Téma: Jane Eyre

10/10
gladiátor1 2007 ápr. 08. - 23:07:52 10/10
(31/831)
Most, hogy túl vagyunk a filmen, és kissé megnyugodhattunk lelkileg, megkérdeznélek benneteket hogy eddig kikkel láttátok ezt a megfilmesítést?
Timothy Dalton? Biztosan az is nagyon jó volt, kár hogy nem láttam.
Ha bármikor ismétlik (m2 szokta az m1-et és fordítva) kérem e-mailben jelezzétek, én is szeretném felvenni, ui. csak a mai 2 részt tudtam rögzíteni, vagy ha kijön dvd-n, vhs-n, az is érdekelne. Egyetértek krysztasszal, én is hiányoltam a történetben a teljesebb átmenetet, de a hiányosságaival együtt tetszett a film! A Büszkeség és Balitéletrõl csak annyit, Colin Firth-t nálam senki nem tudja helyettesíteni.
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 08. - 22:56:03
(30/831)
Rochesternek megmaradt Széles László hangja. Nagyon örültem neki.
9/10
Noncsa 2007 ápr. 08. - 22:48:57 9/10
(29/831)
furcsa de én nem láttam eddig más feldologozását a könyvnek, csak olvastam, de nagyon tetszett. A színészek jó választások voltak, és fõleg a vége felé lett igazán meggyõzõ számomra Mr. Rochester alakítója, és a szinkron hangját is eltalálták! igaz a párbeszédek jobban tetszettek a könyvben, de így is izgalmas volt
igaz a BBC-sek ált jól csinálják a dolgukat, a Büszkeség és Balítéletet is õk készítették, nem?
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 08. - 22:47:46
(28/831)
Olvasd el, nagyon jó könyv, és vannak még benne olyan sztorik, amit sem Zeffirelli, sem Susanna White rendezésében nincs benne. Nyílván, nem is lehet benne minden, kivéve, ha 10 részben készítik.
Sokat számít, ha elõtte láttad más feldolgozását vagy a reégnyt olvastad volna.
nOi1 2007 ápr. 08. - 22:45:54
(27/831)
Sziasztok!

Sajnos én sem tudtam megnézni az elsõ 2részt...Nagyon örülnék neki, ha tudnám pótolni...rákerestem már mindenhol, de még csak neten sem találtam/gondoltam megrendelem DVD-n, de nincs sehol/ Tudnátok segíteni? Bármilyen megoldás érdekel :) Másolt DVD, tipp, hogy honnan tudnám letölteni/megrendelni...
Elõre is köszönöm a segítséget...Nagyon hálás lennék.
E-mail címem: noemy88@citromail.hu
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 08. - 22:43:47
(26/831)
Elovasgattam amit írtatok, érdekes volt. Megannyi vélemény. Én Zeffirelli rendezését láttam elõször, utána rögtön kétszer is :) elolvastam a könyvet, meg is vettem, és továbbra is Zeffirelli rendezése tetszik.
Nekem nem tetszett ez a Rochester és Jane sem. Talán megszoktam, hogy a regényben Rochester idõsebb.
Nem tetszett a mostaniban az, hogy az egész történet nem volt folyamatos. Pl. semmi átmenet nem volt az elején, amikor Mrs. Reed elküldi az intézetbe Jane-t, szinte már ott is voltak. Elindultak Londonba, de a várost nem láttuk, hanem csak az odautat. Szóval, hiányom volt.
Pedig alig vártam ezt a sorozatot, mert szeretem más nézetbõl is megnézni ugyanazt a filmet.
Királylány: ezt a kivágást nem értem, már nemcsak a kereskedelmi csinálja, hanem a közszolgálati?
Kriszta30 2007 ápr. 08. - 22:43:34
(25/831)
Sziasztok.
Én nem ismertem a könyvet és az elõzõ változatokt sem, de ez a film nagyon tetszett. El fogom olvasni a könyvet!!!!
A tegezõdés-magázódás tényleg nem a legjobb, de ha tudsz egy kicsit angolul, ott egyáltalán nem ismerik a magázást. Úgyhogy az eredeti könyv tuti, hogy tegezõdve íródott!! Csak nem úgy fordították le.
Mara60 2007 ápr. 08. - 22:36:15
(24/831)
Igazad van, tényleg kivágtak belõle. Hihetetlen. Mi szükség van a filmek megcsonkítására?
Kiskirálylány 2007 ápr. 08. - 21:22:07
(23/831)
Szomorúan kellett megállapítanom, hogy az egyes epizódokat 10 perccel lerövidítették! Több jelenetet kivágtak, amiket nagyon sajnálok! (Ugyanezt csinálták pár hónapja "A pusztaház örökösei"-vel is - csak hüledezve néztem, hogy megcsonkították!) Vajon úgy érezték, a nézõk nem bírnának ki még 10-10 percet? Ebbõl a 3. részbõl kimaradt Jane és az unokatestvérei jelenete, meg amikor Adele kikunyizza, hogy hadd mehessen velük a városba vásárolni, vásárlás a városban, és az, hogy Jane levelet ír Madeirán élõ nagybátyjának, amelyben közli, hogy él. Most pillanatnyilag ezek jutnak eszembe. SZOMORÚ!
Ja, és nekem nem tetszik ez a tegezõdés Jane és Rochester között. Szerintem a regényben sem tegezõdnek, de akinél kéznél van, biztosan meg tudja nézni... Szerintem ez béna... és nem korhû. Nem is olyan régen a házastársak is magázták egymást (pl. a dédszüleim), és ha belegondolunk, ez a XIX. század elsõ felében játszódik!
Ettõl függetlenül jó a film (végül is a fordításról és a kivágott jelenetekrõl a készítõk nem tehetnek), és egyetértek mindenkivel, aki a színészeket dicsérte!
nahum 2007 ápr. 08. - 18:24:39
(22/831)
Szerintem nagyon jó ez a sorozat! Ráadásul a könyv is nagyon jó! Aki szereti a hasonló filmeket az nézze meg!
taen 2007 ápr. 08. - 17:42:46
(21/831)
Sziasztok!

Nem tudtam megnézni az elsõ két részt, amit nagyin sajnálok, de ha valakinek meglenne otthon dvd-n és lemásolná, vagy más módon eljuttatná nekem, irtó hálás lennék érte, persze a költségeket megoldanánk valahogy!
Emailom: encsi6@freemail.hu

Köszi
Caline 2007 ápr. 08. - 17:14:12
(20/831)
Szerintem egészen jó ez a sorozat! Nekem jobban tetszik Rochester, mint a Zeffirelli-filmben! Hitelesen alakítja a két fõhõs a szerepeit. Adéle is nagyon jó; és erõteljes egyéniség Lady Ingram is, akit Frncesca Annis játszik.
Skel 2007 ápr. 08. - 11:26:21
(19/831)
A könyv jobban tetszett, bár ez mindig így van. A filmekben nem tudják ugyanazt a hatást elõhívni, de így is nagyon megnyerõ a 2006-os feldolgozás.
Azt hiszem leveszem a polcról és újra elolvasom.
Kiskirálylány 2007 ápr. 08. - 10:43:55
(18/831)
Én láttam egy interjút Ruth Wilsonnal, és tanúsíthatom, pont így néz ki az életben is, csak a frizurája más (olyan, mint az éjszakai jelenetekben, sima hosszú haj).
Kiskirálylány 2007 ápr. 08. - 10:42:25
(17/831)
Teljesen igazad van abban, hogy Jane alakja egy kicsit - most hirtelen nem tudok jobb szót - "idétlen", nincs meg benne a személyiség ereje ebben az új feldolgozásban. Ezzel elég nehéz volt megbarátkoznom. Azt hiszem, az volt a törekvés, hogy legyen reálisabb... Én mindenesetre sajnálom. Azt viszont jól bemutatták, hogy mennyire nem fél semmitõl (gyermekkorában jól megedzõdött a Vörös Szobában).
Mara60 2007 ápr. 08. - 08:31:57
(16/831)
Teljesen egyetértek azzal amit írtál. Ez a negyedik feldolgozás, amit látok és eddig az1983-as Timothy Daltonos tetszett a legjobban, de ez sem rossz. Az én olvasatomhoz is közelebb áll a mostani páros.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 07. - 22:29:10 10/10
(15/831)
Én már jópár Jane Eyre feldolgozást láttam, és szerintem teljesen normális, hogy elfogultak vagyunk egy-két kedvencünk miatt, de ezt a szereplõválogatást csak dicsérni tudom. Ruth Wilson/Toby Stephens szenzációsak együtt. William Hurt mai szemmel kissé ódivatú bár meg kell hagyni hogy mackósan charmos volt, viszont Charlotte Gainsbourg-nál nekem Ruth Wilson sokkal élethûbb Jane Eyre. Az õ alakításában ott van a tiszta, igazi nõ ereje és nem egy tétova röpködést látunk. Bár igaz, 10 év a feldolgozásoknál nagyon nagy idõ. Remélem, nem bántottam meg egy rajongót sem! Ha szeretünk egy történetet könyvben, a megfilmesítésekbõl úgyis kiválasztja mindenki a maga kedvencét.
Hercule Poirot 2007 ápr. 07. - 22:24:59
(14/831)
Üdvözlet Mindenkinek!

Azt kell hogy mondjam,végre egy olyan "megszokott", kinyomom a szemed-lelõlek és aztán minden happy szintû filmen kívül megy más is a TV-ben.
Szeretem az ilyen típusú történeteket,nem ismertem a storyt (sajnos) úgyhogy érdeklõdve várom a holnapi folytatást.
hal 2007 ápr. 07. - 22:20:21
(13/831)
Jajj, most nézem elõször, nagyon jó. :) Szeretem az ilyen filmeket. :$
Alig várom a folytatást. ;)
cosmicgirl 2007 ápr. 07. - 22:05:23
(12/831)
Nem rossz, de sztem Mr. Rocsinak nemis kell nagyon jócsávónak lennie... persze nem baj, h ez helyesebb :)