ancsi1986 2011 jan. 16. - 13:33:55
(24/44)
bocsi *nyelven
ancsi1986 2011 jan. 16. - 13:33:18 Előzmény Olav1222
(23/44)
szerintem te épp olyan szlovákokkal találkoztál, akik ezt így gondolják. Én ismerek olyan szlovák embereket, akiknek semmi bajuk nincs a magyarsággal és nem az alapján ítélik meg az embereket, h milyen néven beszélnek. Minden nemzettség rendelkezik értelmes és idióta emberekkel. ezen soha nem fogunk változtatni, mert emberek vagyunk.
Ugek 2011 jan. 05. - 13:08:16 Előzmény eye
(22/44)
Kedves szem!

Jómagam, ugyan nem láttam az új feldolgozású Jánosik-ot, de annó -még gyermekkoromban- kb. 45 éve a moziban volt szerencsém megtekinteni egy igen autentikus kétrészes (akkor még csehszlovák) filmet, amely mély hatást tett rám, mind a téma, mind a tájak, mind pedig a realisztikus ábrázolásmód miatt (pl.: Jánosik kivégzése).

Üdv: Ugek.
eye 2011 jan. 05. - 10:06:24
(21/44)
Amire kiváncsi lettem volna, hogy milyen is ("nézhetõ"-e?) ez a film, 'hát arról nem tudtam meg sokat, pontosabban semmit. Magunkról annál többet......
Egy a sokból.. 2010 okt. 31. - 16:14:24
(20/44)
Én ezt a filmet még moziban láttam, igenis jó film, lekötött, élvezetes volt, szép a képi világ is, szerintem annak kéne örülnünk, hogy Európa tud ilyet / s még jobbat is / mennyiségben nyilván nem haladjuk meg Amerikát, de minõségben oly sokszor. Szeretem az itthoni filmeket. És ez különösképp jó, a Báthory c.film oldalán is akadtak hasonló történelmi viták, de ez a film annál is jobb!
eros39 2010 aug. 20. - 13:44:48 Előzmény states
(19/44)
Baromagyar
10/10
Norbi4 2010 aug. 01. - 21:30:57 10/10 Előzmény Olav1222
(18/44)
Itt most inkabb a filmet lenne ildomosabb ertekelni, mint tortenelemorat tartani vagy nacionalizalni.
10 pont
1/10
Olav1222 2010 júl. 13. - 02:23:45 1/10 Előzmény siegelinde
(17/44)
Ilyenkor valahogy mindig jön a degmagóg, bagatelizáló maszlag, hogy ne általánosítsunki meg minden.. Nagyon tévedsz! Nincs összefüggés a tájékozottságom, az értelmi képességeim vagy a jellemem milyensége és aközött, hogy a szlovákok - igen, a legmagyarbarátabb szlovák - szerint is mi vagyunk a betolakodók, mi vettük el tõlük az országukat, és tulajdonképpen meg kéne köszönnünk, hogy itt élhetünk a Kárpát-medencében. Épp elég szlovákot ismerek ahhoz, hogy tudjam, akik nem a magyarországi tót etnikumhoz tartoznak, mind így gondolkodnak. Enyhébb módon vagy abszolút szélsõségesen de mind soviniszták és magyarellenesek. Utálatuk nagyfokú kisebbségi komplexusukból és irigységükbõl ered irányunkban, ezért is igyekeznek nagy nyilvánosság elõtt a "nevükre iratni" mindent, aminek - noha magyar - a Felvidékhez valaha csak köze volt, Rákóczitól, Pázmánytól, Bethlentõl és Széchenyitõl egészen Pozsonyig és Budapestig, ami utóbbit szerintük õk építették.
De tudod mit? Legyen neked igazad! Rögtön amint visszavesszük ami ezer éven át a miénk volt, az ott élõ magyarokkal együtt, abban a pillanatban rögtön elveszítheti majd minden ilyen EU-s határa jelentõségét. Addig viszont, amíg a hazánk 72%-a idegen kézben, tolvajok és zsiványok birtokában van, egyetlen magyar sem fordíthat hátat Trianonnak. A hozzád hasonlók okoskodása és bagatelizálása pedig 1100 esztendõ alatt többet ártott a magyar nemzetnek, mint a tatár, a török és az osztrákok együttvéve.
siegelinde 2010 jún. 13. - 22:18:41 Előzmény Olav1222
(16/44)
Attól, hogy a terület a miénk volt, attól még õk is ott éltek. Most az övék lett.
A normális szlovákokat és magyarokat nem lehet egymás ellen uszítani. A Ficó és Slota-féle politikusok a buta hegyi pásztorokat, akik elvonulva élnek és félnek minden idegentõl, mert nem ismerik, azokat tudják a magyarok ellen uszítani.
Az EU-ban pedig a határok elvesztik a jelentõségüket. Aki általánosítva a SZLOVÁK-okat szidja, csak a saját butaságáról (vagy: becstelenségérõl) ad bizonyítványt.
1/10
Olav1222 2010 jún. 03. - 22:44:39 1/10
(15/44)
Már megbocsáss, de fityfenét! Még hogy nem sajátítják ki a másét? Az egész szlovákia a magyaroktól összelopott értékekre épül. Kezdve magával a területtel, ami a miénk volt (és az is lesz), a címerükkel, a himnuszukkal (Azt mondják..), az újonnan "felfedezett" szlovák nemességgel (értsd: a felvidéki magyar nemesség, pl Rákóczy, Pázmány), a "szlovák" Búvár Kunddal, a Képes Krónikával, a kettõs kereszttel, most meg ezzel az idióta tót betyárral, aki felvidéki létére hortobágyi csikós kalapban (még nem is létezett akkoriban), szûrben parádézik, tradicionális magyar hajviselettel, oldalán jellegzetes magyar kulaccsal és kürttel! Már bocsánat.
1/10
states 2010 jún. 03. - 00:47:00 1/10
(14/44)
Lengyel-szlovák határvidék a 18. században? Olyan meg hol volt? Slota vagy Ficó álmaiban? Kik írják ezeket az ismertetõket? Szánalmas...
locaheroina 2010 máj. 30. - 06:39:25
(13/44)
A dühnél a helyesírás ellenörzõ jobb tanácsadó...))))
A Szlovákok, a török hódoltság után betelepített CSEH telepesek leszármazottai. A nyelvet pedig a 90'-es években kezdte az akadémiájuk "fejleszteni", az az mássá tenni a Csehtõl. A történelem folyamán önnáló Szlovákia egyszer létezett, amikor alkotmányban deklarált fasiszta állam volt, önként és dalova csatlakozott(!) a náci Németországhoz és csapatai részt vettek a Lengyelország elleni agresszióban (ennyit a Benes dekrétumokról, a Németek és a Magyarok folyamatos lenácizásáról "Neoszláviában"). Természetesen, ettõl még külön nép, mivel annak valja magát. Felõlem akár minden szláv nyelvjárás alkosson külön államot, mondjuk a 3000 éves multak legyártása így még problematikusabb, de álmodozásban mindíg jók voltak! D))))))))))
9/10
offtopic
McBride 2010 máj. 06. - 16:47:50 9/10
(12/44)
Senki sem a szlovák népet bántja, csak az országuk területét a miénkbõl vették el... Amúgy nincs is annál szebb, mikor szlovákok csinálnak filmet felvidéki magyarokról : ))))
locaheroina 2010 ápr. 28. - 12:20:16
(11/44)
Vajon mit fizet Slotákia a Magyar ellenes agit-propért a HBO-nak?

Tudjátok mért nincsenek az Oroszban dialektusok?
-Mert azokat szláv nyelveknek csúfolják! D)
1/10
Olav1222 2010 márc. 27. - 01:26:31 1/10 Előzmény szószoló
(10/44)
Szerintem meg visszataszító, hogy lépten-nyomon köpködnek ránk, közben meg az öszes szereplõ magyar hajviseletben és magyar öltözetben parádézik. Újabb valami, amit elloptak tõlünk.. már az alföldi pásztorviselet se a miénk többé, hanem "közös" kincsünk, vagy méginkább az övék, ahogyan Felvidéken született nemesi családjaink, nemzeti címerünk, népdalaink (mint az õ himnuszuk), tokaji borkultúránk, Búvár Kund és természetesen maga a Felvidék. Csak egyetlen dologra tudok ilyenkor gondolni: "Mindent vissza..."
szószoló 2010 márc. 24. - 19:17:08
(9/44)
Nem hiszem, hogy a történelmet rõfre kéne mérni. Amerikáé se túl hosszú, mégis egész jó hely, ráadásul milyen bitang jó filmeket csinálnak!
9/10
McBride 2010 márc. 20. - 20:11:03 9/10
(8/44)
Egyébként nem rossz film szerintem.
9/10
McBride 2010 márc. 20. - 08:00:23 9/10
(7/44)
Ki tud többet Szlovákiáról?
Melyik ország területén található Szlovákia? Mondjon 3 szlovák királyt! Melyik szlovákiai városban koronáztak magyar királyokat? Ismertesse a szlovákok harcait az Oszmán Birodalom ellen! Hasonlítsa össze (elemezve) a szlovák címert a magyar címerrel! Melyik a legõsibb szlovák város? A helyes beküldõk között "szlovák" (tokaji) borokat sorsolunk ki.
A borítékra ne felejtsék ráírni a jeligét: Felvidék!
Böry 2010 márc. 19. - 20:41:44
(6/44)
Egyébként a film egy szar!
1/10
magyi 2010 márc. 19. - 17:56:17 1/10
(5/44)
Megtaláltam