Téma: John Carter

1/10
Tomiiii 2012 máj. 18. - 16:03:16 1/10
(123/243)
Erõltetett, gyenge.
greeen 2012 ápr. 22. - 13:34:50
(122/243)
Dehogy érted.Arról már letettem,hogy meg fogod érteni mi a probléma .Persze annak ellenére hogy fortyogsz és na te" befejezed" fogadalmaid ellenére folytatólagosan ontod a semmit,egész szórakoztatónak tûnik:) visszatérve azt érzem te semmit nem értesz és meg se próbálsz megérteni.Pedig én elfogadom a te elképesztõ elfogultságodat a filmhez,de te képtelen vagy megemészteni hogy a nagy többség mért nem azt látja mint te.A földhözragadtak ahogy te cinikusan megjegyzed:) Ráadásul meg se próbálod értelmezni és minimálisan elfogadni mások véleményét,hanem meg akarod gyõzni a semmirõl ami neked a minden.Arról sem tehetek,hogy nem érted mért halott és nem idõtálló már régóta a J.Carter,és az általad említett filmek hasonlatként, amire írtam hogy a saját felépített világuk realitásának megfelelnek és emiatt örök idõt állóak,a J.Carter pedig nem (meg se próbálod átgondolni mit jelenthet ez). Sajnálom nem fogod érteni mire célzok.De nem baj benne vagy a szórásban.És ha már végül egy blockbuster filmnél olyan érvekkel jössz legvégül,hogy nem attól jó,hogy mennyit termel,hanem 7 pontos az imdb.-n éppen az a totális dilettantizmusra vall:) tied lehet az utolsó szó,nem kell befejezned,te nem önjelölt hanem szakavatott kritikus vagy.Ezt már bebizonyítottad.:)
9/10
GéPLovaG X 2012 ápr. 22. - 12:50:11 9/10 Előzmény greeen
(121/243)
"Ezek nagyon jó és rendkívüli módon élvezhetõ sikeres filmek,és pont azért mert a saját maguk,vagyis a rendezõ által megteremtett világban nem rugaszkodnak el a realitástól,hanem az ott felépített "realitások" keretein belül maradnak" - Értem, tehát a John Carter is "reális" mivel a Burroughs által felépített világban (ez lenne Barsoom, ami teljes egészében fantázia szülte világ) a realitások keretein belül marad. Remélem azért érzed, hogy ez az idézet úgy sületlenség ahogy van. Ennyi erõvel az összes Fantasy-ra mondhatjuk, hogy reális mert az író képzeletének, az általa felállított "realitások" keretein belül marad.

Ajánlom olvasd el Burroughs Mars ciklusát, legalább is azokat amik le lettek fordítva és rájössz mirõl beszélek. Ja és már csak annyit, hogy lehet itt dobálózni péztári statisztikákkal, de az IMDB-n érdekes módon 7.0-án áll. Nem attól lesz egy film jó vagy rossz, hogy mennyi bevételt termelt. A John Carter ritka feldolgozás, ami nem dobja kukába az eredeti mû nagy részét. http://www.sfportal.hu/filmajanlo-ha-eljon-john-carter-12201.scifi egy kis olvasás ;)

Értem én, hogy önjelölt kritikusnak érzed magad. Amolyan Puzsér Róbert Port.hu edition félének, de attól még nem leszel az, hogy idegen szavakat használsz és másokat lekezelõen, sértegetve, személyeskedve nyilvánulsz meg...
greeen 2012 ápr. 21. - 17:45:55
(120/243)
Na szóval! mint írod "épp az a lényege, hogy elrugaszkodjon a realitástól mint ahogy a Star Wars, az X-men, az Avatar, az Aliens és lehetne még sorolni a jobbnál jobb alkotásokat amiktõl r*hadtul nem azt várja az ember, hogy reális legyen ezért Fantasy." Ezek nagyon jó és rendkívüli módon élvezhetõ sikeres filmek,és pont azért mert a saját maguk,vagyis a rendezõ által megteremtett világban nem rugaszkodnak el a realitástól,hanem az ott felépített "realitások" keretein belül maradnak (És éppen ezért végtelenül idõtállók történetileg,dramaturgiailag is).Az Avatar meg pláne.Sõt még összehasonlításnak is durva (durvák) ezzel a filmmel bármilyen szempontból is...A J. Carterben nincs elrugaszkodás a realitástól.Megszûnt létezni bármilyen szempontból.Nem Elrugaszkodás történt,hanem teljesen figyelmen kívül hagyás.Te nem fogod ezt észrevenni ez már tény,és egyfajta szürke hályogot viselve úgy látod itt aztán nincs különbség,csak fel kell világosítani az embereket.Nem kell hidd el.De már írtam.Látja mindenki a különbséget.Nem szorul magyarázatra semmi sem.Hisz látni.És ez tényleg 100% nem egy teória csak tõlem.:)Számodra ez leválaszthatatlan a filmrõl és ugyanolyan értékben van jelen egy Avatar vagy Star Wars-nál is.Természetesen nem így van.Tetszett,élvezed,lubickolsz a világában.Szerencsés vagy.Megeszed,könnyen emészted a sztorit.Neked készítették ezt a filmet.
9/10
GéPLovaG X 2012 ápr. 21. - 14:14:01 9/10 Előzmény greeen
(119/243)
Az a meredek, hogy ti nem veszitek észre, hogy túl földhöz vagytok ragadva. Ez egy Fantasy / Science - Fiction és azt várjátok tõle, hogy reális legyen amikor közel sem kell annak lennie, épp az a lényege, hogy elrugaszkodjon a realitástól mint ahogy a Star Wars, az X-men, az Avatar, az Aliens és lehetne még sorolni a jobbnál jobb alkotásokat amiktõl rohadtul nem azt várja az ember, hogy reális legyen ezért Fantasy.

A beszélgetés kiindulását okozó kommentbõl idézek: "Egy fantasy esetében hajlamos az ember bizonyos dolgokat elnézni, amik kevéssé reálisak. De amikor azt látom, hogy a fõhõs (aki egy közönséges ember) 30 métereset ugrik, puszta kézzel tépi ki a láncot a sziklából és százával öli meg egyedül az ellenséget (szó szerint hegyet alkotnak körülötte a rátámadók hullái!), akkor azért elszakad nálam a cérna... És mindez azért, mert "alacsony gravitáció", meg "csontsûrûség". Pfff..." - Az a kedves fórumtársnak fel sem tûnt, hogy ha reálisak akarunk maradni valamennyire akkor ott bukik, az egész, hogy élet sincs a Marson.

Nem utolsó sorban én csak azt mondtam, hogy valamennyi valóságalapja van, hogy kisebb gravitáció esetén erõsebbnek tûnne egy átlag ember mivel a szervezete nagyobb terheléshez van szokva, de hozzátettem, hogy az eredeti történetben is el van túlozva, tehát nem reális. Amit szerintem meg lehet érteni mivel amikor papírra vetõdött John Carter elsõ története akkor sokkal másabb szemmel tekintettek az emberek a világra. Olvass el egy régi "sci-fi" regényt amit mai szemmel már csak egyszerûen "fantasy"-nak nevezünk és egy modern "sci-fi" alkotást. Teljesen más lesz a 2.
greeen 2012 ápr. 21. - 08:21:54 Előzmény GéPLovaG X
(118/243)
Azért kicsit már meredek,és már-már a paródia határait súrolja,hogy ennyire szeretnéd azokat az alapvetõen irreális dolgokat valahogy alátámasztani vagy megvédeni ,ami minden nézõnek leesett szinte,és neked is leesett ,csak valahogy a levegõben akarod tartani a nagy semmit.:))) Nem fog menni hidd el,még a görögdinnyés példával sem.:)Sõt ha tényleg tetszett a film,akkor más oldalról próbálj fogást találni rajta,mert olyan részen akarod magasba emelni,ami miatt a legnagyobbat zuhant.Felesleges a feketét fehér színnek magyarázni.Annál inkább sötétebbé teszed.
9/10
GéPLovaG X 2012 ápr. 19. - 14:04:14 9/10 Előzmény greeen
(117/243)
Francokat tudták 100%-osan, mai napig nem tudják alátámasztani a legtöbb teóriát. Te talán meg tudod mondani egy görögdinnyérõl ránézésre, hogy milyen íze van? Na õk sem tudták megmondani pontosan, kikövetkeztettek egy lehetséges dolgot, de SENKI nem volt aki le ellenõrizhette volna. De itt egy másik példa: évszázadokig abban a hitben éltek, hogy a Föld lapos és ezt a nagy többség el is fogadta még a "tudósok" is mert senki nem volt aki cáfolta volna vagy az eszközeik sem voltak meg rá, hogy cáfolhassák. Hidd el amint meglesznek az eszközei az emberiségnek nagyon sok akkoriban felállított és számunkra elfogadott tényként kezelt dolgot meg fognak cáfolni. Amire nincs kézzel fogható alátámasztás az nem 100%-os, csak egy teória.

http://index.hu/tudomany/2012/04/13/megis_eletet_talalt_a_marson_a_viking/ érdemes ezt is elolvasni. Amirõl régen azt gondolták nem az, arra ma már mást mondanak.

Na de én befejeztem.
7/10
Carolin80 2012 ápr. 16. - 03:03:33 7/10 Előzmény GéPLovaG X
(116/243)
Igen a kulcsszó a "lehet". Mert az nem jó,mivel sokkal inkább tény volt,és jóval korábban.Az asztrofizika már (ami az égi testek fizikai természetét teleszkóp és spektroszkóp segítségével kutatja.) már az 1800-as évek közepén letette az alapjait.Sõt nemcsak hogy ilyen alapvetõ gravitációs meghatározások,hanem a naprendszer bolygóinak színképelemzéseivel a rajtuk lévõ "egyes" anyagokat is meghatározták.Tehát ne legyünk ennyire naivak.Itt arról van szó,hogy totál figyelmen kívül volt már a könyv megírásakor véve minden tudományos tény.Konklúzió,akár a földön is ugrálhatott volna 50 métereseket ezek után.De nem is ez a legnagyobb probléma,hogy mindenféle fizikai realitást nélkülöz a film.(Bár akkor se felejtsük el,hogy ez a film igenis pont a fizikát akarta meglovagolni (amit rohadtul elbaxtak már a könyvben is),és közel sem a Star Wars szerû Jedi ugrabugrát.A fõ probléma az,hogy teljesen új világban élünk.Az embereknek már sokkal magasabb az ingerküszöbe egy jó fantasy scifi-nél.Ma már nem elég egy vásári mutatványos vagy egy törpe bohóc egy téren hogy emberek ezrei megálljanak tátott szájjal.Ez a film egy hihetetlen bugyuta gyermekmese.Ráadásul PG-13-as kategóriába erõsen beszorítva.Persze tisztelet azoknak,akik eltudnak merülni még ebben a világban,és élvezettel nézik a hihetetlen "izgalmas" képsorokat a nagy hatalmas semmirõl.De sajnos tényként kell kezelni azt a világméretû statisztikai adatot,hogy egyszerûen egy ilyen filmet és történetet nem lehet lenyomni az emberiség torkán.Még akkor sem ha a 250 millió dolláros költségen túl,még közel 100 milliót költöttek promócióra!Statisztikai méréseket is végeztek és már sajnos látható volt a nagy bukás.A legtöbben a nem ,vagy biztosan nem érdekel rubrikát "x-elték" Amerikában.Fõleg a fiatal nõk közül.Ha jól emlékszem 70% felett.Ez a film pedig semmi másra nem lett volna hivatva,csak a bevétel maximalizálására!De mintha mindent megtettek volna azért,hogy negatív rekordot döntsenek!Hiányzik a drámaiság,a csaták dinamizmusa,brutalitása,és még ezer dolog!Persze hiányoznia is kell,hisz mégiscsak egy Disney produkció.Csakhogy ebben a mûfajban az nagyon nagy hátrány...Természetesen lehet érvelni hogy hú de jaj de jó volt ez akkor is,és lehet szeretni is,de tudatában kell annak lenni hogy ez teljesen felesleges.Nem kell meggyõzni senkit sem arról amit látott,hogy márpedig ez jó.Mert sajnos nem az...:(
greeen 2012 ápr. 15. - 20:28:13
(115/243)
Jeszus ne legyél már ennyire megzsibbadva!100 %-osan tudták már nagyon rég hogy a marsi gravitáció harmada kb a földnek.A lehet szó azért van mert nem volt annyira pontos a mérés.Csillagászok távcsövekkel a bolygók gravitációs kölcsönhatásaiból egymásra (Nap-Hold-Föld-Mars) és pályáikat méregetve tökéletesen kikövetkeztették.És tulajdonképpen ma is így teszik.A Mérés csak pontosabb.De hogy felfogd itt a számítási eltérés nagyon pici,csak pontosabbak a mûszerek.Tehát a lehet azt jelenti hogy ne téveszd össze a feltevéssel,hogy egy nagyon közeli értéket határoztak meg.A mai pontos számítás szerint a marsi Felszíni gravitáció: 3,69 m/s² ((0,376 g). Régen meg közelítõleg de szinte teljesen ehhez hasonló értékkel az akkor lehetõ legpontosabb számításokkal határozták meg.Hívhatod bárminek a filmben a Marsot,de arról van szó.
9/10
GéPLovaG X 2012 ápr. 15. - 19:56:28 9/10
(114/243)
Kimondtad a varázsszót: "lehet". Ugyanúgy nem tudhatták azt sem, hogy van-e élet a galaxisunk másik bolygóin vagy nincs. Persze most, hogy már volt kutató szonda a Marson így mi már sokkal többet tudunk, de vajon akkor is ennyire földhöz ragadt lenne a gondolkodásod, ha kiradíroznánk az történetbõl azt a szót, hogy "Mars" és mindenhol csak Barsoomként szerepelne?
greeen 2012 ápr. 15. - 05:10:55 Előzmény GéPLovaG X
(113/243)
Nem kicsit túlozta el a marsi gravitációt,hanem kb 100-szorosan.És 100 éve már simán birtokában voltak annak a tudásnak,hogy a marsi gravitáció kb harmada lehet a földinek.Ha nem is olyan pontosan mint ma.Na most ha ott valaki 30 kiló,akkor jó esetben 2 méter lesz a súlypontemelkedése és nem 150 méter.Úgy meg fõleg nem annyi,ha a karjában tart egy csajt tehát közel földi "gravitációja" van.De ebben már nem is az író a ludas,hanem a katasztrófális forgatókönyv.A Star Wars egy kitalált világ,kitalált szabályokkal.Semmiféle magyarázatra nem szorul emiatt.Teljesen más ennek a filmnek ill. történetnek az analógiája.Menthetetlen történet filmre adaptálva 2012-ben.Döbbenetes filmtörténeti bukás.Még annál is nagyobb,mint amekkorát félve megjósoltak.250 millió dollár elfüstölt...És nem csak a gravitáció miatt...
9/10
GéPLovaG X 2012 ápr. 12. - 09:01:45 9/10 Előzmény Custom House for ExCeL
(112/243)
Akkor gondolom neked a Star Wars is hülyeség, mert mi az hogy egy ember a puszta akaraterejével mozgat egy ûrhajót...

Ez egy fantasy ember! Valamennyi alapja van annak, hogy a kisebb gravitáció mellett erõsebbnek tûnne az ember(fõleg azokkal szemben akiknek a szervezete a kisebb terheléshez van beállítva), igaz Burroughs eltúlozta kicsit és a regényekben is néhol térdig gázolnak a vérben, de ezt 100évvel ezelõtt tette amikor még a villamosság is nagy szó volt, nemhogy az ûrutazás.
2/10
egerilla 2012 ápr. 08. - 22:16:01 2/10
(111/243)
Ez harmatgyenge volt.
Custom House for ExCeL 2012 ápr. 08. - 02:46:18
(110/243)
Botrányos ez a film, igazi katasztrófa minden tekintetben.

Egy fantasy esetében hajlamos az ember bizonyos dolgokat elnézni, amik kevéssé reálisak. De amikor azt látom, hogy a fõhõs (aki egy közönséges ember) 30 métereset ugrik, puszta kézzel tépi ki a láncot a sziklából és százával öli meg egyedül az ellenséget (szó szerint hegyet alkotnak körülötte a rátámadók hullái!), akkor azért elszakad nálam a cérna... És mindez azért, mert "alacsony gravitáció", meg "csontsûrûség". Pfff...

Ettõl azonban még lehetett volna -ha nem is jó, de- elfogadható film. Csakhogy a cselekmény annyira gyermeteg és ostoba, hogy az leírhatatlan. Ha pár szóval jellemeznem kéne: unalmas, érdektelen, érthetetlen, követhetetlen, logikátlan, azonosulhatatlan és végsõ soron élvezhetetlen.

10 éves kor felett senkinek nem ajánlom. 3 pontnál többet ha megszakadok sem tudnék rá adni.
9/10
GéPLovaG X 2012 ápr. 04. - 22:32:26 9/10 Előzmény Dögös Vörös
(109/243)
Akkor olvasd el a könyvet és rájössz, hogy amiket leírtál mind butaság. Nem másik filmekbõl merít, hanem az eredeti könyvbõl! ami 100éves.
9/10
GéPLovaG X 2012 ápr. 04. - 22:25:11 9/10 Előzmény eynrg
(108/243)
Egyet értek veled. Nagyon tetszett a film. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a történetet az elsõ trailerek után ismertem meg és elõbb láttam a filmet mint ahogy a könyvet olvastam volna, de ezt pótoltam.

A könyv nagyon tetszik és bár a film sok apró részletben eltért a történettõl még is úgy gondolom, hogy szükséges volt. Amikor Burroughs megírta ezt a történetet még közel sem volt a világ ennyire "fejlett". Ezt kicsit modernizálni kellett, hogy komolyabbnak/érthetõbbnek hasson a történet illetve bizonyos dolgokhoz azért kellett hozzá nyúlni, hogy ne húzódjon el az idõ és inkább az események vegyék át a fõszerepet. Ilyen jellemzõen Carter nyelvtanulása.
zsocc112 2012 ápr. 03. - 18:44:36
(107/243)
---NAGYON SPOILER---!!! MI? - KIK? azok a Turn (~törnök~) ??? . test másolás / lélek teleportálás ?? És 10 évig még a földön próbálta becserkészni a Turn-t mi történt addig a Marson ? ... 90-be Születtem éppen-éppen még jutott "fantáziából" de ezt a filmet nem tudom érteni, csak élvezni. Amúgy nem rossz !! Fantasy ...ez ilyen , de nem szeretem mikor nincs megmagyarázás :D tudom ez magán probléma. Ja és még valami, a film már úgy kezdõdik hogy aranyat , és valami "pók" (csillagtérkép) után kutat. Na de miért ? ekkor még "teleport szûz" , és mit keresett éppen ott egy Turn a barlangba ???. De tényleg nem rossz , abszolúte nézhetõ. Sokkal jobb mint amik eddig jöttek (2012) "A" kategóriába....
Dögös Vörös 2012 ápr. 03. - 11:45:47 Előzmény eynrg
(106/243)
Sziasztok,

A John Carterrõl készült film után gondoltam megírom, amire szombaton gondoltam miután végigszenvedtem párom mellett a 2,20 perces filmet.

Összegzésként a puzzle játék jutott eszembe, amit nagyon kedvelek.

6 film jutott eszembe azonnal, de ettõl függetlenül több filmet is találhatok még benne:

1, kezdésként – Az idõutazó
2, a törzsi találkozásnál pl: a 6 lábak… - AVATAR
3, a szerelmi vívódás, alattvaló+hercegnõ+isteni fegyver – Perzsa hercege
4, a léghajók, kosztümök, sisakok, fegyverek számomra egyértelmûen a … - A csillagok háborúja
5, a küzdelem+fegyver=a harc kimenetele= majomból való kitörés – A titánok harca 1.részben a skorpióval való küzdelem és annak kimenetele
6, kék arc, csatába rohanás ordítással – Bravehart.

A 6 film nagyon érdekes külön – külön, de így egyben nekem nem jött be.

Barbara - filmrajongó
10/10
eynrg 2012 ápr. 03. - 09:36:32 10/10
(105/243)
Bár több helyen megváltoztatták a történetet, elég sokmindenben megtartották a regény vonalát, ami kellemes meglepetés. A fõszereplõ személyiségét másra rajzolták, mivel a regényben teljesen normális és nem ilyen makacs, sõt õrült, mint ahogy a film elején bemutatták. Matai Shang csak a második könyvben szerepel úgyhogy ezt bekavarták ide aminek nem örülök. Közel voltak hozzá hogy a regényhez hûek maradjanak, de ki nem bírták volna, hogy változtassanak. Egyébként nagy klasszikus, Edgar Rice Burroughs a legelsõk közt volt akik fantasztikus regényeket írtak, ezt már 1911-ben megírta. Ugyanúgy ahogy a Tarzan filmeknél és könyveknél a Tarzan, a Mars sorozatban is a címben mindig szerepelt a Mars szó. Ezt már elrontották, kérdés, folytatják e, mert jó lenne, a második regénytõl még sokkal látványosabb a történet és tovább bonyolódik. Azért a regények az igaziak:
http://www.tarzanoldal.abbcenter.com/?m=BURROUGHS+%C9S+EGY%C9B+M%DBVEI&al=MARS+SOROZAT#
5/10
dhd 2012 ápr. 01. - 18:23:52 5/10
(104/243)
Azt hittem h mostanában a Három Testõrnél nem fogok rosszabb filmet látni...
Ezt inkább rajzfilben kellet volna megcsinálni kisgyerekeknek!