darthdenes 2008 máj. 22. - 22:05:37
(136/596)
Végre megnéztem. Már 3 hete Indi csengõhangom van, az sms-t ostor csapás hangja jelzi. De!! Vegyes érzelmeim vannak az alkotásról. Most azonnal kijelentem, hogy tessék elmenni és megnézni. Ha picit realisztikusabb let volna pl. csak kulcs szavakban (hûtõszekrény, Tarzan, csészealj) jobb lenne. De miért kellenek cgi-s állatok szinte minden filmbe, az rohadtúl gyûlölöm. A szinkron nem rossz, bár a mai napig is ölni tudnék a 3 Indi film originál szinkronjáért dvd-n. Sajnos Ford öregszik, de csak külsõre, mert még mindig jól mozog a vásznon, 60 évesen jó lenne majd így kalandozni. Pozitívum, a visszaemlékezések, igaz csak képileg a Marcusra és Conneryre. Jók az utalások a régi részekre. A keresztényes témákat jobban szeretem.
Hol helyezném el: képzeljünk el egy 2*2 kockát a felsõ rész 1 helyén a Frigyláda mellete a Klovag, alatti a maradék 2 film. Még emésztenem kell, egy jó kép kialakulásához a filmmel kapcsolatban.
Végezetül: HAJRÁ INDI!
8/10
Andrew8 2008 máj. 22. - 19:44:04 8/10
(135/596)
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága:

Egy meglepõ kezdést, indulást kapunk az elején már ez is mutatja itt valmai újabb dolgot akpunk megtartva azért a régi elemeket. És igen végig ez
jellemzi ezt a részt. A kevés CGI nálam egyedül az autós üldözéses jelenetnél dobta ki a taccsot a kis 'bombácska' és a végén a jó kis 'medence' elég látványos volt. Willaims zenéje a filmben nem lett jó, még külön hallgatva is jobb pedig az se egy fenomén album lett.

Ford még mindig Indiana Jones elöttünk, mondhatnánk alig öregedett a fiatalúr. Fõleg ha mindent tényleg õ csinált és nem a kaszkadõre. :)
Kareln allen Marion szerepében is hozza formáját igaz sajnos csak a film vége felé tünik fel, Lebouf se lett annyira idegesítõ mint gondoltam pozitív csalódás volt õ. A vicces jelenetek pedig legtöbbb esetben heves röhögést váltottak ki a moziban, 1-2 túlzó is azért akadt, ahogy jelenetekben se szenvedtünk csorbát a hihetetlen esések túlélések terén ala Vasember.

A szinkronnal nekem is bajom volt, Für Anikó szerintem nem jó ötlet volt Cate Blanchethez, neki mélyebb hangja van nem sipító. Emellett LEboufé is néha furán magas volt. De összeségében egyáltalán nem vészes Csernák még mindig egész jól adja vissza Indy karakterét hangjával. Egyedül az a fura hogy az õ hangja nem öregedett úgy talán mint Fordé igaz van is 8-9 év különbségük. :)

A forg. könyv , a szotir a film felétõl el kezd kicsit bizarrba furább irányba elmenni ez talán Spielberg vénájából jött ki hiszen a téma hozz ááéll közelebb annak ellenére hogy Lucas messzi messzi galaxisban élt, igaz õ egy nagyon is kitaláltban, míg Spielberg a valósnak vélt oldalról közelített ugye mindig. Néha még egész félelmetes is a film mint pl a 2. rész is volt amihez az akkor épp félelmet keltõ zene is társul + vihar. Végülis 1957 hez még érthetõ a téma választása Speilbergnek hisz Amerikában sokak szerint éppen furcsa dolgok is történtek ekkortájt. :)

A filmet hosszabnak éreztem a valódi hosszánál annyira akciódús , pörgõs és sok helyszínnel teli volt. 2 és fél órásnak véltem pedig csak 125 perces volt.
Ennek ellenére nagyon jól szórakoztam összeségében, mivel megütött a film 3/4-ben az a binyozos régi hangulat, és persze az új karakterek is elégé beilletek az Indy világba, ezért megadható neki a 10/8as értékelés mégha a végén kicsit baljós utalás is következetett be szerencsére meg is oldódott, Ford által. :)
Negatívumai tehát csak a szinkronban, a túlzott jelenetekben vannak és néhol a Williamshez mérten legalábbis nem klasszikusan jó zenének. A hangulat nálam ott volt és az a fõ pont nem?

10/8
CsomiTheKing 2008 máj. 22. - 18:54:55
(134/596)
Nem tudom miért kell fikázni állandóan a filmeket. Fõleg az Indiana Jones t, ez az utolsó rész, igaz hogy még nem láttam, de annyira szörnyû nem lehet mint egy Chuck Norris os film :D. Csak abba belegondolhatnátok hogy ezt a filmet kb 3 évig csinálták, Harrison Ford is már öreg és kitet mindent a filmért, sok ember dolgozott rajta aztán te beülsz és 2 órán keresztül bámulod a filmet, kijösz és minden sz*rt összehordasz róla, lehet hogy Spilberg belerakot egy két sz*rt, de attól még gondolj erre is.
9/10
zee944 2008 máj. 22. - 15:43:43 9/10
(133/596)
Honnan szalajtják ezeket az IQ-bajnokokat?

Kérem a Moderátort, hogy kettõvel lejjebb a hozzászólást SPOILER-mentesítse. Köszönöm.
9/10
zee944 2008 máj. 22. - 09:09:08 9/10
(132/596)
Ne bosszants fel. Mi az, hogy no comment? Nem mondanál egy érthetõ választ?
Laci911 2008 máj. 22. - 08:37:53
(131/596)
Szinkronhangok kik lettek?
8/10
kinsey 2008 máj. 22. - 02:46:49 8/10
(130/596)
Most jöttem ki nemrég a moziból!!Nekem nagyon bejött!!A végén a repülõ csészealjat már kicsit túlzásnak tartottam,de ettõl eltekintve király volt!Jól szórakoztam rajta akárcsak a trilógián!Kellemes meglepetés volt!!Szerencsére nem lett úgy elcseszve mint a Die Hard-4!
10/8
10/10
Kósa András 2008 máj. 22. - 00:31:58 10/10
(129/596)
helló mindenki! nehéz szavakba önteni ,amit láttam és nem azért,mert annyira jó volt.sajnos.ez a film szerintem a sablonok királya.egyik sablon követi a másikat.miért gondolják az amerikai rendezõk,hogy most már minden filmben szerepelnie kell óriásiban az amerikai zászlónak?komolyan nem értem.ez az indiana jones,nem pedig egy iraki háborúról szoló alkotás.spielberg ,olyan nemtörödömséggel készítette ezt a filmet szerintem mintha közben egy másik projekten is dolgozott volna,és persze arra figyelt volna jobban oda.az egész filmben ,ami ér valamit az HARRISON FORD.nem értem,hogy mit eszik spielberg ezen a fiatal srácon shián,talán,mint a filmben látható-a fiatal marlon brandora emlékezteti-és remélem csak rémhír,hogy ha lesz 5-dik rész akkor a srácra építik a storyt,mert az balgaság lenne.a forgatókönyvíró david koepp meg még szerintem nem is hallott soha életében indiana jonesról,annyira pocsék némely indrõl szoló rész.cate blanchettet sajnálom,hogy egy ekkora sablon szerepre rábólintott.nem tudom miért az amcsik azt,hogy a gonosz orosz nõk így néznek ki.szinte kivétel nélkül minden filmben így ábrázolják õket.szerintem röhejes.kevés a pozítivum,sok a negatívum.szerintem nehezen indult be a film.ja és ray winstone felhagyhatna a blockbuster filmekkel,mert õ sokkal királyabb annál ,hogy ilyen filmekben kéne szerepelnie.összességében én 60%-ot adok a filmre ,de csakis HARRISON "INDY" FORD miatt.amúgy megkérdeztem az egyik mozist,hogy miért szinkronos a film,azt válaszolta,hogy a gyerköcök miatt.KÁR.(mégegy jó tanács,a szinkronos verziót ne a MOM PARKban nézzétek-ennél még itthon is nagyobb hangerõt tudtam volna kicsikarni a hangfalakból.)remélem senkit nem beszéltem le a film megnézésérõl.
egy INDY rajongó
leopard26 2008 máj. 21. - 23:38:18
(128/596)
no comment
9/10
zee944 2008 máj. 21. - 21:32:08 9/10
(127/596)
Ha valakinek ez fontos, Budapesten a MOM Parkban biztosan vetítik feliratosan, de vannak szinkronos elõadások is, úgyhogy csak óvatosan.

És az, hogy Csernák lesz a hangja, önmagában jó hír, de nem garantál semmit. Ma kb. tizedannyi idõ alatt veszik fel a szinkront, mint húsz évvel ezelõtt, úgyhogy legtöbbször kitûnõ színészekkel is gyenge az eredmény.
10/10
Drakeamarth 2008 máj. 21. - 18:08:04 10/10
(126/596)
Ha továbbra is Csrnák János lesz Ford hangja, akkor nem hiszem, hogy olyan nagy problémák lesznek a szinkronnal:)

Nemsokára láthatom, 20 év után új Indy. El sem hiszem.
norton15 2008 máj. 21. - 15:27:29
(125/596)
Simán. Biztosan kocka. *moderálva*. És a gép elõtt röhög, hogy mekkora arc...
9/10
zee944 2008 máj. 21. - 15:26:47 9/10 Előzmény leopard26
(124/596)
Héhéhé! Magyar szinkronnal láttad valami sajtóvetítésen, azért mondod, vagy jósolsz?
9/10
zee944 2008 máj. 21. - 15:22:52 9/10 Előzmény minimal03
(123/596)
OK, egyenlõségjelet nem is húztam, de a tapasztalatom szerint nagy az átfedés a két csoport között.

Igen, valamivel biztos jobb lesz mint egy átlag DVD szinkron, mert 250 ezer ft helyett 1 milliót költenek rá. A szükséges 5 millió helyett. De ne legyen igazam és adja az ég, hogy tényleg jó legyen.
minimal03 2008 máj. 21. - 14:29:51
(122/596)
Hali! Szerintem ennek a filmnek jó lesz a szinkronja, ilyen kaliberû filmekhez nem szoktak összecsapott, béna szinkront csinálni, jobban odafigyelnek szerintem mint máskor.
Egyébként nem biztos, hogy aki szinkronosan nézi az buta, lehet, hogy csak németül és spanyolul beszél...azért mondom mert ismerek ilyet. Én személy szerint meg szoktam nézni a filmeket eredetiben és szinkronnal is, persze csak ha tetszik a film, mert akkor kíváncsi vagyok a különbségekre. Vagy esetleg azért, mert eredetiben látom elõször és nem vagyok annyira perfekt angolból, hogy mindent értsek...feliratot olvasni meg nem nagyon szeretek olyan filmnél, ahol fontos a látvány.
Mondjuk most könnyû dolgom volt, nem rég láttam az elsõ 3 részt angolul, de mivel fejbõl fújom az egészet gyerekkorom óta, nem volt gond a megértéssel + tényleg elég tagoltan beszélnek. Szerintem (most, hogy már van összehasonlítási alapom) nem lesz baj a szinkronnal, ha megüti az elsõ három rész szintjét...de majd kiderül:)
9/10
zee944 2008 máj. 21. - 14:00:28 9/10
(121/596)
Megpróbálom másképp: annyival ócskább a magyar szinkron az eredeti hangnál, annyira lebutítja a filmet, hogy bõven megéri az a kis fáradtság. És attól gyenge kifogás, hogy én is hivatkozhatnék arra, hogy szar dolog olvasgatni, nekem is kényelmesebb lenne a szinkonra kapcsolni, mint sok buta ember teszi, mégsem csinálom.

Ezt most természetesen ökölszabályként mondtam, a kivételes eseteket most ne boncolgassuk.
9/10
zee944 2008 máj. 21. - 13:41:00 9/10
(120/596)
Hm. Amikor akciót meg kalandot látsz a képernyõn, akkor jellemzõen nem nagyon kell olvasgatni. Ezt amúgy is mindig gyenge kifogásnak tartottam. A magyar szinkron többnyire meggyalázza az eredeti hangot, ez az elmúlt 10 év tapasztalta.
10/10
Nicolae 2008 máj. 21. - 12:59:38 10/10
(119/596)
Ezzel az erõvel várd azt is, hogy Harrison már a film elején elõkapja lézertukkerjét és az oroszokra fogja. Vagy várd azt, hogy John Hurt mellkasából egy újabb Chestburster tör elõ az Aranyvárosban.
Ez is egy hozzáállás. :-)

Szerintem Shia jó színész, csak még nem láttad komolyabb szerepben. A szereplését az Indy4-ben szinte egyik eddigi kritika sem húzta le, ha leszólták az azért volt, mert nem szimpatizálnak a személyével, akárcsak te.
10/10
Nicolae 2008 máj. 21. - 12:23:36 10/10
(118/596)
Úgy hitelesebb lett volna a poénod, ha az 5ös számot kihagyod a címbõl és a szavak kezdõbetûit nagybetûvel írod.

A valóságban amúgy Krisztus keresztjét fogják keresni az 5. részben (ha tényleg lesz), a rosszak pedig a kommunista kínaiak lesznek.
leopard26 2008 máj. 21. - 12:23:11
(117/596)
Szerény személyemnek adva volt a lehetõség hogy végignézzem eme mûvet 2 héttel ezelõtt!Nem fogtok csalódni,az biztos de a magyar szinkron szar lesz szokás szerint