9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 19:34:08 9/10
(461/801)
Tényleg, mintha mesélted volna, hogy jártál arra.
Van még ilyen fotód ?
Ez szuper.
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 19:24:44 9/10 Előzmény napraforgó
(460/801)
Hát én is hasonlóan gondolom a lényeget.
Viszont ha már egy kicsit 1001 éjszaka feelingnél tartunk én Bahuánt jobban megbüntetném.
Elég sok zürt kavart olyanok életében, akik igazán szerették.
A világ iránti utálatát, a megaláztatásaiért érzett bosszúvágyát és saját keserûségét nem biztos, hogy igazságosan oldotta/oldja fel.Szerintem az új arajelöltet sem szívbõl szereti, csak a dalit múltjára való sebgyógyításnak éli meg, mint ahohgy hajdan Maya iránt szerelme is hagyott kívánnivalókat maga után az én izlésem szerint.
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 19:08:00 9/10
(459/801)
Csak sajnálom a célcsoportot, mert idõnként sem nem szórakoztató, sem nem kikapcsolódó, sem nem tanulságos bóvlit kapnak sok esetben a reklám kisérõjeként, amit ha megfogadnak lehet hogy megint drága bóvlikhoz jutnak.De hát lelkiismeretesség, emberség nem az üzleti világ velejárója.
napraforgó 2011 jún. 30. - 19:01:41
(458/801)
Ez is 160 részes történet? Akkor már nincs sok hátra.
Kezd kibontakozni a sztori.

Maya mindjárt leleplezõdik. Na és Gopál, meg Raul is. A titkárnõ, Val nem hülye, csak megismeri az egykori fõnöke hangját. Ravi és Camilla románca szirupos véget ér - mivel Camillának is lesz kis Opash utódja, hát minden szépen elrendezõdik. Eztán már senki nem gyötri az Ananda házban, õ meg boldogan beleolvad az indiai hagyományokba, legyenek azok akárilyen ostobák is.
Hogy mi lesz Devával és Radeshsel valószínûleg sohasem tudjuk meg, miként Radesh ál-apjával és anyjával sem.
Maya kicsit vezekel, na de a végén boldog lesz. Razs nem vezekel, õ kicsit eltûnik, kómába esik, majd megbocsát mindenkinek. Indiában teljes lesz a hepiend.
Csak Szurijá dühöng egy kicsit, de õ megérdemli.
Még Laksmi és Sankár is leleplezõdik. Na ezt hogy emészti meg Opash, meg a hülye legidõsebb fia, Amitháb?

Na és mi lesz Braziliában? Gondolom mindenki megbûnhõdik, Raul, Yvonne és Mike.
Julinha jó útra tér, Tarso meg nyilván meggyógyul (habár a skizofrénia nem gyógyítható, na de sebaj, az itt nem számít). Toniával egymás karjába omolnak és minden szép lesz.
Hogy mi lesz a dilis Dudával? Biztos kibékül a Lucasával, ki tudja hányadszor, megszüli a kis Lucast és õk is boldogan élnek, míg meg nem halnak.

Ja és Bahuán? Õ baromira nem fontos, eddig is csak azért volt, mert Maya vetett rá egy-két pillantást. Õ biztos elveszi a gazdag lányt és vezeti - külföldön - a bizniszt. A fiát meg tutira elfelejti.

Bocsánat, ha valamiben tévedtem volna. Szokás szerint nem nézek elõre semmit, így ezt a filmet sem.
napraforgó 2011 jún. 30. - 15:45:15
(457/801)
Nagyon egyetértek veled mindenben. Én is hasonló módon csöppentem a történetbe, mármint a nézésébe. Amíg a kóreai sorozat ment, az nagyon lekötött, Silla után nem volt hangulatom arebabát nézni. Idegesített a túl hangos zene, a teljesen váratlan táncika a nappaliban, a bugyuta történet.
Aztán lassan lejjebb adtam, már nem volt magvas mondanivalóval teli más történet, jobb híján maradt ez. És lassan megszoktam. Nekem is tetszenek a szép színes ruhák, díszes ékszerek, stb. Egyik-másik szereplõ még szimpatikus is, és a "rosszakat" lehet utálni.
Persze a kritikus természetemet nem tudom kikapcsolni, legfeljebb kicsit visszafogni, ezért a pár epés megjegyzés.

Az utolsó mondatodon jót derültem, a fõnöködnek igaza van. Tényleg nem mi vagyunk a célcsoport.

Csak a szívem fáj néha, hogy régen milyen sok jó, értékes mûsort adott az egyetlen TV csatorna, most meg szinte mindegyikbõl ömlik a silány tucatmûsor.

Szoktam nézni szombat - vasárnap délutánonként a Hogy volt? c. mûsort, ahol felidézik azokat a régi kedves mûsorokat, nagy elõadókat.

Ha végignézem a csatornákat, még mindig a közszolgálati a legelfogadhatóbb, úgyhogy accsa, accsa....
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 10:51:53 9/10
(456/801)
"Nekem ez a filmsorozat leginkább arról szól: ahogy a brazilok elképzelik Indiát.
Meg aztán India itt csak egy szép színes háttér a brazilok hülyeségeihez."

Én magam elõtt is szégyelve kezdtem nézni, inkább az utána következõ filmre várva.
Nem is az elejétõl követtem.De a végén magával ragadott a diszlet, , majd az emberek, majd a történet...
Tulajdonképpen nem rossz sorozat a maga nemében, sõt tudtommal nívós díjakat kapott .
A történeti, szokások tekintetében nem tudom mennyire életszerû, de gondolom van benne igazság,
ha nem is dokumentum film,esetleg e területen lehet viszont gondolatébresztõ hatása.
Meg azért fõként a gazdagok életérõl szól, tehát nyugodtan lehet díszes, túlzó.
Viszont itt legalább van történet, több is...
Mert valljuk be mostanában a filmek kezdenek egysíkúak lenni:
a krimi nem krimi, a kórházsorozat nem kórkázsorozat, a gyerekfilm nem gyerekfilm...,
hanem kezd mindegyik egyforma akcio-scifi-horroros beütésû, öncélú, hatásvadász értelmetlen elegy lenni.
De , mint a fõnököm mondotta : nem neked kell értened, nem te vagy a célcsoport :S
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 10:40:53 9/10
(455/801)
Jogos az észrevétel: Jó a szemed a részletekhez, mint mindig

csak a bindire koncentráltam:
A bindi elnevezés, a szanszkrit bindu szóból származik, aminek jelentése: PONT
napraforgó 2011 jún. 30. - 08:03:59 Előzmény dorombka
(454/801)
Én nem nézek filmeket, sorozatokat eredeti nyelven sem a Youtube-on, sem máshol (erre idõm sincs, meg igényem sem. Na és hiányzik a portugál, spanyol, stb nyelvismeret is). Szóval nem tudom, hogy milyen a szereplõ eredeti hangja. És szerintem nekünk, nézõknek ezt nem is kell tudnunk. Ezt a szinkronrendezõnek kell tudnia, aki kiválasztja a megfelelõ magyar hangot. Esetleg a szinkronszínészeknek, hogy kb. tudják, mihez tartsák magukat. Ha ezt megtennék, nem fordulhatna elõ, hogy egy ármánykodó, undok személynek bájos ifjú hangot adnak, vagy épp egy helyeske ártatlan naívának nyegle kötekedõt.
Arról már nem is beszélek - ami egyébként nagyon zavar - hogy egy 10 éve fiúcskát kb. 15 éves mutáló kamasz (pláne esetleg felnõtt színész!) szinkronizál, vagy épp a 15 éves kamasznak találnak csilingelõ gyerekhangocskát. (Valahogy a nõi hangokkal még szerencsésebb, egy idõsebb nõi hang is képes ifjú lánykának tûnni a szinkronban.
Régebben nagyon igényes volt a magyar szinkron, de ma már kezd lesüllyedni arra a szintre, mint ahol a 80-as években a külföldrõl illegálisan behozott hangalámondásos filmek színvonala volt.
napraforgó 2011 jún. 30. - 07:46:49 Előzmény dorombka
(453/801)
Azért ezek nem épp indiai nõk, a kék szemükkel....
napraforgó 2011 jún. 30. - 07:43:33 Előzmény dorombka
(452/801)
Nagyon érdekes, amiket írtál az indiai asszonyok ékszerviseletérõl. Ez egy kicsit hasonló az arab világ nõi ékszerviseletére. Az arab nõk is rengeteg ékszert viselnek magukon, amennyire tudom azért, mert ha a férjük elválik tõlük (és ehhez nem kell sok, csak háromszor kimondják a vallási vezetõ(?), vagy nem tudom ki elõtt, hogy "elválok tõled" és máris szabadok (a nõk persze nem válhatnak. A nõ ilyenkor csak azt viheti magával, ami rajta van - na ezért aggatják magukat teli több kiló ékszerrel.

Azért elég ronda az indiai nõknek az orrukba aggatott ékszer - mégha aranyból van is. Engem a makacs, kezelhetetlen állatok - disznók, marhák - orrába fûzött karikára emlékeztet, szerintem ezek nem díszítenek, hanem megaláznak.

Sajnos nem sokat tudok az indiai kultúráról, de amit igen, abban vannak szimpatikus elemek is, meg taszítóak is.

Az szép, hogy tisztelik az öregeket, de azért irreális egy makacs, esetleg már hanyatló értelmû öregember rigolyáihoz való alkalmazkodás.
Szép a nagycsalád, mindenki számíthat mindenkire, a család tagjai alkalmazkodnak egymáshoz, stb. De - mint itt is látható, minden meny utálja az anyósát (Kígyó - mondják), a sok személy együttélésébõl sok konfliktus származhat és bizony nagyon nehéz lehet, hogy mindig a fiatalabbnak kell engednie.

Aztán kifejezetten irritáló, hogy csak a fiúgyermeket szülõ nõnek volt becsülete.
Nem tudom, hogy még mindig megengedett a gyermekházasság? Én úgy hallottam, ezt már betiltották, éppúgy, mint az özvegyek máglyahalálát. Na persze tudjuk, hogy egy ilyen õsi kultúrájú országban, amely annyira ragaszkodik a hagyományaihoz, ez a gyakorlatban nemigen érvényesül.

Nekem ez a filmsorozat leginkább arról szól: ahogy a brazilok elképzelik Indiát.
Meg aztán India itt csak egy szép színes háttér a brazilok hülyeségeihez.
9/10
dorombka 2011 jún. 29. - 17:54:42 9/10
(451/801)
innen volt a kép
http://tamasinindia.blogspot.com/2009/07/indiai-viseletek.html


A férfiak viselete a KURTA
Ennek is többféle változata van. A hagyományos kurta egy pamutból, vagy szövetbõl készült, térdig érõ inget jelent tulajdonképpen, amelyet egy hozzá színben és anyagban passzoló nadrággal hordanak a férfiak.
9/10
dorombka 2011 jún. 29. - 17:50:58 9/10
(450/801)
SZÁRI
kép lemaradt
9/10
dorombka 2011 jún. 29. - 17:50:10 9/10
(449/801)
SZÁRI

A szári eredete a mitológiai õsidõkbe nyúlik vissza. A szép Draupadi egykor csak azért õrizhette meg tisztaságát, ártatlanságát, mert Krisna isten egy végtelen hosszú szárit ajándékozott neki, melybõl a kéjsóvár hódolók nem tudták kihámozni.
A sokszor összehajtogatott és körülcsavart ruhadarab, mely egyszerre csábos, és szemérmes, a mai Indiában is talán a legelterjedtebb viselet maradt. A klasszikus szári közel hat méter hosszú, és több, mint egy méter széles természetes alapú pamut, vagy selyem anyagból készül. Hagyományos földmûves viselet. A mai, jelenszázadi nõk egészítették ki egy 2,5 méter anyagigényû "alsószoknyával" és egy kb. 1 m anyagszükségletû kis blúzzal.

http://jeindia.hu/index.php/docs/1695
http://www.harmonet.hu/szepseg-wellness/188-szari-az-indiai-nok-nepviselete.html
http://www.terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/szari.html
9/10
dorombka 2011 jún. 29. - 15:48:01 9/10
(448/801)
És még egy utolsó az indiai ékszerekrõl:

Speciális ékszerük a MANGATIKA vagy TIKLI, amelyet a homlok fölött, a haj választékánál hordanak. Ez egy kis fityegõ a hajt összefogó lánc végén. Bár valaha ez is a házasság jelképe volt, ma már a férjes asszonyok körében sem általános viselet, csak különleges alkalmakkor, ünnepi eseményeken hordják.

A KARPERECEKET, KARKÖTÕKET védõpántoknak tekintik, mint jelképes õrt a férjük mellett

Fontos ékszereik még a kézgyûrûk, a lábgyûrûk és a bokapercek, amelyeket fiatalok, öregek, hajadonok és asszonyok egyaránt hordanak. A GYÛRÛT nem tekintik ma már a házasság jelképének. A lábgyûrûk és a bokapercek viszont ma is fõleg a házas asszonyok megkülönböztetõ jelei. A lábékszerek általában ezüstbõl készülnek, mivel egy olyan tiszta fémet, mint az arany, nem illik lábon hordani. Ez a privilégium csak a királyi családoknak volt fenntartva.

http://gyongy-csoda.blogspot.com/2010/08/ekszerek-vilagbol-sorozat-india.html
9/10
dorombka 2011 jún. 29. - 15:43:35 9/10
(447/801)
mangalaszútra

Az indiai speciális nyakláncot, a mangalaszútrát a férjes asszonyok házasságuk szimbólumaként viselik, hasonlóképpen, mint a mi asszonyaink a jegygyûrûjüket. Az indiai nõk az esküvõi szertartáson alkalmával akasztják a nyakukba, és csak akkor veszik le magukról, ha meghal a férjük.
http://www.terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/mangala.html
http://www.lotuscafe.hu/cikkek/india--te-csodas-/hallottal-mar-a-mangalaszutrarol-.html

szindura

Indiában a házasságban élõ nõk a homlokukon vagy a hajuk választékában cinóberpiros vagy vörös jelt viselnek, ami a pötty alakú bindihez hasonló. A mangalaszútrához, a jóakarat fonalához vagy láncához számos érzelem és hiedelem kapcsolódik.Ez a jel mutatja, hogy férjüknek hosszú életet kívánnak, ezért az özvegyasszonyokon sohasem látható
http://www.terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/szindura.html
9/10
dorombka 2011 jún. 29. - 15:33:52 9/10
(446/801)
Indiában annyira elterjedt az ÉKSZEREK VISELETE , hogy az ékszereik szembetûnõbbek, mint az - egyébként ugyancsak rendkívül színes öltözékük. Náluk ékszert viselni teljesen természetes, ám hogy milyen ékszereket öltenek magukra, az a kaszti hovatartozástól, a vallástól és a helytõl függ. Az asszonyok számára az ékszerek gazdasági jelentõséggel is bírnak. Az esküvõn kapott ékszerek a mennyasszony atyai örökségét képezik, amelyek gazdasági biztonságot jelentenek számára egész élete során. Az ékszerek a házasságot jelképezik, az özvegyasszonyok sohasem ékszerezik fel magukat. Ez utóbbi szokás még ma is dívik, annak ellenére, hogy már nem kötelezõ számukra.
Az indiaiak a színpompás, drágakövekkel, zománccal díszített arany ékszereket kedvelik a legjobban. Az aranyról feltételezik, hogy mindent képes megtisztítani, amihez hozzáér, emiatt az arany ékszereket - ruha közbeiktatása nélkül közvetlenül a bõrükön viselik.
Sokféle ékszert és sokféleképpen hordanak, amelyeknek mind külön jelentésük van.
http://www.terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/indekszer.html

Lakshmi asszony egyszer valami olyasmit mondott, hogy az aranyékszer hozza a pénzt, a nem arany (pl.ezüst) értéktelen, mert az viszi
9/10
dorombka 2011 jún. 29. - 15:28:26 9/10 Előzmény arebaba1234
(445/801)
BINDI:
eredetileg a férjezett nõk szimbóluma volt. A homlok közepén elhelyezett bindi azt jelezte, hogy a nõ házasságban él és a férje is életben van (nem özvegy)
A házas asszonyok a hajválasztékukra is vörös kum-kum (másnéven szindhoor) port kennek. Ez ugyan nem kötelezõ jellegû a férjezett nõknek, de hajadonok soha nem használhatják. Szantálfa pasztával, kurkumával vagy szent hamuval húzott három sáv, az Y vagy U-alakú jel, a hindu szekták, kasztok jelölésére szolgál, vagy hogy megkülönböztessék a Siva hívõket a Visnu követõktõl. Az eredetileg vallásos, társadalmi státusz jelentés egyre inkább divat jelenséggé vált, és jelentõsége messze túlnõtt az indiai kultúrkörön.

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/bindi.html
9/10
dorombka 2011 jún. 29. - 15:24:04 9/10 Előzmény napraforgó
(444/801)
Azt hittem, hogy csak az én fülem téved.Szerintem is jobb volt a régebbi édeskés, álszent régi hang, mint ez a bájos fiatal, mármint a szerep szerint.
napraforgó 2011 jún. 29. - 15:05:23
(443/801)
Azért borzasztó, hogy ebben a sorozatban senki sem annak a gyereke, akitõl "elvileg" születnie kellett volna.
Opash nem Ananda, hanem Shankar fia, Maya gyerekének Bahuan az apja, Razsnak Dudától van fia, de ezt az egész család sikeresen eltitkolja elõle, Surija gyereket vásárol magának, stb.

Na és a brazil oldal sem jobb, Cezarnak két lánya van Aidától, míg egy - eredetileg törvénytelen - fia Ilánától.
Raul meg fölrúg egy 20 éves teljesen szokványos (még csak nem is rosz) házasságot a szélhámos Yvonne miatt. Ramiro meg lépten-nyomon csalja az egyébként halálosan idegesítõ Melissát.

Van még pár idegesítõ dolog is a filmben. Nem értem pl. hogy miért kell a normális "jókislány" Julinhának kikezdeni a bûnözõ Becával, odadobni magát egy ilyen veszélyes fickónak, csak azért mert elvesztették a szép nagy házukat?

Miért olyan gonosz az indiai öregasszony, Lakshmi, amikor neki sem feddhetetlen az elõélete?

Maya kezébõl meg le se kerül a kisfia, mintha oda lenne nõve. Csak akkor teszi le, amikor épp elrepülnek Braziliába egy kicsit reprezentálni valami hülye estélyen, ahol lehet egy jót félni Bahuántól.
Dumbo Manó 2011 jún. 27. - 17:20:22
(442/801)
Dumbo Manó
Elképesztõ,hogy az m1 MÛSORSZERKESZTÕI fittyet hánynak a nyaralásnak és MINDENKINEK--azzal,hogy ILYEN HOSSZÚ sorozatot a NYÁR KÖZEPÉN IS VETITIK!Miért nem lehet ugy beállitani(kezdeni)egy sorozatot,hogy--mondjuk--ugy május végére befejezõdjön!ÜZENEM az m1 mûsorszerkesztõinek,hogy jó lenne ÉSSZERÛEN tervezni és FIGYELEMBE venni a NÉZÕKET.. !!!!!!Vagy menjenek máshová dolgozni..!!!!!!