Kakaduka 2010 okt. 30. - 22:13:15 Előzmény zacky
(76/296)
Valaki mondja már el, hogy miért kínszenvedés.

Van benne gyönyörû táj. Van benne életérzés. Van benne mély gondolat az útkeresésrõl. Bár ez utóbbit valóban csak az érezheti át, aki már átélte. De enélkül is jó a film. Ha valaki nem élte még meg ezt, amit itt Julia eljátszik, akkor is élvezhetõ a film.

Szóval miért?
4/10
zacky 2010 okt. 30. - 19:16:29 4/10
(75/296)
Kínszenvedés volt végignézni
Kakaduka 2010 okt. 30. - 00:55:23 Előzmény Charles Foster Kane
(74/296)
Olaszország egyáltalán nem drága. Nyilván Róma drágább, mint dél (délen nevetségesen olcsó minden), de nem annyira, amennyire mondod. Rómában rendszeresen étteremben ettünk, 20 EUR volt talán a legtöbb, amit fizettünk. A szállás drága Rómában, ez tény. De Firenze, Pisa, Milánó, Como, Velence, Bari, egyik sem volt drága. Talán Velence volt a legdrágább.

Balin jelenleg kb. havi 40 ezer forintból lehet csodás kis házat bérelni. Az élet ott lényegesen olcsóbb, mint itthon. Amibõl itthon egy hónapig élsz, abból ott minimum három hónapig.

S ha megnézzük, a filmben reális is minden. Rómában egy szutyok kis szállást vett ki, na az nem lehetett drága. Balin viszont gyönyörû helyen élt. Nos, az sem volt drága. Bali az egyik legolcsóbb hely, ahol élhetsz. Csak kijutni drága. No meg ott a bibi, hogy csak egy hónapig maradhatsz, utána haza kell jönnöd.

A film nekem kicsit sem volt unalmas. De azt is megértem, ha valakinek az. Aki még sosem érzete, hogy valami nagyon nincs rendben az egyébként sikeres életében, az nem fogja jónak találni a filmet. Aki még soha nem érezte, hogy hiába a boldog kapcsolat, hiába a szerelem, de õ maga megfullad benne, mert túl sokat adott fel a személyiségébõl, az nem fogja szeretni. És persze az sem fogja szeretni, akinek egy év utazgatás elérhetetlen álom.

Épp azért jó ez a film, mert lehet szeretni, lehet utálni, lehet gyönyörködni, lehet irigykedni, lehet átérezni, lehet elutasítani, lehet szembesülni, lehet tagadni. Mindenki megtalálja benne a maga örömét.
10/10
Klvl 2010 okt. 29. - 16:38:27 10/10
(73/296)
Nekem tetszett a film is és a könyv is.
gcsaba 2010 okt. 28. - 19:10:17 Előzmény roterapfel
(72/296)
Remélem soha nem szinkronizálják!
roterapfel 2010 okt. 27. - 18:25:14
(71/296)
szisztok!
nem tudja esetleg valaki,hogy mikor kerül szinkronosan is a mozikba?
köszi!
1/10
judit45 2010 okt. 27. - 16:48:13 1/10
(70/296)
fél órát bírtam belõle végignézni, még jo hogy nem mentem el miatta a moziba.
Vontatott, unalmas, semmit nem jelentett a számomra, pedig elég lelkizõs tipus vagyok.
Nem tetszett.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 21:54:28
(69/296)
Ha lentebb megnézed, én sem húztam le teljesen. De nem a világmegváltó gondolatok miatt erõs, hanem a rendezés, a fényképezése, ami kifejezetten jó.
9/10
Damian 2010 okt. 26. - 19:49:08 9/10 Előzmény Charles Foster Kane
(68/296)
Természetesen nem , de erre a filmre nem lehet azt mondani, hogy unalmas. Ok, persze, nem kell agyonsztárolni a filmet, de a maga kategóriájában szerintem az egyik legjobb.
sofi 72 2010 okt. 26. - 18:54:53
(67/296)
offtopic
baribarany 2010 okt. 26. - 18:11:00
(66/296)
Vagyis, a film egy olyan élethelyzetrõl szól, amikor valaki nem dolgozik, de még csak házimunkát sem kell végeznie; nem kell fõzni-mosni-vasalni-takarítani, mert azt ellátja a szállodai személyzet. Szerintem feltûnõ, hogy az amerikai filmek mennyire nem a munkavégzésrõl szólnak (max. ha zsaruk és bûnözõk szerepelnek benne, vagy pl. a Vészhelyzet, Doktor House - amik, talán épp emiatt, nagyon sikeresek is lettek). Szerintem ez érdekes, sõt különös. Ha pl. a két vh. közti magyar filmekre gondolok, akkor úgy tûnik, ott még központi kérdés, kiemelt téma volt a munka. Például folyton a nõi munkavállalást népszerûsítették: a dolgozó lányt, aki összejön a fõnökkel. :)
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 17:16:50
(65/296)
Te érted a mondatokat, amiket olvasol? Hol írtam errõl a filmrõl az elõzõ hozzászólásban?
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 17:15:33
(64/296)
A kötekedésrõl meg annyit, hogy neked is meg az elõzõ delikvensnek is elkerülte a figyelmét ez a rész:

"Persze ennyit simán megelõlegezhetett neki a kiadója. szerintem, ha hozzávágtak 70-80ezer dollárt, abból simán kijöhetett az egész utazás. Az meg gondolom nem nagy pénz egy newyorki kiadónak."
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 17:12:37
(63/296)
Nem nagyon szoktam kategorizálni a filmeket, mivel mindegyik forgatókönyvének ugyanaz az alapja. A másik meg, hogy szerencsés helyzetemben én az összes filmet meg tudom nézni, ami kijön, így alkalmanként kommentelek rájuk.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 17:08:01
(62/296)
OFF
Ha te sem csak várnál, hogy végre osszák az észt, hanem magad mûvelnéd, akkor talán nem hoznál össze ilyen alacsony szellemi szintrõl árulkodó hozzászólásokat.
sofi 72 2010 okt. 26. - 16:18:17
(61/296)
Talált, süllyedt. Ugyanúgy, mint a barátod én is.....
Abban egyetérthetünk, hogy ha "hivatalos" turistaként járod az országot, drága, de akkor vajon melyik ország nem az??? Szerintem nem sok különbség van az országok között, fõleg, ha nincs pénzed. Nekem sikerült "fillérekbõl" megúszni. Igaz, nem ételkülönlegességeket ettem, nem is szállodákban laktam, hanem boltban vásároltam, illetve kaptam ennivalót barátoktól. A szállást pedig ismerõsökkel oldottam meg, már amikor sikerült. Igaz, volt, hogy csak az állomás maradt éjszakára...:))
De nem ez a lényeg... Szóval csak azt akartam írni, hogy lehet országot járni stoppal is, ismerõsöknél aludni, és olcsó kajákat enni, amire futja, ha éppen futja. És így szinte pénz nélkül megúszod.....Magyarul tök mindegy, hogy ez éppen Párizs, Róma, vagy Berlin, London..... .
Ez esetben BALI. Ráadásul a filmeben nem tértek ki részletesen a fõhõs rezsi költségeire...., gondolom nem ez volt a történet mondanivalója, sem pedig a lényege!!!!! De lehet, rosszul látom.:))
Kár ezen ennyit rágódni, hogy mibõl fizetett ki ezt-vagy azt. Ezzel az erõvel az is lehetne téma, hogy esetleg Juliának székrekedése volt...mivelhogy egyszer sem mutatták a klotyón trónolva..:))))))

Szerintem:))

Ennyi.
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 14:21:00
(60/296)
Az a korral jár, hogy az ember megszereti az unalmas filmeket?
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 14:19:55 Előzmény sofi 72
(59/296)
Nem tudom, hogy te voltál-e már Olaszországban. (Úgy tûnik igen). Én nem olyan rég voltam, egy barátom pedig iszonyat sok idõt töltött ott, és mindketten megegyezünk abban (õ bejárta egész európát), hogy Olaszország (fõleg Velence, Milánó és Róma) a kifejezetten drága országok közé tartozik. Az alap, hogy minden kétszer drágább, mint nálunk, és onnan csak fölfelé van. Ráadásul a csaj Rómába ment, ahol degeszre ette magát étel különlegességekkel. Egy ebéd mindennel 40-50 euro egy normális helyen, Rómában. Ha jó helyen akarsz enni, akkor meg 100 fölött. Több ezer eurót csak kajára kellett költenie, ami azért nem kis összeg, ha hozzáadjuk, hogy Rómában a lakások bérlése is a mi árainkhoz képest az egekben vannak. (Még az olaszok is kiköltöznek, mert gyakran nem bírják fizetni a költségeiket).

Hogy NewYorkhoz képest mi a helyzet, na látod arról elképzelésem sincs, mert biztos, hogy NewYork a legdrágább városok közé tartozik Amerikában. De az biztos, hogy olyan nagylábon élni Rómában, mint a csaj tette hónapokig, ahhoz sok zsíros zsebbélelõ zsetonra van szükség.

Persze ennyit simán megelõlegezhetett neki a kiadója. szerintem, ha hozzávágtak 70-80ezer dollárt, abból simán kijöhetett az egész utazás. Az meg gondolom nem nagy pénz egy newyorki kiadónak.
9/10
Damian 2010 okt. 26. - 09:36:58 9/10 Előzmény mizuki
(58/296)
SZiasztok,

Ez egy nagyon jó film. Nem a tinik, és a huszasévei elején járók filmje. Élettapasztalat - jó és rossz egyaránt- kell ahhoz,hogy élvezni tudd a filmet. 10/9.
offtopic
sofi 72 2010 okt. 25. - 14:46:42
(57/296)
Nem értek egyet ebben a drága/nem drága kérdésben. Az olaszok sem drágábbak, mint bármelyik másik ország. Ha bárhol, bármelyik országban pl. a Hiltonban szállsz meg, drága. Ha viszont tudsz a helyiekkel kommunikálni, sokszor fillérekért diákszálló áron tudsz szállást találni. Kaja ue.
Ez szinte minden országra érvényes..:)