Téma: Jane Eyre

Kila37 2007 ápr. 11. - 18:26:02
(71/831)
Régen olvastam a könyvet, de úgy emléxem hogy a könyv nem írta túl jóképûnek Rochestert, de hát mi lányok nem tehetünk róla hogy a széprõl ábrándozunk.
Az eredeti bbc részeket (angol) torrenttel töltöttem le.
riccancs 2007 ápr. 11. - 17:35:35
(70/831)
Sziasztok! Aki szeretné letölteni az hétvégén a M1-en vetített BBC-s Jane Eyre-t az itt megteheti. Mind a négy rész fennt van.

<a target="_blank" href="http://gportal.hu/portal/bednayanastya/" title="http://gportal.hu/portal/bednayanastya/">gportal.hu</a>

videók címszó alatt megtaláljátok
zsofiv 2007 ápr. 11. - 14:29:02
(69/831)
jajdejó h mindnekinek Hugh Grant jutott eszébe:D
énis mindig jóképûnek képzeltem Rochestert:))
jó lenne ha kiadnák dvd-n is
Kiskirálylány 2007 ápr. 11. - 10:26:12
(68/831)
Hát, ha beírod a keresõbe (ez legfölül jobb oldalon van) idézõjelben a címet ("Reader, I married him"), kidobja a négy részletet. Van rövid interjú köztük a fõszereplõkkel is. Mind a négy részletet érdemes megnézni!!! Olyan kár, hogy nincs fenn az egész, az ember még nézné tovább...
Lisa111 2007 ápr. 11. - 09:16:34
(67/831)
kb beírnád, hogy ezt a dokfilmet, hogy lehet megtalálni a youtubeon? Én olyan 2balkezes vagyok, semmit sem találok..
Lisa111 2007 ápr. 11. - 09:14:32
(66/831)
Én is jóképûnek képzeltem...:))
Lisa111 2007 ápr. 11. - 09:13:51
(65/831)
Én is örülök, hogy kihagyták a vándorlós részt, viszont a leveles kellett volna..
Megkérdezhetem, hogy tudod megnézni az eredeti, hosszabb változatot?

Még annyit, hogy belenéztem a youtubeon angolul, és most tényleg vhogy jobban tetszett a magyar szinkron, ami az Észak és dél esetében nem mondható el...(Armitage hangját nem sikerült visszadni)

Összességében, nekem nagyon tetszett, a Zeffirellis kicsit vértelen volt nekem (bocs a rajongóktól)...
Juló 2007 ápr. 11. - 06:23:45
(64/831)
Nekem is Hugh Grant jutott eszembe róla. Ez a változat tetszett eddig a legjobban. Jó lenne dvd-én megszerezni, mert nem láttam teljesen.
Szeretem az olyan filmváltozatok, amelyek hasonlítanak az olvasás közbeni elképzeléseimhez. Rochestert mindig nagyon helyesnek képzeltem el, amikor olvastam a könyvet.
vivka 2007 ápr. 11. - 01:17:19
(63/831)
Nekem is mindig Hugh grant jutott róla eszembe! :) már csak azért is, mert Széles László volt neki is a hangja.

Nekem az egyik kedvenc könyvem, persze a legnagyobb élmény az elsõ olvasása volt, amikor még semmit nem tudtam a cselekményrõl. Nekem a Zeffirelli-film is tetszett, nagyon szeretem William Hurt-öt, de ez a minisorozat talán még jobban tetszett. Már csak azért is, mert hosszabb, így több minden belefér a regénybõl. És tényleg fantasztikusak voltak a fõszereplõk, engem teljesen elvarázsoltak, még most, napokkal késõbb is a film hatása alatt vagyok... Nekem az is tetszett, hogy szenvedélyesebbnek mutatták a kapcsolatukat, mint pl. Zeffirelli, szerintem ez nem idegen a regénytõl.

És tényleg szuper lenne, ha megjelenne dvd-n, mindenféle extrákkal kibõvítve... :)
Kiskirálylány 2007 ápr. 10. - 22:29:47
(62/831)
A youtube-on vannak izgalmas Jane Eyre-es részletek (sajnos csak angolul) egy BBC-s dokumentumfilm-sorozatból, ami a romantikus regényekrõl szól. Egyik részt - azt hiszem - teljes egészében a Jane Eyre-nek szentelték. Nagyon igényes, borzasztóan érdekes, és az egész sorozat címe a Jane Eyre-bõl származik (utolsó fejezet elsõ mondata angolul): Reader, I married him (ha ezt írjátok be a keresõbe, könnyen megtaláljátok, azt hiszem, 3-4 részletben). Ha kicsit is tudtok angolul, érdemes megnézni, nagyon szépen, artikuláltan beszélnek, követhetõ!
zsofiv 2007 ápr. 10. - 21:44:02
(61/831)
dejó:D

amugy a BBC jó dolgokat csinál, pl Büszkeség és balítélet- Colin Firth-szel ahhh:D
amugy ez a Ruth Wilson nem is volt annyira csúnya csak a szája miatt, a Zefirellisben Charlotte Gainsbourg vagy kicsoda sokkal "csúnyább".
meg aztis észrevettem ah a sorozatban is meg a filmben is Széles László mindig Rochestereknek a hangja, de nem is baj, sztem tökjó, oylan Rochesteres:D
Kila37 2007 ápr. 10. - 21:33:23
(60/831)
Hugh Grantre sztem is hasonlít, nem 1szer eszembe jutott miközben néztem :)
zsofiv 2007 ápr. 10. - 21:03:17
(59/831)
Nagyon tetszett ez az új BBC-s Jane Eyre feldolgozás, fõleg Mr. Rochester alakítása tetszett, nemtudom miért de nekem folyton Hugh Grant jutott róla eszembe.Néha voltak sztem egykét olyan szólások benne ami abban a korban biztos nem volt megengedett, de azért jó volt, ma megnéztem a Zefirelli féle változatot és így visszagondolva a minisorozat jobban tetszett.Ez az egyik kedvenc könyvem, ajánlom mindenkinek, és remélem kiadják dvd-n is:)
matyagi 2007 ápr. 10. - 20:37:07
(58/831)
Marika Klári és mindenki aki még keresi a sorozatot, már az utolsó részt is feltöltöttem az oldalamra, szóval a netrõl letölthetitek. Igaz nem szuper jó a minõsége mert lerontottam hogy kisebb legyen (így is jópár órámat elvette a feltöltés :P) de azért szerintem még élvezhetõ ;)
MARIKA33 2007 ápr. 10. - 20:17:49
(57/831)
HOL TUDNAM MEGVENNI VAGY ESETLEG KI TUDJA NEKEM ELADNI JANE EYRE 2006 MINI SOROZATOT? LEHET TV BOL IS FELJATSZOTT. KOSZI...VÁLASZ EMAIL. marikamolnarova@post.sk
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 10. - 19:30:24 Előzmény darcliz
(56/831)
Igen, William Hurt játszik benne. DVD-n van, tesco, media markt, én is ott vettem meg.
<a target="_blank" href="http://www.divido.hu/index.phtml?op=product&amp;product_id=10550&amp;p=pd" title="http://www.divido.hu/index.phtml?op=product&amp;product_id=10550&amp;p=pd">www.divido.hu</a>
A borítója. Egyébként nekem nem tetszik a borító, aki csak futólag tekint rá, nem olvassa el a címet, nem jönne rá, hogy ez a Jane Eyre. Rochester "kis fotója" egész jó, ahogy várja Jane-t Mrs. Reedtõl vissza, de jobb lett volna vmi jobb borító.
A könyvet szerintem antikváriumban is lehet kapni, illetve a könyvtárból, könyvesboltból, szóval viszonylag könnyen be tudod szerezni.
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 10. - 19:24:05 Előzmény matyagi
(55/831)
Köszi!
Kila37 2007 ápr. 10. - 17:39:03
(54/831)
Én annak személy szerint örültem hogy a vándorlós részt kihagyták, azt a könyvben is eléggé untam... Olyan rossz mikor történik valami izgalmas, aztán utána semmi csak a várakozás, hogy mikor találkoznak végre újra. És most már lassan megnézhetem az eredeti változatot angolul, a kimaradt jelenetekkel :)
zachklari 2007 ápr. 10. - 17:20:08
(53/831)
Második levelem megjelent a képernyõn, az elsõ NEM!! Én felvettem az 1. és 2. részt, szívsen átveszem Neked, de a 3. és 4. nekem sincs meg, értesítlek, ha megszerzem - kérlek Te is tedd ezt. Köszi zépen, Klári.
zachklari 2007 ápr. 10. - 17:16:37 Előzmény Gabica11
(52/831)
Gabica! Megkaptad a levelem a Jane Eyre-vel kapcsolatban? Nálam nem látszik nyoma, de elég béna vagyok. zach.klari@szegbp.sulinet.hu