állt neki, ha néha nem is szerettük amiket csinált.
9/10
napraforgó 2014 szept. 02. - 06:26:57 9/10
(2145/2414)
Baharnak hajnalban újabb sms jön, de sajnos nem láttam az aláírást, vagy gökhán, de méginkább Szelim a lírai költõ. Bahar mindenesetre félreteszi a telefont.
R nõvére beront a házba, Gy-t keresi, vele is balhézni akar. Seref mérgesen jön elõ, mi ez a cirkusz.
Orhán és bahar a számlákat nézi, Orhán szerint nem stimmelnek a számítások. Orhán csodálkozik, B mondja, ez gy hatásköre volt. (szerintem kenan nyúlt bele)
M és gy a munkahely folyosóján nyalják-falják egymást, jön bahar beszélnünk kell.Kenan gúnyosan néz utánuk. M-tel akar, négyszemközt. Bahar jelzi neki a hibákat. Ez nagyon súlyos, ez sikkasztás! berk és kenan is veszekszenek, B nem tûri, hogy tiszteletlen legyena nagyapa iránt. kenan csak röhög, figyeld meg, mindketten le fognak csúszni (M és Gy).
M bemegy gy irodájába, majd elétolja a számlatömböt. Baj van, hiány van. Gy mondja, kétszer is átnéztem. De fél millió dollár eltûnt! Én soha nem tennék ilyet, mondja gy. Akkor valaki be akar mocskolni téged! De majd én kiderítem, mondja m.
Bilúr reggelit visz az anyja szobájába, de D nem éhes. Bilúr elmondja, megtudja MFikri Botsztkadában van. Mehmet kideríti, hogy gy után funda kisasszony, majd kenan foglalkozott a számlákkal. M bahar és onur értekezik, valaki meglopta a céget, valaki lop, az egyetlen gyanúsított gy, de benne megbíznak.
Dilruba lemegy serefhez, kérdi miért nem szóltál, hogy a férjem Botszkadában van. Seref a tsiztességrõl papol neki, civakodnak.
9/10
napraforgó 2014 szept. 02. - 06:11:07 9/10
(2144/2414)
kenan a munkahelyén is idétlen vicceket süt el. Majd észreveszi, hogy berk csomagol, el akar menni. kenan lebeszéli, majd azt mondja fogjunk össze, váltsuk le M-t. éllja a sarakadra, neked járna avezetõi tisztség. Berk nem menne el ilyen messzire, de K csak fújja a magáét.
Gy is ideges a sok papírmunka miatt. Délben ebédelni hívja mehmetet, aki nagy nehezen rááll. Majd szól a telefon, a nagyapa jelentkezik. Jól van, elutazott Potszkadába(?), elmélkedésre vágyik. A családot is M értesítse.
M hazatelefonál serefnek, értesíti, hogy a nagyapa jelentkezett. Dilruba és bilúr is rohan, hol a férjem? De seref nem ad információt, újra elküldi a nõt.
Orhán beviszi a kórházba a családját, akik erõszakosak, eszük ágában sincs az orvossal beszélni, pláne engedélyt kérni tõle, csak rárontanak a lányukra. Az anya hisztériázik, a nõvére meg a sógor ordíbálnak, Rukiye megint rosszabbul van. Azt hiszi, még csak most fog elszökni Orhánnal.
M és Gy nekem túl nyálasan hízelegnek egymásnak az ebédnél. M rögtön haza akar menni, vagy be egy szállodába egy félórára...
D. bezárkózik, a lánya az ajtón kopog.
Rukiye családját kirúgták a kórházból, megint nagy hangon ordítoznak. Majd Orhánt hibáztatják, biztos õ kergette az õrületbe, talán meg is csalta.
M és gy este végre hazamegy, m nyáladzik, hogy mennyire imád a családjával lenni.
Kenan biztatja berket, hogy menjen le a családhoz, majd megissza a piáját.
a vacsoraasztalnál Bilúr gyerekei sokat rendetlenkednek, seref rájuk szól. kenan a vacsorát és leginkább az italt hiányolja.
berk megjelenik az asztalnál. Didem is berk mellé ál, aki arról beszél, hogy a végrendeletet meg is lehet változtatni. Berk és dídem elrohannak, mehmet utánuk akar menni, hogy móresre tanítsa õket, de gy lecsititja, ülj le, majd késõbb, ne a vacsoránál.
Gökhán költõi sms-eket küldözget Baharnak, de a nõ csak szomorúan néz.
Vacsora után mindenki a szobájában. m megint iszik, ezt Gy nehezményezi. M azt mondja, minden megváltozott, és itt rossz irányba. Mi lesz, ha a nagyapa meghal, és õ nem lesz képes összetartani a családot. gy hízeleg neki, te olyan okos vagy és nagyon tisztességes, majd hozzábújik.
9/10
napraforgó 2014 szept. 02. - 05:48:01 9/10
(2143/2414)
09.02.
A család ébredezik. Onur balhézik, mert Pinár kora reggel elment Rukiyéhez, ahelyett, hogy reggelit csinált volna nekik.
Gy serefet kérdi, megjött-e nagyapa. Sajnos nem.
Rukiye anyja, sógora és nõvére megérkeznek, nagyon mérgesek, hogy senki nem értesítette õket, R-t diliházba záratták, õk meg egy melléképületben laknak. Dörömbölnek Orhán ajtaján és nekiesnek a fiúnak. Az anyósa cirkuszol, veszekszenek.
Gy azt javasolja M-nek, hogy vonják be Gökhánt a keresésbe. Diolruba sírdogál, gy vígasztalja. Seref jön, mérges, hogy D még mindig itt van. Bilúr és kenán is veszekszik, kenan már nem is akar bemenni dolgozni. D azt mondja, addig nem mennek el, amíg fikri el nem küldi õket.
Pinár Rukiye mellett van, beszél hozzá, emlékeztetei a szép életére, kislányára, meg arra, hogy mindenki szereti.
Orhán mérges, hogy már megint egyedül kell ellátni a gyerekekeet, veszekszik defnével is.
Bahar Serefet kérdi, itthon maradjon-e vele. De S elküldi dolgozni, inkább Mehmetnek segítsen. nagyapa meg majdcsak elõkerül. A két nõ bizakodik, hogy a nagyapa végül csak elküldi õket.
M a hivatalból a rendõrséget értesíti, kéri intézkedjenek, meg kell találni az öreget! Gy -nek eszébe jut, talát Afyonba ment a nagyaapa. Felhívja a rokonokat, de ott sincs.
9/10
napraforgó 2014 szept. 02. - 05:35:13 9/10
(2142/2414)
Én meg azt gondoltam, hogy sétál egy-két órát, amíg lehiggad és utána visszatér is intézkedik.
A hazudás nem szép dolog, az elhallgatás meg majdnem olya, mint a hazugság, de azért azt meg kell gondolni, hogy ezek után mi legyen. Én biztos nem úgy tettem volna ki a pereputtyát az utcára egy peták nélkül, de nyilván elküldtem volna õket a háztól egy szép kis végkielégítéseel. És Dilrubát is, azzal, hogy a továbbiakaban is rajta tartom a szemem, vagy nyomozókkal figyeltetetm idõnként, hogy ne kezdhessen újabb, hasonló machinációkba.
Csodálkozom, hogy most állítólag az öreg már elõ sem kerül. Akkor akár a tengerbe is ugorhatott...
khajni87 2014 szept. 01. - 21:25:14
(2141/2414)
Ezt nem is lehet már érteni , legalábbis számomra furcsa hogy az öreg benne van a Dilruba magyarázkodós jelenetben aztán se szó se beszéd eltünik mint szürke szamár a ködben és elõ se kerül, de egy temetés vagy semmi nem látható....
A vallomás utáni rész igy olyan befejezetlen nekem, eltünik az öreg aztán ennyi.....Megoldatlan a dolog ( mint sok más is a sorozatban)

Berk most az egyszer jogosan háborodott fel, hiszen Pinár sem dolgozott egy percet se a Sadoglu vagyon gyarapitásán , õ mégis kap részt, illetve az övét megkapta Onur, viszont mi az hogy Berk részét meg Dilruba aki kapja talán 2 éve családtag....na és Seref,Ahmet és Gülszün????

Egyébként izgalmas rész volt, imádtam Dilruba megnyúlt képét mikor meglátta Hikmetet, meg azt hogy nincs mivel zsarolni igy átment könyörgöbe....Seref is érdemelt volna egy bocsánatkérést , és az lett volna a minimum hogy az öreg eltünés helyett elöször kidobja Dilrubáékat pereputtyostul, visszarendezi a végrendeletet , elinditja a válást, aztán még Sereftõl netalán elnézést kér aztán megy el sétálni és ne adj elõ is kerül pár óra múlva, ez igy értelmesebb lett volna ha igy fejezik be a karaktere szereplését hogy ezeket még kitisztázza jogilag véglegesre és aztán vége....
Darkrose 2014 szept. 01. - 18:01:38 Előzmény napraforgó
(2140/2414)
Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad Baha történetét. Nagyon tragikus a története, úgy látszik errõl valóban lemaradtam. Valami rémlett, hogy Bahart örökbe fogadták, de álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen körülmények között született szegény, azon meg fõleg sokkot kaptam, hogy a szüleik sem autóbalesetben haltak meg...
9/10
napraforgó 2014 szept. 01. - 12:16:50 9/10
(2139/2414)
Bahar származásáról az derült ki, hogy az anyját nem sokkal az esküvõje elõtt megerõszakolta egy férfi. A nõ terhes lett, de ezt eltitkolta a võlegénye elõl. Férjhezment, a gyerek mint Sadoglu született meg, de aztán egyszer évekkel késõbb, mégis kiderült a dolog. Akkor a férje lelõtte õt, majd öngyilkos lett. A gyerekek akkor még kicsik voltak, nekik azt mondták, hogy Fikri fia, Ali és a felesége autóbaleset áldozatai lettek. Aztán ezt így tudták 20 éven át.
Aztán egyszer Tarik, Gülszün férje, mikor kiderültek a piszkos dolgai és maffia kapcsolatai, bosszúból Bahar szemébe vágta, hogy te nem is vagy Sadoglu. Akkor kezdett el nyomozni a nõ, elõször azt hitte, hogy örökbe fogadták, de végül a nagyapa és Gülszün csak elmondta neki, meg a többi unokának a törtzénetet.
Darkrose 2014 szept. 01. - 11:56:17
(2138/2414)
Valóban hihetetlen amit Fikri csinál...undorító, hogy így kidobta a saját gyermekeit az örökösödésbõl, Seref jól is teszi hogy elmegy. Az a vicc, hogy Berkre nem hagy semmit, mondván "majd ha megdolgozik érte!!!", közben meg Bilurnak meg a semmirekellõ férjének még életjáradékot is fizet a nem létezõ munkájukért. Ez felháborító, és ezek után azért egy kicsit szerintem Berket is meg lehet érteni, mert valóban pofátlanság az, amit Fikri mûvel velük.
Valaki meg tudná mondani nekem, hogy Bahar miért mondja Fikrinek azt, hogy nem vérrokona, mégis befogadta? Szerintem én arról a részrõl lemaradhattam, amikor valami kiderült. Bahar örökbe lett fogadva, vagy most mi van?
malvinkicska 2014 szept. 01. - 10:48:28
(2137/2414)
Ahogy leírtad így volt, most meg össze, vissza beszél tücsköt bogarat, igen az a Remzi felszívódott, elég hamar. A mai részt hamar felrakták jól nyomatják 50-pes volt ezen a héten már 97-es bölümnél fogunk tartani, ha minden igaz.
9/10
napraforgó 2014 szept. 01. - 10:23:57 9/10
(2136/2414)
Eszembe jutott még valami Dilrubával kapcsolatban. Amikor Fikrivel megismerkedtek, eleinte csak a sétányon, meg a tengerparton sétálgattak és beszélgettek. Aztán Dilruba egy nap nem jött (eljátszotta a betegséget, de elõtte azért elárulta Fikrinek, hol lakik. Vagy hazakísértette magát vele párszor) Akkor Fikri elment hozzá, ágyban találta egy jó nagy ház legfölsõ emeletén. Fikri aggódott, hogy egyedül van betegen, de a nõ azt mondta, hogy van egy bejárónõje, aki vásárol neki, sõt állítólag épp a patikába ment gyógyszerért. Akkor ebbõl a nõböl nem láttunk semmit, viszont a nagyapa a család rémületére nem ment haza aznap éjszaka. Ott maradt ápolni a beteg barátnõjét.
Akkor beszélgettek a marha nagy házról, amit egyedül lakott, és amit Fikri javasolt eladni, kisebbre csereélni. Akkor Diléruba azt mondta, hogy 6, vagy 7 testvérével örökölte a házzat és így nem tudja pénzzé tenni. Aztán a nagyapa elég hamar el is vette és beköltöztette a villába. Dilrubának meg hirtelen lett egy házvezetõje Remzi személyében, akit aztán magával vitt, és aki azóta teljesen felszívódott.
Szóval ez a mese kicsit üti az árva gyerekkorról szóló meséjét, mert most egy fia testvérrõl sem számolt be.
9/10
napraforgó 2014 szept. 01. - 07:55:58 9/10
(2135/2414)
Remélem, hogy a mostani eset után a nagyapa revidiálja az áláspontját, visszaveszi Dilrubától a 20 %-os részvénycsomagot, meg az ilyen-olyan házakat, nyaralókat. Még ha nem is válik el, akkor is elég az öreglánynak egy pici házacska, meg egy kis pénz, hogy ne haljon éhen. Kenant meg páros lábbal rúgnám ki. Bilúr az összes aggodalmaskodásával szintén egy élõsködõ és még a gyerekeit sem neveli tisztességesen, annyira modortalanok a kölykei.