10/10
Khaalesi 2023 jún. 21. - 19:57:12 10/10
(65/85)
10/10
10/10
Zsana97 2023 ápr. 30. - 22:48:38 10/10
(64/85)
Csodálatos film! Nem gondoltam volna, hogy valaha ennyire odáig leszek egy magyar filmért, de mégis itt tartok. Kétszer láttam sima, egyszer közönségtalálkozós vetítésen, de még ez sem érződik elégnek, mert eddig minden alkalommal elvarázsolt újra egy-egy résznél a képi világ és a mondanivaló szintén mindhárom alkalommal máshogy jött át, a hatására mindig új dolgokon gondolkodtam el a saját életemmel kapcsolatban is.

Személy szerint mindenkinek ajánlom. Persze, mindenkinek joga van a saját véleményéhez, de szerintem sajnálatos, hogy egyeseknek csak az jött át a filmből, hogy a felvételek giccsesek és egy "kőgazdag" valaki prédikál arról, hogy a pénz nem számít.

Nem mellesleg kellemes meglepetés volt a közönségtalálkozós vetítésen az is, hogy Dimitry egy hihetetlen nyílt, közvetlen, barátságos, figyelmes ember, amilyenből mindenképp több kéne erre a világra.
3/10
arritaa 2023 márc. 15. - 11:04:47 3/10
(63/85)
A gyönyörű felvételek miatt adtam három *-ot. Egyébként @sonoagnese és @MartiSatya már frappánsan leírták, amiket én is gondolok.
8/10
eftmarta 2023 febr. 10. - 21:06:20 8/10
(62/85)
Ha ki- ill. elvonulok a természetbe, nem hallgatok rádiót, nem érdekel a kowid hisztéria. Ha a sok, minket körülvevő kacat ellen emelek szót, nem veszem körül magam fölösleges kacatokkal! Lasd műanyag virágcserép.... Nem viszek virágföldet a természet lágy ölébe!!
Fentiek nagyon sokat rontottak az egyébként csodaszép filmes anyagon. Az első percekben 10-est adtam volna a filmre, de 8.5 egy reális pontozás.
4/10
sonoagnese 2023 jan. 29. - 21:13:25 4/10
(61/85)
Gyönyörűen fényképezett imázs film. A felvételek elképesztően magával ragadóak és hatásosak, kár, hogy a felesleges (Coelho magasságokba szökő) narrációval és nyálas semmitmondó romantikus szállal elrontotta ezt a filmet. Pluszban számomra nagyon zavaró volt a 10 percenként arcunkba nyomott keresztény propaganda.
10/10
offtopic
Karo 2023 jan. 28. - 21:30:31 10/10
(60/85)
Apolló mozi , Debrecenben, teltházzal, sokaknak nem jutott jegy, közönségtalálkozóval egybekötve.

Ljasuk Dimitry ( főszereplő rendező és operatőr egyben) csodaszép felvételeken mutatja meg a Tisza tó, s egyben Önmaga belső gazdagságát, tisztaságát, szépségét, sebezhetőségét és ártatlanságát. Minden pillanatban odaköti a figyelmet a filmvászonra, finom mélységet s mondanivalót ad minden jelenetnek. Egyszerre vált ki egy mély belső nyugalmat, s egy örömteli érzést, valódi életigenlést , rácsodálkozást és életszeretetet. Olyan szellemi, képi táplálék, melyre igen nagy szüksége van mindannyiunknak!
10/10
kroketti 2023 jan. 07. - 17:24:10 10/10
(59/85)
Szívszorító és nagyon elgondolkodtató. Gyönyörű felvételek, bölcs mondatok, elképesztő táj és egy profi filmes munka gyümölcse. Mindenkinek tiszta szívvel ajánlom, Dimitrynek pedig további sikereket kívánok! :)
10/10
Lyna08 2022 dec. 13. - 16:18:34 10/10
(58/85)
Megható, megindító, és elgondolkodtató. S mindezekkel együtt egy csodás alkotás, gyönyörű képekkel, még csodálatosabb felvételekkel. A történet magával ragadó, 2-szer láttam, mindkétszer találkozóval egybekötött estén, Dimitry által korábban készített alkotások mellett, igazi megkoronázása a tehetségének. Minden kockájában, minden snittjében, profi ábrázolásával, tökéletes vágásaival, fantasztikus zenei betétjeivel egy „öröm”film. Egy fantasztikusan tehetséges első nagy filmes ember, aki ugyanakkor szerény, de a profizmusa előre mutat, remélve, hogy nem ez lesz az egyetlen alkotása mit a nézők elé visz. Jó szívvel ajánlom mindazoknak, akik értő, érző és csodákat befogadó emberek.
10/10
Zsolt Kolozsvári 2022 dec. 10. - 10:27:05 10/10
(57/85)
Szuper lett a film. Még egyszer gratulálok. Jó volt részesei lenni ennek az időszaknak. Örülök hogy személyesen is ismerhetlek. Köszönünk mindent.
10/10
KSanya 2022 dec. 10. - 08:37:48 10/10
(56/85)
Gyönyörű, igényes film, rengeteg aktuális mondanivalóval, meseszép tájképekkel a Tisza-tóról. Magával ragadott a film ugyanúgy, mint a vetítés utáni beszélgetés Dimitry-vel. Büszkék lehetünk Rá, hogy az amúgy is egyre jobb magyar filmgyártás mellékvágányán - saját finanszírozásban, minimális költségvetéssel - ilyen tehetség alkot kis hazánkban. A fanyalgóknak üzenem, azt is ki kell tudni választani, mire ül be az ember. Mondanám, hogy középiskolákban kötelezővé tenném, de nem szeretem, ha vmi kötelező, elveszik a választás szabadsága...ezt a filmet akarni kell...és megmutatja, mi az a szabadság...
Sok sikert Dimitry! Köszönjük az élményt!
10/10
Ildiko113377 2022 dec. 09. - 22:42:09 10/10
(55/85)
Imádtam minden percét!!! Vissza hozta a gyerekkorom. A Tisza iránti szeretetemet!!!! K
10/10
Sandrea29 2022 dec. 09. - 22:19:01 10/10
(54/85)
Egy film, aminek nem volt egy perce sem, amit untam volna a 2 óra alatt. És végig mosoly volt az arcomon. Dimitryben pedig akkora tehetség és alazat van! Ne hagyjátok ki!
10/10
nagyszabolcs852 2022 dec. 09. - 17:58:21 10/10
(53/85)
Mindenkinek látnia kellene! Viszont ez egy olyan film amit érdemes teljes odafigyeléssel nézni és aki teheti jó minőségben nézze meg mert úgy lesz az igazi! Boldogan és vidáman jöttünk ki a párommal a moziból. Lenyugodtunk és motiváltak lettünk a film után. Örülök, hogy láthattam!
10/10
Sanci532 2022 dec. 03. - 18:38:52 10/10
(52/85)
Tegnap néztem meg a filmet nekem nagyon tetszett és csak ajanlani tudom. Van pár értékelés akinek nem jött be de ezt a filmet nem elég nézni de bele kell mélyülni és akkor az ember megerti miről is szól valojaban mit akar a rendező megmutatni/megertetni velünk. És nálam ez sikerült. Köszönöm Dimi remélem a film egyszer megjelenik DVD- n is én turira megvenném.
10/10
Pancaro 2022 dec. 01. - 14:41:14 10/10
(51/85)
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam! Csodaszép képi világ (nem mellesleg kis hazánkról), jó zenék, mély mondanivaló, és mindezek mellett sokszor fel is nevettem a vetítés alatt :) Imádtam!
1/10
MartiSatya 2022 dec. 01. - 08:45:26 1/10
(50/85)
Dimitrynek igaza van, hogy a mai világunkban mindenféle kütyük vesznek körül bennünket és azt gondoljuk, hogy ha megvásárolunk egy kiváló kamerát vagy drónt akkor ezzel együtt már megvásároltuk a filmkészítéshez szükséges tudást is. Ez a film egy borzalom, egy katyvasz egy szuper giccs a háttérben néhány nagyon szép képpel a Tisza-tóról. Köszönet a kínai drón és kamera gyártóknak. A történet egy itt-ott zavaros, kissé ellentmondó cselekménye olyan nagyívű megállapításokkal, hogy a filmben - és valóságban is - kőgazdag Dimitry meg akarja a nézőt győzni arról, hogy az életben a pénz nem számít semmit , hanem keressük a boldogságunkat egy kunyhóban a Tisza-tó partján. Közhelyek, baromságok, gyümölcs és kukorica lopás, és a film utolsó snittjén egymás mellett úszó két hattyú pedig a giccsek giccse!
Nagyon sajnálom, mert ahogy Dimitry, én is imádom a Tisza-tavat, és eddigi a tóról készült kisfilmjei meggyőzőek voltak.
Ez egy tragikusan rossz, együgyű film.
10/10
Kastanjen 2022 nov. 30. - 15:36:59 10/10
(49/85)
Fantasztikus és magávalragadó, öszinte és emberi. Mindezt lélegzetelállító képekkel, olyanokkal, mint amiket leginkább a National Geografic fotósaitól szoktunk meg. Mindenkinek nagyon melegen ajánlom!!
10/10
Sophie78 2022 nov. 28. - 21:31:37 10/10
(48/85)
Megható, őszinte és motiváló film. Gyönyörű a képi világ, a drónos felvételek a nádasról és a szigetről. Nagyon tetszett, ahogy az alkotó és a természet kapcsolatát, az elvonulást és az önfejlődés folyamatát ábrázolta. Szép volt a csónakkal különböző útvonalakon haladás képe - a Tisza-tó felfedezésének szimbolikája is.
Érezhetően valóban hiteles és őszinte érzéseket közvetített Dimitry a filmen keresztül.
Bennem is sok természetközeli, nagyon kedves gyermekkori kalandot elevenített fel a film. Szerintem ezek nagyon fontos élmények, amiket sokszor elfelejtünk továbbadni és újraélni.
Kétszer láttam a filmet, és nekem is megjött a kedvem hasonló jellegű elvonulásra. :)
Bízom benne, hogy még sok ilyen film készül. Gratulálok a rendezőnek!
10/10
NikiAki 2022 nov. 27. - 21:59:30 10/10
(47/85)
Gyönyörű film, ami több olyan témával is foglalkozik, amivel bárki tud azonosulni. Megható, inspiráló, mély mondanivalója van, mégsem szájbarágós. Kiránt a hétköznapokból és segít egy kicsit lelassulni, visszatalálni önmagunkhoz. Én hálás vagyok érte az alkotónak, igazán egyedi darab, biztos, hogy többször is újra fogom nézni. Jó szívvel ajánlom!
10/10
Kitti1984 2022 nov. 26. - 09:12:06 10/10
(46/85)
Az egyik legjobb film volt amit valaha láttam. Nagy szükség van egy ilyen mondanivalóra amit kaptunk Dimitritől. 2órán keresztül kikapcsolt az agyam, nem néztem az órám csak hagytam, hogy magával vigyen..❤️
Édesapa pedig nagyon büszke lehet odafent 🖤
Hálás vagyok ezért a filmért🙏