Téma: John Carter

7/10
MartinDuke 2012 márc. 12. - 00:59:30 7/10 Előzmény sparrow007
(44/244)
Sparrow a végén valaki még elhiszi, hogy rossz film és nem nézi meg...pedig nem rossz egyáltalán, csak egy nagyon fontos dolgot érdemes megemlíteni...tudd mit vársz a filmtõl. Mert ha két óra tömény látványra vágysz, nem különösebben mély sztorival, hétvégi kikapcsolódás gyanánt, ez a film tökéletes rá. Itt jegyezném meg, hogy lippije hozzászólásával abszolút nem tudok mit kezdeni...nem "látható" rajta a rengeteg elköltött pénz?:D ellenõrizd a jegyed, szerintem rossz filmhez kommenteltél;) Szórakoztató, közepe felé kicsit leül, visszafogottabb 3D élmény, gigantikus harc jelenetek, tökéletes kikapcsolódás, ha valami, akkor ez megéri a mozijegy árát...6-7/10.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 11. - 23:40:28
(43/244)
Kit érdekel, h amcsiban vagy angliában tudják, ez itt magyarország, mindennek beszélõ címet adnak, ennek miért nem?
cardas 2012 márc. 11. - 23:36:16
(42/244)
Szerintem azért adták neki ezt a címet, mert talán Amerikában vagy Angliában többen tudják hogy mégis mi ez a John Carter. Ha egy magyar filmek az lenne a címe, hogy Kukorica Jancsi, akkor meg az usában kérdeznék, hogy mi ez...
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 11. - 22:40:10
(41/244)
Ennek miért az a címe, h John Carter? ha nem látok róla képeket elképzelésem sincs, h mirõl szólhat, miféle hülyeség ez?
Miért nem Utazás a Marsra vagy Csata a Marson? pfffffffff ennek kéne beszélõ címet adni! OMG
10/10
Cressi 2012 márc. 11. - 22:27:30 10/10
(40/244)
Nekem nagyon tetszett... Vidám, látványos, izgalmas...Hétvégi mozinak tökéletes
babrafax 2012 márc. 11. - 21:27:00 Előzmény sparrow007
(39/244)
sparouw neked csak gratulálni tudok a töményen buta kritikádhoz!Neked mi a jó film?Valami jancsó féle zagyvaság?!Akkor hajrá!Ez a fim szórakoztatásra készült családi fantazy és annak tökéletes!nincs semmi sem agyon bonyolítva a legtöbb karakter vagy rossz fiú vagy jó fiú és van benne egy-két poén figura:a Marsbéli kutya szerintem nagyon jó pofa!De Tar Tarksas a számító zöld négykezû is jól ki van találva.A film háttér jeleneteit pedig jó érzékkel eltalálták!A film többet kihozott a könyvbõl mint gondoltam és ügyes húzás volt betenni a végére magát az írót Edgar Rice Burroughst.A sorozat 3 részes .Én szívesen látnám mindet filmvásznon.Képregényben meg nagyon sok részes lett.Aki szereti a könnyed ,laza szórakozást azoknak szívesen ajánlom.Az Önjelölt Réz Andrások meg egyenek sûnt.


Üdv.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 11. - 09:08:33 7/10 Előzmény Towner
(38/244)
És ez a Jobs idézet mi volt? Amugy nem 1887-ben játszódik a film? Ha jól hallottam...
Mr. D 2012 márc. 11. - 00:08:05
(37/244)
Az elsõ trailer még sugallt valamiféle egyediséget, nyomasztóbb hangulatot. A második már egyértelmûvé tette, mit is várhat a nézõ. Látvány a köbön, hatalmas fantázialények, harcok, szerelem, stb. És én hálás vagyok ezért, mert így tényleg tudtam, mire számítsak, és az így kialakított elvárásaimnak megfelelt a film. Igazából azért jó, mert csillapítja az éhséget a blockbuster-szezon megkezdése elõtt. Amúgy sokakkal ellentétben nekem nem az Avatar ugrott be elsõre (bár a készítõk láthatóan annak a sikerét akarták meglovagolni), hanem Lynch Dûnéje.
domo.robi 2012 márc. 10. - 15:22:49 Előzmény lippije
(36/244)
Olvastam a cikkedet a filmkockán, és egyetértek. Itt azt írod: "és a ráköltött iszonyatos mennyiségû pénz sem "látható" igazán".

Hát, én végigolvastam a stáblistát, volt ott vezetõ lóidomártól kezdve helicopter driverig minden.
Sok éhes szájat etetni kell, a blue (green) box köbmétere igen drága, és hát a Pixarosok sem ahhoz szoktak, hogy vágni kellene a költségvetésbõl. :)
domo.robi 2012 márc. 10. - 15:11:28
(35/244)
SPOILER is lehet benne

Mark Strong, és az általa hozott karakter kicsit dobott a filmen, egyébként Baljós Árnyak 2., Marsia Hercegének fõszereplésével. Disneyék akartak egy kis bolygós-bulit csinálni Lucas Gyuri bácsi nélkül, aztán ez lett belõle. Koszosruházatú konföderációs Karter Kapitány ellátogat a Bathroom bolygóra, ahol megtisztul az elméje. Érkezése után egybõl levágja ... a fél bolygót, meg azt, hogy csak egy ugrás a sugár. Késõbb a Bluetoothos Blackberry elvesztése bonyodalmat okoz, de a hõsök megtalálják az utat egymáshoz. Á la carter jános alo mars!
Towner 2012 márc. 10. - 11:18:49 Előzmény julcseee
(34/244)
Steve Jobs a rendezõ ( a Pixar talán legjobb rendezõje) barátja volt, Jobs a Pixar egyik teremtõje.
Ami a 3D t illeti a Disneyhez méltó, igényes látványt nyújtott, a film szerintem:7
1/10
sparrow007 2012 márc. 10. - 10:39:26 1/10 Előzmény lippije
(33/244)
Egyetértek! BORZALMAS FILM!!!! CSAK a 3D-re van kihegyezve! UNALOM volt ez a 2 óra. Hatalmas csalódás!
fokombere 2012 márc. 09. - 14:44:29
(32/244)
A 3D tök felesleges volt, csak azért kellett, hogy a forgalmazó több pénzt tudjon kérni érte.
lippije 2012 márc. 08. - 13:25:22
(31/244)
Jól látod a helyzetet, tényleg olyan, mintha egy rakat filmet összevágtak volna, szinte semmi eredetiség nincs benne, és a ráköltött iszonyatos mennyiségû pénz sem "látható" igazán. Nem mondom, hogy rossz film, de tény : idõnként még akár unalmas is lehet. Lehet, hogy az elvárások miatt, de én kicsit csalódott voltam a végén. Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/03/john-carter/
7/10
julcseee 2012 márc. 08. - 13:21:09 7/10
(30/244)
Ehhez még azért hozzátenném, hogy az a kutyaszerû valami nagyon cuki volt!!! Miatta érdemes volt megnézni! :D
Hisztini 2012 márc. 08. - 11:48:28
(29/244)
Én még nem láttam, de az elõzetes alapján olyan lehangoló, hogy JC pont úgy néz ki, mint annó "perzsia hercege". Nincs új (ötlet sem) a nap alatt... Talán megnézem, de tényleg csak annak jelenthet nagy élményt, aki még semmi hasonlót nem látott.
7/10
julcseee 2012 márc. 08. - 10:21:16 7/10
(28/244)
Tegnap megnéztük moziban. Az AVATART imádtam, ez sehol nem volt ahhoz képest. A történet nagyon hasonlított ahhoz.. Tudom, tudom, elvileg az Avatarnál ebbõl indultak ki, na de akkor is. Aki nem látta az AVATART annak bizonyára jó film, de így... Nem tudom. A 3D-nek semmi, de semmi értelme nem volt. Nem volt egyetlen rész sem, ahol éreztem volna, hogy igen. megérte.
Azt meg aztán nem is értettem hogy a végén (SPOILER gyanús) minek kellett az a Steve Jobs beszólás? :) (SPOILER off)
Összességében 6-ost adnék a filmnek. Nem volt annyira rossz, de annyira jó se... Pozitív viszont hogy sok új, legalábbis számomra ismeretlen színész játszott benne :)
Daughter of Phoenix 2012 márc. 07. - 20:18:36
(27/244)
Több elõttem szólóval is egyet kell értsek, de én azért drukkolok, hátha jó lesz. :) Egy hét alatt olvastam el a könyvsorozat elsõ négy részét, amit megtaláltam neten vagy antikváriumban. Meg a Taylor Kitsch engem meggyõzött a The BangBang Club-ban, hogy nem olyan rossz színész õ, a Lynn Collins hááát szééép, szép, de kíváncsivá tett, hogy elég ütõs lesz-e Dejahként, én egy kicsit másképp képzeltem el, mikor olvastam...
Mr. D 2012 márc. 06. - 17:51:49 Előzmény Kovács kolléga
(26/244)
Mivel március elején mutatják be a filmet, még van esélye a sikerre, mert ilyenkor még nem nagyon akad vetélytárs ebben a kategóriában. Ha nyári film lenne, akkor garantált lenne a bukás. Sajnos ez egy olyan regénysorozat, ami mára már feledésbe merült, vagy csak kevés számú rajongója maradt, szóval tényleg necces menet lesz. Majd a hétvégén megnézem, remélem azért nem egy újabb lebutított sci-fi kalandfilm lesz, aztán majd meglátjuk, hogy bejön e vagy sem a kasszáknál.
Kovács kolléga 2012 márc. 05. - 21:10:35 Előzmény dzoltanl
(25/244)
Az Indexen írták, hogy a 250 millió dolláros büdzséjével afféle második Avatarnak szánja a Disney, de már nagyon félnek a bukástól.

Nem csoda. Az elmúlt évek milliárdos vagy ahhoz közelítõ bevételt hozó kasszasikerei vagy folytatások voltak, stabil rajongótáborral vagy pedig olyan filmek, amelyek mögött ott volt egy-két biztos garanciát jelentõ nagy név (Avatar - James Cameron; Alice Csodaországban - Tim Burton, Johnny Depp).

Itt viszont van egy ismeretlen rendezõ és fõszereplõ, valamint egy olyan sztori, amiben túl sok újdonság nincs.Ki nem látott még 3D-s gigaszörnyeket a moziban? A sztoriban van fantázia, de elsõ nekifutásra inkább kisebb költségekkel kellett volna dolgozni. Aztán ha sikeres a kasszáknál, jöhet a gigafolytatás.