Téma: Jelizaveta

8/10
Tiberio 2023 dec. 22. - 20:01:57 8/10
(6/6)
Megkaptuk a választ: 15-16 évet ölelhetett fel a széria, a Nagy Péter halálát közvetlenül megelőző időszaktól Erzsébet trónra lépését közvetlenül megelőző időszakig. Eddig tartott a hatalomtechnikai szempontból majdnem végzetes ódzkodás a tróntól: bíbelődjön más az országgal, Jelizaveta boldog akar lenni. Így kerülhettek érdemtelenek az őt megillető hatalmi pozícióba, így uralhatta el a palota termeit az intrikus kamarillapolitika körmönfont légköre, így züllött le a cárság intézménye az udvari komédiások szintjére. A film üzenete: ha felismerted életfeladatodat, ne próbálj kitérni előle, hanem teljesítsd be azt. Jelizaveta végül trónra lépett, és húsz évig vezette Oroszországot, felvilágosult uralkodóként.

A széria igényes kiállítású, a szereplők jól megválogatottak, akiknek arcvonásai egytől-egyig tökéletesen támogatták az adott szerepeket. Ugyanakkor a tizenkét rész nem épített fel egy feszes történetívet, a részek inkább egy képeskönyv lapjainak hatottak: mindegyik lap szép, mindegyik lapon van valami érdekes. Egy-egy rész történelemórák videóanyagának kiváló lehet.
10/10
tóthlászló 2023 dec. 18. - 12:25:56 10/10
(5/6)
Igen látványos kiállítású opusz. Bár a sorozatokat nem szeretem, ezt felvettem. Egyrészt igen árulkodó az orosz mentalitás sötét oldaláról: már Nagy Péter idején is az intrika és a problémák brutális kezelése dívott, így semmi meglepő nincs a putsini gyakorlatban; másrészt ismét kiderült, hogy azorosz nők gyönöyrűek.
8/10
Tiberio 2023 okt. 12. - 16:40:37 8/10
(4/6)
Hát, ha minden ilyen rész ennyire erős lesz tartalomban és látványban egyaránt, akkor a keddi nap egy darabig Jelizaveta-nap lesz, attól tartok.
8/10
Tiberio 2023 okt. 04. - 01:00:44 8/10
(3/6)
Pazar kiállítású film, a XVIII sz. eleji barokk teljes pompájában, az IMDB szerint 12 résszel, ami ígéretes. Kíváncsi vagyok, mekkora időszakot fog át majd a történet. A kilenc pont a remény jele: hogy jó filmsorozat lesz.
lonapost 2023 okt. 03. - 23:43:06
(2/6)
Ezt a sorozatot egyszer már adták, csak nem fejezték be. Most vajon meddig marad adásban?
10/10
patlaagi 2022 nov. 29. - 23:11:42 10/10
(1/6)
Izgalmas sorozat.Kár , hogy nem ismétlik.