6/10
Cerberosz 2010 febr. 27. - 11:06:15 6/10
(435/595)
Életem egyik legszörnyûbb élménye volt amikor moziban megnéztük a párommal... Sírtam (s nem a nevetéstõl sajna, bár néha amiatt is)

Jól mondja alább a kolléga: hasonlít egy X-akták paródiára keverve egy Disney délutáni családi tévéfilmmel, megspékelve egy 3.rangú gagyi horror filmmel (lásd.: Marabunta a gyilkos hangyák támadása), melybõl bõszen mertett ötletet a kedves Spilberg.

Egyszer meg "kell" nézni, de utána gyorsan felejtsük el;) harmatgyenge 6-os.
Kozutas 2010 febr. 26. - 19:21:28
(434/595)
Szerintem a sztori jó ill. van egy csomó jó ötlet a filmben de összeségében valahogy inkább valami "délutáni Disney film gyerekeknek"-re hasonlító film lett belõle :-)
5/10
friendsfan 2010 febr. 08. - 12:08:19 5/10
(433/595)
Õszintén én is csak tv-ben néztem meg. A régiek nagy kedvencek, bármikor újranézhetõ nagyszerû klasszikusok. Pont ezért nem akartam ezt meg nézni, tudtam, hogy nem várhatok tõle semmit. Elõször is Shia Labeouf jellegtelen színész, annyira felesleges és kínos a karaktere is. Sok helyen azt hallom, hogy milyen jó színész, számomra szörnyû. Fél szemmel néztem csak, de így is legenda gyalázás. Mint egy paródia, többet biztosan nem nézem meg, a többit pedig nézze akinek két anyja van. (De hozzá kell tennem, hogy nem csak Forddal csináltak jót az indy univerzumban, mert az Ifj Indiana Jones kalandjai sorozat produkált pár remek részt, nagyszerû hangulattal. Sean Patrick Flanerynek jól állt a kaland-régész. Labeouf inkább nevetséges tini paródiának tûnik...
5/10
bloodwyn 2010 febr. 08. - 10:27:28 5/10
(432/595)
Komolyan mondom nem értem hogy jött ez a film a másik három után?? Ufók?... Ez most komoly? Olyan mintha egy X-akták rész paródiáját nézném. Ráadásul tele van szánalmasabbnál szánalmasabb jelenettel (pl. hûtõszekrényben túlélni atomrobbanást, hiperintelligens emberevõ hangyák, 10cm-es ágon himbálózó kocsi stb.) Szegény Spielberg nagyon alább adta, régen mennyivel de mennyivel jobb filmek kerültek ki a kezei közül...Nálam ez a rész max 10/5 lehet:(
7/10
RoKKfish 2010 jan. 22. - 16:46:38 7/10 Előzmény fredi60
(431/595)
Ha már találgatunk, akkor valszeg azt, amit ez után, bár Ford hiányában lehet, az nem lesz ilyen jó :). De jobban örülnék egy kellemes csalódásnak (bár a hollywoodi filmek egyre ritkábban okoznak ilyesmit).
fredi60 2010 jan. 22. - 12:09:43
(430/595)
Akkor mit fogsz szólni majd az ötödik rész után? :)
7/10
RoKKfish 2010 jan. 22. - 03:31:16 7/10
(429/595)
Nem vagyok meggyõzõdve róla, hogy érdemes volt megbolygatni a klsszik Jones filmeket ezzel a negyedik folytatással. Persze anyagilag biztosan nem járt rosszul senki, engem is berántott a moziba premiernap 00:01-re.
No, azért csak most írok véleményt, mert most sikerült is megnéznem. A moziban ugyanis fél óra után bealudtam rajta, és a vége fõcímnél keltett a párom. Pedig bagoly típus vagyok.
Az a bajom ezzel a filmmel, hogy végig az az érzésem, mintha valami unalmas Indiana Jones-utánzatot néznék, és ez nem valami jó érzés tekintve, hogy méltó negyedikként kéne csatlakoznia a három régihez. Nem nagyon fogott meg a sztori sem, több jelenet emlékeztetett a régiekre, azokat untam, amik meg nem emlékeztettek, azokat leginkább Jones-idegennek éreztem. A legtöbb utalást az elõdökre inkább találtam kínosnak, mint jólesõen nosztalgikusnak.
Tudom, hogy a "vevõkészülékben" is van hiba, mert olyan dolgokat kérek számon a mozin, amit talán igazságtalan, de képtelen vagyok objektíven szemlélni egy IJ filmet.
H. Ford azért megtett minden tõle telhetõt, és ezért mindenképp jár neki a respekt. Kár, hogy ilyen sokat késlekedtek ezzel a negyedikkel.
7/10, de csak HF kitartó munkájáért.
force 2010 jan. 11. - 10:59:52
(428/595)
még vmi, ettõl függetlenûl, amit én itt leírtam nektek, tudok dinkákról, akik annyira hisznek a babonákban és abban, hogy képesek mások fejbe beleolvasni, hogy csak na.

Szval van ilyen ember is, de a hülyeség, akár csak a butítás is 1 kornak a terméke. Pont ezé a sötété, amelyet most élünk meg.
force 2010 jan. 11. - 10:56:06
(427/595)
Hát, még amikor emgjelent, rengetegn elmentek moziba.
Aztán meg mondták, hogy mekkora altatóbetét!
Én nem, span megvette eredetiben Olaszból, aztán megnéztem magyarfeliratosan.

Így azért más, nekem így magyar szinkronnal átélhetõbb volt, harmadjára láttam, szval tudtam mikor és mi lesz, de akkor se tartom értelmesnek, az egész alapja 1 nagy hundub ami az idegeneket rágja körûl meg a paranormalítást. Ráad én aki soha semelyikkel sem futott még össze, se ismerõseim(közûl) se a nagyvilágban ilyenekkel( gondolok itt a zsoldosnõre), totál mesének tartom az egészet!
kybuck 2010 jan. 03. - 03:16:21
(426/595)
Igen, az még a jobbak közül való, de kicsit erõltetett a történet, és kevésbé szórakoztató! Miután pont a Jurassic Park után elkészítette a Schindler Listáját emberünk nem tudott többé rendes popcorn-mozit csinálni, ami nem is meglepõ, viszont mindenki azok miatt szerette meg! Emiatt lett ilyen sötét tónusú túlélõfilm az is, a könnyedebb, izgalmas kalandfilm elsõ rész után, és a többi azután készült film is talán ezért is lett olyan félresikerült! Nekem viszont, és biztos nem vagyok egyedül a véleményemmel, nem tetszik ez a "komolykodás", én újra a könnyed Spielbergre vágyom! De hát játssza a komolyat vagy akármit ha akarja, akkor viszont nincs több házak között kígyózó sor a mozik elõtt, meg rekordbevétel, mint a Jurassic Parknál volt! Akkor bizony a közönség egy jelentõsebb részét, akik könnyed kalandokra (is) vágynak elveszti, mert 17 év folyamatos fiaskói egyre jobban elûzik a filmjeitõl az embereket, akik már nem várnak tõle igazán semmi szórakoztatót! Ez van!
Karolesz 2009 dec. 30. - 13:53:31
(425/595)
Hát bizony, ez elég gyenge lett! Nekem mind a 4 része megvan DVD-n, és lehet hogy ez is tetszett, de örök kedvencem a Frigyláda Fosztogatói! Az a legjobb. Aztán ott van az Utolsó Keresztes lovag. Az meg inkább vicces! Meg van a Végzet temploma, azt hiszem ez a címe. Na az is nagyon jó! Összevetve:én többet vártam volna ettõl a résztõl. Az effektek tök jók, de hát...azok nem helyettesíthetik a történetet, se az egészet. Elõször még lenyûgözött a film, de most hogy láttam mind a 4-et, inkább nem tetszik.
kybuck 2009 dec. 30. - 03:59:52
(424/595)
Gyenge alkotás, semmi kétség! Van benne néhány jópofa jelenet, SPOILER például Indy afférja az atombombával a makettfaluban, de összességében elég zavaros, unalmas, és nevetséges - nem jó értelemben! Kezdve Cate Blanchett "fõgonoszával", aki olyan mint egy szabadnapos domina, vagy egy túlkoros emó! Vicc, de ezen is csak sajnálkozni lehet, tartani tõle vagy picit is komolyan venni egy pillanatig sem! Ez pedig máris a feszültség, és így a kalandfilm halála! Ahogy gáz az is, hogy a filmbe valszeg az X-akták kivágott nyersanyaga került bele "nagy attrakciónak"! Ilyesmi nem való ide!
Ez sajnos tipikusan az a film, ahol csak a franchise-ra figyeltek, hogy általa lehetõleg még több zöldhasút zsebeljenek be megint, ami hát részben biztos sikerült, de csak és kizárólag ezért bûn filmezni, és legendákat tönkretenni! Kár, hogy a kreativitás, a forgatókönyvírás nem az erõssége a mostani filmkészítõknek! Spilberg pedig most már 17. éve képtelen egy normális filmet az asztalra letenni!
andzsin 2009 dec. 27. - 08:48:24 Előzmény xxxxx1
(423/595)
hát megnéztem:(
a gondom az, hogy nem tudom mit akartak ebbõl az egészbõl kihozni. szórakozásnak kevés, bosszantásnak sokk:) a színészek remekek és elviszik a hátukon ezt a gyenge storyboardot. az a baj, hogy a Frigyláda még egy hihetõ valami volt. a II. rész már a talaj felett volt egy fokkal, a III. már 5 fokkal, ez a IV. pedig átcsúszott scifibe és egy bõdületes baromságot hoztak ki belõle, mintha maga Erich von Daniken rendezte volna a filmet, szerintem õ jól szórakozott:)

a film jól indult. a feléig egész jó kis movie lett belõle, de a második fele az inkább a C. kategóriás holivúdi borzalmakat idézi. remélem az V. rész jobb lesz. drukkolok.

(csak azt nem tudom, hogy Spielberg mire gondolt a film utolsó 10 percének forgatásán, hogy ezt ki fogja megkajálni, vagy ez így jó???)
xxxxx1 2009 dec. 13. - 11:29:14
(422/595)
Ja, majd elfeledtem! Rengeteg poén van benne. Olyan Indiana Jones-os, átlag, közhelyes, egyedi poénok, csak észre kell venni. Ha valakinek nem jön be a film, ez, avagy a többi, akkor nem is fogja észrevenni a vicceket, mert nem "vevõ" rá. Akinek tetszik, az úgy is fog rajta nevetni, akinek nem az úgysem fogja többet megnézni, egyik részt sem. Persze, meg kell nézni ahhoz, legalább 1x, hogy véleményt lehessen alkotni róla! :)
xxxxx1 2009 dec. 13. - 11:22:25
(421/595)
Sziasztok!
Nem tudom, hogy kinek mi a baja ezzel, s a többi Indiana Jones-os filmmel!? Szerintem, nem kel semmi "eget rengetõ", társadalmat felforgató témát várni tõle, nem fogja az élet értelmét megmondani...egyszerûen csak szórakoztatni akar. ;) A "fenegyerekpáros" is szórakozik, a gyermeteg én-jüket élik ki a filmben, annak alkotásakor...Õk is szórakoznak. Majd, ha komoly dolgot akarnak kifejezni, akkor azt meg is teszik! Mert...megtehetik! (De jóóó nekik!!! :) )
10/10
Jedi Lovag 2009 nov. 23. - 18:44:50 10/10 Előzmény krisz-1990
(420/595)
Nem értem,hogy mi bajod az UFO-kal,földönkívüliekkel.
Szerinted nincsenek?
Az lenne a furcsa ha nem lenne más civilizáció a világmindeségben.
krisz-1990 2009 okt. 31. - 20:49:17
(419/595)
Végre sikerült megnéznem
És még mindig emésztem

Azon gondolkoztam, hogy mit írjak, vagy hogy írjak-e egyáltalán valamit. Szerintem Lucas és Spielberg egy kissé leépült szellemileg. Az utóbbi idõben amiket csinálnak, elég elkeserítõ. Pedig valaha õk voltak a legnagyobbak. A régi Indy filmek úgy jók ahogy vannak. Még a Végzet Temploma is. Nem értem, hogy mi bajotok vele.
Nem lett volna rossz ez sem, ha kifelejtik belõle Roswellt, az ürgéket, majmokat -Lucas ilyen gyerekes marhaságokkal rontotta el az új Star Wars filmeket is- , valamint a repülõ csészealjat. És a több ezer éves ûrlények helyett találhattak volna valami földi misztikumot. Egy picit én is úgy érzem, megerõszakolták szegényt.
10/10
orgyen 2009 okt. 26. - 23:18:21 10/10
(418/595)
körülbelül olyan szinvonalú mint az 1. rész (Frigyláda). Még a vége is ufós.

Szerintem ennél egy fokkal jobb a 3. rész, a 2. viszont (Végzet temploma) lényegesen gyengébb: egyedül a gumicsónakos rész poénos az elején (ejtõernyõ, bob és csónak is egyszemélyben)

4. rész (Kristálykoponya Királysága):
- nem értem miért fikázzák (pld. a South Park-ban), szokásos Indy film, szórakoztató mese amelyben hetet-havat összekevernek. De ez megvolt a 3. részben is: nagyon szép felvétel Petráról, de az El-Kaznah (Treasury) bejárata mögött csak egy viszonylag kis terem van, nem az utolsó kereszteslovag szobái, kertje, útvesztõi.
- a hûtõszekrényes részben nem a sugárzásvédelem volt a vicces (rá volt írva hogy ólombetétes), hanem hogy akkorát repült és a végén belülrõl nyitotta Indy. Egyébként ez arra a nevetséges korszakra kacsintott amikor az USA-ban az iskolásgyerekeket rendszeresen gyakorlatoztatták hogy atomrobbanás esetén be kell bujni a pad alá. És ez nem film volt hanem komolyan is vették!
- mivel EZ a rész a hidegháború idején játszódik, itt nem a nácik hanem az oroszok az ellenfelek.
- az õserdei gépkocsis kardozós jelenet tipikus Indy-s vicces rész, pld.: amikor a srác egyszerre 2 autón áll és a léba közét védi a felcsapódó ágaktól, a Tarzanos rész amikor utoléri a száguldó kocsikat ráadásul majomcsapatot is visz az ellenfél kocsijába
- nekem az ufós rész is tetszett (jót nevettem rajta),
- a régészeti rész szokásos keveredés: Peruból az Amazonason keresztül lecsorognak az Iguazu-vízesésig és rögtön megérkeztek a Guatemalában lévõ Tikal-ig, amely a Mexikó-i Chichen-Itza, Monte-Alban és Palenque részeivel keveredik: néhány ezer km ide vagy oda nem probléma,
- a legjobban tetszett a vízeséses rész. Itt jöttem rá hogy EZ a tulajdonképpen egy Iguazu túrista reklámfilm. Nagyon szép felvételek voltak a világ legnagyobb vízesés rendszerérõl, az Iguazu vízesésrõl, ráadásul február-március környékén vehették fel mert akkor ilyen a vízállás hogy elég látványos de annyira azért nem magas a vízállás hogy a szétporló vízcseppek mindent beborítanának és emiatt nem lehetne szép felvételeket készíteni (én is március elején fényképeztem körbe). Ezért is mnetek le 3-szor: 1.-ször a Brazil oldalon viszonylag távol a fõ toroktól (oda viszik túristákat csónakkal a vízesések alá, bár csuklyás esõköpenyt adnak mégis még az alsónadrág is vörös lesz a víz vastartalmától), 2.-szor a legszebb 2 lépcsõs részen szintén a Brazil oldalon (a 2 lépcsõ közötti lankás részrõl sikeresen kiretusálták a túrista kifutót (amelyrõl nagyon szép képeket készítettem) és a parton lévõ kávézót, 3.-szor pedig a vízesés elején lévõ 80m magas Ördög-torká-n. Végül, az ufós rész végén az Argentin oldalról, a Cataracta-hotel tetejérõl mutatják a vízesés felsõ részét, szemben a Brazil oldal, jobbra az Ördög-torka teteje, elõtérben az Argentin oldali folyó rész (a túrista kifutó sikeresen kiretusálva), bal oldalon a kiretusált helikopter felszálló pályát (helikopterrõl lehet igazán körbefotózni/videózni az egyész vízesés-rendszert: megéri a 30$-t).

Egy szó mint száz, a szokásos szórakoztató Indy film: akinek az elõzõ részek tetszettek, annak EZ is tetszeni fog.
2/10
puding6 2009 okt. 02. - 20:28:11 2/10
(417/595)
Nevetséges az egész film; ostoba sztori, pocsék poénok és huszadrangú akciófilmekbe illõ jelenetek.
pisti801227 2009 szept. 28. - 23:11:10
(416/595)
ja, harmadik rész végére, vagy a negyedik elejére, ahogy tetszik. mert hát ha indy-nél nem maradt hatása, az öregnél se.