10/10
Jedi Lovag 2010 aug. 14. - 15:01:57 10/10
(455/595)
Nagyon király Indy rész.Talán a Frigyládánál is jobban szeretem!
És nagyon jó története van és nagyon egzotikus helyeken játszódik igaz a világkörüli utazás ezúttal elmaradt.Az Indy hangulat nagyonis érezhetõ és bizonyított dologról szól,a kristálykoponyákról.Amik valóban léteznek és rejtély övezi õket.Semmi gond nincs a föndönkívüliekkel sem.
Egyedül Mutt és Irina karaktere nem tetszett de õk is jól sikerültek.
2/10
Babapopó 2010 aug. 09. - 13:21:45 2/10
(454/595)
Számomra nagyon gyenge film volt!!:(
9/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 08. - 11:46:22 9/10
(453/595)
Nagyon szeretem az Indiana Jones filmeket és azok közül is ez a kedvencem!!!
Jó film!!!
10/9!
twillight 2010 júl. 30. - 18:16:47
(452/595)
LoL
leopard26 2010 júl. 29. - 19:12:29
(451/595)
Sajna Monthy Pithonék nem adták vissza:D
leopard26 2010 júl. 29. - 18:14:54
(450/595)
Ennyi erõvel Jim Carrey is eljátszhatta volna Darth Vadert:D
Commodus 2010 júl. 29. - 18:11:11
(449/595)
Lehet, hogy igazad van, az ember tényleg változik!A Star Wars filmek azonban kizárólag látványban tudtak újat hozni, az a misztikus feeling, ami az elsõnek elkészült részeket körbelengte, nyoma sincs az új epizódokban, Hayden Christensen, mint Darth Vader, ugyan már ...Mellesleg továbbra is Star Wars rajongó maradok, és az összes epizód gyûjteményem része, de ez nem változtat a véleményemen. Az Indy filmre még ez sem igaz, az Indy 4 semmivel nem látványosabb, izgalmasabb képi világú, modernebb film, mint mondjuk az Utolsó keresztes lovag, a témaválasztása meg egyszerûen siralmas.Az Indy 4- tõl 1986- ban sem csináltam volna magam alá, bár ez amúgy sem szokásom!Persze attól szép a világ, hogy az eltérõ vélemények helyet kapjanak benne!
9/10
offtopic
zee944 2010 júl. 28. - 23:16:59 9/10
(448/595)
Lehet, hogy inkább neked kéne leállnod, mert ez jó nagy baromság :D
Commodus 2010 júl. 28. - 17:47:22
(447/595)
Hát ja ...Ezért kicsit kár volt!!!Pedig az elsõ 3 résznek nagy rajongója voltam, úgy van ezzel az ember, mint a Csillagok háborújával, a régiek valahogy jobbak voltak.Itt, valahogy semmi sem stimmelt, lapos sztori, unalmas vontatott kalandok, meg ez az apa-fiú nyüglõdés, Szegény Harrison Ford nem véletlenül kérette magát annyi ideig, de ha ez volt az a forgatókönyv, amire várt, milyen lehetett a többi ...Jézusom rossz rágondolni!Csak a régi szép emlékekek, miatt tettem be a gyûjteménybe nem az értéke miatt, mert azért valljuk be szeressük mi az öreg Indyt!
bbenjoe 2010 júl. 03. - 21:31:05 Előzmény nerine
(446/595)
Én most láttam elõször a filmet. Összességében nem nevezném csalódásnak (bár jó pár kritikát olvastam már róla, szóval...) A lényeg, hogy nekem igenis tetszett a film. Ha valóban készítenek egy 5. részt, én várom, de remélem, hogy annak eredetibb lesz a története, egy kicsit földhözragadtabb és viszonylag klisémentes. Szerintem ez a film a 2. résszel van egy szinten. Az elsõ és a harmadik a legjobbak.
nerine 2010 jún. 06. - 22:55:44
(445/595)
UFOk Indiana Jonesba???????? Most komolyan! H a büdös francba jön össze Indy az UFOkkal????? Hihetetlen ez a Spielberg! Még egy Barbie mesébe is simán beleszõné a földönkívülieket...
Nem kellett volna Indyt lealázni ezzel az E.T. sztorival. Nagyon nem. Pocsék egy története volt a filmnek... nem is nagyon jutok szóhoz. Szegény Indy...
ibacs 2010 máj. 30. - 17:05:47
(444/595)
Ja, igen, Spielberg és Lucas pont arról híres, hogy nincs pénzük....

Egy ilyen kalandfilmen számon kérni hogy van benne természetfeletti +fantasztikum.....

Nézzél inkább Discovery chanel-t
Citromfû 2010 máj. 30. - 16:54:49
(443/595)
****Elõzetest tartalmaz az alábbi vélemény!!****

Nem volt pénz, vagy mi, hogy MIÉRT most csinálták meg a 4. részt? Valószínûleg beletenyereltem a válaszba, hogy igen.
Nagyon örültem, amikor beharangozták a trilógia folytatását, és izgatottan vártam, hogy megnézhessem a moziban. Elvégre a többi Indiana Jones filmet nem láthattam a moziban zsenge korom miatt...:(
Szóval, igazán élveztem a filmet is, csak valamiért keserû volt a szájízem...mégpedig azért, mert önmagában a film nézhetõ, de ha hozzátesszük azt a tényt, hogy ez egy eredeti Indiana Jones film, akkor máris levonunk a tízbõl -3 pontot, mert nem adja a színvonalat. Amikor Mutt lendül az egyik liántól a másik liánig...na az nem kellett volna...
és az sem, hogy a végén elrepül az UFO.....oké-oké, az elsõ filmben is hihetetlen volt a frigyládából kiröppenõ lélekszerûség...meg azért a 2. meg a 3. részben is volt számos természetfeletti epizód....
de ezt nem! Ha a színvonal tovább romlik, akkor köszönöm, ne folytassák, mert a gázsi ellenére alázza a trilógiát (vagy a tetralógiát?-ha a negyedik rész színvonalát lehet egyáltalán alázni).
De mivel szeretem az Indiana filmeket, ezért adok tízbõl 7,5 pontot a tízbõl 6 helyett.
10/10
sznúp 2010 máj. 28. - 01:52:09 10/10 Előzmény orgyen
(442/595)
Nem, mert túl hosszú :S :)
De akkor bocs:)
A 2. résznek a befejezése az összes rész közül a leg-jobb,-izgalmasabb ,-kalandosabb és a leghosszabb :)
Szerintem.
10/10
orgyen 2010 máj. 25. - 18:39:29 10/10 Előzmény sznúp
(441/595)
Nem olvastad el figyelmesen a hozzászólásomat:
Pont az hiányolta a a II.-IV. részek hitelességét, aki szerint az I. rész még hihetõ volt.
Erre a hozzászólásra reagáltam, nagyjából ugyanolyan szempontok alapján amiket Te is írtál. Egyébként pont azt részleteztem hogy milyen fordulatosak és humorosak az Indy filmek és hogy pint ezt hiányoltam a II. rész középsõ részében.
10/10
sznúp 2010 máj. 24. - 13:40:09 10/10 Előzmény orgyen
(440/595)
Te komolyan vetted ? :D
És az ufokat hogy ábrázolták ?
Az "valóságos" volt ? :D
Ha minden kalandfilm valósághû lenne akkor baromi unalmas lenne és nézhetnéd helyette a Spektrumot :)
10/10
orgyen 2010 máj. 10. - 14:27:00 10/10 Előzmény andzsin
(439/595)
Még hogy a Frigyláda hihetõ volt?
- ahhoz képest hogy elvoleg több ezer éves, mégis frissen restaurált állapotban került elõ a sivatagból,
- AZ aztán paranormális volt a javából, még Dönikent is megszégyenítette volna. lézer sugárnyalábok, elektromágneses sugárzás, miniatomrobbanás és mindez csak a rosszfiúkat pusztítja. A védekezéshez elég ha becsukjuk a szemünket (ha nem látjuk nem bánt!).
- milyen egyszerû másolatot készíteni egy több ezeréves medálról: csak puszta kézzel kell kivenni a tûzbõl és a hiteles másolat máris a tenyeredbe ég, persze a hülye gestapós nem veszi észre hogy másik oldalais van és nem használja a másik tenyerét is.
- amikor az elején elhangzott hogy "útálom a kígyókat" rögtön lehetett tudni hogy a Frigyládát is kígyók (helyett lábatlan gyíkok) fogják õrízni,
- egy gördülõ szikla, robbanás, árvíz (esetleg jégkorszak) pont olyan sebességgel követi a futó embert ahogyan az futni tud, ha elesik akkor megvárja,
- a korbács ellen egy egész géppisztolyos osztag is kevés,
- mivel a nõnek fogalma sincs a vadászgép vezetésérõl ezért halomra lövi vele az egész német bázist.

A 4. rész is vicces, egy percig sem hagyja hogy komolyan vegyük és a kincskeresõ kalandfilmek (Aztékok kincse, Végzet piramisa stb.) legjobb hagyományaiból merít:
- van itt minden, több ezer éve hibátlanul mûködõ raffinált csapdák amiket csak a fõhõs tud kikerülni, szép helyszínek túristacsalogatónak,
- egyáltalán nincs benne semmi komolykodás, már az elsõ perctõl kezdve tudatosítja bennünk hogy vígjátékot, könnyed kalandfilmet nézünk, amelynek egy másodpercét sem szabad komolyan vennünk.
- amikor lezúgnak az Iguazu vízesés 80 m-es fõzuhatagán (már a Niagara 48m-ét sem lehet túlélni), Indy leveszi a kalapját "nehogy elkallódjon".

Pont az a baj a 2. résszel hogy:
- amikor bekerül a fõgonosz palotájába, onnantól komolyra veszi a figurát,
- túllihegi a kínzókamra jelenetet,
- míg az 1. 3. részekben a nácikat és a 4. részben a hidegháborús oroszokat cselezi ki, addig itt az indiaiakat ábrázolja alacsonyabbrendû élõlényként (már a vacsorajelenettõl kezdve) és a gyarmatosító filmek két világháború közötti hagyományai szerint a fehér ember felsõbbrendûségét hangsúlyozza. Nem nehéz észrevenni hogy a nyugati világot gazdaságilag-kulturálisan ismételten lekörözõ India ellen uszít. És itt múlik el a viccessége. Ezt nem lett volna szabad megcsinálni nem a 4. részt.
spechtrum 2010 máj. 05. - 18:09:20
(438/595)
Nagyon sok mágikus hitben élõ bizonyítékról a spirituális világ mint anyag feletti létezésének megnyilvánulása, született cáfolat.

A hihetetlen misztikummal övezett hegyi kristályból alkotott kristálykoponya, aminek legendája az indiana jones filmben is szerepet kap, szintén hamisítvány. Nem Anna Hadges találta 1926-ban a 17. születésnapján egy elfeledett azték város romjainál, hanem bizony több mint egy évtizeddel késöbb a 20. századi ember készítette, mint azt az 2008-as elektronmikroszkópos vizsgálat is kiderítette. Természetesen a több 3 koponya is mind hamis, amit párizsban öriznek és a british múzeum beli is. Annyi elképesztõ misztikum övezte, pl megjósolja az emberiség katasztrófáit, izzadással, ki lehet belõle olvasni a földönkívüliek rejtélyes tudását stb. Ez mind hamis.
9/10
zee944 2010 febr. 27. - 22:10:11 9/10 Előzmény Grizzly
(437/595)
Ez egy igen népszerû rock'n'roll szám, tehát a mûfaj bármelyik rajongója az elsõ taktusnál meg tudná mondani:

"Shake, Rattle and Roll"
Written by Charles F. Calhoun (as Charles Calhoun)
Performed by Bill Haley and the Comets (as Bill Haley and His Comets)
Courtesy of Geffen Records
Under license from Universal Music Enterprises

http://www.imdb.com/title/tt0367882/soundtrack
Grizzly 2010 febr. 27. - 19:24:06
(436/595)
Volt egy rész a filmben, amikor egy bárban ül a két Jones, aztán egy kis verekedés kerekedik ki a dologból. Ebbe a jelenetbe bevágtak egy jó kis számot, amit sehol se találok meg... Hivatalos, nem hivatalos helyeken sincs róla semmi. Nem tudja valaki a címét?