6/10
csincsilla72 2008 máj. 24. - 19:35:49 6/10
(155/595)
Izé, honnan kellett volna tudni a kristálykoponyákról? Lemaradtam valamirõl....
10/10
Nicolae 2008 máj. 24. - 16:42:51 10/10
(154/595)
Egyetértek. Engem is lenyûgözött a film. Megadtam neki a 10 csillagot itt is és az IMDb-n is.
Amikor kb. fél éve kiderült, hogy az idegenek szerepelni fognak a filmben, határozottan elleneztem. Aztán végiggondoltam az egészet, hogy az 50-es években a hidegháborúban a csillagháborús tervek révén az ufók is elõtérbe kerültek (ugye 1947, Roswell), aztán beláttam, hogy mivel 1957-ben játszódik a film, jobb témát nem nagyon találhattak volna. Szerintem mûködött az ufós dolog.

A végén nagyon hatásos volt a jelenet, amikor Shia felveszi a földröl a kalapot és mielõtt magára tenné, Indy kikapja a kezébõl és Shiára nevet. A jelenet üzenete valami olyasmi lehet Indy részérõl, hogy "amíg én élek, senki sem veheti fel a kalapomat, én vagyok Indiana Jones!" És ez rendben is vagy így.

Türelmetlenül várom az 5. részt. :-)
Mangotree 2008 máj. 24. - 16:15:28 Előzmény mexconor
(153/595)
pro:
-Indy 500 ránc után is gyönyörûséges
-na végre, hogy ismét õ meg marion egy filmben
kon:
-néha a kevesebb akkoris többet érne..
-nem mindent oldanak meg a digi dolgok
-Mulder, Mulder jelentkezz!!!-a vége az egy HUMOR.. E.T, stb:))))

összesítve: nem mindegy Indy mit csinál?
van és kész, lábremegés,meg akció, ettõlmég az alkotók a bõség zavarában néha érdekes húzásokat hajtottak végre, és hiába haladunk a korral ,sok volt és túl feltûnõ, kicsit szétaprózott lett tõlük a sztori,óhatatlan visszakacsintások más filmekre,
de azért a mi gyerekünk, így is nagyon szerettük, ha nem is õ a kedvenc a sorban.
6/10
mexconor 2008 máj. 24. - 10:42:16 6/10
(152/595)
Egy hosszú vélemény, itt-ott spoilerekkel:
Tudom, hogy vannak olyan rajongók akik már húsz éve várták a 4. Jonest. Én csak 5 éve vártam erre, és az elsõk között néztem meg szerda éjfélkor. Meg kell mondjam, úgy álltam fel a székbõl, hogy "a francba... én nem erre számítottam". NEM rossz film, csak Indiana Jonesnak nem olyan jó. A látvány fantasztikus (pl.: az atomrobbanás lélegzetelállító volt, viszont valahogy nem tartottam odavalónak, meg egyébként is, egy hûtõgépben hogy lehet... na mindegy). Indiana Jonest már nem is Indy-nek hívják, hanem többnyire a Henry, Jonesy, Apa elnevéseket kapja (így akár Sean Connery is lehetett volna a címszereplõ). Az óriáshangyák, az õket elkergetõ koponya és a maja templom eltûnése kísértetiesen hasonlít a Múmia 2 c. film (amit nem tartok sokra) elemeivel (skarabeuszok, Anubisz nem tudom mije, a végén eltûnõ piramis). Eddig még nem is lett volna nagy gond, a pohár a befelyezésnél telt be (amikor elõszõr jelent meg a színen egy halott hosszúkás fejû izé, már akkor is fohászkodtam: "Ne, ne, csak UFOt ne!"). Az effektek túlsúlyba kerültek (gondoljunk bele, ha ilyen lehetõségek lettek volna 20 évvel ezelõtt, akkor sziklatemplom, sõt lehet, hogy az egész Növõ Hold Kanyonja látványosan a levegõbe repült volna). Ami még nekem kicsit csípte a csõrömet az az volt, hogy a rengeteg utalás az 1. ill a 3. részre, szinte teljesen kiközösítette a tetralógiából a Végzet templomát.
Hogy jót is írjak: A színézsi gárda nagyon jó, Marion visszahozása remek ötlet volt, a kristálykoponya-téma mindenképp megragadó, a poénok fergetegesek ("Érzem, hogy mindjárt leér a lábam!":D), John Williams zenéje is odavág (habár ennek a filmnek nem írt külön, az epizódra jellemzõ zenetémát, mint az elsõ háromnak)
MINDENKI NÉZZE MEG legalább egyszer. Én megnézem még egyszer, mert lehet, hogy a hajnali mozizás fáradsága szülte a sötét gondolatokat.
ahhha 2008 máj. 23. - 23:13:24
(151/595)
A negatív kritikáért azért fizetnek, hogy ne ülj be a moziba megnézni. Pl.: az Intercom fizet, hogy Warner filmet kritizálj. Sajnos ez így van. Ha nem a saját bõrömön tapasztaltam volna, én sem hinném el. Egy középiskolás csoporttársamnak is ez az egyik "pénzkeresõje".
6/10
csincsilla72 2008 máj. 23. - 22:21:49 6/10
(150/595)
Ne haragudjatok, de miféle hülyeség már az, hogy a negatív kritikáért fizetnek? Inkább a pozitívért, nem?
A Port fóruma nem fanklub, negatív megjegyzésnek és nemtetszésnek éppúgy helye van, mint az ömlengésnek. Ezért van.
Nagyon szeretem Fordot, jó színésznek tartom, de sok nagyon tehetséges fiatal van, aki mögött ugyan nincs 40 év színjátszás még, de ettõl még nagyon-nagyon jók.
ahhha 2008 máj. 23. - 21:42:12
(149/595)
Nos, én is megnéztem ma. A véleményem, hogy folytatja az Indiana Jones legendát. Nem volt kusza, se érthetelen. A zenével nincsen semmi baj. Egy-két túlzás volt benne (ugy ahogy az összes Indyben, mert ez egy kalandfilm), a szinkronhang is rendben volt (talán Für aki nem hozta a szintet). Azért regeltem, mert inkább rólatok mondanék véleményt. Ma az a módi, hogy mindent "szétkritizáltok". Az a divat, hogy elmondod a véleményed, még akkor is ha az egy nagy baromság. Egy biztos, könyörgöm ezeknek a színészeknek (akiket, most nem fogok felsorolnim ,mert elég hosszú lenne), hogy csináljanak filmet, tartsák formában magukat ugy, mint pl. Harrison Ford. Nagyon szeretnék 65 éves koromban ugy kinézni, ugy mûködni mint Õ. Ha ezek a "májsztrók" kiöregszenek végelegesen, akkor fogunk olyan színészeket kapni, amik után visszasírjuk Fordot, Sly-t, Arniet, stb. Akkor majd joggal kritizálhattok. Ja igen kérem azokat az idiótákat, akik csak "pénzért kritizálnak", takarodjanak!!!!
6/10
csincsilla72 2008 máj. 23. - 21:11:13 6/10
(148/595)
Nincs semmi baj a véleményeddel. Vagyunk egy páran, akinek rá kell jönnie, hogy a jelek szerint kinõtt Indiana Jonesból. Amennyire szerettem tinikoromban, annyira nem köt le ma már. Intõ jelnek kellett volna vennem.
Persze a sorozat kultfilm lett, legenda, és a rajongók örülnek az új résznek. Ha kusza, ha érthetetlen, akkor is. Mi meg csendesen bosszankodunk, mert nem lábad könnybe a szemünk a fõcímtõl, és ezért minden sz.rt nem lehet velünk megetetni. Pedig én is kíváncsi voltam:-(
10/10
sparrow007 2008 máj. 23. - 20:56:19 10/10
(147/595)
Szerintem fizetnek az ilyeneknek hogy fikázzák a filmeket!

Én láttam és nagyon tetszett, nem úgy kell moziba menni hogy most direkt a hibákra figyelek mert akkor semilyen filmet nem lehet élvezni!

Soha jobb filmet!
10/10
ffixer 2008 máj. 23. - 20:27:42 10/10
(146/595)
Egyet értek az elõttem szólóval semmi kritika, Indyt alig lehetett megismerni de még mindig õ a világ legnagyobb (és legjobb) kalandora. Habár én valahogy elképzeltem ezt a filmet, és mikor megnéztem teljesen más volt, nem hasonlított az elõzõekhez nagyon. De ez nem jelenti azt hogy rosszabb lett sõt EZ AZ EDDIGI LEGJOBB JONES FILM.Nekem bejött (10 pont)
9/10
zee944 2008 máj. 23. - 19:42:43 9/10
(145/595)
Aha. OK. Szerintem adj is neki 0 csillagot. Azért kíváncsi lennék, hogy akkor mégis melyik mainstream filmet ajánlatád. Ez tipikusan az a hozzászólás, ami csak a fikázás kedvéért született.
4/10
Zempy 2008 máj. 23. - 18:07:48 4/10
(144/595)
Hát... nem akartam megnézni, mert valahogy nem az én mûfajom de a haverom elrángatott. Nagyon megbántam.

Nyilván bennem is hiba van, hogy ennyire nem voltam nyitott rá, de ez számomra valami förtelem. A sztori nulla, a forgatókönyv kusza. Ember legyen a talpán aki végig tudta követni elsõre, mi miért megy. A Karib-tenger 3 bonyodalmait toronymagasan überelte. Nem értettem semmit. Az akciójelenetek zöme annyira gagyi és hihetetlen, hogy az kész. Ok, ez egy ilyen laza mozi, de mindennek van határa. Emellett sok helyen unalmas, poén is több fért volna bele. A kiszámíthatósága miatt egy másodpercre sem izgalmas.

Viszont a dzsungeles üldözõs jelenet az tényleg jó volt. És persze Cate is! Egyedül õ maradt emlékezetes, most sem hibázott. Csak nem értem, miért mindenkit Für Anikó szinkronizál, amennyire imádtam a hangfekvését, annyira unom most már.

Tömören: nem ajánlanám különösebben ezt senkinek, pláne nem moziban. Nekem ez egy nulla- egy tucatszor tekintettem közben az órámra.
domoca 2008 máj. 23. - 16:17:22
(143/595)
Sziasztok,

Mit gondoltok meg lehet egy 8 éves kisfiúval nézni????Én imádom és olyan jó lenne ha a fiammal nézhetném meg.
Esetleg ha valaki látta már segítsen esetleg ha gyerekkel látta...Nagyon köszönöm
5/10
JWfan 2008 máj. 23. - 15:07:08 5/10
(142/595)
Imádom Indiana Jones-t, az indy-s filmeken nõttem fel, de ez az új "dzsonszi"-s verzió nekem csalódás volt a zenéjével együtt. Az ufókat Spielbergnek még meg tudom bocsátani, de az új zenei témák hiányát Williamsnek már kevésbé. A maestro mentségére szóljon, talán neki se tetszett a forgatókönyv...
10/10
teokak 2008 máj. 23. - 13:37:14 10/10
(141/595)
SZÓRAKOZÁS, csupa nagybetûvel. Én nagyon jól éreztem magam, simán van olyan jó, mint akár a Frigyláda is. Egyet nem szabad elfelejteni: ez egy családi film. Aki ezt képtelen elfogadni, és minden jeleneten a racionalitást kéri számon, az inkább meg se nézze! Féltem, hogy lerombolják a legendát, de nagyon pzitív csalódás volt. Kulcsszavak értõknek: Lucasarts játékok, tomb raider, area 51
7/10
sleepwalker77 2008 máj. 23. - 11:12:48 7/10
(140/595)
Egyszer mindenképpen érdemes megnézni.
Bár nem közelíti meg az elõzõ 3 részt, azért egy tûrhetõ folytatást sikerült csinálni. :)
9/10
borkasztik 2008 máj. 23. - 10:04:36 9/10
(139/595)
Tegnap néztem meg a filmet de szándékosan nem írtam akkor még róla véleményt, ugyanis még kicsit hagyni kellet ülepedni a dolgokat.

Azt kell hogy mondjam minden benne volt amit elvártam tõle. Számomra nagyszerû misztikus alaptörténet, megfelelõ Indys humorok, mesés helyszínek, relytvények titkok megfejtése, titkos barlangok alagutak, egyszóval egy jó kis kalndfilmhez illõ hangulat.
A film nem laposodott le pregtek az események, nem éreztem unalmas részeket. Nagyon érdekes hangulattal nyitott a film ami eddig nem volt jellemzõ az Indiana Jones filmekre, de számomra bejött ez az újítás. Egyedül az nem tetszett hogy néhol eléggé elrugaszkodtak a valóságtól a megszokothoz képes túléságosan is (például az atombombás rész nem igazán tetszett, valahogy számomra nem illett a képbe,meg amikor a hanygák hozzák a kalapot...), de valahogy nem tudok haragudni rályuk.Csatlakozom az elõttem szólókhoz ez volt a legjobb régi kultikus film folytatás amit eddig megcsináltak. (A Die Hard 4 például nekem se jött be annyira többet vártam tõle). Számomra nem rombolták le a régi hõs alakját. Azt hiszem még egyszer meg fogom nézni a moziba. Tényleg látszik hogy Spilberg rendezte ki nem hagyhatta volna az Ufo-kat.
Harrison Ford korárol meg annyit hogy egyáltalán nem tûnt a filmben 60 év feletti színésznek. 10 évet símán letagathatna. Tehát összeségében elmondhatom hogy nagyon jól éreztem magam!!
9/10
zee944 2008 máj. 22. - 23:53:48 9/10
(138/595)
Megnéztem, most jövök a vetítésrõl.

Vélemény, észrevétel:
Nagy problémám nincs a filmmel. Számos helyen esnek túlzásba Spielbergék, mértéket nem mindig tudtak tartani. Egyértelmûen erõsebb "over the top"-fíling volt itt, sokkal inkább, mint bármelyik korábbi részben, ebben emlékeztett a Die Hard 4-re, de nem vitte annyira túlzásba, hogy komolyabb felbosszantson. (A Die Hard 4-tõl többször eldobtam a kanalat.) Látszik, hogy mindenbõl nagyobbat, szagosabbat, színesebbat akartak, néhol feleslegesen túllépték a határokat. Nagyon-nagyon sok, szerintem túlságosan is sok ötletet használtak fel a filmhez, amik így szerintem kicsit gyengítik egymást, és kicsit kuszává teszik a cselekményt. Idehordtak mindent, ami istenségekkel, okkultizmussal, rébuszokkal kapcsolatos vagy legalább egy kicsit egzotikusnak számít. A kevesebb itt is több lett volna, de legalább arra nem lehet panasz, hogy nem próbáltak rafináltak lenni, vagy bármit kihagyni a filmbõl, ami sikeressé tette az elõzõ részeket.

Mondhat nekem bárki bármit, a témaválasztás kitûnõ. Kellõen nagy volumenû és tökéletesen passzol Indyhez. Sheila LaBouf (most nem nézem meg, jól írtam-e a nevét) semmi fejfájást nem okoz, emiatt senki ne aggódjon, ezt a szerepet neki kellett játszania. Harrison Ford a film elején kissé túlkoros benyomást kelt, de még mindig egyértelmûen õ Indy. Aztán meg mintha kicsit bele is rázódna a szerepebe, mintha idõrendben vették volna fel a filmet. (Amit kétlek, de mindegy.) Így már azt mondom, jöhet az Indy 5 is. A problémám Karen Allennel van. Bár az elõzetes képeken baromi jól nézett ki, és nagyon örültem, hogy egy fiatal üresfejû csinibaba helyett visszahozták az 1. rész fõszereplõjét, nekem a filmben illúziórombolóan öreg volt. Sokszor feszengtem, amikor néztem. Érdekes módon viszont minden alkalommal, amikor elmosolyodott, visszafiatalodott 15 évet. Cate Blanchett teljesen oké, bár ezt nem volt nehéz megjósolni, de messze kaphatott volna egy kicsivel árnyaltabb karaktert, több szereplési lehetõséggel. Kissé túlbiztosításnak tûnik Blanchett beválogatása.

Baromi nehéz errõl a filmrõl olyan kritikát írni, amibõl mások okulhatnak, mert szerintem minden kizárólag a személyes érzékenységen múlik, hogy ki mennyire nézi el a botlásokat. Azok ugyanis kétségtelenül vannak.

Összességében azt kell mondjam, azt kaptam, amit vártam, de nem azt, amit titkon reméltem. Még nem tudom, hány csillagot adok neki. 7-et biztos, és talán 9-et is, de még hagyom leülepedni az élményt.

Korántsem zseniális, de a feltámasztott nagy sorozatok közül (Die Hard, Rocky, Rambo, Star Wars) eddig nekem ez okozta a legkisebb csalódást. Bízom benne, hogy az 5. részben - ha lesz - eltalálják az arányokat. Hátha vannak még csodák.
leopard26 2008 máj. 22. - 22:38:36 Előzmény zee944
(137/595)
Öööööö....nem:)
darthdenes 2008 máj. 22. - 22:05:37
(136/595)
Végre megnéztem. Már 3 hete Indi csengõhangom van, az sms-t ostor csapás hangja jelzi. De!! Vegyes érzelmeim vannak az alkotásról. Most azonnal kijelentem, hogy tessék elmenni és megnézni. Ha picit realisztikusabb let volna pl. csak kulcs szavakban (hûtõszekrény, Tarzan, csészealj) jobb lenne. De miért kellenek cgi-s állatok szinte minden filmbe, az rohadtúl gyûlölöm. A szinkron nem rossz, bár a mai napig is ölni tudnék a 3 Indi film originál szinkronjáért dvd-n. Sajnos Ford öregszik, de csak külsõre, mert még mindig jól mozog a vásznon, 60 évesen jó lenne majd így kalandozni. Pozitívum, a visszaemlékezések, igaz csak képileg a Marcusra és Conneryre. Jók az utalások a régi részekre. A keresztényes témákat jobban szeretem.
Hol helyezném el: képzeljünk el egy 2*2 kockát a felsõ rész 1 helyén a Frigyláda mellete a Klovag, alatti a maradék 2 film. Még emésztenem kell, egy jó kép kialakulásához a filmmel kapcsolatban.
Végezetül: HAJRÁ INDI!