twillight 2011 febr. 13. - 18:13:07
(45/145)
Jól van megcsinálva, mert a végére gyûlöljük az õrnagyot. De mivel az egész sztori a csttanóra van kihegyezve, szerintem nem ér meg egy regény terjedelmet.
99x 2011 febr. 13. - 17:49:04
(44/145)
Latinovits zseniálisan alakítja az õrnagy úrt.. maga az egész film szórakoztató. a dobozolós jelenet tényleg nagyon jól el lett találva..
Willy Wonka 2010 júl. 31. - 10:47:30 Előzmény KF
(43/145)
Osztom a véleményt. Bár kissé eltér a könyvtõl, de a filmen is rengeteget nevettem, az egyik legkedvesebb filmem még a gimis éveimbõl
10/10
KF 2010 júl. 30. - 03:05:22 10/10
(42/145)
Zseniális, zseniális, zseniális. Nem találok szavakat erre a filmre, nagyon jó. Latinovits fantasztikus itt is, mint mindig. De a többi színész.. és ez a dobozolás.. Eszméletlen. Kár, hogy mostanában kevés ilyen jó filmet találni, sõt..
Abszolút 10/10.
mulao 2009 máj. 05. - 17:21:42
(41/145)
Nagyon jó film, szerintem. És a színészek is jól játsszanak, szerintem.
És jól is vannak összeválogatva, és a story-ról még, nem is beszéltem.
Szerintem jó poénok is vannak benne.Annak ajánlanám, aki szereti az ilyen régebbi (stílusú) magyar filmeket.
kisGabi 2008 júl. 28. - 22:08:28 Előzmény Humpy
(40/145)
Igen, felhígult. Az anyagiak fontosabbak a szakmaiságnál. És akkora a deficit, hogy hivatás, hivatástudat mint olyan, szóba sem jön vagy annyira gyengén karcolgatják, hogy mindenképpen alulmarad. Nem mondom, hogy mindenki ilyen, de a trend úgy látom az, hogy az ezt a fajta felfogást képviselõk vannak többen. Sajnos. És szerintem a közönség részérõl sincs már meg az az erõs éltetõerõ, ami anno megvolt, mivel a színmûvészek pozitív értelemben (a szó eredeti értelmében) vett sztárok voltak. Ma már inkább egy produkció résztvevõi, "szolgáltatnak", én meg "fizetek a szolgáltatásukért" (?). Javítsatok ki, ha tévednék.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2008 júl. 26. - 09:36:03 10/10
(39/145)
Köszi. Agyalhattam volna rajta egy darabig. :)
D, szrncsr T mgldttd tlnyt. :)
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2008 júl. 26. - 09:29:18 10/10
(38/145)
Mi az az fps?
10/10
pozsizsuzsi 2008 júl. 26. - 09:19:22 10/10
(37/145)
Juhhuj, az árokugrás most úgy bevillant hirtelen, már potyognak a könnyeim. :QQQQQQQQQQQ
Humpy 2008 júl. 26. - 00:12:18
(36/145)
Óriási ez a film! Latinovits itt is bizonyította, hogy a szerep megformálásban a rendezõ egyenrangú társa tud lenni. A többi fõszerepet Sinkovits, Fónay Márta és Venczel Vera nem kevésbé kiválóan alakították. Így lett igazi atmoszférája ennek a páratlan alkotásnak!
Nem tudom, hogy milyen külföldi elismerést kapott ez a film, de nekünk magyar filmrajongóknak ez volt az egyik csúcs. Valóban egész más színészgeneráció volt azokban az idõkben. Sokkal több elhivatottság, nagy szakmai felkészültség, fegyelem, és egymásra való figyelés. Az igazi jutalmuk pedig a nézõk rajongása és a szakma krémjének elismerése volt. Az anyagiak biztos, hogy nagyon kevés szerepet játszottak anno. Lehet, hogy nagyon felhigult a színész szakma nálunk?
kisGabi 2008 júl. 25. - 21:46:55 Előzmény Eleiko
(35/145)
Hogy miért nem készül ma olyan nagyszámú magyar film, annak több oka van. Ezeket lehet boncolgatni, messzire vezet és már le is írták, el is mondták sokszor, sok helyen. Egészen másképp mûködik az egész rendszer, mint a '90-es évek elõtt. Elnézve a '90 utáni termést - egy-két kivételtõl eltekintve - az én véleményem is az, hogy régen "jobb volt". Az is vitathatatlan, hogy a mai színészek közül kevés rendelkezik azzal a valódi hivatástudattal, szakmai alázattal, meg minden egyébbel, amivel az általad írt régiek, de ennek is sok oka van. Azzal egyetértek, hogy jóval kevesebb igazi, jó és intelligens színészünk van ma a régiekhez képest, akik sajnos, tényleg vészesen fogynak.
kisGabi 2008 júl. 25. - 21:40:37 Előzmény Miki1900
(34/145)
Az biztos, hogy nem. Rém elcsodálkoztam elõször én is, amikor láttam, hogy õ játsza az õrnagyot, el sem tudtam képzelni. Aztán kíváncsiságból elkezdtem nézni, már csak a többiek miatt is, akiknek azért persze, hogy nagyobb neve van meg, hogy a Csányinak kevés hangja van és kíváncsi voltam, hogy oldja meg a dolgot. A mérce nyilván Latinovits, de igazából amikor elõször olvastam a könyvet és még nem láttam a Latinovits-féle verziót, idõsebb, de legalább középkorú õrnagyot képzeltem magam elé. Latinovits kiváló volt, de végül Csányi sem volt vészes (rosszabbra számítottam). Persze lehet, hogy azért látom így, mert a történet már szinte önjáró, nehéz lenne elrontani véleményem szerint. Azért tényleg bátrak voltak így Latinovits után...
Miki1900 2008 júl. 25. - 20:31:56 Előzmény kisGabi
(33/145)
én színházba láttam, de Csányi botrányosan rossz volt az õrnagy szerepében. nem is az a karakter.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 25. - 20:31:03 Előzmény Eleiko
(32/145)
vannak azért ma is jó színészek. csak nem kapnak filmszerepet...
Eleiko 2007 dec. 30. - 23:09:29
(31/145)
Hát ez a film a magyar filmgyártás koronájának az egyik ékköve.De sajnos mára ez a korona nagyon megkopott.Nincs egy értékelhetõ magyar színész sem a mai idõkben.Mert akárhogy is nézzük egy Csányi Sándor a közelébe se ér Latinovits Zoltánnak.Sõt.Vagy ott a színészóriás Sinkovits Imre.Nemtom hogy mikor lesznek újra magyar említésremtéltó színészek.Ezek a mai színészek nemtom hogy miért "sztárok".Minden újság elején ott van hogy kifáradtak,hogy nembírják,hogy összeroppantak.Mesélte még egyszer a Madaras József,hogy egy nap 4-5 forgatása volt.Õ meg a többi akkori színész akkor miért nem sírt hogy kifáradtak?Ezek a maiak a szememben egy senkik.Sajnos a régi nagyok is elhullanak lassan.Alig maradt már csak belõlük pár darab.Például Kállai Ferenc aki a Tanú címû filmben hatalmasan alakította az akkori proli szerepét,Õze Lajossal együtt.Nade nem szabad a múltból élni,de én akkoris ezeket az embereket tartom nagyra.Utolérhetetlenek.Mega a mai filmgyártás is egy nagy csõd.Ma már egy filmet alig tudnak elkészíteni(ld.Tüskevár persze az új)több évig szenvedtek vele mire kész lett.De régen egy évben annyi film készült mint most 5 év alatt.Pl 1968-ban:Egri csillagok,Magyar nábob,Kárpáthy Zoltán,A kõszívû ember fiai. És ez csak pár darab abbol az évbõl.Nade mindegy.Szerintem még sok évnek kell eltelnie hogy újra elérje a régi színvonalát a magyar filmgyártás.De erre ma nem sok reményt látok így elnézve a mai színészeket és állapotokat.
kisGabi 2007 ápr. 03. - 23:05:20
(30/145)
Imádom!
A filmet is nagyon és szintén nagyon tetszett a Csányi Sanyi-Hegedûs D. Géza-Csomós Mari-Szervét Tibor féle verzió. Akárhányszor képes lennék megnézni bármelyiket és akárhányszor képes vagyok elolvasni. Imádom Örkényt.
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 03. - 21:27:15
(29/145)
Most látom, hogy nem linkelte be a program a színházi elõadás linkjét. Szóval, Tóték néven ment, ha rákerestek Hegedûs D. Géza, Csányi Sanyi, stb. oldalán.
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 03. - 21:24:35 Előzmény Endiman
(28/145)
Pedig jó színházban. Jó pár hónapja volt is a tv-ben egy színházi elõadás, Csányi Sanyi volt az õrnagy.
<a target="_blank" href="http://www.port.hu/pls/th/theatre.directing?i_direct_id=8502&amp;i_city_id=-1&amp;i_county_id=-1&amp;i_cntry_id=" title="http://www.port.hu/pls/th/theatre.directing?i_direct_id=8502&amp;i_city_id=-1&amp;i_county_id=-1&amp;i_cntry_id=">www.port.hu</a>
Jó volt, nekem nagyon tetszett az elõadás, bár Sanyi helyett idõsebb õrnagyot jobban el tudtam volna képzelni. Gyakorlatilag hûen követték a történetet, nyílván az "árnyék átugrás" kimaradt - ha jól emlékszem. :) De szerintem fergeteges volt, szóval Sanyival is tetszett.
Endiman 2007 márc. 05. - 23:10:42
(27/145)
ma kaptam kézhez a dvd-t nagyon örülök neki :))
Endiman 2007 márc. 02. - 13:10:03
(26/145)
én annyira szeretem ezt a filmet, hogy pl. színházban nem bírnám megnézni.