Téma: Inland Empire

10/10
mókusfõnök 2009 jún. 04. - 14:30:53 10/10
(75/115)
Szerintem Laura Dernt egy élmény nézni, akármit is csináljon. játsszon akár félszeg naívát, vagy lecsúszott ribancot mindkettõ hiteles. elképesztõ a teljesítménye, én akármit elhiszek neki.minden porcikája játszik. sokkal több reflektorfényt érdemelne, zseniális színésznõ. szerintem a film elég nehezen megidézhetõ hangulatokkal dolgozik, ettõl egyedülálló, és aki látott már Lynchet, nem akarja úgyse felfûzni egy logikus szálra a jeleneteket mondatokat és gondolatokat.nem is kell. amúgy meg elég hálivudias(a híres szinésznõ lecsúszik, utcán végzi) ahhoz, hogy a film gerince ne okozzon akkora fejtörést.A Lost Highwayban sokkal könnyebb elveszni ha már itt tartunk. a járulékos elemek meg hát, azok teszik sajátossá, én egy percig sem untam. nézzék meg azok akik utazni akarnak mélyre le fejekbe és lelkekbe és képesek is erre.
babalujza 2009 máj. 27. - 15:28:11
(74/115)
Elképesztõ zagyvaság! Egyetlen érdeme, hogy muszáj végignézni, hátha kiderül valami....de sajnos semmi. többször is elálmosított, kár volt idõt pazarolni rá...
1/10
Gejzir Gejza 2009 ápr. 26. - 19:56:27 1/10
(73/115)
Baromi fáradtan nézegettem a filmet,2 szóval: nem láttam,de ettõl függetlenül bátran merek kritikát írni róla.Szerintem egy ritka aljas film.Páratlan gátlástalansággal mer kommunikálni a tudatalattinkkal.Tervezem hogy egyszer megnézem nem fáradtan,úgy hogy lesz erõm figyelni,de igazából nagyon elvette a kedvem mindaz,amit álmomból felébresztve kellett látnom és még inkább hallanom.A legkiválóbbnak tartott horror filmek sem tudtak ilyen hatást kiváltani,vagy ha túlzok is,bizonyosan azokkal egy lapon/napon említhetõ ez a szar.Lynchrõl sokan úgy tartják hogy elmebeteg,ez a film szerintem újabb igazolása ennek az állításnak.Hol van már a Dûne,A Veszett Világ?!Csak és kizárólag agymosó és "heavy"módon negatívan befolyásoló "filmekkel" áll elõ már hosszú évek,évtizedek óta.Igazából senkinek sem ajánlható.Annak se,aki még normálnak tartható,annak meg pláne nem,aki már nem az!Félek,ha megnézném teljes tematikájában,csak még jobban lehúznám.Sajnálom rajongók,de így gondolom.
10/10
pingvincorpse 2009 ápr. 25. - 11:10:38 10/10
(72/115)
EZT A FILMET 5-6SZOR KELL MEGNÉZNI HOGY ÉRTS MINDEN KÉPKOCKÁT.
CSUPP
10/10
pingvincorpse 2009 márc. 27. - 11:59:44 10/10
(71/115)
LYNCH a legjobb, legérdekesebb látásmóddal, és kifejezõstílussal megáldott rendezõ aki, mindig újat mutat, az újra, és Hollywoodra.
fota666 2009 febr. 26. - 14:44:39
(70/115)
Hát...
Lynchtõl többet vártam. Egy-két pillanattól eltekintve amikor úgy éreztem, hogy nagyon jó a film, magamnak is nehezen ismerem be utólag, hogy szörnyû volt.
Lynctõl láttam már a radírfejet, elefántembert, kék bársonyt, twin peakst is többször végig néztem, a mullholland drive is nagyon tetszett, és mindegyik filmje zseniális, de nekem ez már nagyon sok volt. Sztem nem lehet így filmet csinálni, hogy semmilyen, de tényleg semmilyen kapaszkodót nem ad a nézõnek.
Nem volt motivációm se hogy oda figyeljek és megpróbáljam megérteni mert éreztem hogy nem lesz értelme...
Newcastle United 2009 jan. 25. - 18:08:49
(69/115)
Elsore nem nagyon ertettem, de gondolom nem is igazan kell.:) Amugy vizualisan nagy hatassal volt ram. Abszolut beleillesztheto a Lost Highway, Mulholland Drive vonulatba, csak meg zavarosabb. Nem okozott csalodast.
10/10
savernake 2008 júl. 14. - 15:22:48 10/10
(68/115)
Tegnap láttam a filmet - és nem tudom hová tenni. Nem tudnám egyetlen eddig látott mozihoz sem hasonlítani. Látszólag összefügéstelen, kaotikus, néhol bizarr, gyomorforgató vagy vicces. Mégsem olyan a hatása, mint egy kaotikus, érthetetlen, összefüggéstelen történetnek, hanem lenyûgözõ, letaglózó élményt nyújt. Nem értem a párbeszédeket vagy Laura Dern monológjait, mégis érdekel, mert olyan...igaznak, valódinak érzem. Lehet, hogy ezt hívják zsenialitásnak, amit Lynch ezzel a filmmel csinált. A Zabriskie Point vagy az 2001-Ûrodüsszeia vagy a 8 és fél is ilyen furcsa de lenyûgözõ volt elsõ látásra.
oldindianboy 2008 júl. 14. - 12:07:37
(67/115)
Igazad van, február 17-én jelent meg.Lehet, hogy eredetileg tényleg 1990 ft volt, de az tuti, hogy május elején már 990-es akciós áron lehetett hozzájutni, legalábbis az alexandra.hu-n.Mindegy, nem ez a lényeg, hanem az, hogy nekem ez a film a többi Lynch mûhöz képest komoly csalódást jelentett...:(
oldindianboy 2008 júl. 13. - 10:12:06
(66/115)
Érdekes faszi ez a Lynch!Nekem a legtöbb filmje tetszik, de az INLAND EMPIRE (a rendezõ direkt kiemelte, hogy csupa nagybetõvel kell írni alkotása címét) egyáltalán nem...
Talán azért, mert a klasszikus értelemben véve ez nem is egy film.Maximum kísérleti film.Hogy miért nem film?Mert nincs forgatókönyv (a színészek nyilatkozták, hogy általában lövésük sem volt róla, hogy a következõ jelenetnél mit kell csinálniuk, de szerintük Lynch se tudta), nincs dramaturgia, nincs színészvezetés (monjuk az Jancsó újabb keletû filmjeinél sincs, de legalább azokon lehet röhögni!:)), a szereplõk a nagy semmiben lebegnek.
De ez még annyira nem is idegesítõ, mert ezt már megszokhattuk a rendezõtõl.Ami engem leginkább zavar, és ami miatt maximum kísérleti filmnek nevezném az alkotást, az a rögzítés módja, tehát a digitális kézikamera.Lehet, hogy túl konzervatív vagyok, de maximálisan egyetértek Tarr Bélával, akitõl egy interjúban megkérdezték, hogy kísérletezne-e ezekkel az új technikákkal és õ határozott nemmel válaszolt.Hisz a filmnek, mint a hetedik mûvészetnek egyik legfontosabb eleme a vizualitás, a képi világ. Lynch eddigi filmjei pedig nagyon ütõs képi világgal rendelkeztek, ami nagyban hozzájárult a "lynch-hangulat":) eléréséhez.Tehát szerintem a hagyományos technikával készült filmjei jóval kevésbé voltak idegesítõek, mint az Inland Empire.
Persze vannak részek, amik azért tetszenek ebben a filmben is, de egyrészt a 3 óra játékidõ rohadt sok, másrészt pedig ha ez a valami az álom/rámálom kategóriába lenne sorolva, még nem is lenne rossz...filmként viszont nem tudom egy gyenge közepesnél jobbra értékelni. Azt hiszem az is sokat elárul, hogy a dvd egybõl 990 ft-os árral jelent meg, ami egy új megjelenésnél ritkaság számba megy. De szerintem lesz még olcsóbb is!Ha lemegy úgy 300 ft-ra az ára, talán még meg is veszem...:)
leguan 2008 ápr. 19. - 14:06:20
(65/115)
Nos mikor megnéztem Lynch mestertõl a Mullholland Drive-ot kérdések merültek föl bennem saját magamról...
Az Inland Empire után viszont az egész Világ mûködésérõl tolultak föl bennem vadabbnál vadabb teóriák.
Teszem azt a nyulas jelenet ahogy elbeszélnek egymás mellet,nem cselekszünk mi is így egymással? csak a saját gondjaink érdekelnek... igen ez a film rólunk (is) szól,emberekrõl...
Maga a mû úgyvélem egy hatalmas,szürreális fityisz ennek a képmutató,globalizált világnak!
Kiváló!!
Remélem még sok mondanivalója van Lynch-nek!
10/10
galpe 2008 márc. 26. - 15:31:16 10/10
(64/115)
Én a Twin Peaks óta hatalmas rajongója vagyok Lynch-nek, tehát ezálltal elfogúlt is. Ez a film valóban nehezen emészthetõ, de unalmasnak semmi képpen nem nevezném. A zene, a képek, és ezeknek a dolgoknak a váltása, idõben és térben, szerintem zseniális.
UCC Paradise 2008 febr. 23. - 21:08:35
(63/115)
Engem a nyuszis rész az elején nagyon megijesztett. Egyszerûen félelmetes. Átjáró a nyuszik világába?
1/10
Iseree 2008 jan. 31. - 03:51:22 1/10
(62/115)
és elhangzik h a történet alapja egy lengyel népmese..kedves történet lehet...sok viking népmesére ráver egy kört az biztos
1/10
Iseree 2008 jan. 30. - 22:28:22 1/10
(61/115)
ez a film nagyon közel áll ahhoz hogy ütös horror legyen de amit kihoztak belöle azt idegesítõnek és elrontottnak tartom. miért kell hülyének nézni a közönségnek azt a felét is aki nem lép le egy óra után,ezzel esélyt adva annak h az amugy zseniális képekböl vmi össze is álljon? de nem. össze van keverve, oda van kenve...attól müvészfilm hogy érthetetlen? nincs mondanivalója.nincs tanulsága.sznoboknak ajánlanám. meg akik megvesznek egy fehér papirra huzott egyszál vonalat modern müalkotás címén és képesek belekötni azokba akik szerint az nem müvészet.
10/10
Tuningszöcske 2007 dec. 13. - 05:55:44 10/10
(60/115)
Akkor tehát összefoglalva: e legutóbbi Lynch-film még a rajongóknak is nehéz falat. Minimum közepesnél kicsit magasabb "Lynch-rajongói szint" szükséges megnézéséhez. Aki szereti a rettentõen elvont, markánsan szürreális ábrázolást lineáris és értelmezhetõ történet nélkül, az nyugodtan nézze meg, a hangulatok emészthetõk, érzékelhetõk. Arra meg mindenképpen készüljön fel, hogy 3 óra idõtartamban bombázza DL képeivel a nézõt. Aki egy emészthetõ kis történetet vár, az felejtse el.
10/10
dzeroichi 2007 dec. 08. - 16:41:59 10/10
(59/115)
Ok.
deal!
efes 2007 dec. 08. - 15:57:13
(58/115)
nem én vetettem fel... lynchel kapcsolatosan emlegetik a 'megvilágosodott' jelzõt (ha jól emélszem pl az origón megjelent interjúban??).

figyi. tök érdekeseket írsz, meg minden, de az a helyzet, hogy én már (hál'istennek) kezdem elfelejteni ezt a szar filmet, és baromira nincs kedvem újra megnézni. úgyhogy lécci, hagyj békén vele, és zsolozmázgass rajta/miatta/okán egyedül (vagy akivel akarsz, csak velem ne...) én egy értéktelen zagyva vacaknak tartom, és nem vagyok hajlandó több másodpercet rászánni. bocs&remélem megérted.
10/10
dzeroichi 2007 dec. 08. - 13:31:26 10/10 Előzmény efes
(57/115)
Kedves efes!


Az érzékelésben az érzékelés létezik.
Viszont az érzékelés tapasztalata is a tudatodban van. :)A tudatunkon kívül nincs semmilyen tapasztalat, tehát ha van is ott valami az a számunkra nem létezik.
Ám hogy a különbözõ dolgok milyen élményt nyújtanak az a tudatosságunk minõségétõl függ.

Az általad említett síkok közül mind valós, nem csak a fizikai - legalábbis a szerint a definíció szerint, hogy amit tisztán és világosan érzékelünk az valóság ( Szt. F. )-.

nem a komplexitás megléte vagy nem léte hanem a történet - és ebben az értelemben minden emberi tudatban megjelenõ esemény TÖRTÉNET - struktúrája az érdekes a számomra.
Amit állítasz, hogy a szintek eseményei külön-külön nem ábrázolhatók, az nem igaz. Az egyik legérdekesebb pont az, hogy független struktúrákban építkeznek és külön-külön is teljes élményt adnak. Pl: fizikai test,-a test mentális képe(pl.:álomban, "gondolatban" stb ),
Mert ezek a szintek egymásban vannak. A történet pozicionálásától függ, hogyan jelennek meg a nézõ/hallgató számára.

A vallásosság kérdése amit felvetsz, számomra értelmezhetetlen. Mit értesz ez alatt?
Amire én céloztam, az a természeti törvények mûködésével kapcsolatos, nem a vallásos meggyõzõdésekkel.

Az, hogy egy gömb teljességét nem lehet megmutatni egyszerre kívülrõl és belülrõl, ez elgondolkoztató.
Ha teljesség alatt a fizikai megjelenését érted, az megmutatható egyszerû eszközökkel. Bele lehet menni pl. :)
Leíró jellegû képekkel is. Gömböt lehet belülrõl kamerázni, nem? Kívülrõl meg persze hogy lehet. A két élmény bemutatható egy gyerek számára is, nem?
persze nem tudom mit értesz a " gömb teljessége" alatt?

Olvastál Pelevint?
Na, szerintem ez valami ilyesmi:

"Hungary was always notorious for the gap
between the culture and civilization.
Now there is no more culture.
No more civilization.
The only thing that remains is the Gap.
The way they see you.''

"P"Generáció (egy kis hamisítással :) )
efes 2007 dec. 07. - 20:58:35
(56/115)
most nézem ezt a fenti képet, ahol william d macy látható a kb 1 perces jelenetében. ez az egyik jó jelenet a filmbõl. a másik az elsõ, a harmadik az utolsó. :))