3/10
arritaa 2023 márc. 15. - 11:04:47 3/10
(63/83)
A gyönyörű felvételek miatt adtam három *-ot. Egyébként @sonoagnese és @MartiSatya már frappánsan leírták, amiket én is gondolok.
8/10
eftmarta 2023 febr. 10. - 21:06:20 8/10
(62/83)
Ha ki- ill. elvonulok a természetbe, nem hallgatok rádiót, nem érdekel a kowid hisztéria. Ha a sok, minket körülvevő kacat ellen emelek szót, nem veszem körül magam fölösleges kacatokkal! Lasd műanyag virágcserép.... Nem viszek virágföldet a természet lágy ölébe!!
Fentiek nagyon sokat rontottak az egyébként csodaszép filmes anyagon. Az első percekben 10-est adtam volna a filmre, de 8.5 egy reális pontozás.
4/10
sonoagnese 2023 jan. 29. - 21:13:25 4/10
(61/83)
Gyönyörűen fényképezett imázs film. A felvételek elképesztően magával ragadóak és hatásosak, kár, hogy a felesleges (Coelho magasságokba szökő) narrációval és nyálas semmitmondó romantikus szállal elrontotta ezt a filmet. Pluszban számomra nagyon zavaró volt a 10 percenként arcunkba nyomott keresztény propaganda.
10/10
offtopic
Karo 2023 jan. 28. - 21:30:31 10/10
(60/83)
Apolló mozi , Debrecenben, teltházzal, sokaknak nem jutott jegy, közönségtalálkozóval egybekötve.

Ljasuk Dimitry ( főszereplő rendező és operatőr egyben) csodaszép felvételeken mutatja meg a Tisza tó, s egyben Önmaga belső gazdagságát, tisztaságát, szépségét, sebezhetőségét és ártatlanságát. Minden pillanatban odaköti a figyelmet a filmvászonra, finom mélységet s mondanivalót ad minden jelenetnek. Egyszerre vált ki egy mély belső nyugalmat, s egy örömteli érzést, valódi életigenlést , rácsodálkozást és életszeretetet. Olyan szellemi, képi táplálék, melyre igen nagy szüksége van mindannyiunknak!
10/10
kroketti 2023 jan. 07. - 17:24:10 10/10
(59/83)
Szívszorító és nagyon elgondolkodtató. Gyönyörű felvételek, bölcs mondatok, elképesztő táj és egy profi filmes munka gyümölcse. Mindenkinek tiszta szívvel ajánlom, Dimitrynek pedig további sikereket kívánok! :)
10/10
Lyna08 2022 dec. 13. - 16:18:34 10/10
(58/83)
Megható, megindító, és elgondolkodtató. S mindezekkel együtt egy csodás alkotás, gyönyörű képekkel, még csodálatosabb felvételekkel. A történet magával ragadó, 2-szer láttam, mindkétszer találkozóval egybekötött estén, Dimitry által korábban készített alkotások mellett, igazi megkoronázása a tehetségének. Minden kockájában, minden snittjében, profi ábrázolásával, tökéletes vágásaival, fantasztikus zenei betétjeivel egy „öröm”film. Egy fantasztikusan tehetséges első nagy filmes ember, aki ugyanakkor szerény, de a profizmusa előre mutat, remélve, hogy nem ez lesz az egyetlen alkotása mit a nézők elé visz. Jó szívvel ajánlom mindazoknak, akik értő, érző és csodákat befogadó emberek.
10/10
Zsolt Kolozsvári 2022 dec. 10. - 10:27:05 10/10
(57/83)
Szuper lett a film. Még egyszer gratulálok. Jó volt részesei lenni ennek az időszaknak. Örülök hogy személyesen is ismerhetlek. Köszönünk mindent.
10/10
KSanya 2022 dec. 10. - 08:37:48 10/10
(56/83)
Gyönyörű, igényes film, rengeteg aktuális mondanivalóval, meseszép tájképekkel a Tisza-tóról. Magával ragadott a film ugyanúgy, mint a vetítés utáni beszélgetés Dimitry-vel. Büszkék lehetünk Rá, hogy az amúgy is egyre jobb magyar filmgyártás mellékvágányán - saját finanszírozásban, minimális költségvetéssel - ilyen tehetség alkot kis hazánkban. A fanyalgóknak üzenem, azt is ki kell tudni választani, mire ül be az ember. Mondanám, hogy középiskolákban kötelezővé tenném, de nem szeretem, ha vmi kötelező, elveszik a választás szabadsága...ezt a filmet akarni kell...és megmutatja, mi az a szabadság...
Sok sikert Dimitry! Köszönjük az élményt!
10/10
Ildiko113377 2022 dec. 09. - 22:42:09 10/10
(55/83)
Imádtam minden percét!!! Vissza hozta a gyerekkorom. A Tisza iránti szeretetemet!!!! K
10/10
Sandrea29 2022 dec. 09. - 22:19:01 10/10
(54/83)
Egy film, aminek nem volt egy perce sem, amit untam volna a 2 óra alatt. És végig mosoly volt az arcomon. Dimitryben pedig akkora tehetség és alazat van! Ne hagyjátok ki!
10/10
nagyszabolcs852 2022 dec. 09. - 17:58:21 10/10
(53/83)
Mindenkinek látnia kellene! Viszont ez egy olyan film amit érdemes teljes odafigyeléssel nézni és aki teheti jó minőségben nézze meg mert úgy lesz az igazi! Boldogan és vidáman jöttünk ki a párommal a moziból. Lenyugodtunk és motiváltak lettünk a film után. Örülök, hogy láthattam!
10/10
Sanci532 2022 dec. 03. - 18:38:52 10/10
(52/83)
Tegnap néztem meg a filmet nekem nagyon tetszett és csak ajanlani tudom. Van pár értékelés akinek nem jött be de ezt a filmet nem elég nézni de bele kell mélyülni és akkor az ember megerti miről is szól valojaban mit akar a rendező megmutatni/megertetni velünk. És nálam ez sikerült. Köszönöm Dimi remélem a film egyszer megjelenik DVD- n is én turira megvenném.
10/10
Pancaro 2022 dec. 01. - 14:41:14 10/10
(51/83)
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam! Csodaszép képi világ (nem mellesleg kis hazánkról), jó zenék, mély mondanivaló, és mindezek mellett sokszor fel is nevettem a vetítés alatt :) Imádtam!
1/10
MartiSatya 2022 dec. 01. - 08:45:26 1/10
(50/83)
Dimitrynek igaza van, hogy a mai világunkban mindenféle kütyük vesznek körül bennünket és azt gondoljuk, hogy ha megvásárolunk egy kiváló kamerát vagy drónt akkor ezzel együtt már megvásároltuk a filmkészítéshez szükséges tudást is. Ez a film egy borzalom, egy katyvasz egy szuper giccs a háttérben néhány nagyon szép képpel a Tisza-tóról. Köszönet a kínai drón és kamera gyártóknak. A történet egy itt-ott zavaros, kissé ellentmondó cselekménye olyan nagyívű megállapításokkal, hogy a filmben - és valóságban is - kőgazdag Dimitry meg akarja a nézőt győzni arról, hogy az életben a pénz nem számít semmit , hanem keressük a boldogságunkat egy kunyhóban a Tisza-tó partján. Közhelyek, baromságok, gyümölcs és kukorica lopás, és a film utolsó snittjén egymás mellett úszó két hattyú pedig a giccsek giccse!
Nagyon sajnálom, mert ahogy Dimitry, én is imádom a Tisza-tavat, és eddigi a tóról készült kisfilmjei meggyőzőek voltak.
Ez egy tragikusan rossz, együgyű film.
10/10
Kastanjen 2022 nov. 30. - 15:36:59 10/10
(49/83)
Fantasztikus és magávalragadó, öszinte és emberi. Mindezt lélegzetelállító képekkel, olyanokkal, mint amiket leginkább a National Geografic fotósaitól szoktunk meg. Mindenkinek nagyon melegen ajánlom!!
10/10
Sophie78 2022 nov. 28. - 21:31:37 10/10
(48/83)
Megható, őszinte és motiváló film. Gyönyörű a képi világ, a drónos felvételek a nádasról és a szigetről. Nagyon tetszett, ahogy az alkotó és a természet kapcsolatát, az elvonulást és az önfejlődés folyamatát ábrázolta. Szép volt a csónakkal különböző útvonalakon haladás képe - a Tisza-tó felfedezésének szimbolikája is.
Érezhetően valóban hiteles és őszinte érzéseket közvetített Dimitry a filmen keresztül.
Bennem is sok természetközeli, nagyon kedves gyermekkori kalandot elevenített fel a film. Szerintem ezek nagyon fontos élmények, amiket sokszor elfelejtünk továbbadni és újraélni.
Kétszer láttam a filmet, és nekem is megjött a kedvem hasonló jellegű elvonulásra. :)
Bízom benne, hogy még sok ilyen film készül. Gratulálok a rendezőnek!
10/10
NikiAki 2022 nov. 27. - 21:59:30 10/10
(47/83)
Gyönyörű film, ami több olyan témával is foglalkozik, amivel bárki tud azonosulni. Megható, inspiráló, mély mondanivalója van, mégsem szájbarágós. Kiránt a hétköznapokból és segít egy kicsit lelassulni, visszatalálni önmagunkhoz. Én hálás vagyok érte az alkotónak, igazán egyedi darab, biztos, hogy többször is újra fogom nézni. Jó szívvel ajánlom!
10/10
Kitti1984 2022 nov. 26. - 09:12:06 10/10
(46/83)
Az egyik legjobb film volt amit valaha láttam. Nagy szükség van egy ilyen mondanivalóra amit kaptunk Dimitritől. 2órán keresztül kikapcsolt az agyam, nem néztem az órám csak hagytam, hogy magával vigyen..❤️
Édesapa pedig nagyon büszke lehet odafent 🖤
Hálás vagyok ezért a filmért🙏
9/10
Csengetoth 2022 nov. 25. - 22:07:35 9/10
(45/83)
Nagyon szerethető film. Egyszerű, személyes, nyugodt, lassú, pozitív, szép, vicces, megható. És a fikázóknak: egy első nagyjátékfilmes alkotóról van szó, aki kb. mindent maga csinált a filmben! Ok, igen, még kellett volna vágni belőle, főleg a második feléből, és több helyen elég lett volna egy-egy utalásnyi kép, de sztem így is sokkal több és szebb, mint az a sok dollármilliókért elkészített film, amit manapság a moziban nézhetsz. Felpontozom! Jah és egy CSODA az a környezet, ahol játszódik.
CSMM 2022 nov. 24. - 14:01:02
(44/83)
Akár a belső munka szemüvegén keresztül, akár a jóga filozófia, jógikus életmódon keresztül szemlélem a filmet azt gondolom, hogy ugyan ezeket a bölcsességeket fogalmazhatja meg/ teheti magáévá az ember, amit Dimi a filmben elmondott. Ő ezeket elvonulással érte el és csodálatos képi világgal meg is támogatott. HÁLA érte! Legyünk a nagy egész hasznos, alkotó részei, azt kívánom! Ahogy C.G. Jung írja, aki kifelé néz az álmodik, aki befelé néz az ébred! Szívből kívánok mindenkinek ÉBREDÉST! Köszönöm az élményt Dimi!