Téma: John Rambo

10/10
iker 2008 máj. 27. - 12:22:56 10/10
(121/401)
Fuu....
Hát most néztem meg hál'isten elõszõr csak itthon mert a Nõi lelkivilágomat a 82 centis tv. és a 2 X 120W -os hangélmény is rendesen lepadlózta:-)
Rambo rajongo volnék,sose felejtem el, amikor a VHS videó, amibõl egyetlen volt a kis falumban az is a kultúrteremben ,csapágyasra ment a Rambo és társai filmek megállás nélküli lejátszásában...
Azért a döbbentetet amivel végignéztem kevés film hozta így ki belõlem, talán Jean Reno - Leon a profi címû filmje álltal kerültem ilyen :ülök a film végén és mozdulni se tudok egy darabig hatásba:-D de az is kismiska volt ehhez képest.
Minden elismerésem BigPapáé...hát nem lettem volna a helyedben ha csak a negyedét látnám élõben, attól is kidobnám a taccsot:-S
Mindenesetre elérte a film minden célját legyen az a figylemfelkeltés az ottani helyzetre, vagy egyszerûen egy jó film élménye.
S hát na egy kicsit valóban "túlzabálta" magát a növekedési kütyükkel ez a "nagyapó" de mindentõl
független ,és azok nélkül is még mindig marha jól néz ki lánykorom egyik nagy szerelme:-DD
Ajánlom mindenkinek ezt a filmet és ha megemésztettem s még megy a mozikban asszem beülök megnézni ott is:-D
üdv:iker
10/10
delorean 2008 ápr. 19. - 20:47:35 10/10
(120/401)
friendsfan, látom te olyan örök elégedetlen vagy, neked semmilyen történet nem lenne elég jó. Ja, és ha ennyi dolgot összeírtál, akkor miért nem te ülsz egy rendezõi székben?
Talán a te életed színesebb...
és ne értsd félre, nem bántani akartam ezzel.
3/10
friendsfan 2008 ápr. 18. - 16:50:51 3/10
(119/401)
Ja az az 51 el van írva, abból vegyél le 20-at. :) De azt tartom, hogy nem a korom fogja meghatározni, hogy mennyire tudok valamivel kapcsolatban értelmesen megnyilatkozni (persze egy bizonyos kor szükséges hozzá), hanem a szociális fejlõdésem, és iskolázottságom.

A kérdésem, amolyan "esszét" bevezetõ szerûen, költõi volt. Csupán a genocídium miatt nem fogom jónak találni a filmet, habár értem a jelentõségét. Volt Van Damme film, melyben hasonlóan egy emberek életét meghatározó problémára építették a sztorit (ne kérdezd melyik), de azt nem fejtik ki eléggé, nem látunk a mélyére így csak egy felvetett probléma marad, kifejtetlenül. Itt is ez történik szerintem. A népírtás az alap, feldobják, utána meg lecseng az egész film mint egy B szintû akció. Rambo megöl mindenkit, és hazakullog. Nagy drámai alkotás lehetett volna, de lehetséges, hogy nem tudták eldönteni melyik a helyes út, az vagy az akció. Így születhettek bomba elõl futós jelenetek, amin magamba sírva röhögtem. Szóval alapvetõen különbözik a véleményünk, de az nem baj. Az elsõ sokkal jobb volt, én ahhoz hasonlítom magamban.
3/10
friendsfan 2008 ápr. 16. - 00:32:57 3/10
(118/401)
Szerinted a filmnek úgy ámblokk volt sztorija? Rambo Thaiföldön kigyókra vadászik, egy csapat keresztény segíteni szeretne a háborús (inkább öldöklõs) környezetben, Rambo elviszi õket, elfogják a jókeresztényeket, de Rambo egy kiscsapat segítségével kiszabadítja õket (akiknek a nagy része odavész), s ha már ott van mérhetetlen sok rosszfiút legyilkol. Ezt a történetet egy Dolph Lundgren/Van Damme film is hozza. A népírtás egy kiinduló helyzet, önmagában a történet nem lesz több vele. Ha csinálsz valamilyen filmet nem elég ha genocídiumot "raksz" bele, attól még nem lesz jó. Amúgy mondom nem lepett meg, hogy ilyen egysik a dolog, egy sima akcio
Tenebra Mors 2008 ápr. 15. - 23:18:58 Előzmény friendsfan
(117/401)
Nem tudom... Én ennél a filmnél meg tudom bocsátani, hogy nem nagyon van "sztori" (bár szerintem mindennek van valami története, illetve minden tömegfilmnek, hiszen ezek pont a, bár klisés, de mégis, történetmesélésrõl szólnak - más kérdés, hogy ezek laposak). Nekem valahogy elég, ha Rambo akcióban van megint XD. S ezt jól nyomta! Ilyennél én elnézem, hogy abszolút blõdség és banalitás, ami a vásznon megy. De Sly s ezáltal Rambo jelenléte egyfajta "cukormázat" húz az egész "live for nothing or die for something" baromságra 8D.
Persze én nem is vártam sokat e téren. Igaz, az elsõ résznek (First Blood) azért volt rendes, kidolgozott története, és még mélyebb értelme is - azután tényleg a szemére lehetne vetni. De ott van a 2-3, ami ugyanarról szólt, mint ez kb. : Rambo öl 8D. Ja, még annyival talán lehet árnyalni: Rambo öl az igazságért, tábornokáért és a nõért XD.

Mindegy, a lényeg: Rambo for the win!
10/10
delorean 2008 ápr. 15. - 22:51:07 10/10
(116/401)
hmmm, szerintem meg hihetetlen jól megcsinálta, és a vége nagyon nagyon tetszett, valahol reméltem hogy így lesz vége, de mikor a film a végére ért azért meglepõdtem.
Nagyon jó!!
3/10
friendsfan 2008 ápr. 07. - 22:06:55 3/10
(115/401)
Ritka gyenge film, 0 sztorival, és észveszejtõen idétlen jelenetekkel (pl. bomba elõl futás). Dehát én avgy a hulye mit is vártam. :)
Tenebra Mors 2008 ápr. 04. - 20:39:20
(114/401)
Én konkrétan azt hiányoltam, hogy nem volt semmi utolsó párbeszéd mondjuk a csajjal, vagy az "átmeneti" társaival. Az a "Rambo Ranch-re sétálás" még rendben is lett volna 8D.
Yeti 2008 ápr. 04. - 14:42:45
(113/401)
Hello

Nekem nagyon bejött a film (bár tény, hogy a korábbiak összetettebbek voltak).

A flashbacknél az mi, hogy Trautman lelövi Rambót ? Azt a részt nem értem, magyarázza már meg nekem valaki.

Y
5/10
zee944 2008 ápr. 04. - 08:41:34 5/10 Előzmény Mage
(112/401)
Most olvastam csak. Tényleg jó. Köszi!
7/10
Deviator 2008 ápr. 03. - 23:39:32 7/10
(111/401)
Tipikus Rambo. Csak most nem kínozták meg.
Tenebra Mors 2008 ápr. 03. - 23:34:36
(110/401)
Megnéztem én is tegnap - immár másodszor! 8D Sokan írták, hogy nagyon rövid. Az. Ez nem tetszik nekem sem. Fõleg, hogy az 1:30 hosszúságból kb. 10 perc a stáblista :S.
Ilyen lineáris történettel ritkán találkozik az ember. Tényleg egy rohadt elágazás sem volt benne, még párhuzamos szerkesztésre is csak annyiban volt szükség, hogy a foglyokat mutassa, s a feléjük közeledõ Rambo-t. Ugye ennyi... Persze a többi rész sem volt 1,5 óránál hosszabb, s ott sem volt elágazás nagyon, de itt valahogy, ma, 2008-ban ez nagyon feltûnõ.
Persze ennyire minimalista tartalomkezelés mellett kétlem, hogy 2 óra hosszát össze tudtak volna hozni. Ez is a maximum felett volt már 8D. Hiszen mi a sztori? ...SPOILER...: Van egy jótét-lélek csoport, aki Burmába visz ételt, gyógyszert, ruhát, s Rambo-t kérik meg, hogy vigye fel õket a folyón. Meg is teszi, ám a szöszi csajt és csapatát fogságba ejtik, s ezt ugye a 62 éves vietnami veterán még pár ránccal az arcán sem engedheti. PONT. ...SPOILER...

Ezt mondták a kritikák. Viszont én ORBITÁLIS nagy Rambo-fan vagyok! A 3 filmet nemrég néztem meg vagy századszorra, s utána szántam rá magam végre a 4. rész megnézésére is. Egyszerûen ez a heroizmus, ez a "kiállok és lövök, de nem sérülök meg" nagyon bejön! Az elsõ résznek pedig még mondanivalója is van, nem is akármilyen! A flashback-ek szereplése az elején meg külön öröm. Rambo tényleg legenda, a modern mitológia része lett, korunk hérosza. Beszélnek itt amerikai propagandáról, meg szidják sokan Sly-t... Legyintsünk rájuk, mi FAN-ok! Nincs túl sok történet? KIIIIT érdekel? Itt az akció a lényeg, és az, hogy Rambo-t a vásznon láthatjuk ismét. Elismerem én is, hogy a 2-3 nagyon minimalizálva voltak szintén történet-szinten. De emiatt az én szememben nem csökkentek. Pedig én is szeretem azokat a filmeket, amiken lehet gondolkodni. De ilyen is kell. S nem mellesleg: ezen nõttem fel (ezért vagyok agresszív - ja, bocs, nem ma a trendi az, ha azt mondják: "a videojátékoktól vagy agresszív" - ma már Rambo nem káros LOL ).
Persze voltak cuccoka, amik már kicsit túllõttek a célon: például ez a vérengzés. A Rambo elsõ részében szinte nem is öltek embert, mégis izgalmas, hiteles, és fasza akciófilm volt. A 2-3-ban már egyre többet. Itt pedig ugye egy egész osztagot kicsinál Rambo, íjjal, késsel, SPOILER: meg a végén ugye azzal a böszöm fegyverrel SPOILER. Ez már nagyon hatásvadász volt, kicsit már elkezdett a ZS-kategória felé csúszni e téren.
///SPOILER///
Pl. mikor levágja egy késsel a fejét az ipsének. Én nem azt mondom: számítógépes játékokban is darabolok, mint állat, de Rambo-tól, filmen, ezt azért nem szoktuk meg. Horrorfilmekbe való ez, nem akciófilmbe. Jó, ott van a 300, amiben azért végtagok röpködnek rendesen. De Rambo-nál ez olyan izé... Giccs, egyértelmû

Az pedig elbûvölõ, ahogy Sylvester Stallone 62 évesen is ilyeneket mûvel, mint a filmben. Eszméletlen jó kondícióban van, s kb. 42 évesnek néz ki. Minden elismerésem, hogy egyáltalán a rendezõi székben végigcsinálta ezt a részt is.

Viszont amitõl még agyhúgykövet lehet kapni, az az "álfilozofikus" ömlengések XD. Hát azokon jókat röhögtem, ahogy a túlzott brutális részeken. Ezekkel kissé önmaga paródiája is lett az egész, ami annyira nem jó, hiszen "paródiának" ott van Charlie Sheen Nagy Durranása. Sly, vagyis Rambo a filmben kb. ötvenszer kérdezi meg, hogy "Who are you?", nagyon morcos hangon 8D. Ez azért elsõre lehet, hogy hatásos, de csilliomodszorra már annyira nem. Meg ez a "Live for nothing or die for something". Húúú, aztamindenét, de nagyot mondott! 8D.

Illetve ami még bajom volt, az a vége... Látjuk, ahogy mindenki bõg, döglõdik, Rambo meg áll a hegyen, mint valami félisten, utána pedig áttûnés, Rambo gyalogol ugyanabban a ruhában, mint az elsõ részben, és megérkezik a "Rambo Ranch"-re :S. Azért ennél összecsapottabb befejezéssel talán csak a Matrix 2 rendelkezik. Baromság volt ez így, nem tudom, miért így kellett lezárni. Remélem, nem azért, mert unták, és csak a pénz miatt csinálták ezt az egészet... (Pedig lehet, hogy de.)

Összességében viszont elmondható, hogy számomra a Die Hard és a Rocky Balboa visszatérése mellett a Rambo is elõkelõ helyet kapott a "melegítsük fel" toplistán. Tényleg megérte, és tényleg ott van a régi, nagy hangulat. Külön öröm, hogy a zenét sem hagyták el totálisan, mint mondjuk a Terminator 3-nál, amit ugye kiheréltek a Terminatoros Brad Fiedel zenétõl. Itt viszont a hideg futkos az ember hátán a gyönyörtõl, mikot felcsendül a jellegzetes dallam a film elején.
Szóval a Rocky után Sly ismét megcsinálta!
8/10
Judge Dredd 2008 márc. 30. - 19:48:04
(109/401)
Ez kellett! 21. század legjobb akciófilmje, és nem jött el senki megnézni Egerben. Voltunk 8an a plázábaa. Várom hogy lenyomjon egykét filmet Stallone még, benne van még a dologban.
A film erõs idegzetûek számára készült.. Stallonénak sikerült egy olyan helyszínt választania, miben egyetérthetünk hogy jogosan tépázza a katonákat. Jó választás volt hogy ismét egy diktatorikus rendszer ellen láthattuk küzdeni, ráadásul hihetetlen kegyetlen brigatinnal szemben. Semmi politikai tartalom,tényleges propaganda nem került így bele. A korábbi részek is helytállóak szerintem, nem Vietnámi háború helyessége mellett kampányol, de mégis büszke lehet amerika ere az emberre, ahogy a 3ban is.
A harc számára az otthon, 60évesen is bizonyította.
10/10
anonim.v 2008 márc. 30. - 15:59:19 10/10
(108/401)
Én most láttam a filmet,próbáltam mindent kritikusan nézni,és szerinem BRUTÁL JÓ ez a film!!!!És mondhatja is bárki ennek az ellenkezõjét!NÉZZÉTEK MEG!
6/10
Zotyipotyi 2008 márc. 29. - 18:52:39 6/10
(107/401)
Hmmm! Hát én többet vártam az alapján, amiket hallottam a filmrõl mielõtt megnéztem! Sly jó volt azzal a mogorva arcával! Meg voltak most is aranyköpései, meg az a fásultság, az ott volt! Az is kétségtelen, hogy akcióban nem volt hiány, a gyilkolás ezer minden elképzelhetõ formája benne volt, meg minden! DE! Egyszerûen nem hagytak idõt izgulni se, mert annyira gyorsan legyakott mindenkit Rambo, annyira nem volt esélye senkinek. Másrészt meg már megszoktam, hogy egy film egy idõ után indul be, van benne fokozatosság, meg azért némileg hosszabb is...
Chris01 2008 márc. 21. - 16:03:50
(106/401)
Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy DVD-ben mikor jelenik meg Magyarországon?
9/10
Stefanino 2008 márc. 10. - 14:33:20 9/10 Előzmény Mage
(105/401)
Kedves Mage!
A világ mocskától kiégett, életunt, és gonterhelt arcomra nem is olyan halvány mosolyt varázsoltál... : ) Azt is mondhatnám, hogy rég röhögtem ilyen jót! Nagyon ott van, amit írtál, asszem senki nem ragadhatta volna meg jobban a film lényegét (a háttérbenlapuló mély összefüggésekre, lásd ferromon és hasonlók még én sem gondoltam...), és ennél stílusosabban igen kevesen tudták volna elõadni...
Van érzéked az íráshoz, na...
Úgyhogy ahogy a japán harcmûvészek mondják:
"Arigato gozaimaszta" - köszönöm, amit kaptam... : )
(nem mintha bármi közöm lenne hozzájuk... :))
9/10
Stefanino 2008 márc. 10. - 14:21:51 9/10
(104/401)
Sztem nagy a film.
Sok mindennel lehet vádolni Sly-t, tény, hogy növekedési hormonnal hozta magát formába*, az ilyesfajta "segítségrõl" már önmagában az is árulkodik, hogy Joe Cocker szivarozós alkoholista hangja valóságos szoprán hozzá képest. + Lassan többet költ plasztikára, mint Gábor Zsazsa.
De kit érdekel? A lényeg, hogy megint egész jó formában van (ahhoz képest, hogy hány éves, tényleg jól néz ki). És megint odapattintja magát, aki feláll ellene, annak "Asthala vista, baby" (bocs, Sly, hogy legnagyobb riválisodtól, Schwarzitól idézek... : )).
Az is tény, hogy kicsit még a korábbi Rambo részeknél is "naturalistábbra" sikerült a film, tehát alacsonyan szállnak a végtagok, de hát Istenem... Errõl szól a hollywoodi akciófilm manapság (lásd: Alien vs. Predator 2, ahol a szemünk láttára cincálják darabokra a kisgyerekeket meg a terhes anyákat). Szerintem a fiú még mindig ott van, futószalagon szétrúg minden s*gget, amit eléraknak... : )
Öreg Sly nem vén Sly, nekem ez a film tanulsága. Viszont amit nem értek, hogy ha eddig csinált Rambo 1-3-at, és Rocky 1-5-öt, akkor mi a fenének kell a Rambo 4-et és a Rocky 6-ot "John Rambo"-nak és "Rocky Balboa"-nak hívni?...
Nem mindegy a 128-adik résznél???

*a nem body-s szakemberek kedvéért: a növekedési hormon egy szteroidoknál még durvább doppingszer (teljesítmény és testtömegnövelõ), amit viszont a mai napig nem tudnak kimutatni egyáltalán. Ezt általában halott emberekbõl "nyerik ki", így teljesen természetes emberi anyag, ezért problémás a kimutatása, és használják a gyógyászatban is). Azt azért halkan hozzáteszem, hogy ne gondolja bárki, hogy az ilyen kategóriájú "jól kell kinéznem" színészek nagy része (pl. Schwarzenegger, akinek a sok koksztól a máját és a veséjét is cserélték)nem szed hasonló doppingszereket, tehát ne gondoljuk, hogy "Sly lebukott, de õ az egyetlen, aki ilyen csúnya dolgt tett"... akkor most vége a világnak...
fraki 2008 márc. 10. - 04:43:48
(103/401)
Az elsõt nem fejbe, hanem mellbelövi. Másrészt mindkettõnek elrepül a teste :) (S mindkettõnek túlzottan.)
fraki 2008 márc. 10. - 04:01:16 Előzmény Mage
(102/401)
Ez a legjobb kritika, amit az utóbbi években olvastam!