9/10
E-Zsolesz 2019 dec. 13. - 21:02:36 9/10
(20/40)
Én viszont azzal - nem teljesen negatív formában - egyetértek, hogy kicsit bonyolultan adták elő a magyarázatot. Alapvetően látszólag spiritualitásból és keleti tanokból merítettek, de a végső magyarázat valamilyen szinten mégis sajátságosan elüt tőle. Szerintem elindítottak egy vonalat és már nem tudták máshogyan elhelyezni Elsa szerepkörét, ezért egyszerűen csak úgy bedobták a mélyvízbe. Mivel én ebben járatos vagyok, először örültem az irányvonalnak és utána csak vakargattam a fejemet. Részemről ezért van egy kis mínusz pont, mert így az elemeket felismerve és igazából felnőtt fejjel értelmezve is le kellett ülni átgondolni az alkotók gondolatmenetét a működőképes logika megtalálásához. Aztán az már más kérdés, hogy a valóságban ténylegesen hogyan gondolták és tényleg véletlenül dobták-e be ide. ^_^
10/10
szine 2019 dec. 07. - 21:50:37 10/10 Előzmény Kakamatyi11111
(19/40)
Ijesztően rossz a kommented. Attól, hogy rá vagy függve az eurovizióra ennek köze nincs. Dalok kiemelkedőek, az első rész dalait felülmúlták. A történet abszolút érthető, csak nyilván nem árt ha van sütnivalója az embernek. Egyáltalán nem bonyolították túl. És egyáltalán nem volt túl aranyos (a legprimitívebb magyar szót amit használtál azzal nem élek), pont annyira volt az amennyire kellett.
5 perces kisfilmet? :D Jó vicc.
10/10
szine 2019 dec. 07. - 21:46:46 10/10 Előzmény zsuffa
(18/40)
Rendkívül izgalmas, remek folyású. kiemelkedő dalok. Kevesebb humor, meg nem negatívum. 2. rész olyan kérdésre választ adott amire az első rész nem, és pont annyi drámát vittek bele, amennyit kell. Az első résznél ez sokkal jobb volt. "Legyen hó"
10/10
szine 2019 dec. 07. - 21:39:31 10/10 Előzmény hontil
(17/40)
A hulladék a tükörben van ott kezdeném. Jégvarázs 2 abszolút 10-es alkotás, kb. minden téren felülmúlja az előadjét, emellett 6-os karika van egy filmen, szóval ezen részét is bebuktad.
Remek szörnyű helyett, nyomasztó helyett szívmelengető. Beteges a kommented, ijesztő, az hol is gond? Oroszlánkirály talán nem az? Ha csak azt nézzük, hogy ez alapvetően mese, ill. azon alapszik, akkor ebben semmi meglepő nincsen. Bár ez túlzásnak értekelem Operaház Fantomja ijesztő, Mrs. Danvers Rebeccaból ijesztő, de ez nem az a kategória.
10/10
szine 2019 dec. 07. - 20:52:41 10/10 Előzmény icetommagic@hotmail.com
(16/40)
Ez nem csak gyerekeknek készült. Ha megnézed, a mozikban este 8 után is adják, ehhez képest egy karácsonyi rajzfilmet kb. 5 órakor vetítenek utoljára egy nap. Meg azért annyit nem sírnak benne.
1/10
Riomin 2019 dec. 01. - 20:25:38 1/10 Előzmény hontil
(15/40)
Egyetértek
1/10
Riomin 2019 dec. 01. - 20:23:26 1/10
(14/40)
Az első rész után hatalmas csalódás. Unalmasabb nézhetetlenebb mesét nem láttam 10 éve, pedig szeretjük a meséket a családdal. A tartalma egy zagyvaság, erőltetett, tele sablonos amerikai klisékkel, agymosással, tele élvezhetetlen énekkel -mintha egy harmatgyenge musical lenne .... A ronda néger karakter meg egy megfelelési kényszer -hányinger keltő. A gyerekek egy egy inkább viccesnek előadott, (nem az) jelenetnél ugyan felnevettek, de nem sokat értettek az egészből, nem is csodálom. Ezt a mesét jobban akkor sem ronthatták volna el ha 100 évig agyalnak rajta. Nullára értékelném ha volna ilyen, így csak 1.
9/10
E-Zsolesz 2019 nov. 27. - 19:04:33 9/10
(13/40)
Az igazság az, hogy nagyon-nagyon sok év óta már a modern 3D animációkat sem igazán gyerekeknek készítik. Pontosabban alapvetően próbálják nagy átlagközönségnek vagy az egész családnak, de egyre jobban az idősebb fiatalokat találják meg. Talán mondhatjuk, hogy kb. az animékhez hasonlóan. A gyerekcuccokra kihegyezett piac ellenére ez ugyanúgy igaz lett a Jégvarázsra is. Főleg most, ahogyan eltelt ez a 6 év és így garantálták az abszolút sikert. Sajnos vagy nem sajnos: tulajdonképpen a Jégvarázs körül a világ és annak igénye változott ilyen irányba. (Plusz nől a gyerekek ingerküszöbe.) Na most az egy külön nagy témát megérne, hogy ez kinek jó és kinek nem. A stúdióknak nyílván nagyon jó, hiszen így a legtöbb pénz jön be kb. minden korosztályból. Azonban emiatt egyre inkább kiveszendőben vannak a klasszikus mesék még a Disney-nél is. (Ez persze kisgyermekek számára előnytelen a piacon.) De ha ennek tudatában vagyunk és úgy tekintjük át a filmet, akkor szerény véleményem szerint ez a komolyodás vagy fejlődés abszolút szükséges volt 2. részhez.
Ami pedig a korhatárt illeti: régóta tartó meglátásom szerint a Filmiroda át sem elemzi teljes szakszerűséggel a mai animációkat, ami által a legtöbb esetben nagyon könnyelmű besorolást kapnak. Amíg a legtöbb animáció esetében pl. tömeghalál nélkül és szintén nagyobb siker biztosításáért a buta 6-ost szórogatják jobbra-balra, azt követően TV-vetítéshez mégis 12+ karikák jelennek meg. Ez jelenleg a második résznek főképpen előre borítékolható. (Egyébként a Filmiroda baltázása eddig a Zootropolis-nál okozott nagyobb visszhangot.)
Ami részemről röviden a Jégvarázs 2. általi élményt illeti: bár helyenként - szimpla szórakozás helyett - túlságosan elgondolkodtatva valóban túlbonyolították, végül mégis emelem kalapomat kellő komolyodásért és az irányvonalért. Számomra pont így volt jó és átment a rostán. ^_^ Persze én már nagyon nem tartozok gyerekkorba. :D
1/10
hontil 2019 nov. 26. - 08:18:26 1/10 Előzmény Trafoo
(12/40)
Mégis a terem fele Elza ruhába öltözött óvodásokkal volt tele. Ez lehet a mozi és a készítők felelőssége is. Ennél a filmnél a szülőket nem hibáztatnám, mert az első rész alapján simán megnézhetné egy 4-5 éves a moziban, a korhatár besorolással nem foglalkoznak, mivel az előző sem volt ajánlott 6 éven aluliaknak, de azzal nem volt semmi gond. Azzal sem tudok egyetérteni, hogy a történet erre fejlődik, már 6 évvel idősebbek, akik az első részt nézték, hiszen akkor a micimackót évtizedek alatt már mivé kellett volna változtatni?
Amit korábban írtam, az a mi közel 8 éves lányunkra is igaz. Az első részt otthon bármikor megnézhetik, de ezt nem fogják.
Trafoo 2019 nov. 25. - 22:49:35 Előzmény hontil
(11/40)
kedves hontil, azért is van a korhatár besorolás, mert 6 éven aluliaknak nem ajánlott.
Egyénként sem hiszem hogy a 6 év alatti gyermekeket moziba kellene vinni, mivel folyamatosan beszélnek, gyakran kell mosdóba menniük, ezzel zavarják a többi mozinézőt.
10/10
TKamilla 2019 nov. 25. - 11:35:08 10/10
(10/40)
Tegnap néztük meg az 5 éves lányommal. Meglepődtem, mert valóban eléggé drámaira sikerült, de nekem felnőtt fejjel nagyon tetszett. A lányom sem ijedt meg, bár a végén volt egy jelenet, amin elsírta magát, viszont miután vége lett, azt mondta, szeretné újra megnézni.
1/10
hontil 2019 nov. 25. - 09:19:06 1/10
(9/40)
Szörnyű, nyomasztó, néhol már inkább beteges és ijesztő. Szegény gyerekek egymás lábát tapossák, hogy megnézhessék ezt a beteg filmet és nem merik azt mondani, hogy ez egy szemét, mert ők még nem tudják, nekik ez formálja az ízlésüket. A szülők sem tehetnek róla, mert a szerethető első rész után viszik a másodikra a gyereküket, ahogy mi is, de ez nem normális. 3-4-5 éves gyerekeknek nem kéne ilyet nézniük... Technikailag tökéletesen kivitelezett hulladék, ami rémisztő egy Disneytől.
4/10
Kakamatyi11111 2019 nov. 25. - 09:08:18 4/10
(8/40)
Előrebocsátom, hogy az első részt nagyon szerettük, a gyerekek és mi felnőttek is. De ez most ijesztően rossz volt! A dalok borzalmas Eurovíziós bububúk, a sztori zavaros, néhol feleslegesen túlbonyolított, míg máshol túlcukiskodással kompenzáltak. Olaf hozta az első részből ismert formáját, de erre elég lett volna egy 5 perces kisfilmet készíteni (szerintem).
1/10
zsuffa 2019 nov. 24. - 18:37:53 1/10
(7/40)
Borzasztó unalmas, vontatott, sok rossz dal, kevés humor. Az elsőt nagyon szerettem, ez szörnyű volt..
10/10
icetommagic@hotmail.com 2019 nov. 24. - 15:57:59 10/10
(6/40)
Gyerekfilmhez képest szerintem túlságosan drámai, szinte minden 5. percben sírnak. A látvány világa lenyűgöző. Sok helyen olyan érzésem volt, mintha valós környezet lenne, egyedül a szereplők lógtak ki onnan (amik persze nagyon jól animáltak). Nekem jobban tetszett, mint az előző rész, több varázslat, több új karakter, vicces, látványos, epikus. De tény, hogy hasonlót már láthattunk, nem is egyszer, de ez sose gond, mert újat már úgysem lehet kitalálni, csak a csomagolást lehet szebbé tenni.
3/10
eddyanna 2019 nov. 23. - 20:45:04 3/10
(5/40)
Rettenetes volt, unalmas, kiszámítható , rettentően giccses , sok felesleges, élvezhetetlen zenével , nyomába sem ér az első résznek.
Az animáció ugyan szép, de végső soron kár volt elkészíteni ....
10/10
redroses 2019 nov. 23. - 19:22:30 10/10
(4/40)
Nekünk tetszett. Ajánlom!
INFJ 2019 nov. 23. - 07:58:55
(3/40)
Akit érdekel rövid vélemény :
Egy Royal Flush esélye 649.739:1. Így a Jégvarázs 2-nek sem volt sok, hogy akár hozza az első színvonalát. Nem is tette. Persze képileg, cukiságilag igen. De túlzottan mindanivalós, lassú, unalmas. Alapsztori sántít és kiszámítható. Milla Jovovich után tudható hogy Elza lesz az új ötödik elem ????
Én nem láttam hogy “Más” lenne Elza amivel riogatták ( vagy hypolták ) a népet.
Olaf mentette meg az egész filmet. Sziporkás poénok, őszinte-valós karakter.
10/10
Martinka456 2019 nov. 21. - 20:24:12 10/10
(2/40)
Szerintem jó volt, a teremben mindenki élvezte, pedig 18+ vagyunk
Disznófoka 2019 nov. 21. - 06:35:42
(1/40)
Lesz-e eredeti nyelv vetitést Budapesten valahol valamikor?