9/10
zee944 2008 jún. 11. - 12:00:34 9/10
(296/596)
Mage!

Nincs bajom vele, ha szemétrevaló hulladéknak tartod és ezt tisztességgel megindoklod, úgy, hogy érezhetõ az õszinte felháborodás a 0/10-es értékelés mögött. Ez a fajta leminõsítés viszont durva, az írásod fele nem érvelés, magyarázat, hanem személyeskedés. Amúgy sem hiszem, hogy buta emberek lennének Spielberg, inkább csak önnön nagyszerûségüktõl elvakultak, akik már jó ideje nem hallgatnak senkire, meg elveszették a libidójukat is az elmúlt években. Ford (akit én nagyon kedvelek) meg végképp nem tudom, mivel szolgált rá a feddõ szavakra, nekem kicsit ízléstelen a 16 éves kiscsajokkal dobálózás. Nem értem, komolyan, ezt az ellenszenvet, ha meg csak az élcelõdés kedvéért felvett manír, akkor felesleges.

Fõképp annak fényében bosszant egy ilyen stílusú lehúzás, hogy pl. a Rambo IV.-nek pl. 9.5 pontot adtál. Lehet, hogy abban nincsenek felesleges snittek, látványosan rossz megoldások, és ilyen értelemben szerinted szépen kommunikál, de végsõsoron nulla fantázia kell hozzá és egy agyatlan vérfürdõ az egész. Annak indult, és az is lett belõle.
offtopic
Mage 2008 jún. 11. - 11:56:44
(295/596)
Értem a nézõpontodat, de nem értek egyet vele. Ha valaki nem képes értelmezni egy kalandfilm jeleneteit, az úgyse fog "mûvészfilmet" nézni, akár elriasztják tõle, akár nem. Vagy ha néz, feleslegesen teszi.

Pont az a lényeg, hogy a világ nem "mûvészfilmekbõl" és "buta filmekbõl áll". Buta filmnek nem én nevezem az Indiana Jones-t, hanem mindenki, aki számon kéri, hogy miért keresek benne értelmet, tehát azok, akiknek tetszett. Ha nem volna buta, miért lenne baj, hogy gondolkodni szeretnék rajta?

Pedig számtalan szórakoztató, távolról sem "mûvészfilm" létezik, ami nem kerül szellemi vákuumba, és nincs tele olyan szörnyû hibákkal, mint az Indy 4. Galaxy Quest, Kocka, Erõszakik, Vaskabátok, így hirtelen, amik eszembe jutnak elsõre. A Rambo 4-re és a Speed Racerre is 9 pontot adtam, mert következetes, kerek, átgondolt filmek, és ha akarsz, találsz bennük összefüggéseket (a Rambo esetén nem arra gondolok, hogy a háború rossz, hanem hogy a szereplõk ruhája, viselkedése és világnézete hogyan változnak az események hatására).

Az Indy 4-ben annyi a konklúzió *** SPOILER ***, hogy ne akarj többet tudni, mert felrobbansz.
offtopic
Mage 2008 jún. 11. - 11:13:10
(294/596)
Sajnos az utolsó két hozzászólásra nem válaszolhatok érdemben, mert ezen a fórumon kimoderálják, ha az ember a személyeskedésre adekvát módon felel.

Röviden összefoglalva (hátha bent marad): minél egyszerûbben szemléljük a világot, annál több filmet találunk élvezhetõenk, és annál kevésbé érvelünk logikusan, aminek jó példája ez a fórum. "Sznob" jelzõvel dobálózni valóban sokkal könnyebb, mint a filmen látottak alapján véleményt alkotni, túl azon, hogy "húhh, Jack Nicholson milyen jó színész, jajj Istenem".
könnycseppek 2008 jún. 11. - 09:14:06
(293/596)
Azta, micsoda eszmefuttatások!;-) 'Én hülye', meg csak úgy szimplán szórakozásból beültem megnézni és még tetszett is:-DDD

Amúgy remélem, nem jól értem, de itt van, aki a valóságtartalmát kéri számon?!:-O De'szen ez nem híradó, mégcsak nem is dokumentumfilm:-)
Mage 2008 jún. 11. - 01:14:42 Előzmény zee944
(292/596)
Zee, normális esetben egy film hónapokon, éveken át készül, és ennyi munkához és erõfeszítéshez - a látszat ellenére - minden esetben tisztelettel próbálok közelíteni.

Úgy gondolom, hogy a film más mûfajokhoz képest sokkal kevésbé dekadens. Szívesen nézek amerikai filmeket (még akkor is, ha igazi film alatt mégiscsak Tarkovszkij vagy Fellini munkáit értem), mert úgy vélem, ugyanúgy lehetnek tartalmasak és szórakoztatóak, mint a klasszikusok, legfeljebb más módon.

Azt azonban minden filmtõl elvárom, hogy átgondolt és összeszedett legyen, szépen kommunikáljon felém, és ne legyen benne egyetlen felesleges képkocka sem. Ilyen szempontok miatt adtam az In Burges-ra 9 és felet. Ha még nem láttad, nézd meg, ne tévesszen meg a magyar cím.

Az Indy 4-ben olyan kockákat hagytak benne, amit egy C kategóriás filmbõl is ki kellene vágni (ürgék, õrültek arca a bolondokházában), az értelem szikrája is hiányzik belõle és mint kalandfilm, teljesen röhejes. Az Ufó vonal Spielberg gyengéje, leírtam, miért.

A színészek nagyobbik felével nem volt gond, de ilyen költségvetés és szereposztás mellett ez a minimum, ezért nem jár pont. (Cate-bõl nem kellett volna antinõt varázsolni, akkor talán adok rá kettõt).

Lucas egyetlen értelmes filmje a THX volt. Láttad esetleg?
Dantes 2008 jún. 10. - 19:50:00
(291/596)
Ilyen gusztustalan írást is rég olvastam! Gratulálok hozzá!
9/10
zee944 2008 jún. 10. - 19:34:51 9/10
(290/596)
Akár. Durva, mi?
9/10
zee944 2008 jún. 10. - 11:46:22 9/10
(289/596)
Ezekben sokszor tényleg van is valami, mégha a megfogalmazása szándékosan vicces is. Az Indy kritika is lehetne ilyen, ha nem lenne ennyire egysíkúan fikázó és nem 0/10 lenne az összegzés.
9/10
zee944 2008 jún. 10. - 10:35:02 9/10
(288/596)
Van pár írásod, amiért odavoltam, de ez azért most csúnya volt. Mi ez a heves gyûlölködés? Spielberg és Ford mikor alázott meg emberi mivoltodban?

Indy nagymamakorú kedvesét így utólag én sem tartom jó ötletnek visszahozni (a film megtekintése elõtti pillanatig nagyon tetszett), jobb lett volna egy ötven év körüli, de még mindig kameraképes színésznõ. Praktikusan pl. Kate Capshaw-t lehetett volna visszahozni.
Mage 2008 jún. 10. - 10:14:56
(287/596)
*** enyhén (nem zavaróan) spoileres ***

Indiana Jones 4

"Nem nézzük a félkarú bácsit, és legkevésbé sem beszélünk róla, így is épp elég rossz neki" - mondta anyám még húsz évvel ezelõtt a kettes metrón. Nyugodtan hozzátehette volna: "és nem írunk a negyedik Indiana Jones-ról", már ha olyan családból származnék, ahol téma lehet George Lucas.

George, és hasonlóan tehetséges barátja, Steven Spielberg azon több száz millió szerencsétlen közé tartoznak, akik képtelenek feldolgozni, hogy magasról ignorálják õket az ufók. Valljuk be, George-ot, Stevent és az intelligenciát kizárólag azért emlegethetjük egy mondatban, mert orvul belecsempészik a filmcímeikbe ezt a szót. Az összes filmjük pont annyira intelligens, mint amennyire tudományos vagy fantasztikus a Star Wars. Persze mindenki azzal foglalkozik, ami számára a legnagyobb problémát jelenti.

Minden ufó, amit a filmjeikben látunk, egyfajta segélykiáltás a két derék férfiember szájából, hiszen nyilvánvalóan nem él az univerzumban olyan intelligens lény, aki kíváncsi lenne George Lucasra vagy Steven Spielbergre. A zokogva térdelõ építész jut eszembe a Monty Python jelenetbõl, aki a földön csúszva-mászva könyörög a szabadkõmûveseknek: "vegyetek már be, rohadékok".

George vajon azt gondolja, aki kicsit is szereti Indiana Jones-t, jellemzõen úgy akar emlékezni rá, hogy az Alienben látható idegen lény koponyájával rohangál a Serious Sam: Second Encounter nevû first person shooterbõl "átemelt" maya templom alatt parkoló ufóban? Gratulálok.

Környezeti katasztrófa vagy õrült hadvezér hosszú évtizedek alatt nem pusztít el annyi értékes lelelet, mint amit Indiana Jones másfél óra elmebaj közben felaprít.

Igazán kemény férfi õ, méltó ellenfele a pálcika vastagságú ukrán luvnya, aki d*gatlanság okán halott alieneket simogat, és világító, rezgõ koponyákra gerjed. A legpuhányabb omegahím is felszedné két perc munkával, talán még Indy is, ha nem jelenik meg a vásznon a nagymamakorú ex-nõje, aki elõl a vén trotty mindig a bolygó ellentétes pontjára menekül.

Állítólag a rajongók szerint jó ötlet volt, hogy Indy párja 60 éves néni. Ebbõl kiderül, kik szeretik George Lucas és Steven Spielberg filmjeit. Harrison Ford a való életben minden bizonnyal 16 éves lányokat próbálgat (megteheti, ugyanis pont annyi pénze és esze van, amennyi ehhez kell).

Jöhetne már valami kataklizma, ami hanyatló világunkban rendet tesz és kitakarít.

0 / 10
9/10
zee944 2008 jún. 09. - 13:46:58 9/10
(286/596)
Nagyon remélem, hogy nem utoljára láttuk Indy szerepében.
9/10
Harv 2008 jún. 09. - 13:28:32 9/10
(285/596)
Nagyon megható volt utoljára látni Harrison Fordot Indiana szerepében. A film különben jól sikerült szerintem maximális élvezhetõségéhez mindenképpen szükséges az elõzõ részek ismerete.
9/10
zee944 2008 jún. 07. - 21:57:25 9/10
(284/596)
Tudom hogy értékel, engem is kiakasztott azzal zszoltan :) De azért a 4/10 úgy is kicsit erõs a Kereszteslovagnak, ha az embernek tényleg nem jön be a stílus.
9/10
zee944 2008 jún. 07. - 21:52:04 9/10
(283/596)
Kereszteslovag 4/10? Na bravó. Akkor ez 2/10. Meg se nézd. A Kereszteslovag a kedvenc részem.
ducc 2008 jún. 07. - 21:05:03
(282/596)
nemrég láttam a filmet és nekem abszolút a Nemzet aranya 2. rész volt. Mit gondoltok? keres, keres, megtalál, aranyváros, víz, elsüllyed, nyoma sincs,vége.
offtopic
zszoltan 2008 jún. 07. - 20:26:37
(281/596)
Az összesített pontszámok alapján a 4. rész megnézéséhez még kevesebb kedvem van.
Ezért reméltem, hogy a topicban olvasva találhatok valami olyan hsz-t, ami alapján kedvet kaphatok. De hát sajnos eluntam a hsz-ok olvasását, mielõtt még valami tényleg számomra kecsegtetõ ajánlót olvashattam volna ról. Pedig még az offtopicot is kikapcsoltam, hátha gyorsabban haladok. :(
10/10
KF 2008 jún. 07. - 20:25:56 10/10
(280/596)
Ha ennyire nem szereted a Jones filmeket akkor mit keresel itt tulajdonképpen? nem értem...szerintem még a világ legrosszabb filmje sem érdemel 10/4-et, a min. az 10/5...fõleg egy Indy film, ami nálam 7-rõl indul. De tudod...
offtopic
zszoltan 2008 jún. 07. - 20:22:52
(279/596)
És vajon mennyire tippeljem ezt látatlanban, ha az Utolsó kereszteslovagra (bár elég rég láttam) emlékeim szerint úgy 4/10-et adnék? Talán újra meg kellene néznem, hogy frissebb legyen az élmény? Valahogy nem érzek hozzá kedvet.
10/10
KF 2008 jún. 07. - 19:02:20 10/10
(278/596)
Nem olvassa/olvasta esetleg valaki az Indy 4-et könyvben? Van benne néhány dolog, amit sokkal részletesebben bemutatnak, Irina Szpalko-t is egy kicsit jobban megismerhetjük, meg ha az ember olvassa a történetet akkor sokkal több ideje marad átgondolni. Szerintem érdemes elolvasni, nekem már csak 100 oldal van hátra kb. Olyan mintha újra ott ülnél a moziban és néznéd a filmet :)
9/10
zee944 2008 jún. 07. - 16:03:56 9/10
(277/596)
Marhára érdemes ezen vitatkozni, amikor mindketten látjátok lényegében UGYANAZOKAT a hibákat. Az említett dolgok sajnos kétségkívül benne vannak a filmben és kétségkívül hülyeségek. Én ennek ellenére tudtam élvezni, van akinek ez elrontotta a mókát. Mindkét álláspont védhetõ. Szerintem az a visszataszító, ha valaki 0, 1, 2 pontot adna 10-bõl. Ott már rendesen dolgozik az ostobaság.