10/10
Sanci532 dec. 03. 18:38:52 10/10
(53/53)
Tegnap néztem meg a filmet nekem nagyon tetszett és csak ajanlani tudom. Van pár értékelés akinek nem jött be de ezt a filmet nem elég nézni de bele kell mélyülni és akkor az ember megerti miről is szól valojaban mit akar a rendező megmutatni/megertetni velünk. És nálam ez sikerült. Köszönöm Dimi remélem a film egyszer megjelenik DVD- n is én turira megvenném.
1/10
TinaHakimBaba dec. 02. 19:39:16 1/10
(52/53)
Ma láttam a filmet, a westendben, éppen szabadságon voltam és egy hirtelen ötlet miatt ránéztem az akkor vetített filmekre, láttam, hogy 9,5 az értekelése, mondom oké, beülök rá. Bár ne tettem róla, kidobott pénz volt a 2500 Ft, plusz a rá szánt idő (a teremben max 10-en voltunk). Már az első fél percben lehetett érezni, hogy ez valami nagyon elvont, nagyon magyar, nagyon művészi filmnek szánt közhelyes gondolatokkal átitatott magányos film lesz, és a film hozta is a megérzésemet. Nekem semmi pluszt nem adott, ezerszer lerágott csont a mondanivalója. A tájképek nem voltak rosszak, de a National Geographic-on még szebbek vannak, ingyen. Ennek a főszereplő palinak az apja is borzasztó, tipikus magyar proli apuka, kocsiban dohányzik a gyerek mellett, kis parasztos bajusz, nagy sör has... A színészi játék borzasztó volt, amikor magában beszélt, az még úgy ahogy elment, de ha más szereplő is akadt, a párbeszéd iszonyat erőltetett és megjátszott volt. Ez az atya se volt szimpatikus, az is egy elhízott hazudós disznó, persze, úgyis meggyónja a hazugságait és onnantól minden rendben van...
10/10
Pancaro dec. 01. 14:41:14 10/10
(51/53)
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam! Csodaszép képi világ (nem mellesleg kis hazánkról), jó zenék, mély mondanivaló, és mindezek mellett sokszor fel is nevettem a vetítés alatt :) Imádtam!
1/10
MartiSatya dec. 01. 08:45:26 1/10
(50/53)
Dimitrynek igaza van, hogy a mai világunkban mindenféle kütyük vesznek körül bennünket és azt gondoljuk, hogy ha megvásárolunk egy kiváló kamerát vagy drónt akkor ezzel együtt már megvásároltuk a filmkészítéshez szükséges tudást is. Ez a film egy borzalom, egy katyvasz egy szuper giccs a háttérben néhány nagyon szép képpel a Tisza-tóról. Köszönet a kínai drón és kamera gyártóknak. A történet egy itt-ott zavaros, kissé ellentmondó cselekménye olyan nagyívű megállapításokkal, hogy a filmben - és valóságban is - kőgazdag Dimitry meg akarja a nézőt győzni arról, hogy az életben a pénz nem számít semmit , hanem keressük a boldogságunkat egy kunyhóban a Tisza-tó partján. Közhelyek, baromságok, gyümölcs és kukorica lopás, és a film utolsó snittjén egymás mellett úszó két hattyú pedig a giccsek giccse!
Nagyon sajnálom, mert ahogy Dimitry, én is imádom a Tisza-tavat, és eddigi a tóról készült kisfilmjei meggyőzőek voltak.
Ez egy tragikusan rossz, együgyű film.
10/10
Kastanjen nov. 30. 15:36:59 10/10
(49/53)
Fantasztikus és magávalragadó, öszinte és emberi. Mindezt lélegzetelállító képekkel, olyanokkal, mint amiket leginkább a National Geografic fotósaitól szoktunk meg. Mindenkinek nagyon melegen ajánlom!!
10/10
Sophie78 nov. 28. 21:31:37 10/10
(48/53)
Megható, őszinte és motiváló film. Gyönyörű a képi világ, a drónos felvételek a nádasról és a szigetről. Nagyon tetszett, ahogy az alkotó és a természet kapcsolatát, az elvonulást és az önfejlődés folyamatát ábrázolta. Szép volt a csónakkal különböző útvonalakon haladás képe - a Tisza-tó felfedezésének szimbolikája is.
Érezhetően valóban hiteles és őszinte érzéseket közvetített Dimitry a filmen keresztül.
Bennem is sok természetközeli, nagyon kedves gyermekkori kalandot elevenített fel a film. Szerintem ezek nagyon fontos élmények, amiket sokszor elfelejtünk továbbadni és újraélni.
Kétszer láttam a filmet, és nekem is megjött a kedvem hasonló jellegű elvonulásra. :)
Bízom benne, hogy még sok ilyen film készül. Gratulálok a rendezőnek!
10/10
NikiAki nov. 27. 21:59:30 10/10
(47/53)
Gyönyörű film, ami több olyan témával is foglalkozik, amivel bárki tud azonosulni. Megható, inspiráló, mély mondanivalója van, mégsem szájbarágós. Kiránt a hétköznapokból és segít egy kicsit lelassulni, visszatalálni önmagunkhoz. Én hálás vagyok érte az alkotónak, igazán egyedi darab, biztos, hogy többször is újra fogom nézni. Jó szívvel ajánlom!
10/10
Kitti1984 nov. 26. 09:12:06 10/10
(46/53)
Az egyik legjobb film volt amit valaha láttam. Nagy szükség van egy ilyen mondanivalóra amit kaptunk Dimitritől. 2órán keresztül kikapcsolt az agyam, nem néztem az órám csak hagytam, hogy magával vigyen..❤️
Édesapa pedig nagyon büszke lehet odafent 🖤
Hálás vagyok ezért a filmért🙏
9/10
Csengetoth nov. 25. 22:07:35 9/10
(45/53)
Nagyon szerethető film. Egyszerű, személyes, nyugodt, lassú, pozitív, szép, vicces, megható. És a fikázóknak: egy első nagyjátékfilmes alkotóról van szó, aki kb. mindent maga csinált a filmben! Ok, igen, még kellett volna vágni belőle, főleg a második feléből, és több helyen elég lett volna egy-egy utalásnyi kép, de sztem így is sokkal több és szebb, mint az a sok dollármilliókért elkészített film, amit manapság a moziban nézhetsz. Felpontozom! Jah és egy CSODA az a környezet, ahol játszódik.
CSMM nov. 24. 14:01:02
(44/53)
Akár a belső munka szemüvegén keresztül, akár a jóga filozófia, jógikus életmódon keresztül szemlélem a filmet azt gondolom, hogy ugyan ezeket a bölcsességeket fogalmazhatja meg/ teheti magáévá az ember, amit Dimi a filmben elmondott. Ő ezeket elvonulással érte el és csodálatos képi világgal meg is támogatott. HÁLA érte! Legyünk a nagy egész hasznos, alkotó részei, azt kívánom! Ahogy C.G. Jung írja, aki kifelé néz az álmodik, aki befelé néz az ébred! Szívből kívánok mindenkinek ÉBREDÉST! Köszönöm az élményt Dimi!
10/10
Feszofi nov. 24. 10:52:21 10/10
(43/53)
Hálás vagyok a filmért és gratulálok! Dimi, Apukád biztos vagyok benne, hogy nagyon büszke lenne rád! Nagyon tehetséges vagy és fantasztikus érzéked van ahhoz, hogy érzelmeket átadj. Ami nagyon fontos, hogy nagyon tudok azonosulni a mondanivalóddal és az értékrenddel amit képviselsz. Nem járok moziba, de tudtam, hogy ez a film igazán megérdemli a szélesvásznat. További sok sikert kívánok, maradj mindig ilyen mélyérzésű, jó lelkű ember.
10/10
feketemartonfit nov. 24. 08:51:43 10/10
(42/53)
Tiszta szívvel ajánlom mindenkinek, mély mondanivalója van!
6/10
vargama nov. 23. 22:47:21 6/10
(41/53)
A 9,5 pont erősen túlzó erre a filmre. A második rész (amikor hazatér) nézése során egyre csalódottabb lettem. Így túl hosszú lett a film, a mondanivaló pedig szájbarágós. Az a jó, ha a nézőre bízzák a film tanulságának leszűrését. Nem tetszett a leendő párkapcsolat belengetése sem, mert hiteltelen. A fényképezés pedig, ami gyönyörű, a végén túl sok, hatásvadász és giccses.
Jóindulattal 6 pont.
10/10
Ceteo nov. 23. 09:43:07 10/10
(40/53)
Jó reggelt Tisza tó! Nagyon megérintett a film. Számomra felkerült a klasszikusok közé. Dimi pedig nagyon tehetséges. Minden támogatást és elismerést megérdemel. Mindenkinek kívánom, hogy legyen lehetősége megnézni.
6/10
krivan nov. 22. 19:35:30 6/10
(39/53)
6/10 igazán azoknak mutathat újat a film, akik Budapest vagy nagyváros emberi kapcsolatok szempontjából közömbös, munka szerint mókuskerék életet élnek. Vidéken, ahol a kert, az állatok, a szomszéd, a kisközösség stb… megóv a fásultságtól nem ilyen rossz a helyzet…
S kíváncsi lennék, hogy van-e aki a film hatására változtat az életén. 🤔
10/10
drkazo nov. 21. 19:43:10 10/10
(38/53)
Mindenkinek ajánlom!
4/10
B_Zsuzsi nov. 21. 14:23:54 4/10
(37/53)
A szerelmi szál benne kimondottan gyermeteg és káros képet erősít.
6/10
SzanchoPanza nov. 21. 01:36:53 6/10
(36/53)
Ennek a fimnek a látványvilága, mely kiválóan van fényképezve és mondanivalója, amiben semmi új nincs, egy rövidfilmnyi idő alatt átadható a nézőnek. Teljesen felesleges volt több mint 2 órára nyújtani.
9/10
Erdőjárómanó nov. 20. 21:42:20 9/10
(35/53)
A képek hozzák a korábbi színvonalat, ebben a készítője vérprofi. A történettel kapcsolatban: a kevesebb néha több. Túl soknak éreztem a mondanivalót, ebből akár több filmet is lehetett volna készíteni.Ezekkel a képekkel önmagukban is lehet mesélni, nem kell állandóan a narráció. Kim Ki Duk, koreai rendező a fentiek mestere. Jó kezdet és ha még a történet és a narráció is letisztultabb lesz, még jobb is lehet!
10/10
Bogibaby nov. 20. 21:25:51 10/10
(34/53)
Mindenkinek ajánlom, aki valaha elgondolkozott már azon, h egyedül boldog tudnék-e lenni. Ha a válasz igen, akkor készen állsz arra is, mással boldog légy. Csodás képek vannak a filmben, és a természet tiszteletben tartása mellett mindenki jöjjön el látogassa meg a Jóremény-stéget.