Téma: John Rambo

cila83 2008 febr. 12. - 10:31:54
(61/401)
Tegnap láttam. Bigpapa talán minden jót elmondott róla elõttem. Sly pontosan azt adta, amit vártam, talán kicsit még keményebb is volt mint amire számítottam.
Egyetlen gond van vele. Úgy érzem túl vagyok a 2008as év legnagyobb moziélményén, mert ezt baromi nehéz lesz bárkinek überelni.
10/10
Bigpapa 2008 febr. 12. - 09:48:55 10/10
(60/401)
Tegnap este néztük meg.
Életem egyik legjobb filmje. Még mindig a hatása alatt vagyok!!!
A párom 24 éves, még egy Rambo filmet sem látott, így rizikós volt elvinni rá. Azt mondta, nem akar egy felpüffedt arcú, 60 éves embert késsel a kezében rohangászni látni.:)) Megnyugtattam, hogy nem az lesz.
Amikor elindult a film, néha néha néztem az arcát, hogy mit érezhet. És ugyan azt láttam rajta, mint magamon éreztem, hogy átélte a filmet, és 100%-ig beleélte magát a történetbe.
Ebbe nem tudod magad nem beleélni. nem tudsz mellette elmenni, hogy: ugyan már, ez csak film!" Nem, nem csak film. Ez a kics*szett valóság!Naponta történnek meg ezek a dolgok, szóval nem kamu, és nem Ufokkal harcol a Rambo.
Az effektek iszonyat módon valódiak.A vér, a lövöldözés, a robbanás, az akna,ahogy szétvisz valakit, mind mind valós. Néha azt hittem, nem is filmet nézek, hanem egy dokumentumfilmet.
Baromira tetszik, ahogy Rambo-t ábrázolják ebben a filmben. A nyugodtsága, az életuntsága és az érdektelensége a világgal szemben, ugyanakkor, ha kell, egy másodperc alatt cselekszik. Hiszen Õ mégiscsak Rambo.
Valójában ami megfogott még, hogy nem Rambo a film középpontja, hanem maga az összes szereplõ egy egység. Együtt nézzük õket, Rambo csak ott van közöttük. Az, amirõl szól a film borzasztó dolog. Szerintem nincs ember, akinek nem szorul össze a torka, miközben nézi a filmet. És nem azért, mert túlzások vannak benne, hanem azért, mert pontosan tudod, hogy az, amit látsz, egy órája, valóban megtörtént valahol a világ azon pontján.
A párom egy résznél rámnézett és azt mondta: "Ez iszonyú, én meg itt ülök és eszem a kukoricát...." S valóba. Õ pontosan megértette azt, amirõl szól a film. Fogalmunk sincs, milyen jó dolgunk van, a földnek ezen a részén. Kit érdekel a vizitdíj, vagy bármi más, amikor tudod, hogy máshol iszonyat halált halnak az emberek.
Még a bemutató alapján mondtam, hogy erre nem 18-as,hanem 25-ös karikát kéne kitenni. :)))) És valóban...
Nem hiszem, hogy az itthoni moziban vágott verziót láttunk volna, de ez tipikusan az a film, amit SOHA sem fog leadni az RTL vagy a TV2.Mert ezt úgy megvágnák, hogy a 93 percbõl maradna egy 40 perces párbeszéd film :)))))))))
A film vége pedig brilliáns. Aki látta az elsõ részt, az kifejezetten imádni fogja.2008-ban ezt a filmet nem tudják felülmúlni. De szerintem akciófilm terén, Sylvester Stallone feladta a leckét a következõ 10 évre is!
A Rocky Balboa Stallone egyik legjobb filmje.A John Rambo pedig a másik. Tegnap bebizonyította Sly, amit eddig is tudtam, hogy neki igen is helye van a csúcson! Nagyon tud ez az manus.Minden ember tanulhatna tõle. Ha mást nem, hát alázatot az élettel szemben!

10/10 a film pontozása!
Mage 2008 febr. 12. - 01:43:29
(59/401)
A deres hajú Rambo Thaiföldön mérgeskígyóra és halra vadászik naphosszat, és a zsákmányt szegény thaiföldieknek ajándékozza, hiszen a dzsungelben felnõtt õslakosok az amerikai veterán katonával ellentétben képtelenek elejteni ezeket az állatokat. Az idilli szimbiózisnak az ortodox keresztények érkezése vet véget, akikrõl hamar kiderül, hogy a földkerekség messze legidegesítõbb teremtményei, és folyton a pénzükkel kérkednek, így cseppet sem meglepõ, hogy Rambo rövid úton hazaküldi az egész missziót. A keresztények hozzájuk méltó válaszként nõi feromonokat vetnek be Rambo ellen, aki eleinte hõsiesen ellenáll, és a benne felgyülemlett szexuális feszültséget izzó vas kalapálásával vezeti le. A keresztények újra próbálkoznak, és trópusi esõben ázott nõ illatának már a kõkemény Rambo sem állhat ellen.

A misszió tagjai minden logikus érv ellenére a háborús övezet felé igyekeznek, és egytõl egyik felkészültek az itteni körülményekre, amit jól példáz a szõke nõ hófehér, vasalt ruházata, de a többiek sincsenek nála kevésbé képben. Nyilván az ártatlanság szimbóluma a film során egyenletes tempóban mocskolódó ruha, bár kétlem, hogy a célközönség jelentõs hányada mindezt értené.

A misszió felfújható kemping-templommal, könyvekkel, ingyenes fogászati kezeléssel és bibliai példabeszédekkel igyekszik a csonka végtagokkal rendelkezõ lakosokat jobb kedvre deríteni, ám a háborús övezetbe hatolva meglepõ módon háborúba keverednek. Rambo segít. Az idõzítés tökéletes, éppen meg akarják erõszakolni a fehér ruhás szõke nõt, akinek a támadás során valami különös okból nem sikerült észrevétlenül elrejtõznie. Nagy szerencse, hogy a gonoszok nem erõszakolták az elsõ nap halálra ötvenen, hanem várni szerettek volna vele bõ két hetet, amíg Rambo újfent az élet értelmérõl és saját személyiségérõl gondolkodik a nyugágyban.

Mint minden rendes filmben, jellemfejlõdéssel, apakomplexussal és a tízparancsolat háborúban való gyakorlati alkalmazásának nehézségeivel szembesülünk. Maximum pontszámot kizárólag a gerinckitépés hiánya miatt nem adhatok, nem értem, hogyan maradhatott ki egy ilyen jelenet. A felrobbanó testek és fejek látványa viszont minden képzeletet felülmúl.

Megfelelõ hozzáállás esetén tökéletes film a Rambo 4. Szinte biztos, hogy beülök rá még egyszer.

9.5 / 10
9/10
jololo 2008 febr. 11. - 21:07:12 9/10
(58/401)
Üdv mindenkinek!
Én ma néztem meg a filmet és én is csak jókat tudok róla mondani!!! Nagyon ott van a film! Egyedüli bajom hogy rövidnek tûnt kicsit :( :)
Nézzétek meg, érdemes!
10/10
teerminator 2008 febr. 11. - 14:35:16 10/10
(57/401)
hát ez a legjobb film amit mostanában láttam nagyon jól meg lett csinálva!
10/10
wooderson 2008 febr. 09. - 21:19:10 10/10
(56/401)
Nemrég néztem meg a moziban filmet , még mindig a hatása alatt vagyok !!!
Utóbbi évek egyik legjobb filmje !
pinkforever 2008 febr. 09. - 17:02:53 Előzmény delorean
(55/401)
küldj egy privit plíz hogy mi lesz a végeee
most nemtok elmenni moziba de NEM BIROM KIII
rencsi88 2008 febr. 08. - 08:33:51
(54/401)
Én nem szeretem Sylvestert de ez a film nagyon komolyan meg lett csinálva.... Szerintem ez lett eddig a legjobb fikmje.....
Seemann 2008 febr. 07. - 21:48:53
(53/401)
Nézzétek, én nem mondtam hogy Rambo a maga nemében nem korszakalkotó, bár valószínûleg nem abban az értelemben, mint ahogy pl. az expresszionizmus korszakalkotó volt, a maga idejében.:)))
Érdekes, és talán azért is nézeti magát, mert a megtorlás vágyát, ösztönét ügyesen kelti fel az emberben, hogy a végén szinte az egész közönség élvezkedve örömében átszellemülten hagolódjon az ágyú ropogó tüzének zenéjére, miközben egy egész hadsereget véres cafatra tépáz.
10/10
delorean 2008 febr. 07. - 21:38:34 10/10
(52/401)
Jaja, én is nemrég jöttem haza moziból és még mindig a hatása alatt vagyok. Nagyon jó lett, de most hogy itthon vagyok, nemtudom de hiányzik, még úgy néztem volna, de ez fõleg a vége miatt van. Nem is gondoltam volna hogy így végzõdik, valahol reméltem, de nem gondoltam akkor, hogy ez lesz :))


SLY FOREVER!!!!!
kraft_werk 2008 febr. 07. - 20:27:17
(51/401)
Most jöttem ki a moziból. Nagyon jó a film. Azt olvastam róla korábban hogy nagyon véresre sikeredett. Ez részben igaz, azonban manapság az össes háborús akciófilm ilyen. Még egy fontos dolgot, valahogy úgy éreztem, hogy nem Rambó van a film középpontjában. Mintha õ csak egy szereplõ lenne a sok egyenlõ között, és ez a visszafogottság nagyott dobott a filmen. Bravó ! ! !
goodboy 2008 febr. 07. - 16:31:40
(50/401)
Nem feltétlenül kell mindenhez folytatás, de a RockyV és a Rambo3 bizony elég gyengére sikeredett, ezzel Stallone kiköszörülte a csorbát és méltóképp búcsúzott két filmtörténeti hõstöl.
azif 2008 febr. 07. - 15:22:09
(49/401)
Szerintem a Rambo korszakalkotó. Nekem a First Blood kiemelkedik a '80-as évek akciófilmjei közül. Hasonlóan a Bosszúvágyhoz:) A kettes és hármas Rambóról lehet vitatkozni, de ez a négyes így kellett. Jó kis véres, zúzós, gõzlevezetõs belezés. Nyilván ha erre veszek jegyet, akkor nem filmmûvészeti magaslatokat várok, sem a First Blood negyedik újraforgatását. Szóval király. Bár azért ajánlom a Farkasok Völgyét is mindenkinek, ahol végre nem az amerikaiak a f*szagyerekek...
5/10
zee944 2008 febr. 07. - 15:14:43 5/10
(48/401)
Megértem és átérzem azt, amirõl írsz, ugyanakkor én egyáltalán nem sajnálom a sikert Stallonétól. Van valami megható abban, hogy 10-20 évvel a nagy sikerei után még egyszer próbál valamit összehozni, megtesz minden tõle telhetõt, hogy bizonyítson még egyszer, utoljára, és még sikerül is neki. Szeretem az ilyen történeteket, és itt nem a filmre magára gondolok.
Seemann 2008 febr. 07. - 14:20:32
(47/401)
Ezek szerint minden többrészes filmet, egykori 80-as 90-es években gyártott szemetet le kell záni? Azaz, ahogy te írod, nyugdíjba kell küldeni. Minden soryt le kell kerekíteni, mert egyébként nem tudnák nyugodtan aludni, vagy hogyis van ez? Már várom Schwarzi mikor bukkan fel újra a vöröszsaru kettõvel, hiszen ott is voltak elvarratlan szálak, de egy emlékmás kettõvel és hárommal is debütálhatna, mert a vége annak sem volt egészen kerek, sõt, Stallone a pusztító kettõ nélkül egyszerûen nem lesz az a színészóriás aki lehetne.
goodboy 2008 febr. 07. - 13:14:59
(46/401)
Nem hiszem, hogy Stallonénak elment volna az esze csak szépen nyugdíjba küldte Rambót egy végsõ akcióba, akkor megy majd el Stallone esze, hogyha ezután csinál még hozzá egy folytatást.
Seemann 2008 febr. 07. - 10:45:47
(45/401)
A bemutató alapján Stallonénak végkép elment az esze! Dehát, mégiscsak Rambo:)). Valahogy ki kellett csapni a biztosítékot fûrész huszonkettõk és alienversuspredátorok kíséretében. Van annak mondjuk valami bája ahogy az elején egy keresztet szorongat, utána meg mindenkit nem a leggyorsabban, legcsöndesebben, hanem legkegyetlenebbûl, lehetõleg üvöltve, sikítva, úgy hogy minél több vér kifröccsenjen tesz hidegre. Õszintén ilyet még nem láttam, hogy gépágyúval valakit 2 centirõl vércafattá lõnek. De ilyet nem is terveztem látni, soha.
goodboy 2008 febr. 07. - 09:51:18
(44/401)
Tudomásom szerint feliratos lesz, de elképzelhetõ, hogy tévedek.
pitty19 2008 febr. 07. - 09:05:10
(43/401)
Sziasztok!Nem tudjátok véletlenül,hogy a film szinkronosan is kerül e a mozikba?Igaz tudom az eredeti Sly hangján a legjobb a film de rokonommal nézném meg aki csak szinkronos filmeket szereti:-)).Na mindegy szóval vetítik e szinkronosan?Elõre is köszi.
goodboy 2008 febr. 06. - 13:33:34 Előzmény marbi
(42/401)
Én biztos, hogy megnézem.