perry 2011 febr. 11. - 16:21:03
(136/296)
Az én címem a következõ lenne: Julia Roberts Javier Bardem
meg a tétova szerelem, vagy az amerikai ipari filmgyártás csodája.
Lehet, hogy a regény csodálatos bár a spirituális lelki utak 2011 februárjában 17% adókulcsnál, emelkedõ közüzemi áraknál, nyugdíj mizériánál igazán nem izgatnak fel.
Mondhatnánk arra nagyon jó, hogy 140 percet kikapcsoljak.
Persze akkor meg a fene esz meg, hogy milyen jó is ma Indiában, holnap Balin keresni önmagamat, mikor én még a wellness fürdõszobámig is nehezen jutok el.
A gond számomra csak annyi, hogy képeslapnak hosszú, mondanivalónak kissé lapos, romantikus mozinak meg, hát láttunk már ilyet tucatjával.
Azt meg, hogy Roberts úrhölgy nem rossz színész tudható,
itt viszont sikeresen összejött a tipikus amerikai sír, nevet, komoly, mosolyog színészi munka 25 perces váltásokkal.
Minden elismerésem mellett így jár az aki amerikai szuperprodukcióban dolgozik, jelesül Bardem. Akinek igaz egy fokkal hitelesebb az alakítása, ellenben bár a szó elég rossz ízû ua. a sematikus instruálás lehetett a rendezõ részérõl mint Julia Roberts esetében.
Így aztán jól emészthetõ, gyorsan felejthetõ gyorséttermi étkeztetéssé vált ez a mozi.
7/10
cherry33 2011 febr. 11. - 14:16:21 7/10
(135/296)
Nekem egy kicsit hosszú volt ez a film, talán azért is érzem igy mert annyira nem ragadott magával, vannak benne értelmes dolgok aki ha valamennyire benne van a spirituális dolgokban annak nem újak, de kiváncsi voltam a filmre...és hát tudok vele azonosulni...de mégis kicsit huza vona az egész...
7/10
h.tibi91 2011 febr. 10. - 22:18:43 7/10
(134/296)
Lelki vetületû film, de valahogy mégsem tud magával ragadni. Általános igazságok hangzanak el a filmben, próbál tanítani. Azt hittem, hogy kicsit jobban rámegy a különbözõ vallásokra, míg valamelyikben meg nem találja a lelki békéjét. Elizabeth karaktere egyáltalán nem szerethetõ, egy az emberek érzésein gátlástalanul áttiporó, érzéketlen nõ, aki mégis igazságtalannak kapja azt amit az élettõl kap és így próbálja megkeresni az önképét.
Ambivalens érzések lesznek bennünk a film után a fõhõs személyisége és a mondanivaló között.
Valami plusz hiányzik a filmbõl, ami megadja az egésznek a hangulatát és el tud gondolkozni az életen, ez a plusz nyilván megvan a könyvben.
Azoknak ajánlom, akik egy egyszerûbb lélektani filmet szeretnének látni, illetve a kicsit megkeseredett 30 év körüli szingli nõknek lehet megfelelõ választás.
7/10
mizuki 2011 febr. 10. - 08:38:02
(133/296)
A könyvben benne vannak a belsõ utazásai, nyilván az a lényeg de ezt filmben nem tudták megvalósítani, ott nagyon átment a hangsúly az országokra.
zetevar 2011 febr. 10. - 08:34:53
(132/296)
Több dolog is kavarog bennem a filmmel kapcsolatban:
1. Tényleg van olyan, hogy az ember lánya - talán fia is - elveszti önmagát. Harminc egynéhány évesen állatira leterhelve úgy, hogy még a saját gondolataira sincs igazán ideje egyszer csak eszébe jut, milyen is volt húszévesen, amikor még az élet nagy dolgain gondolkodott és beszélgetett barátaival... És rájön, hogy már azt sem tudja, hogy valójában ki is õ, hogy mit is akart az élettõl. És akkor jön egy válság. Nem könnyû. Szerintem tényleg segít, ha ilyenkor kilépünk megszokott életünkbõl és megpróbálunk magunkra figyelni. Sajnos erre vajmi kevés embernek van lehetõsége, pláne úgy, hogy utazgat is közben.

2. Az nem tetszett, hogy a fõhõs minden nagyobb döntését külsõ behatásra hozza meg. Pl. ha az elején a bali bölcs nem jósol neki, akkor vajon eljut-e a válásig. Vagy a végén, és ez számomra a film kulcskérdése: mennyire találta meg a lelki egyensúlyát és magabiztosságát az az ember, akinek egy másik ember mondja meg, hogy ne hagyja el a szerelmét. Szerintem ez egy logikai bukfenc, ami egyszerûen lenullázza a történetet.

3.Amúgy nekem Juliával nem volt gondom. Egy válságban lévõ ember magányos, szomorú és parttalan legbelül, annak ellenére, hogy ezt kifelé igyekszik nem mutatni. Ezt jól hozta szerintem. Csak az erõs szemöldöke zavart kissé...
1/10
Handball94 2011 febr. 09. - 17:20:33 1/10
(131/296)
Megnéztem a filmet, igaz több részletben, viszont nekem egyáltalán nem tetszett.
Egy nõ számára lehet izgalmasabb; lehet jobban tud azonosulni a filmmel, de én nagyon untam, idei egyik legrosszabb filmélményem volt ez...
2/10
lenccs 2011 febr. 07. - 17:13:49 2/10
(130/296)
Ezzel az egész sztorival egyszerûen nem tudok mit kezdeni. Könyvben szörnyen idegesített, de a filmben sem lett rokonszenvesebb...Brrrrr! amit írnak, hogy: szép a táj, meg a környezet blabla...könyörgöm, alig van benne bármi is az országokról, az ott élõ népekrõl...Olaszországból (pár utcakép), Indiából (egy kis ashram, oszt ki is fúj- köré egy gyenge indiai esküvõs kép, de minek)és Baliból (rizsföld, meg bicikli) alig lát valamit az ember... tehát, még úgy sem lehet nekem utólag eladni a filmet, hogy "a táj az azért szép!"!
Elkényeztetett amerikai nõ "önmegvalósítása"- valahogy lehetett volna ezt rokonszenvesebben is megírni, megfilmesíteni.2/10
xzibit2010 2011 febr. 06. - 11:30:22
(129/296)
Szüleim is megnézték...
Julia Roberts az egyik kedvenc színészük.
De nagyot csalódtak a filmben.
Borzasztóan hosszú és unalmas - vontatott volt!
tzatza 2011 febr. 06. - 00:40:56
(128/296)
Vhogy én is így voltam ezzel hosszú és nekem unalmas is volt
6/10
Ze74 2011 febr. 05. - 23:08:04 6/10
(127/296)
Gondolom a könyv legalább 500 oldalas,de a filmet 100 percben kellett volna összehozni,mert így már átestek vele a ló túloldalára.
Én két este néztem meg,moziban biztos fészkalódtam volna rajta.
Azért nem rossz,csak nekem hosszú volt.
Lilu44 2011 febr. 04. - 13:42:21
(126/296)
Nagyon tetszett a film, lehet pont azért, mert kicsit én is arra vágyom mint õ, és valahol megkaptam a válaszokat... magával ragadott! Nem olvastam a könyvet, de iigy is minden egyes mondanivalóját értettem , és megfogom nézni újra és újra...
6/10
szat.i 2011 febr. 02. - 16:20:01 6/10
(125/296)
Túl sokat vártam ettõl a filmtõl, és csalódtam. Megnézhetõ egyszer, de fölösleges moziban. (és csak a szép tájak miatt érdemes megnézni)
1/10
SnoWhite 2011 jan. 31. - 22:37:25 1/10
(124/296)
unalmas lehúzós film világvége hangulattal
csaboci 2011 jan. 30. - 19:01:46
(123/296)
én nem értem mi bajotok ezzel a filmel...szerintem pont jó film van neki hatás és a népek közötti sokszínûség felbecsülhetetlen értékét mutatja be.az mellett még gyönyörû tájak kulturák...érdemes megnézni...de viszont az h egy filmtõl várjátok el h magatokra találjátok baromág...mert ez csak 1 film!!! ne ettõl várjátok h rátaláltok a béke harmóniájára mert ez csak inspirál egy olyan dologra ami figyelmeztet bennünket h csodáljuk a pillanatokat és legfõképp becsüljük meg önmagunkat.egy ilyen harmóniát meg nem egyik pillanatról a másikra találunk meg magunkban föleg nem egy filmbõl amit nem adott át a fõszereplõ(egyesek szerint):)
vizkereszt 2011 jan. 26. - 12:32:18
(122/296)
Igen, pont ez bántott végig a filmben, hogy valószínûnek tartottam, hogy nem tudja hitelesen visszaadni a könyv hangulatát. Emiatt biztos vagyok benne, hogy a könyvet is el fogom olvasni, mert valóban nagyon fontos kérdéseket feszeget a film, csak éppen ezt nem adta át sehogy, és semmilyen értelmes "megoldást" nem tudott felmutatni. Hát a belsõ utat azt végképp nem. Igazából csak emiatt a film miatt regisztráltam ide a port.hu-ra, mert szétfeszít belülrõl a kielégületlenség e film kapcsán.
4/10
Fairy88 2011 jan. 26. - 11:58:01 4/10
(121/296)
A könyv választ ad a válás miértjére, a hosszas mérlegelés, megalkuvás és reménykedés utáni szakításra. A könyvbéli fõszereplõ nem a "rugjunk fel mindent és sz@rjunk a világra" elvet hírdeti, sõt! Inkább a "megoldás bennem van" utat. Egy ilyen hollywoodi film sosem adhatja vissza ezt belsõ útkeresést. Ezért a film nem is ér többet mind 4-es, de ha egy kicsit is megmozdított valamit benned, olvasd el a könyvet! És ne tévesszen meg a borítón pózoló Julia R., csak az eladhatóság végett került oda... :)
vizkereszt 2011 jan. 26. - 09:15:53
(120/296)
Tegnap néztem meg a filmet és nagyon vegyes volt a reakcióm, de inkább nekem sem tetszett.

SPOILER (bár ki tudja az-e, mert az ismertetõben is benne van a válás)
Ami leginkább zavart, ahogyan elvált a férjétõl. A könyvben milyen indokot hozott fel a válásra? Mert a filmbõl kb. az jött át, hogy 'rosszul aludt', aztán váljunk. Nyilván belsõleg nem volt megelégedve a házasságával, de ennek megoldása nem az, hogy váljunk, hanem hogy kommunikáljuk a házasfelünkkel, hogy mi a bajunk (ezt a férfi szóvá is tette, hogy mondhatta volna). Szóval elég szánalmas volt a film/a könyv? alapja, hihetetlenül éretlen, infantilis megoldásokkal fûszerezve. Ez csak azért zavart, mart akik hasonlóan éreznek a házasságukkal, azoknak egy ilyen mintát ad, amit mélyen megvetek. Kilépni a kapcsolatokból mindig sokkal könnyebb, mint harcolni érte. És mi volt a film végkövetkeztetése? SEMMI!!! Ezt a harcot New York karcolói között is meg tudta volna vívni a kincsem, ott is talált volna biztos egy elvált, érzelmes fickót. Szóval SZÁNALMAS!!!! Ez ma a világ: lépj ki mindenbõl és légy önmagad borzalom. Woody Allen biztos kezelésbe vette volna : )
De ez csak az én véleményem. A képek szépek voltak valóban, de nekem egy filmben a történet mindig elõbbre való.
A film nálam 4/10
6/10
Adrancsuuu 2011 jan. 25. - 14:23:33 6/10
(119/296)
Nekem annyira nem jött be összességében a film, szerintem ebbõl a történetbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni... Szerintem túl hosszú volt, elhúzták a jeleneteket és nem valami tartalmasan.
Nem rossz film, de én többet vártam.
mizuki 2011 jan. 18. - 08:46:21
(118/296)
Nagyon vázlatos volt a film a könyv után... én a barátnõimmel láttam akik nem olvasták a könyvet és néha ki kellett egészítenem, hogy érthetõ legyen.

Jobb a könyv, egyértelmû!

ez a film nem nyerte el a tetszésünket. Julia Roberts rajongóknak való :)
leho 2011 jan. 08. - 14:24:29
(117/296)
És elnézést a nem túl tartalmas kritikáért, de olyan különösebb tartalmat nem tudtam benne felfedezni:) Mondjuk úgy: jobb híján, vagy: egyszer meg lehet nézni.