seif 2010 nov. 13. - 12:42:03
(96/296)
bayswater 2010 nov. 13. - 12:01:13
(95/296)
Sziasztok! Szeretném megtudni, hogy Indiában a pasi milyen néven szólította Juliát (Kajának lett fordítva). Tudja valaki? Nagyon megköszönném!
rebusz111 2010 nov. 11. - 15:24:39
(94/296)
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni?
Megvan valakinek a film zenéje?

Köszi
anecz 2010 nov. 10. - 23:14:31
(93/296)
A könyv nem tetszett, mert túlságosan bõ lére volt eresztve, sok nyafogás, a tipikus amerikai, elkényeztetett, ámbátor feminista nõ - a pszichológusok ezekbõl élnek "odaát". "Egy évig "kiruccanok", s "megtalálom, megvalósítom" önmagam. Szokványos amerikai megoldás.
DE a filmmel együtt, s Julia Roberts játékával élvezhetõ volt a történet, s emberinek is tûnt. Szerencsére az asramban töltött idõ a filmben kisebb szerepet kapott, mint a könyvben.
Ajánlom mindenkinek ezek után, hogy rágja át magát a könyvön, s utána nézze meg a filmet! Kellemes élményben lesz része!
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 nov. 09. - 15:40:36 Előzmény varvolgyi
(92/296)
Az amerikaiak is csinálnak még értékes filmeket, csak nyilván nem a mozivásznon kell keresgélni.
offtopic
marteeka 2010 nov. 08. - 11:43:41 Előzmény Zizibizi
(91/296)
"Offtopic elrejtése" gomb, s máris megkíméled magad a filmhez nem kapcsolódó hozzászólásoktól. Legalábbis az enyémektõl.
offtopic
marteeka 2010 nov. 08. - 11:42:30 Előzmény Kakaduka
(90/296)
Én is mániákus vagyok, és elég sok helyen jártam már, részben ezért is költöztem ki pár évre, és nevezem választott hazámnak és népemnek. Az is igaz, hogy dugig pakolt autóval szoktam hazaérkezni a kint szerzett olcsó kincsekkel. (Egyébként némi kitartással, ismeretséggel és rutinnal Bp.-en is és a világon bárhol lehet éppúgy olcsón vásárolni.) De itt elsõsorban a vendéglátásról volt szó, ami nem ebbe a kategóriába tartozik. Attól, hogy olaszul beszélek és szimpatizálnak velem, nem fognak féláron vendégül látni az éttermekben... Az embert érhetik kellemes meglepetések, belefuthat szerencsés helyzetekbe, számtalan példát tudnék én is sorolni, de nem ez a jellemzõ, éppen ezért általánosságban nem lehet azt kijelenteni, hogy ott mekkora olcsóság van...
sofi 72 2010 nov. 07. - 15:32:26
(89/296)
Egyetértek!
sofi 72 2010 nov. 07. - 15:31:37
(88/296)
A filmrõl olvashatsz lejjebb....., de egy jó tanács: ne a port-on megnyilvánulók véleménye alapján dönts. Ha szimpi, menj el, nézd végig, aztán szállj be te is a "financiális témát feszegetõ vitakörbe"...:)))))
Jó szórakozást!!!:D
offtopic
Kakaduka 2010 nov. 07. - 15:21:59 Előzmény marteeka
(87/296)
Igyekszem egész Olaszországot bejárni, mert mániákusan imádom. Ahogy mondtam is, Róma valóban drágább. De délen például röhejesen olcsó minden. Egy ideig azt hittük, nem tudnak számolni és átverik saját magukat. Aztán rájöttünk, tényleg ennyibe kerül minden. És nemcsak dél volt olcsó. Firenzében és Pisában is olyan dolgokat találtam, akár ennivaló, akár ruha, akár tárgyak, hogy csak lestem, hogy jéééé, hát nem kell ezért annyit kérni, mint Pesten, lehet ezt ennyiért is.
Az éttermek üzemeltetõit nem láttuk, ez tény, de a szakácsot többször igen, és õ olasz volt. Ahogy a pincérek is.
Van egy titka Olaszországnak. A külföldieknek drága, de ha beszéled a nyelvüket és megnyered magadnak õket, akkor feltárul valami egészen más világ :)
2/10
Zizibizi 2010 nov. 07. - 15:10:14 2/10
(86/296)
Megoldható lenne, hogy inkább a filmrõl írjon valaki valamit? Nem hiszem, hogy az értékelés szempontjából lényeges lenne, ki mennyiért evett Olaszországban! Mert ebbõl még nem tudom eldönteni, hogy beüljek-e a moziba vagy sem! Köszi!
offtopic
marteeka 2010 nov. 05. - 15:13:21
(85/296)
Meglepve olvasom soraidat. Én akkor melyik Olaszországban éltem, mikor csak copertora kell 5€-t kifizetni általánosságban szinte mindenhol??? És miért mondja minden egyes turisztikai statisztika, hogy Olaszország (nem csak Róma, hanem az ország) a legdrágább Európában???
(Mellesleg jó pizzát már Mo.-on is alig lehet 5 euróért enni normális körülmények között.)
Nem akarok kötözködni, elhiszem, hogy találtatok olcsó éttermet, szerencsétek volt, vagy nem láttátok, hogy a pizzériát kínaiak üzemeltetik.
Viszont az egyik legutolsó jelzõ az olcsóság, amit Olaszországra rá lehet akasztani, ezért húztam fel magam.
Kakaduka 2010 nov. 04. - 22:24:01 Előzmény marteeka
(84/296)
A Termini pályaudvar környékén lévõ éttermek mind olcsók voltak, aztán a Colosseum mellett is találtunk olcsó éttermet, de úgy általában nem ettünk drágán. A pizza olyan 5-10 eur között mozgott. Kínainál nem ettünk soha.

Persze Róma drága. De Olaszország összességében nem.
sofi 72 2010 nov. 03. - 20:18:31
(83/296)
:))))))))
4/10
beo71 2010 nov. 03. - 18:47:21 4/10
(82/296)
Úgy gondolom van Isten(filmes Isten biztosan).
Isten teremtett egy csodálatos vászonra illõ,a világ legszebb mosolyával visszaélõ színésznõt,egy gonosz lélekkel megáldott hétköznapi ember bõrébe bujtatva.(Amit J.Roberts a való életben mûvel az a gusztustalan jelzõt messze felül múlja.)Isten adott ennek a nõszemélynek remek filmeket,majd amikor látta,hogy az embere milyen otrombán visszaél kivételes adottságaival,szépen,lassan vissza veszi tõle és ilyen gáz,ökör filmekkel totálisan lerombolja karrierjét.
A tépelõdõ 40-es kiakasztó töketlenkedése nagyon gyenge,mire megjelenik Bardem már késõ.4/10.
6/10
CafeDiva 2010 nov. 01. - 23:38:39 6/10
(81/296)
Óriási várakozással ültem be a filmre, mivel a könyvet faltam, sõt, sikerült a gondolkodásomon is formálnia, valóban adott valami pluszt. Ám a moziban csalódnom kellett. Óriásit. Lényeges tényezõket kihagytak, jelentõs történéseket "elfelejtettek", helyette maradt a vontatott, lassú képregény. Mert a fényképezés gyönyörû. Javier Bardem is. De ennyi nem LEHET elég!! Richard Jenkins üde színfolt, de a többi színész is korrekten dolgozik, ... Julia Roberts pedig akkor is remek színésznõ. Csak azt nem értem, hogy mondhatott igent egy sorozatrendezõ felkérésére. Talán a könyvbe szeretett bele õ is? De hát a forgatókönyv vmi egészen mást ad(hatott)! Sokkal mélyebb és "gondolkodóbb" ez a mû annál, hogy ilyen egyszerûen vigyék vászonra. Az alapötlet (a boldogságkeresõ keserû nõ) maradt, néhány mondatot kiemeltek a könyvbõl, aztán ennyi. Számomra a Gilbert-mû nemcsak gondolatébresztõ volt, hanem egy nagy pofon, h másként gondolkodjak, s pl. h a tudatosság és a meditáció édes társammá váljon. Sokat adott. De épp az a (nagyobb) rész, ami kimaradt a filmbõl. Ez a mozi elment felszínes trailernek. Semmi több. Egy csini csomagolásban mutatós arcok szenvednek és mosolyognak, de az ég világon nem történik semmi jelentõs - húzzák, vonják, én meg már a szék kényelmetlen jellegén idegeskedem inkább... Csak az bánt, hogy aki a mû ismerete nélkül megnézi, késõbb se veszi kezébe a könyvet. Pedig a könyv megérdemelné. A mozi az ezerhármat nem.
6/10
CafeDiva 2010 nov. 01. - 22:58:05 6/10
(80/296)
Ha a bárra gondolsz, ahol a "baleset" után újra találkoznak, ott ez a zene szólt: 9. Samba da Benção - Bebel Gilberto. Ami épp Felipe kocsijában is, mikor elüti Lizt:)
marteeka 2010 nov. 01. - 12:45:07 Előzmény Kakaduka
(79/296)
Én nagyon szerettem a filmet és szerintem egyáltalán nem kell benne a realitásokat keresgetni (vajon milyen pénzbõl élt és utazott...), mert elveszik a lényeg.

Arra azért borzasztóan kíváncsi lennék, de most komolyan, hogy hol lehet Rómában 20 euróból kínai pizzán kívül mást is enni, mert felkeresném azokat az éttermeket szívesen...
4/10
baz00kahu 2010 nov. 01. - 10:37:51 4/10
(78/296)
Azt, hogy mirõl szól a film, és milyen érzéseket vált ki emberekbõl azt számos helyen leírták.
Ami nagyon ciki, és stílustalan a filmben, és ettõl R O S S Z : A ZENE - rengeteg nem odaillõ zene szólal meg ( hogy egy egyszerû példát említsek: Olaszországi spagettizabálás "nagyjelenet" jóérzés közben egy Mozart aki ugye nem olasz Varázsfuvola Éj királynõje "húdegonoszvagyok" áriát nyomnak...
Kár érte, mert a Marinelli igen jó zenéket ír egyébként, de zenei szerkesztõnek elég hanyag.
Egyszeri megnézésre elalvás elõtt ajánlom: kellemes
dodo1994 2010 okt. 31. - 19:33:32
(77/296)
nagyon tetszett:) ez kellett most.