vénasszonyoknyara 2011 aug. 23. - 15:42:28
(49/89)
"Redford igazi szépfiú volt fénykorában. (mellesleg még tehetséges is) Streisand pedig a maga vibráló egyéniségével, tehetségével, a csúnyaságával is gyönyörû és vonzó nõ."
Mindennel egyetértek, csak a "gyönyörû és vonzó"-val nem. Olyan mint egy kacsa, vagy azért annyira ne degradáljuk le, inkább kacsacsõrû emlõs.
Ezzel együtt kitûnõ színésznõ és énekes. De azért nem irigyeltem szegény Redfordot, hogy kihasználva illuminált állapotát, az ágyába cipelte.
10/10
sulmona 2011 aug. 23. - 14:36:44 10/10
(48/89)
Imádom. Egyszerûen ez a film lenyûgöz, pedig már láttam nem egyszer:-) Ez a hangulat, ez a stílus, ez a színészi játék. Beleborzongok tényleg:-)
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 23. - 13:50:45 10/10
(47/89)
Zseniális film. Redford és Streisand remek színészek, remekül alakítanak.
10/10
napraforgó 2011 aug. 23. - 13:02:32 10/10
(46/89)
Redford igazi szépfiú volt fénykorában. (mellesleg még tehetséges is) Streisand pedig a maga vibráló egyéniségével, tehetségével, a csúnyaságával is gyönyörû és vonzó nõ. Nekem akkor és most is tetszik!
10/10
napraforgó 2011 aug. 23. - 12:59:28 10/10 Előzmény Andibandi10
(45/89)
Nem tudom, hogy mikor láttad, de talán most, hogy olyan lesújtó róla a véleményed, most nézd meg újra.

Szerintem nagyon is klassz. Most is. Nyilván a 60-as évek Amerikáját ábrázolja, de valahogy idõtlen. Most is nézhetõ.
Poohikan 2011 aug. 23. - 08:15:07 Előzmény fürmender
(44/89)
Valamelyik okos oldalról le lehet tölteni, eredeti nyelven, magyar felirattal. CSak nem tudom megmondani, honnan, mert én is ajándékba kaptam!
fürmender 2011 máj. 04. - 12:03:22
(43/89)
Sydney Pollack nagy kedvencem, igazán kár, hogy már "odaát" rendez csak. Engemet ez a filmje, no meg a "Keselyû három napja" fogott meg legjobban. A baj csak az, hogy VHS -en van csak meg, amit már rojtosra néztem. Évek óta keresem DVD -n, ezidáig mindhiába. Van valakinek információja, hogy hol lehet megvásárolni, vagy megrendelni. Elõre is köszönöm a segítséget.
7/10
Sadenal 2011 ápr. 06. - 23:28:09 7/10
(42/89)
A pokolba de bánt, hogy engem nem fogott meg annyira, mint tieteket. Pollack király rendezõ (A lovakat lelövik, ugye? a kedvenc), Redford meg Streisand legendák (utóbbitól a Mi van, doki? a kedvencem), és itt is aranyosak együtt, de valamiért nem érintett meg ez a film, pedig én szeretem a mély filmeket...nem tudom. Talán majd egyszer újra elõveszem. Amúgy erõs 7-es......Lehet, hogy efes-el egy húron pendülünk? Jah és James Woods jó meglepi volt benne...:)


7/10
10/10
onepeople 2011 febr. 03. - 00:37:26 10/10 Előzmény sofi 72
(41/89)
Meglepõ, hogy a port.hu kihagyja, attól függetlenül, hogy milyen kis szerepet kapott. Tulajdonképpen ez volt az elsõ filmbeli szerepe, aztán 72-tõl elindult a karrierje.
sofi 72 2010 dec. 29. - 09:13:05 Előzmény sofi 72
(40/89)
Nos, sikerült megszereznem és közel 20 év után újra megnézni. Nagyjából tartom a homályos emlékekbõl merített elsõ hsz-omat.:) Van 1-2 dolog, amin javítanék, de most nincs kedvem. Viszont, ami miatt "tollat ragadtam": igencsak meglepõdve nyugtáztam, hogy James Woods szerepel a filmben, mint Streisand "aktivista" társa!! Annyira fiatal a "kis édes", hogy alig lehet felismerni, de jó volt látni!!:D
Errõl most, csak ennyit...
sofi 72 2010 nov. 28. - 14:03:57
(39/89)
Húha, de jó, hogy elõkerült.....

Az egyik legcsodálatosabb filmnek tartom, pedig kb. 100 éve láttam és így teljesen a részleteire nem emlékszem, nem is tudnék belõle idézni, de az érzés megmaradt. És a ZENE..!!!!!! Tökéletes!!

A "se veled, se nélküled" tipikus esetét dolgozza fel olyan gyönyörûen, hogy a film nézése alatt többször kicsurrannak a könnycseppek, (és nem is kis mértékben) a szemünkbõl.... (nekem legalábbis).:)
Úgy emlékszem, Streisand fantasztikusan játszotta a "pörgõs" frusztrált középosztálybeli lányt, Redford valós, de inkább Streisand által "beleképzelt" elvárásai miatt. Két erõs egyéniség csatározása megy végig a történeten, akik valahogy soha nem akarnak a másiknak teljesen megfelelni, ha úgy tetszik: behódolni, miközben tudják, hogy pont ezért nem mûködik a kapcsolatuk és természetesen ennek következtében szenvednek....., mert ennek ellenére szerelmesek egymásba!! Nehéz ügy...:)
Aztán sok keserûség után végleg elválnak útjaik, de azért a lelki kapocs megmarad örökre.

Hogy is lehetne másképp??? A szerelem az szerelem, ha mûködik a hétköznapok szintjén, ha nem......

Na, azt hiszem most valahonnan megszerzem, mert klasszikus film, aminek meg kell lennie a "gyûjteményben", és ezt most újra meg kell néznem.....nincs mese!!!!!:)

http://www.youtube.com/watch?v=kl_Gp2qZJvM&feature=related
4/10
toshiba321 2010 nov. 28. - 12:56:00 4/10
(38/89)
10/4
Seven7Crown 2010 nov. 28. - 11:35:17
(37/89)
-Annyit mondanék rögtön az elején, hogy ez Nem semmi!!!
-Arthur Laurents regényének filmes változata egy cseppet sem csorbul színvonalában, amirõl a zseniális Streisand, és Redford is gondoskodik!
-A két karakter egymás ellentétei, akik talán pont ezért illenek egymáshoz, és ami a befejezést illeti, az egyedülálló a maga nemében!
conchita 2010 nov. 17. - 08:00:09 Előzmény Öfelsége II. János
(36/89)
A nõknek mindig megdobogtatja a szívüket az olyan pali akit ideálisnak gondolnak ...Kell néhány dobogó szives bal kanyar, hogy aztán lehessen egy jobbkanyar is akár egy olyan emberrel aki nem tûnik elsõ néhány ránézésre ideálisnak, viszont az ideáljainkat soha nem szûnûnk meg keresni, kivetíteni,stb mert az ember ilyen, a lelke felfelé húzza. Jelen film nekem Love story jellegû azzal a különbségel, hogy nem targédia vet véget a kapcsolatnak hanem a szokásosan elmúló érzelmek.( elõbbi eset nekem romantikus, utóbbi tragikus )
Egyik színész sem fogott meg eddigi filményényeim során, pedig mindkettõrõl minimum szuperlatívuszokban illik beszélni...(Redfordot jobban kedvelem, de egyetlen filmjét szeretem igazán, a Butch Cassidy és Sundance Kid-et)szóval márcsak amiatt is érdemes megnézni. Lányoknak talán jobban bejön, de aki pali kibírta a Titanic-ot a párja kedvéért annak ez már IQ-ból menni fog.
Ps: ennél a filmnél teljesen felesleges azzal érvelni, hogy Streisand szép, tök mindegy, semmit nem tesz hozzá a filmhez, az inkább, hogy nem szép ( :P ) (( a szép-nem szép kérdésben nekem Ana Magnani jut eszembe..meg Callas ))
Öfelsége II. János 2010 nov. 05. - 16:04:17 Előzmény Morcheechen
(35/89)
"Streisand nagyon szép, én valami karakteresebb pasit is el tudnék képzelni mellé."

- Robert Redfordtól nem létezik karakteresebb színész! Tõle jobb egyszerüen nincs.
Voltál már Utahban a Sundance filmfesztiválon? Ha nem akkor is érdemes figyelemmel kísérni, mert ebben a Redford alapítánya a fõvédnök és olyan filmeket is bemutatnak amiket az US-ben politikai és egyéb okokból mellõznek a mozikban. Valójában az Utah-i Park cityben kerülnek elõ az amcsi filmgyártás rejtett ékkövei.
Visszatérve az eredeti témához a The way we were-hez.
Streisand sose volt valami szép nõ. Noha kétségtelenül nagy dáma, de nem szép nõ. Persze nagyon okos, mûvelt és mindent megtesz, hogy szépnek+ magas minõségûnek látszon.
Mégis nagy orra van, mint általában a zsidóknak. A film is egy kicsit errõl szól. Az ellentétekrõl amik gyakran vonzzák egymást. Streisand egy nagy orrú, sötét szemû zsidó - Redford szõke, kék szemû, árja genetikájú és ez a származásból jövõ ellentét mindig érdekessé teszi a 2 felet. Mindenki kiváncsi a vele ellentétes dolgokra, mert az ellenpólus megismerésével egyre többet megtud önmagáról is. Ez az ellentét adhatja a film különleges izét és azt, hogy utólag már más szinekben látszik ugyanaz a történet. Az is tény, hogy nem kell feltétlenül nagyon szikrázniuk filmben a szenvedélytõl a szereplõknek ha hitelesen akarnak bemutatni egy élethelyzetet. Ugy gondolom, hogy ez egy hiteles film lehet egy korszakról, benne 2 ember világáról és hordozott karmájukról amibe bepillanthatunk ezzel a filmmel. Mivel az US mozi mindig üzen (eredetileg ez a második célja a profiton túl), igy az üzenete az lehet a mai nõk számára, hogy nem mindig az az ideális férfi akit gondolnak magunak, hanem aki megdobogtatja a szivüket.
Talán már ezért is megéri megnézni. Hol lehet kölcsönözni?
10/10
onepeople 2010 aug. 31. - 02:01:08 10/10
(34/89)
Az Ilyenek voltunk nemcsak politikai film, hanem a sikerének kulcsa pont abban rejlett, hogy a szerelem múlékonyságáról szól.
Szép film.
9/10
Morcheechen 2010 jún. 30. - 07:52:41 9/10
(33/89)
Jó film arról, hogy a szerelem nem mindig elég a boldogsághoz. :-) Nagyon tetszik a zene, a ruhák, Streisand nagyon szép, én valami karakteresebb pasit is el tudnék képzelni mellé.
Andibandi10 2010 máj. 05. - 23:45:12
(32/89)
A suttogó, a szív hídjai... ezek a számomra igazán érzelmes filmek.
Itt egyszer sem izzott, picit sem, a levegõ közöttük. szerintem...
Andibandi10 2010 máj. 05. - 23:43:34
(31/89)
Most biztos megköveztek, de nekem nem tetszett! Sokkal többet vártam az itteni vélemények alapján. Meghalnék ha még egyszer meg kéne néznem. Semmilyen hatást nem ért el nálam a film, pedig közelrõl sem vagyok egy hideg jégcsap:)
Bocs emberek!
eda29 2009 dec. 08. - 20:31:36
(30/89)
Szülõk tiltása? Összeházasodtak? Lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de én most láttam a filmet, és egyik sem rémlik a fentiek közül. Aki az ajánlót írta ismeri a filmet?

Egyébként - nem mellékesen - a film nagyon szép. A végén persze sírni kötelezõ :) Csak ajánlani tudom mindenkinek.