csongibacsi 2007 ápr. 16. - 00:48:06
(29/149)
Gyerekkorom óta nagy kedvencem ez a musical. Annak idején a Szegedi Szabadtéri Játékokon láttuk elõször, kb. 14 éves voltam akkor. Lemezen is megvették szüleim, és nagyon sokat hallgattuk otthon a magyar feldolgozást. Késõbb az angol szövegû jobban tetszett, és most a filmet is szeretném valahogy megszerezni. Nem tudjátok esetleg, hogy meg lehet-e venni valahol DVD-n?
móni626 2007 ápr. 15. - 22:18:24
(28/149)
Nem hasonlítottam össze, csak nem akartam visszamenni a keresztesháborukig.
Mert ha az ember belegondol, egyre csak jönnek elõ az ismeretei e témakörben, és se vége, se hossza, a sok gyalázatnak.
Engem tényleg csak az döbbentett meg hogy felháborítónak találják ez a musicelt.
Nem akartam teológiai vitát belõle.
móni626 2007 ápr. 15. - 22:15:13
(27/149)
Igazán köszönöm, de lehet hogy másba nem tudott belekötni.
Lehet hogy nem véletlenül írtam kis betûvel?
klapp 2007 ápr. 15. - 21:16:51
(26/149)
Egyrészt semmi értelme helyesírási tanácsokat adni fórumozó társainknak (vegyük észre, h vesszõket már rég nem használunk, minek akadunk fenn azon, h vki a Bibliát kis b-vel írja?).

Másrészt mi volt annyira durván megváltoztatva ebben a filmben? Hogy Júdás néger? HogY látjuk Jézus kétségeit, tipródásait, h legszívesebben levetné magáról ezt a nemes "feladatot"? Tartalmát tekintve szerintem ez a film elég hû volt a forrásmûhöz, elhiszem, hogy sok hívõt megbontránkoztat, h Júdás is érzõ és gondolkodó (sõt okos) lényként van megfestve, de szerintem ez inkább hozzáad -- mintsem elvesz -- az értelmezéshez.
Zolkó 2007 ápr. 15. - 18:08:50
(25/149)
Istenem, mért kell direkt félreérteni és félreértelmezni valamit! Senki nem beszélt itt nemes és kevésbé nemes cselekedetekrõl. Csak úgy gondolom, több millió ember megölése nem összehasonlítható néhány pap beteg ferdehajlamával.
perry 2007 ápr. 15. - 18:06:20
(24/149)
Igazából nem tudom ,hogy sikerült a filmmel kapcsolatban hitvitai
magasságokig szárnyalni.
Számomra az bizonyos : ez egy musical amely zenés számokból építkezik. Dramaturgia- i ellenpontozás a történettõl elütõ jelmezek. A hippi társulat kerete a játéknak. Lehet,hogy tévedek de a kor a "virággyermekek" lázadásáról szól. Mint adott esetben
Jézus is az adott rend ellen emelte fel szavát.
Talán nem kellene a musical jelenetõsségét vallási síkra emelni.
Egy nagyszerû zenés játék és izgalmas rendezõi megfogalmazás, részemrõl ennyi.
titamilla86 2007 ápr. 15. - 16:55:04
(23/149)
Egy gyerneket megerõszakolni valóban nemesebb cselekedett isten szolgájának mint háborút inditani. Ezzelé nem azt mondom , h a háború jobb, de ne határozzuk már meg h melyik jobb meg melyik nem , mert egyik sem az. A film sztm nagyszerû és tény h elrugaszkodik a Bibliától , de ez egyéni nézõpont kérdése , ez nem dokumentum film. Az össze Bibliai témájú vagy a kereszténységhez közel álló mûalkotást kritizálnak , pedig ez sak egy téma amirõl a rendezõ meg a forgatókönyviró elmeséli , h mit is gondol(lásd: Passio, Brian élete, Da Vinci kód, a maga nemében mindegyik remekmû)
Zolkó 2007 ápr. 15. - 15:39:12
(22/149)
A papok újkori bûntényei eltörpülnek a régiek mellett. Pl. a keresztesháborúk a történelem legnagyobb bûnei közé tartoznak. Hol van ehhez képest a pedofília?
mystera 2007 ápr. 15. - 13:52:08
(21/149)
Nos kedves az aki szerint Jézus nem zsidó volt!
Sztem az akinek a Bibliában a származási táblája vissza van vezetve, méghozzá Dávid zsidó királyig, sõt egész Ábrahámig, annak azt hiszem nincs más választása minthogy zsidónak születik.Az, hogy utána új vallás alapjait tette le, az egy más dolog.És az új nézõpontja miatt feszítették meg.Ajánlom figyelmedbe az Újszövetséget..
rapanui 2007 ápr. 15. - 08:48:50
(20/149)
Helló:-)

Egy "zenés" film a maroknyi közül, ahol MINDEN dal szenzációs....kitûnô elôadókkal, akik színészként is megállták a helyüket.
Mondjuk van 1-2 furcsa "értelmezés" a számomra is, de enélkül a mû nélkül a mai napig nem tudnék semmit a témáról.

peace

rapanui
móni626 2007 ápr. 15. - 06:22:29
(19/149)
Ritkán szoktam fórumokba irogatni, de olvasom õket, és az amit itt láttam elgondolkoztatott, és valahol meg is döbbentett. Hogy lehet egy filmet, zenét, képzõmûvészeti alkotást akképp megitélni hogy mennyire "hû" az eredeti történethet, a bibliához?? Az aki ilyen kritikákkal él honnan tudja hogy mi történt valójában? Ott volt? Ja igen.... olvasta a bibliát!! Honnan tudja hogy nem egy jól megírt remekmûrõl van szó? Amibõl nagyon sokat lehet tanulni, mint a legtöbb a könyvbõl aminek van mondani valója. Hiszen egy remek történet. Mibõl gondolják emberek, hogy szent és "sérthetetlen"( habár ebben a filmben semmi sértõ sincs),mert valakik valamikor kitalálták nekünk, és azóta elvárják a világ nagy felétõl hogy aszerint éljen és cselekedjen? Gondolok itt a pappságra, fõleg a keresztényekre. Mostanában õk több szégyent hoztak az egyházra mint bármelyik mû amelyik e témával foglalkozik. Lásd: pedofilia.....és folytathatnám a sort. Azok az emberek akik irányitják az egyházat bizony-bizony emberek, ezért szerintem esendõek is, és õk sem tudják magukat tartani a "kõbe vésett" feltételekhez, és nem tudhatom de gyanítom mert az emberi természet már csak ilyen , nem lehetett ez másképp 2007 évvel ezelött sem. Vagy lehet hogy nem is 2007 éve volt??? Ki tudja!!
Remélem nem sértettem senkinek sem a hitét, nem ez volt a szándékom, ha tettem is volna elnézést kérek érte, úgy gondolom mindenkinek joga van hinni, bármiben, még akkor is ha az nem azonos az én hitemmel, és messzemenõen tiszteletben kell azt tartani. Egyszerûen csak elgonolkodtat ez a téma. mindig, nem csak most.

Egyébként, ez a film egy remekmû. Minden tekintetben.
Jó szórakozást hozzá!
Khan 2007 ápr. 14. - 15:37:20
(18/149)
Jézus nem volt zsidó. Se származásilag, se vallásilag. Meg is feszítették érte...
kenny0519 2007 febr. 13. - 18:28:26
(17/149)
Nekem ez a film favorit: zenében, szereplõkben, mindenben!A zenéjét nagyon szeretem, egész nap el tudom hallgatni. A fúvós zenekarunkkal szoktunk belõle részleteket játszani, olyankor a próba nekem már tökéletes! És ha a történet vagy a zene még nem lenne elég, akkor a nyelvtudás fejlesztése se egy utolsó dolog, hiszen angol!
Kedvenc szereplõim: Judás(Carl Anderson--sajnos már nem él, pedig egy pótolhatatlan ember), Pilátus( Barry Dennen), és Kajafás(Bob Bingham). Bár mostanába kezdek mindenkit megszeretni, mint embert! A hangjuk a szereplõknek pedig egyszerûen tökéletes! Nem tudom mennyire ismeritek a film 2000-es feldolgozását! Én csak részleteket néztem belõle, de nagyon nem színvonalas! Túlságosan megjátszák a szerepüket!
Szerintem a hippi kor pont jó volt egy ilyen film megalkotásához!
Webber: hát igen õ tényleg egy kincs a zenében!!!És a magyaroknak még engedményeket is adottpl. a Macskáknál vagy Az operaház fantomjánál!!!Bár errõl nem tudom mennyit hallottatok!!
J.C.S.Fan 2006 nov. 29. - 08:38:18
(16/149)
Nem láttam azt a filmet, majd megnézem és utána véleményt mondok
x-tro 2006 nov. 26. - 12:22:41
(15/149)
Az elõbbiben többet énekelnek...
Mindkettõ bizonyos ismert zsidó vándorpróféta története alapján beszél valamirõl...
Vico 2006 nov. 26. - 01:44:58 Előzmény J.C.S.Fan
(14/149)
nem a legszerencsésebb dolog filmet filmmel összehasonlítani, de azért itt a téma miatt egy próbát megér:
Jézus Krisztus Szupersztár ÖSSZEHASONLÍTVA Krisztus utolsó megkísértése c. filmmel
Kíváncsi lennék véleményekre? És nem olyanokra, hogy az utóbbiban kevesebbet énekelnek.
J.C.S.Fan 2006 nov. 15. - 10:15:47 Előzmény x-tro
(13/149)
Amúgy szerintem Barry Denen nagyon helyes.:)
J.C.S.Fan 2006 nov. 15. - 10:09:17 Előzmény x-tro
(12/149)
Nem érdekel más véleménye ez a film szuper!!!!
x-tro 2006 nov. 10. - 16:08:25
(11/149)
Hát talán nem idióta karikákat kellene az efféle filmek sarkába biggyeszteni, hanem a film elõtt egy inzertet: figyelem ez a film sértheti egyes nézõk világnézetét...

Ez amúgy egy 1969es film, és semmi meredek, sõt semmi tiszteletlen nincs benne, ebben több egyház teológusa, lelkésze és papja egyetért. Miért ne lehetne beszélni másképpen Jézusról? Miért ne lehetne másképpen ábrázolni Jézust? Ilyen alapon maga a katolkus egyház léte is megkérdõjelezhetõ, az összes reformációval kisegyházzal egyetemben, hiszen mind csak az Ó- és Újszövetség magyarázataiban különbözik egymástól, a liturgikus és más különbözõségek mind-mind ebbõl fakadnak. Nem egyházakban kell hinni, hanem Istenben. Egyházak Hozzá csak különbözõ utakat kínálnak, nem Õt magát. Ez a film sok millió hitetlen fiatalhoz hozta közel Jézust, ezt nem vitathatja el senki.
mollo888 2006 nov. 10. - 14:29:44
(10/149)
hát igen, elég merész jelenetek vannak a filmben. az elsõ alkalommal, amikor láttam, teljesen ledöbbentett, de azért nagyon tetszett. persze megértem, hogy nem egy ember szentségtörõnek tartja.