1/10
The Cortez 2021 febr. 19. - 16:37:23 1/10 Előzmény Zxey9m
(7/87)
Igen, rosszul címezted. A vállalható kinézet csak egy megjegyzés, mert a főszereplő régebben eléggé semmilyen volt. Az üzenet meg pont, hogy nem ment el a fejem felett. Ha a faternak 5 perccel több szerepe lenne, akkor tuti róla is kiderült volna, hogy nőket zaklatott fiatal korában, vagy valami ilyesmi. Az ügyvédet ki akarta nyíratni a csaj, a nyomozót meg jó ha kétszer mutatják.
6/10
Zxey9m 2021 febr. 07. - 19:23:14 6/10
(6/87)
Ne haragudj, teljesen rossz kommentre válaszoltam, The Cortez jan. 30-án 20:08:51-kor küldött véleményére szerettem volna reflektálni!

Magáról a filmről a véleményünk kábé megegyezik.
6/10
Zxey9m 2021 febr. 06. - 18:38:42 6/10
(5/87)
Ha számodra ténylegesen pozitívum "igényes filmnéző"-ként, hogy a főszereplő "végre vállalható"-an néz ki, akkor a jelen alkotás üzenete nagyon elment a fejed fölött. Szerintem se egy szuper jó film, de csodálkozom ezen a sárga földig történő lehordáson. Hogy szerinted mi alapján állít be minden férfit eleve bűnösnek, az számomra rejtély, ott volt pl. eleve az apuka kerektere, a nyomozóké, meg az ügyvédé, akinek tényleg undorító viselkedése után is megbocsájtott a főszereplő, és aztán bízott benne.
1/10
The Cortez 2021 jan. 31. - 17:19:31 1/10
(4/87)
Az ajándék tényleg jó film. Ez is jó lehetett volna, de elszarták. Már kapott díjakat, de a nagy díjátadókon remélhetőleg nem lesz ott.
1/10
The Cortez 2021 jan. 30. - 20:08:51 1/10
(3/87)
Merésznek és bevállalósnak kikiáltott, nagy részt szar zenéket felvonultató feminista thriller, Margó Robival a háttérben.
A történet szerint a főhősnő éjszakai bárokban kurvának öltözve, bebaszottságot tettetve szedeti fel magát vadidegen férfiakkal, hogy aztán jól megleckéztesse őket. A film minden palit bűnösséggel vádol, az őket védő nőket sem kíméli, elveti az ártatlanság vélelmét, valamint nyíltan a hamis nemi erőszak-vád intézményét támogatja, tehát egy 100%-ig a józan ésszel szembenő, MeToo-mozival van dolgunk.
A finálé valóban húz egy meglepőt, kissé ki is fordítja a a bosszú- meg rape & revenge mozik kliséit, ám közel sem lép akkorát, hogy szuperlatívuszokban kelljen róla beszélni. Egyébként mire odáig eljutunk, addigra a főszereplő csajnak sikerül annyira megutáltatnia magát, hogy az igényes filmnéző kínjában inkább a főellenségnek kezd el drukkolni.
Az erőltetett, szinte minden hímneműt szemétnek beállító, többször nyálasan romantikus alkotás pozitívumai a jó sodrás, a színvonalas fényképezés, Carey Mulligan végre vállalható kinézete, továbbá a trailerben szintén hallható, Toxic vonósra való átdolgozása. De ezek mit sem érnek, ha a mű felháborítóan gusztustalan üzenettel rendelkezik.
Sweet-But-Psycho 2021 jan. 22. - 22:36:46
(2/87)
A szokásos bosszúfilmektől merőben eltérő, fantáziadús, érzékeny sztorival, és szándékos túlzásokkal, sarkításokkal is merészen operáló történet. Carey Mulligan alakítása figyelemre méltó, a zenei válogatás (a kommersz elemekkel együtt is) bátor, a történet beszippant és elgondolkodtat.
bb2626 2021 jan. 21. - 13:55:42
(1/87)
Nem unalmas és tartogat fordulatokat, ellenben egy erőltetett, mesterkélt történet.
Minden egyes karakter (szülők, kollégák, sulitársak, igazgató...) az amerikai jómódú középréteg megtestesült közhelyei, és a kieszelt rafinériák is csak egy ilyen amerikai műanyag-egydimenziós-cukormázas álomvilágban működhetnek. A valóságban már az első próbálkozás után kapott volna egy akkora pofont az élettől, hogy felhagy a továbbiakkal. Értem én a morális mondanivalót, csak az egész nagyony hiteltelen és hihetetlen számomra, de akit ez nem zavar az szerintem jól fog szórakozni.