Téma: Imposztorok

offtopic
hecsedli 2008 okt. 05. - 20:18:55
(38/78)
vigyázz, ha velem egy 'mûfasiszta neonáci'-val beszélsz.
egyébként már elég unaaaaaaalmaaaaaaaaas vagy...
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 20:11:15
(37/78)
Látom, komoly fogalmaid vannak a személyeskedésrõl...:)
offtopic
hecsedli 2008 okt. 05. - 19:26:05 Előzmény Vinogradov
(36/78)
Te nagyon lovagiasan vitázol itt, holott ellenfeled magasból tesz erre (is). Õ nemcsak egy kaján krakéler, hanem élvezi ha személyeskedhet, pl: "pökhendi, tekintélyelven alapuló, terjengõs stílusod és az elviselhetetlen modorosságod...". No meg a trágárságban is otthon van, fõként olyan jó modorúval szemben, mint Te is.
Szóval válts fegyvernemet v hagyd a francba...
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 19:02:53 Előzmény Vinogradov
(35/78)
Az okos ember tanul a hibáiból. Te? :)
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 19:01:36 Előzmény Vinogradov
(34/78)
Az én konstruktív hozzáállásom az, hogy kizökkentselek ebbõl az öntelt és elvakult lövészárok-harcból, ahová szépen bután beástad magad.
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 19:00:01 Előzmény Vinogradov
(33/78)
Akkor nyilván egy szintre hozod mondjuk a materialista, a keresztény, az ateista, a demokrata, a buddhista, az anarchista, a kommunista és a náci véleményét... Miért, valamelyik fölötte van a többinek? De ezen felül: a vélemény nem tudományos igazság, ezt nem tanultad még?
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 18:57:28 Előzmény Vinogradov
(32/78)
Meggyõzni? Ki akar téged meggyõzni? Én csak felvillantom milyen hülyeségeket hordasz össze, hogy okulhass belõle.
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 18:54:49 Előzmény Vinogradov
(31/78)
Miért nekem kéne tényeket sorolnom? Te állítsz dolgokat, igazold hát te õket... Én csak bele-belekötögetek a nyilvánvaló hülyeségekbe, ez a dolgom. De látom nem megy a bizonyítás. Jól van, egyes, leülhetsz. ;)
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 18:52:25 Előzmény hecsedli
(30/78)
Ez komoly volt. Jó szórakozást.
offtopic
Vinogradov 2008 okt. 05. - 16:23:37
(29/78)
"Konstruktív vitát éppen te képzeled önigazoló, egyoldalú kommunikációnak. Te osztod az észt, és elvárod, hogy más sapkát levéve hajbókoljon, és mantrázza: Huhh, miket tud ez a Vinograd..."

JAJJAJAJAJJJAJAJJAJAJJAJAJJAJJ...
Miféle demagóg módszerek ezek??



"Ám a helyzet az, hogy MINDIG van más vélemény, más nézõpont, más elkötelezõdés és más kultúra. Még véletlenül sem alá- és fölérendelõ viszonyban egymással, hanem mellérendelve. A tisztességes tájékozott embernek a kutya kötelessége rendet vágni ezek közt, nem pedig elindulni egy irányba, és azt a követendõ útnak beállítani. Ez az egyedül üdvözítõ utat hirdetõ aspektus, ami felbosszant hozzászólásaidban, a pökhendi, tekintélyelven alapuló, terjengõs stílusodon és az elviselhetetlen modorosságodon kívül.."

Csodálatos...
Akkor nyilván egy szintre hozod mondjuk a materialista, a keresztény, az ateista, a demokrata, a buddhista, az anarchista, a kommunista és a náci véleményét...
Na ne...
Azért legyenek már a szélsõséges megnyilvánulások alárendeltségi viszonyban a normálisan és higgadtan kifejtett véleménnyel szemben...

Megint nem tudom, hogy mirõl beszélsz.
Én nem hirdettem egyedül üdvözítõ utat, mindössze kifejtettem az álláspontomat.

Éppenséggel te vagy az, aki folyton méltatlankodsz, hogy a megtévesztett ifjúság, meg hogy nyilván csakis nekem lehet igazam...

Ha pedig idegesít, ahogyan fogalmazok (ami persze egyáltalán nem lep meg - hiszen bizonyára te vagy a korrektség és tömörség szilárd oszlopa), azt talán kulturáltabban is kifejthetnéd.
Már megint ez a destruktív hozzáállás...
Nono!



"Mint hajdani TDK-zó, mégis csak azt mondom, ha mégis megírod ezt a dolgozatot, arra készülj fel, hogy szét fognak szedni, sokkal durvábban, mint én. Nem elég, hogy állítasz dolgokat, azokat indokolnod kell, bizonyítanod kell õket, mert ez így csak puffogtatás a levegõbe. Súlytalan és üres karakterpazarlás. Azonban alkalmas arra, hogy tájékozatlan (szándékosan nem mondok tanulatlant!) olvasókat megtévessz. Ez pedig demagógia, mely ellen úgy harcolok, ahogy tudok, ha kell, az asztalra is csapok. Kösd hát fel a gatyád, haver."

Hû, de kemény itt valaki!
Jó lenne a személyeskedés helyett inkább te sorolnád a TÉNYEIDET!

TÉNYEKET! TÉNYEKET! TÉNYEKET!

Ezt nyomatod folyamatosan, miközben te még egy tényt sem tudtál produkálni, csak jobbra-balra fröccsögni...

És különben is, már mondtam, hogy befejeztem ezt a meddõ és parttalan vitát...

Te nem fogsz meggyõzni engem, hiába próbálkozol, én pedig már rég feladtam, hogy megváltoztassam a véleményedet...

Nagyon nagy hiba volt megint leállni veled vitatkozni, de most már mindegy...
offtopic
hecsedli 2008 okt. 05. - 15:07:14
(28/78)
hû, basszus, most nagyon lebuktattál. csuda h miket meg nem látsz abban a sötét erdõben ahová jó régen betévedtél.
az érveid egy pojácáéhoz hasonlítanak. szívesen röhögnék rajtuk, csak hát ahhoz még egy jó adag irónia is kellene, de abból igencsak hiányt szenvedsz.
az 'üsd, vágd, nem apád' stílust pedig letojom, s a többi érveddel együtt kihajítom. van itt más értelmes ember rajtad kívül, akit sokkal inkább megér olvasni.
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 13:41:49
(27/78)
Konstruktív vitát éppen te képzeled önigazoló, egyoldalú kommunikációnak. Te osztod az észt, és elvárod, hogy más sapkát levéve hajbókoljon, és mantrázza: Huhh, miket tud ez a Vinograd... Ám a helyzet az, hogy MINDIG van más vélemény, más nézõpont, más elkötelezõdés és más kultúra. Még véletlenül sem alá- és fölérendelõ viszonyban egymással, hanem mellérendelve. A tisztességes tájékozott embernek a kutya kötelessége rendet vágni ezek közt, nem pedig elindulni egy irányba, és azt a követendõ útnak beállítani. Ez az egyedül üdvözítõ utat hirdetõ aspektus, ami felbosszant hozzászólásaidban, a pökhendi, tekintélyelven alapuló, terjengõs stílusodon és az elviselhetetlen modorosságodon kívül..

Mint hajdani TDK-zó, mégis csak azt mondom, ha mégis megírod ezt a dolgozatot, arra készülj fel, hogy szét fognak szedni, sokkal durvábban, mint én. Nem elég, hogy állítasz dolgokat, azokat indokolnod kell, bizonyítanod kell õket, mert ez így csak puffogtatás a levegõbe. Súlytalan és üres karakterpazarlás. Azonban alkalmas arra, hogy tájékozatlan (szándékosan nem mondok tanulatlant!) olvasókat megtévessz. Ez pedig demagógia, mely ellen úgy harcolok, ahogy tudok, ha kell, az asztalra is csapok. Kösd hát fel a gatyád, haver.
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 13:28:26
(26/78)
El vagy tévedve. De ha mégse, még mindig jobb bármilyen törpe minoritáshoz tartozni, mint a hozzád hasonló mûfasiszta neonácikhoz. Amúgy "sosem leszek olyan klubnak a tagja, amely engem is felvenne tagjai sorába (W.A.)".
Vinogradov 2008 okt. 05. - 09:36:23
(25/78)
A filmet pedig buzgón ajánlom a Te figyelmedbe is.
Remélem a közeljövõben még mûsorára tûzi egyszer-kétszer a Filmmúzeum...
Vinogradov 2008 okt. 05. - 09:34:18
(24/78)
Az a helyzet, hogy vitapartnerem egyáltalán nem leírandó, ha filmekrõl van szó. Mindig akad egy-két érdekes hozzáfûznivalója, vagy specifikus megjegyzése, amelyet érdemes észrevenni, akár egyetért vele az ember, akár nem.
Viszont, ha politikáról van szó...
Akkor vigyázni köll!

... mert akkor szerinte minden sarokból húsz náci szempár leselkedik rá egyszerre...
offtopic
hecsedli 2008 okt. 05. - 01:07:17 Előzmény Vinogradov
(23/78)
Nem meglepõ h be akarod fejezni avval, akinek 'durva hangja felveri a konstruktív vita virtuális templomát...' Ez nagyon jó!
Azért ez az 'efes' csak egy törpe minoritás itt, hál' istennek.
offtopic
hecsedli 2008 okt. 05. - 01:02:41 Előzmény Vinogradov
(22/78)
Nem hallottam még errõl filmrõl. Miután megtudtam mirõl szól, átolvastam a nagyon tanulságos hsz-okat.
Neked köszönhetõ a legtöbb infó a történelmi háttérrõl és a filmrõl egyaránt. A 'krakéler' vitapartneredrõl annyit h nemrég a 'Bors' topikban ezt kürtölte világgá: "a Bors egy jó kis sorozat. Ütik benne a nácikat és ez a lényeg."
Elõször azt hittem ez amolyan félig sült jópofaság, de most már én is látom h mire megy ki ez a játék.
'Hol vannak a tények?' És ezt ismételgeti az, akit a sajátján kívûl a legkevésbé sem érdekel más véleménye.
Feltétlenül meg akarom nézni a filmet, tehát volt értelme a kettõtök 'félágas' párbeszédének. :)
offtopic
efes 2008 okt. 04. - 22:08:01
(21/78)
:)
offtopic
Vinogradov 2008 okt. 04. - 22:06:57
(20/78)
ERRE CSAK TÉNYLEG EGY VALAMIT TUDOK ÍRNI:

Igen, igazad van.
KIBÚJT A SZÖG A ZSÁKBÓL...

Befejeztem ezt a meddõ és célnélküli kommunikációt.

OFF

VÉGE !!!
offtopic
efes 2008 okt. 04. - 22:02:15
(19/78)
Hát ilyen sértõdékeny primadonnamodorban tényleg nehéz, de azért neked esek.

Nem egyetértés kérdése az, hogy valakit külsõ fizimiskája alapján ítélünk meg. Ez tudatlanság, sõt, bunkóság.

Azt én nem tudom, hogy hol dicséred a trianoni döntéshozókat, nyilván utálod õket, mint divat azt bizonyos körökben, de minden szavadból az süt, hogy számodra többet jelentenek a magyar tárgyalóküldöttségnél. Ejnye.

Egy szóval sem mondtam, hogy a népbiztosok a haza megmentõi. Csak azt mondtam, én is hasonlóképpen cselekedtem volna. Prónayval kapcsolatos mondattal viszont kinn is van a szög a zsákból...

Te magad történésznek nevezed (holott még csak hallgatod, remélem diplomát nem kapsz erre a sok marhaságra), ezért nem értem, hogy keverheted össze a vörös- és fehérterrorokat. Még a borban se keverjük e két színt, legfeljebb sorrendben. Mint a történelemben. De ez a kijelentés, hogy a kettõ egy, na komám, ez a politizálás, abból is a legsuttyóbb, a vulgárpolitizálás.

Igen a tényeket sorold, te csak itt nagyvonalúan benyögsz ide következtetéseket, meg mindenféle más fantazmagóriát, tények nélkül ezek viszont lóf*szt sem érnek.

Írtam, hogy nem ment fel a "módosult tudatállapot", csak nem vetted észre. Pedig magyarul írtam.

A filmrõl írok offtopicban, ahogy te is. Mirõl beszélsz hát? Ne sértõsködj, hanem gondolkozz és szedd össze magad.