Téma: Igazgyöngy

malvinkicska 2014 szept. 01. - 07:33:07
(2134/2414)
A hét jól kezdõdött, a végrendelettel szerintem, mikor összejöttek, akkor kérdezte F M-tõl hol van S az azt mondta nem tud eljönni, az nagy szemétség lenne részérõl ha kihagyta volna, mivel szinte együtt élték az életüket. D lebukása elég simán zajlott, én nagyobb durranásra vártam, F meg elment nem akar szembesülni, amit tett, valami magyarázattal, tartozik a családnak. Berk és D olyan utálatosak nem változnak, szerintem rosszabbak lesznek ez után. Gy megint kezdi a butaságát annyira naiv, az már fáj, abba a csaló D-be is a jót keresi, igazán mindenbe bele szól, most jobb lenne ha hallgatna. S-nek teljesen igaza van micsoda potya mindenre tett szert az a szemét D és pereputya. Remélhetõleg nem marad így biztosan folytatódik az esemény, az örökséggel kapcsolatban.
9/10
napraforgó 2014 szept. 01. - 07:22:00 9/10
(2133/2414)
Dilruba a valomásában elõször a szerncsétlen gyerekkorát emlegette, hogy korán elárvult, és a nagybátyjáék nevelték, de cselédsorban tartották. Így aztán már 15 évesen megszökött tõlük. Aztán Bilúr apjáról beszélt, aki valami építkezésen dolgozott és lezuhant az állvanyról és meghalt. Majd jöttek a gaazdag férjek, ezeket nem részletezte, végül Hikmet, akinek a menyasszonya volt csak. De hiába örökölt a gazdag férjek után, mert a családjaik elperelték a vagyont. De persze Fikit öszintén szereti és nem is akar élni nélküle.... Na ez persze nem aakadályozta meg, hogy rendesen lenyúlja az öreget.

És Hikmet is kihúzta a méregfogát azzal, hogy elmondta a természetes fiának, hogy õ az apja, így Dilruba már nem zsarolhatta ezzel. Na akkor csapott át a nõ könyörgõbe.
Gyöngy tényleg nagyon naív, mert ha annyira szeretné az öreget, hát nem fosztaná ki, nem machinálná a háta mögött, stb. Még az utolsó elõtti pillanatban is gátlástalanul próbált zsarolni, fenyegetõzni. Ez lenne egy szerelmes nõ ismertetõjele?
9/10
napraforgó 2014 szept. 01. - 07:14:23 9/10
(2132/2414)
Nekem úgy rémlik, hogy Mehmetet 30 évesnek mondták, amikor meg akarták nõsiteni. Valamit mondtak arról is, hogy már épp ideje, hogy benõjön a feje lágya. (Ehhez képest Kivanc jóval fiatalabb, mindössze 23 éves volt a filmforgatás kezdetekor...)

Hát kíváncsi vagyok a nagyapa döntésére dilrubát illetõen.
És ugye megfigyeltétek, hogy a végrendelet ismertetésekor sem Ahmetet, sem Gülszünt nem említette! De Kenan és Dilruba is még fizetést is kapnak a cégtõl, életük végéig (mégha nem is dolgoznának).
Ahmet fia azért vagy 30 évig dolgozott a cégnél, a szív problémái miatt vonult vissza, ha már arról volt szó, hogy ki mennyit tett a cégért. Sõt Gülszün is bevetette magát, mikor Gyöngy elõször kivonult és otthagyta õket. És valóban Serefrõl is megemlékezhetett volna, legalább egy házat és némi életjáradékot hagyhatott volna neki. Nem is csodálom, ha a nõ ezek után el akar menni.
10/10
édesmaya 2014 szept. 01. - 06:57:53 10/10
(2131/2414)
Szia Napraforgó, ne is izgasd ezen magad, megértjük így is, lényed a jó kis tartalom leírásod, amit újfent köszönünk neked!
10/10
édesmaya 2014 szept. 01. - 06:56:30 10/10
(2130/2414)
Sziasztok, jó reggelt!

Hát fel tudtam még elõbb kelni, nagyon izgatott a végrendelet. Ajjajj Fikri úr nem kis izgalmakat okozott a családnak! Csak lestem,hogy Seref meg sem lett említve, pedig a menye már vagy 30 valahány éve! Mintha valóban szenilis lenne Fikri papa, többet jelent neki az 1-2 éve megismert Dilruba és családja, mint az unokáinak az anyja, akit ráadásul elhagyott a fia. Dilrubát én egyáltalán nem tudom szánni, nagyon ellenszenves, meg a kis családja is, azok az élõsködõk! Nem tetszett, hogy Hikmet úr beengedte Dilrubát mégis Fikri papához, hogy elõbb beszéljen õ vele. Ez a banya mindenkit meg tud gyõzni, hihetetlen ereje van! Sajnos az az érzésem, Fikri meg fog neki bocsátani, azzal a marhajó szívével.
- Nahát aztán Gyöngyre is dühös vagyok! Az a roppant lágy szíve! Dilrubáról is csak a jót tudja feltételezni, magából indul ki, mint mindig. Azt hiszi, más is olyan jó, mint õ. Kezet foghat Fikri papával. Örökké az "adjunk egy újabb esélyt neki", a mottója! Már kissé dühítõ az örökös megbocsátása.
- Na aztán Didem és Berk is megérik a pénzüket! Berk fiú meg csak a piálásban látja a megoldást. Már azt hittem,na most bevallja neki Didem a nemlétezõ terhességét.
- Ez a Kenan meg, sokszor úgy viszket a tenyerem, hogy jól képen vágjam! Micsoda bicskanyitogató stílusa van! De azért azt csípem, hogy húzza Dilruba idegeit, az megérdemli!
- Érdekes,hogy szó nincs róla,hogy Mehmet hány éves? Talán 30?
9/10
napraforgó 2014 szept. 01. - 06:45:54 9/10
(2129/2414)
Na már megint elkevertem valamit. Bahar aggódik = Bilúr aggódik, hogy Hikmet kitálal Fikrinek.
És a sok betûhiba, melléütés... Hiába, ha gyorsan írok, mindig becsúszik pár betûhiba is.
9/10
napraforgó 2014 szept. 01. - 06:25:19 9/10
(2128/2414)
Seref a gyerekszobába viszi õket (nem a sajátjába). Seref elmondja, hogy D már 3 x volt férjnél és a férjei gyanús körül mmények között haltak meg. M aggódik, hogy a nagyapa rosszul lesz. D síránkozi Fikrinek és nyafog, hogy mennyire szereti õt. Fikri csak csendesen kiküldi a szobából. D sírva megy ki Seref rátámad, csomagoljon és tûnjön el a házból! D sír, Fikri nem fog megbocsátani neki. Gy és M fikri gyógyszerét keresik, majd mikor megtalálják, mennek is hozzá. de F már nincs a sobában és sehol sem találják. Hikmetet az ajtóban találják, aki jlzi, hogy Fikri elment otthonról.
Kenan Bilúrt kérdezgeti, aki szerint maradjanak reggelig. kenan D-t kérdezgeti, mennyit tudott legombolni az öregrõl? Luxusszállóba akar menni, ha innen távozniuk kell.
Gy és M nagyon aggódnak Fikri miatta. hová mehetett? M azt mondja, ha visszajön, beszél vele. M úgy gondolja Fikri ezek után el fogy válni D-tól. Gy sajnálja d-t, szerinte szívbõl szereti Fikrit, ezért megérdemelne még egy esélyt.
Dilruba a bõröndjét pakolja, majd a Fikrivel közös képüket nézi
Bilúr gondterhelten néz, Kenan fel-alá járkál. Seref elégedetten néz a tükörbe.
Orhán a családi fotót nézegeti. bahar gökhán levelét olvasgatja. dídem a terhességrõl szóló koönyveket olvasgatja, berk meg iszik rendületlenül.
Szóval mindenki elvan a maga bajával.
9/10
napraforgó 2014 szept. 01. - 06:09:48 9/10
(2127/2414)
Seref pakolászik, el akar költözni. Nem tudja lenyelni a nagyapa sértését.
Nagyapa családi értekezletet tart, újra felosztja a magánvagyonát és a céget is. Elsõnek Baharra hagy sok mindent. dilruba a cég részvényeinek 20 %-át kapja, õ kapja a tengerparti villát is. Majd Gyöngy következik, rá és Mehmetre hagyja a cég 25%-át és a vezérigazgatói tisztséget. aztán Pinár jön. Onurra hagyja azt a részt a cégbõl, amit Pinárnak szánt, mert a nõt nem érdekli az üzlet.
Berk érdeklõdik, õrá és a feleségére mit hagy? Berk nehezményezi, hogy az apja után járó részt Dilrubának adta. B mérgesen kimegy, ahol Kenán idétlen viccelõdése várja. D javasolja, hogy Fikri a neki szánt részt hagyja berkre, a fiatalok is kérik, vegyen el az õ részükbõl a fiú számára. De a nagyapa azt mondja, itt mindenki a munkájával érdemelte ki a neki szánt örökséget, berk,meg még csak most kezdett. Egyébként az apja után már így is szép vagyon szálltrá.
Gökhán bemegy a céghez, összefut Szelimmel és mondja, nem mond le baharról.
Mehmet és gy beszélget a kocsiban, m a tavaly ilyenkort idézgeti célzatosan. gy közli, õ fáradt, aludni megy, bár m sétálni hívja.
M azt mondja, elfelejtettél valamit. Gy azt mondja, persze, ma lett volna a felülvizsgálatom! M kicsit csalódott, hogy Gy nem veszi a lapot.
Kenan berket bújtogatja, akárcsak dídem. többet érdemelne, stb.
Serf rendet tesz a szobájában, mikor Orhán jön, M Fikri hivatja.
----------

A villában tök sötét van, amikor belépnek. Felkapcsolják a villanyt, ott az egész család, és boldog szülinapot kívánnak neki. Csengetnek, seref közli, õ is vendéget hívott: belép Hikmet. Dilruba nagyon zordan néz Serefre. Bemennek a szalonba, ahol ajándékok várják M-t. Gy egy kapitányi sapkát ad M-nek, majd közli, a bemutató után elhajókáznak.
Berk a szobájában ül. Dídem nyaggatja, menjenek le a többiekhez ünnepelni. Berk mérges, neki nincs kedve M-t ünnepelni jó pofát vágva. majd elküldi Didemet is.
Dilruba idegesen mondja Bilúrnak, hogy Fikri és Hikmet eltüntek. Kenan gúnyolódik rajtuk.
Bahar aggódik, hogy ha Hikmet elmond mindent, esetleg Fikri rosszullesz. Fikrit keresik, de seref megállítja õket. Viseld el a vereséget, mondja D-nak kajánul.
A szalonban folyik a mulatság, énekelnek, táncolnak. Pinár énekel, Onur a kislányával táncol. A dada Angyalt is lehozza, hogy üdvözölje a papát.
Bilúr biztatja az anyját, inkább maga mondjon el mindent Fikrinek.
M az anyját kérdezi, minden rendben? Bahar is serefet kérdi, Fikrivel minden rendben? Dilruba kihívatja Hikmetet az öregtõl és elõbb zsarolja, majd könyörög neki, õ igazán szereti Fikrit és nagyon boldogok együtt. Seref visszajön és kéri Hikmetet, hogy beszéljen az apósával. Visszaindul, de dilruba kéri, elõbb had beszéljen õ vele. De Hikmet nem enged. D magába roskad. Majd benyit a dolgozóba, Hikmet odasúgja neki, hogy õ akar valami fontosat. Seref mérges, hogy Hikmet magára hagyta a házaspárt. Seref fél, hogy megint hazudni fog.
Az ünnepségnek vége, Pinárék hazakészülnek. M az anyját kérdi, mit tervez. A nõ azt mondja, valami olyat, ami még az unokái is emlékezni fognak. Hikmet a szalonban a Mehmetékkel társalog, bár elég szûkszavú. M és Gy ott is hagyják, M ideges, hogy valami történni fog. valami nem stimmel.
Berk visszamegy a szobába, Dídem részegen fogadja. Berk mérges, hogy tehet ilyet a gyerekkel.
Dilruba vallomást tesz Fikrinek, a sanyarú gyerekkorát ecseteli. Majd a házasságairól beszél, mind a 3 férje meghalt és gazdag özveggyé tették. De a családok pert ilndítottak ellene és elvették mindenét. Seref és Bilúr az ajtón kívül hallgatóznak. Jön M és gy , kérdik mi van? Seref gyorsan behívja õket a szobájába.
khajni87 2014 aug. 30. - 16:08:40
(2126/2414)
Lehet én vagyok nagyigényû vagy énközpontú vagy gyerekes (mint Mehmet) de nekem kimondottan jólesik ha a családom az év egyetlen napján amikor én megszülettem ( a szüleim akaratából ugyebár) odanyögnek néminemü Boldog Születésnapot mégha ajándék nincs is ( amit én sem szoktam elvárni ebben eléggé kisigényû vagyok,de a gesztus és hogy gondolnak rám azért nem olyasmi amitõl elhányom magam....Szeretem ha a párom , szüleim felköszöntenek, és én is szoktam õket, meg azokat akik irnak nekem a születésnapom alkalmából , nem elvárás de azért mégiscsak....És ne gyere azzal hogy nekem az ajándék számit biztos mert ez nem igaz én egy leakciózótt csokinak is tudok örülni ha azt úgy vették hogy közben arra gondoltak hogy nekem jólesne és ezeket én is viszonozni szoktam.Szerintem az ilyen alkalmakra emlékezni alapvetõ emberi dolog és ha már annyit valaki odanyög hogy Boldog Születésnapot mond vagy ir az már elég nekem , nem elvárás bármilyen ajándék....

De ha neked kimondottan jólesik hogy senki nem köszönt fel mert te ugyebár nem várod el , akkor egészségedre, nekem rosszulesne ha legalább egy Boldog Születésnapot nem kivánna senki a családból, elég fura ember( nem a jó értelemben) vagy és a gondolkodásmódod is az, akkor ezek szerint neked nem számit a házasság, születésnapok sem semmi olyan ami évente egyszer van általában, ezt akarod tanitani a gyerekeidnek hogy nem kell zokon venni ha lesza...ák õket a számukra fontos napokon évente egyszer kétszer és õk is igy
állhatnak másokhoz hozzá mert senki nem fontos, mégha csak felköszöntés is, de ez az én világomban jólesik az embernek.
9/10
offtopic
napraforgó 2014 aug. 30. - 10:43:32 9/10
(2125/2414)
Hát nemm is tudom... Lehet, hogy nemm sértõdök meg, ha nem köszöntenek születés-, vagy névnapon, na de azért jól esik, ha hoznak mégis 1-2 szál virágot, vagy mondanak valami kedveset.
9/10
napraforgó 2014 aug. 30. - 06:07:43 9/10
(2124/2414)
A meglepetésben az a szép, hogy "meglepetés". Mehmet egész nap várja a köszöntést és nem jön, de ahogy írjátok, nem marad el!Persze ez frusztráló, hogy mindenki úgy tesz, mintha semmit sem tudna. Amúgy kíváncsi lennék, hogy Mehmet éppúgy észben tartja-e nemcsak Gyöngy, de Onur, Pinár, Bahar, Berk szülinapját is, nem beszélve a szüleiérõl és a nagyapáréról? Aztán most már ott van Dilruba és a pereputtya, aztán a kisfia és a lánya, stb, stb. Ha ezt vesszük, szinte minden héten ünnepelhetnek valamt.... Gondolom a muszlimok nem ünnepelnek kersztneveket, mert ennek a szokása a katolikus szentekéhez kapcsolódik, tehát náluk nincs keresztnév, keresztszülõ sem.Esetleg valami hasonló, amire talán nekünk nincs is szavunk.

Én különben nem várok soha ilyen szülinapi bulikat, sõt talán zavarna is, nekem elég egy virágcsokor, vagy egy doboz jobb bonbon...
khajni87 2014 aug. 29. - 20:58:51
(2123/2414)
Látom megint szépen ki lett forditva ez a szülinapozós dolog hiánya Mehmet énközpontúságára , de ez most kivételesen szerintem nem az, én nem vagyok énközpontú ember de mégis rosszul esik ha elfelejti a születésnapomat életem szerelme és ez nem arról szól hogy valaki a középpontban van e vagy nincs a középpontban, ez egyszerüen egy emberi érzés és pont.Ez nem szól szerintem ennél többrõl , még Mehmet esetében sem kivételesen. Meg ezt nem elfelejteni egy alapvetõ dolog ( Mégha késõbb meg is lepik , errõl õ nem tud és ez ténleg furcsa lehet ).
malvinkicska 2014 aug. 29. - 19:15:52
(2122/2414)
Biztos lesz gazdagéknál nagy parti, csak igazi meglepetésnek szánja a család, azért feltûnõ neki, mert mindig a központba van és mikor úgy érzi hanyagolják rosszul esik, ez ebben a formában igaz. Azt meg nem hiszem el, hogy az anyja az imádott fiacskája szülinapját elfelejtette, csak megfelelõ idõre várnak, hogy együtt legyenek.
khajni87 2014 aug. 29. - 18:51:46
(2121/2414)
Az öreg Mehmet ma nagyon durva volt Sereffel ezt azért mégsem kellett volna fõleg Dilruba-Bilúr-Kenán elõtt ilyen csúnyán leugatni....ismeri vagy 30-35 éve minimum, Dilrubáékat meg mióta is, kb 18 hónapja ( mert Gyöngy már igencsak terhes volt mikor megismerkedtek), hol van az öreg értékrendje????Ennyire nem tiszteli azt hogy Seref milyen régóta a családja tagja és a két unokája édesanyja....ezt azért nagyon durvának és feleslegesnek tartom még ha nem is köszönt Dilrubáéknak erre nem volt szükség igy megalázni szegény Serefet ( pedig nem mindig a kedvencem de azért mégis már milyen viselkedés ez )?????

Mehmetet meg értem, persze hogy azért bántja hogy Gyöngy meg sem emliti a születésnapját ( aki nem számit nekem de ismerem az nem izgat , de hát azért mégiscsak õk házasok , de tudom hogy Gyöngy csak megjátsza magát és megint készül valamire)és azért õszintén szerintem bárkinek rosszulesne ha a férje/ felesége nem emlékezne egy napra az egész évben...Egyáltalán nem tartom ezért gyerekesnek Mehmetet ( pedig nem pártolom a viselkedését általában ) de most igaza van , teljesen jogosan szomorú és mérges, úgy érzi mindenki aki fontos neki nem emlékszik erre az egy napra , és Onur is egy zsebébõl kihúzott tollal köszöntötte fel, egyedül Nihán / kisMehmet nem felejtette el.
9/10
napraforgó 2014 aug. 29. - 17:36:52 9/10
(2120/2414)
Hétfõtõl 1/2 6-tól!
malvinkicska 2014 aug. 29. - 08:29:46
(2119/2414)
Az öregnek teljesen elmentek otthonról úgy megbolondította az a hölgyemény S-t még megsajnáltam, elég ronda volt vele. B és D meg K egy vasat ütnek egymást lovalják a vagyont illetõen. Gy el van foglalva divat bemutatóval, most az a fontos számára, nem törõdik M szülinapjával. M elég gyerekesen viselkedik az ünnepléssel kapcsolatban, mint egy éretlen tini, kapott egy szép órát a kis M-tõl. B-t elhalmozta virág csodákkal S nem tudja megemészteni, hogy B-nek nem kell, az is eldönthetné már melyiket akarja végül. Ahmet jól van ha teljesen felépül haza látogat.
9/10
napraforgó 2014 aug. 29. - 07:37:58 9/10
(2118/2414)
Az elsõ részhez még annyit, hogy az orvos közli Orhánnal, hogy jó hírei vannak, Pinár látogatás után R reagálni kezdett a külvilágra. megengedi, hogy Orhán bemenjen hozzá, hátha újabb javulást érnek el. Orhán megy is R szobájába, aki most az elsõ terheségét vizionálja, de már azért válaszolgat Orhán kérdéseire.

Szegény nõ, talán kijön a depresszióból.
9/10
napraforgó 2014 aug. 29. - 07:30:09 9/10
(2117/2414)
Na itt is:
P mérgelõdik egész este a hál volt a téma... = egész este a halál volt a téma.
Nagyapának a fia súlyos balesete kapcsán eszébe jutott, hogy új végintézkedést tesz, amelyben Dilrubáról és a családjáról is gondoskodik. Ezt közölni is akarta a családjával. És mivel a család, meg az igazgatótanács egy és ugyanaz, a cégnél is közölni akarta a változásokat. (P. hogy Dilrubának is beleszólási joga eztánn a dolgokba...)
9/10
napraforgó 2014 aug. 29. - 07:24:53 9/10
(2116/2414)
Hát, kora reggel a net..., néha csak egy entert nyomok, és minden elszáll... Ha meg az elõzõ lapot hívom, hát a kezdõlaphoz viaz. Csodás. De mit lehet twenni? semmit...
9/10
napraforgó 2014 aug. 29. - 07:20:41 9/10
(2115/2414)
Mehmet olyan, mint a gyerek. arról próbál információkat szerzni, hogy Gyöngy szervez-e neki szülinapi meglepetésbulit.
Van, ahol, csak átételesen érdeklõdik (van-e még más programod mára?), van, ahol azt firtatja, hogy X-nek van-e még valami programja. Van, ahol nyíltan rákérdez (onur), aki megéepõdik, és gyorsan megöleli és gratulál neki, de többiek semmit sem tudnak, vagy legalábbis nagyon is jól tettetik magukat.
Na ez kedves lesz, ha Gy mégis szervez valamit a háta mögött...