10/10
KF 2008 jún. 02. - 20:17:52 10/10
(256/596)
Igen én is ajánlom az elsõ 3 részt, és azokban még Harrison Ford is hmmm...30-40 évesen :)) csorog a nyálam
minimal03 2008 jún. 02. - 19:35:49
(255/596)
Szerintem mindenképp nézd meg a többit is. Tetszeni fog!:D
minimal03 2008 jún. 02. - 19:33:01
(254/596)
Én a forgatókönyvet nem kimondottan az alapsztorira értettem, hanem inkább az események lefolyására.
De tulajdonképpen az ufókkal kapcsolatos dolgokat is fel lehet fogni mítosznak, mert hát bizonyítva semmi sincs, megis mindenkiben ott van a kis zöld emberkék képe.Ez amolyan modern mítosz-féleség. Sõt, ha vallásról beszélünk, van egy csomó ufóhívõ szekta is...szóval ebbõl a szempontból szerintem abszolút belefér a koncepcióba, csak nem a kereszténységgel kapcsolatos.
A második résszel is az volt a baja sokaknak, hogy nem illik a képbe, de szerintem az se rosszabb a másik kettõnél, csak más...kicsit sötétebb hangulatú.Ez meg kicsit X-aktásabb, nem olyan nagy baj az :)
10/10
evykeee 2008 jún. 02. - 19:26:05 10/10
(253/596)
Nekem nagyon tetszetta film!ez volt az elsõ indiana jones amit láttam és nagyon jó.Bár a vége ellégé fura lett mert az az ufós rész ellégé nme illett a filmbe!de hát ez van mindenesetre Spielberg+Lucas együtt de külön is zseniálisak!Meg persze Shia Labeouf nagyon jó fej egy szinész a transformersbe is imádtam ebbe pedig különösen jó volt a karaktere!
minimal03 2008 jún. 02. - 16:54:17
(252/596)
Végre megnéztem! Mint rajongó, azt kell mondjam, nem csalódtam...akkorát, mint amire számítottam. A film összességében tetszett, csak néhány dolog volt, ami zavart kicsit pl. Cate Blanchett magyar hangja nem volt éppen a legjobb, de azért hozzá tudtam szokni. A végén pedig a hatalmas látványképek helyett valami utolsó összecsapást vártam...mármint *SPOILER* nem az ufókkal, de nekem túl simának tûnt, hogy az gonoszokat elintézik, a jók kiszaladnak aztán meg negyed óra egy árvizes katasztrófafilmbõl...*SPOILER VÉGE* vagy nem is tudom, de valami nekem hiányzott vége felé.
Mindenesetre nem gondolom, hogy meggyalázták volna a trilógiát, fanoknak mindenképpen kötelezõ. A látvány rendben, a forgatókönyv nagyjából Indys, vannak jó poénok, a szinkron is elviselhetõ...nálam kb. 8/10
8/10
delpiero10 2008 jún. 01. - 21:15:52 8/10
(251/596)
igen bocsi
Noncsa 2008 jún. 01. - 16:18:35
(250/596)
*Spoiler*

A meglepõ végkifejletnél a szokatlan és szerintem rossz ufós, ûrlényes megoldásra gondoltam. Nem illik az Indys sztorihoz, és télleg sok is volt a vége, de ezt már mások is írták elõttem.
Engem egy kicsit (asszem)a Múmia2. végére emlékeztetett ezzel a templom elsüllyedéssel.

De ettõl függetlenül, mondom, tényleg tetszett a film:)
8/10
delpiero10 2008 jún. 01. - 13:56:08 8/10
(249/596)
*** SPOILER *** PÓTOLVA

Na tegnap óta sikerûlt összeszedni a gondolataimat.
Intemezzo:
Elõször is köszönöm a mozisoknak hogy holmi villámlás miatt egy múltiplex moziban a dzsungeles üldözéses rész egyszercsak megszakad ,úgy 3-4 perc holtidõ egy Indy(!) mozinál nem épp örömteli ,és ez még beleférne ha onnan folytatták volna ahol abbamaradt ,mert ott szakadt meg amikor Shia a fán lóg a majmokkal és az kb 3 perc hatásszünet alatt úg látszik a fílm ment mert a következõ képsor amit láttunk ,hogy már nem Shia hanem Cate B. lóg a fán és hanygák támadják (?) - mondom MIVAN ? ,na mondom ez szép.
DE majd jövõ héten úgyis megnézem mégegyszer a moziban! :)
Mivel a Die Hard 4-et is 2szer néztem és nekem John McLane mellett Indy a kedvenc karakterem (persze Han Soloval egyetemben).

De térjünk vissza a fílmhez:

A fílm eszméletlen hangulatosan kezdõdik ,tökéletesen korhû ,ami nem meglepõ egy fílmnél melyet Spielberg rendezett:)
Aztán jön szerintem a fílm legyjobb része ,az 51-es raktárban lezajlott Indy Vs. ruszkik -nagyon feelinges volt.(fõleg hogy a Frigyláda 3.szor tûnik fel a 4 rész során:)
Aztán a tanáros rész tökéletesen a régi fílmeket idézte ,a képen és a szobron az öreg prof. bartá Marcus Brody eszméletlen élmény -legalábbis nekem.
Aztán jön a "KOPONYÁSZÁS" - na igen ebben már van kivetnivaló,
nem a sztory-val elsõsorban ,mert ez tényleg létezõ és izgalmas téma ,hanem ,hogy itt Indy nem mint felfedeõ elsõroban ,hanem mintha egy krimi nyomozó lenne ,aki keresi "meglágyúlt" proffot és a koponyát.
Mivel én elvárnám ,hogy Indy jusson el olyan helyekre ahol már évszázadok/ezredek óra senki nem járt ,erre kiderûl ,hogy a vén Hurt OX már oda-vissza megjárta az utat :S -hát mondom nehogy MÁ!!
Aztán szerintem Spielbergnek nem itt kellett volna kiélnie az UFO mániáját .
(Arra ott volt már neki az E.T. ,3. típusú találkozások ; világok harca)
Vagy ha mégis akkor forgasson külön fílmet az ufokról ,de ne Jones profhoz rakja "rá".

A fílm címe így lehetne ez is:
Indiana Jones és az UFO-k titkai.
(ha már a címnél tartunk az I.J. és az Istenek városa szerintem jobb lett volna -mert ezt akarták elõször a fílmnek-mind1 :)

Szóval a kalandozás továbbra is rettentõ élvezetes és roppant ötletes ,és nem utolsó sorba sokszor poénos is xD
A kalap most még több figyelmet kapott aminek nagyon örûltem ,viszont annak meg nem ,hogy az ostort ritkán ,a pisztoly-t meg szinte egyáltalán nem használta :( -sajnos!)

Összességében nem okozott csalódást és méltó folytatása az elõdöknek
,de azokat szerintem nem éri el.
Itt is lesznek emlékezetes jelenetsorok és beszólások ,de közel sem olyan sok ,mint az elsõ 3-ban!
A zene továbbra is J.W. ,ezzel mindent elmondtam rólla:)
Az operatõr nállam külön dícséretet kap ,mivel a fényjáték ,fõleg az elején eszméletlen volt!!
Lucas szerintem kár volt ,hogy sok helyen ráeröltette a spec. effekteket Steven-re
(pl: a fáról leereszkedés/zuhanás a vízbe , és a hütõ atomtámasádi repülése- de poénosan ezek is beleférnek:)

Végszónak ennyit:
a Lucas , a Spielberg és a Harrison Ford nevében ÁMMEN!! - Ezt is imádom!
(persze az örög favorit az Indy és az utolsó kereszteslovag)

Ja igen és a többi szereplõrõl nem szóltam (Ford tökéletes ez egyértelmû).
Shia is zseniális ,és szerintem méltõ utódja lesz Fordnak, Karen Allen nekem még jobban tetszett ,mint az elsõben és a többiek is rendben voltak.

u.i.: Várom az Indy 5-öt ;)
10/10
KF 2008 jún. 01. - 12:43:06 10/10
(248/596)
Szerintem nagyon rosszul jársz ha nem nézed meg! Hidd el hogy megéri! Wáááhhh de jó lenne mégegyszer megnézni! Jöjjön már ki a DVD!! :))
P.tör 2008 jún. 01. - 10:55:18
(247/596)
Annyit hadd fûzzek hozzá, hogy olvasgattam azokat a részeket itt a topikban, ahol az elsõ élmények fûzték az embereket a filmhez.
Mindenki egytõl- egyig Harrison Ford korát hozták fel az egyik negativunként.
Persze a digitális trükkök hazájában, Hollywood-ban meg tudták volna csinálni, hogy kisimítják Ford arcbõrét, de akkor legalább egy évet csúsztak volna a filmmel.
Igen igen ilyent is meg lehet csinálni, lásd X-men III a film elején a két öreg mutánst is megfiatalították digitálisan, a tolókocsist meg azt aki vasakat görbít.
Ford esetében, akkor meg ez lett volna a baj.
Fogadjuk el, hogy egy hatvanegynéhány éves emberrõl van szó.
Én szeretnék így kinézni ennyi idõsen.
Nagyon várom már, hogy láthassam a filmet.
Lehet, hogy néhányotoknak igaza van, de lehet, hogy nem.
P.tör 2008 jún. 01. - 10:47:33
(246/596)
Én nem adok senki véleményére, majd Én eldöntöm, hogy Nekem tetszik e a film, vagy sem.
A Staw Wars folytatásban Én is csalódtam, de nagyon.
Nem lett volna rossz film, ha nem George Lucas rendezi.
Az Indiana Jones-t mindenképp megnézem, még egyelõre nem volt rá alkalmam, de még moziba szeretném látni.
szidel 2008 jún. 01. - 10:41:52
(245/596)
Talán egyedül leszek vale ,de nem nézem meg az Indy 4et, mert többen írtátok , hogy nem az igazi. nem akarok úgy járni , mint a STAR WARSszal.
10/10
dorexka 2008 máj. 31. - 21:14:57 10/10
(244/596)
Iszonyatosan jó film!!!
9/10
zee944 2008 máj. 31. - 17:57:33 9/10
(243/596)
Interjú Csernák Jánossal az Indy IV. kapcsán:

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/indyint0531/

Meglepõdtem, hogy Spielbergék (a cikkben elhangzottakkal szemben nyilván nem maga Spielberg) csekkolták a szinkront. Azt hittem, ez Lucas és a Walt Disney mániája. Legközelebb okosabb leszek ;)
9/10
zee944 2008 máj. 31. - 16:01:11 9/10
(242/596)
Azon gondolkodtam, hogy ki a frász vehetné át Harrison Ford helyét Indy szerepében úgy, hogy az emberek elfogadják, de legalábbis a nagy többség. Eddig arra jutottam, hogy senki. Kevés olyan színészt tudok mondani, akit akkora tisztelet övezne, mint Fordot, és még Indy bõrébe is belebújhatna. Nincs bajom a sráccal, még fizimiskára is elfogadnám, de max. az ifjú Indy Jones-tévéfilmekben van esélye. Legalábbis nálam.
Noncsa 2008 máj. 31. - 14:20:10
(241/596)
Nekem teszett a film, folytatta a jól megszokott izgis,kalandos,vicces szériát, mint az elõzõ 3 részben. A végkifejlett nekem kissé meglepõ volt, de még így is jó kalandfilm ez :)
Az is tetszett, hogy voltak apró utalások a korábbi filmekbõl, amiket csak azok érthettek, akik látták azokat :P
Vajon lesznek újabb részek az ifjabb-ifjabb Indyvel?:))
10/10
Nicolae 2008 máj. 31. - 13:56:03 10/10
(240/596)
"Háát pihent vagy, az egyszer biztos. :)"
Aha...mert te tudod.
Mellesleg milyen jogon szólsz be nekem? És ne írd nekem, hogy szmájli...mert ilyet azzal sem tûrök.
Szerintem nem véletlenül akadtak itt ki rajtad többen is. No comment.

Mellesleg annyi a különbség kettõnk között, hogy én elismerem, ha tévedek vagy ha valaki jobban tud valamit nálam. De te erre képtelen vagy, mint a hosszúra nyúló Maddox-szal való vitádból kiderült.
9/10
zee944 2008 máj. 31. - 10:54:16 9/10
(239/596)
Bocs a vitáért, részemrõl vége. A filmrõl is írtunk, én alaposan kiveséztem kétszer is. :)
9/10
offtopic
zee944 2008 máj. 31. - 10:40:06 9/10
(238/596)
Kezdesz bosszantani a hülyeségeddel. Már megint csúsztatsz, mellébeszélsz, tereled itt témád itt a Hz-ek meg a tévéadások felé, amiket eleve csak te kevertél bele a képbe. Maradjunk annyiban, hogy a tévéadáshoz te értesz, az NTSC-PAL konverziókhoz meg én. A progresszív NTSC anyagot márpedig felgyorsítják 25 FPS-re PAL rendszerben, ez így volt és valószínûleg így is lesz, ha gutaütést kapsz tõle, akkor is. :))

Attól, hogy litániát írsz és csípõbõl próbálsz ledózerolni, még nem leszel okosabb. Szájkaratézás elõtt javaslom az "Inverse telecine" (IVTC), "PAL speedup", "3:2 pulldown" szakkifejezések tanulmányozását. Legalább az alapokkal legyél tisztában.

Nem kívánok a továbbiakban hozzászólni a témához. További kellemes küzdést.
10/10
KF 2008 máj. 31. - 10:34:39 10/10
(237/596)
Nagyszerû! :) Én imádom! Van benne 1-2 hiba, meg túlzás, de ezektõl függetlenül nagyon jó és megéri megnézni!