Téma: It

Karl800110 2017 szept. 07. - 22:17:49
(4/144)
***moderálva***
buncow 2017 szept. 06. - 19:19:27
(3/144)
Legnagyobb bajom ezzel mint sok más hasonló feldolgozással kapcsolatban - pl. Rémálom az Elm utcában.. -, hogy a legfontosabb dolog tûnik el belõlük: a fõgonosz/fõszereplõ egyénisége. Az is baromi idegesítõ, hogy még mindig azt gondolják ezek a XXI. századi rendezõk, hogy attól lesz valami ijesztõ és félelmetes ha gonoszan néz lehajtott fejjel a bármilyen fõgonosz, szerintem ez kva gagyi. Egy egyszerû példa erre: az eredeti filmben mit látunk, megjelenik egy hétköznapinak tûnõ, kicsit alkesz fejû bohóc a csatornában és próbál barátkozni a kisfiúval. Pont ettõl volt ijesztõ, hogy egy hétköznapi, vicceskedõ bohócot láthattunk egy teljesen szokatlan, kissé ijesztõ helyen. A mostani filmben mi van: iszonyatosan túljátszósan ijesztõen nézõ bohóc a csatornában, próbál rémísztõ lenni tudatosan... Ez nem ijesztõ egyáltalán, csak kva sablonos és szánalmas. Én sokkal jobban frászt kapok egy olyan "embertõl", akirõl úgy tûnik, hogy teljesen normális, átlagos, kedves valaki, de tudom róla, hogy egy "sorozatgyilkos" mint attól, aki alapból próbál ijesztõnek tûnni. Tim Curry nagyon jól hozta ezt a figurát, persze mai szemmel azért voltak benne gagyi részek, de ez a túljátszás a mostani filmben komolytalanná teszi az egészet, arról nem beszélve, hogy a fõgecit játszó Bill akárkicsodából mennyire hiányzik az a plusz - akár a kis monológokból - mint ami Curry-ben megvolt. Ugyanez volt a helyzet a Robert Englund féle Freddy Krueger és az új verzió között. Maga az a beteg viccelõdés és grimaszok nagyon hiányoznak az új verziókból.
YouFilmsztár 2017 szept. 02. - 21:07:15
(2/144)
Isten király, \"sajnos\" nagyon nagyon szeretem az ilyen stílusú horror filmeket. Várom mint egy 10 éves gyerek csak 40 évesen :)
http://filmsztar.com/filmek/az/
sornersby 2017 márc. 30. - 12:39:25
(1/144)
Lassan már egy éve tudni lehet, hogy készül Stephen King 1986-os Az címû regényének mozis adaptációja, amely a könyv mellett az abból forgatott 1990-es tévéfilm feldolgozása is lesz egyben. Emellett megerõsítést nyert, hogy nem tiniorientáltra szabták a filmet, hanem R kategóriásra.

A történet hét gyermekrõl szól, akik szembekerülnek egy alakváltó, gonosz entitással, AZ-zal, mely legbensõbb félelmeik alakjában jelenik meg, a legtöbbször Krajcárosként, a bohócként. A regény a hét fõhõs életét két különbözõ idõsíkon mutatja be, az események elsõ megtörténtekor és huszonhét évvel késõbb.

A Warner Bros. pénzébõl forgó horrort a Mama címû alkotást író-rendezõ Andrés Muschietti készíti, míg a történet emblematikus gonoszát, a bohóc Pennywise szerepét az ifjú Bill Skarsgard fogja megformálni.
A tavaly hatalmas sikert arató Stranger Things sorozat egyik gyerekszínészeként ismertté vált Finn Wolfhard, továbbá az egyébként nem túl ismert Jaeden Lieberher, Sophia Lillis, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs és Jeremy Ray Taylor alkotta szereplõgárdával készülõ horror õsz elején kerül a mozikba.

Official Teaser Trailer [HD] - http://www.youtube.com/watch?v=FnCdOQsX5kc

Bemutató dátuma: 2017. szeptember 7.