10/10
billyclub 2010 márc. 23. - 00:00:18 10/10
(61/121)
Szerintem nagyon jo a film. Egy pillanatra nem talaltam vontatottnak sem tul hosszunak. Remek karakterek es szineszi jatek, kifinomult humor es onironia.
A hagymas jelenet eszmeletlen.
De a kedvencem, mikor a tukor elott all Meryl Streep es a novere kioltozve : "Szépek vagyunk...........csak nem negyon." :) Hatalmas!
Nyálon lõtt vágy 2010 márc. 20. - 01:14:46
(60/121)
A fõzés örömet okoz és öröm az is, hogy vele másoknak is örömet tudunk szerezni.
Most mondhatjátok azt az élet hosszú és ha végig fõzzük akkor elõbb - utóbb magas lesz a koleszterin szintünk és akár szívinfarktust is kaphatunk.
Igaz, nem kell a fenti filmig kutyagolni elég ha elõ veszünk egy Krúdy könyvet
és már a lapok olvasásakor is összefut a szánkban az ízek érzete , kiskocsmák, velõcsont vajas pirítóssal, mustárral, tormával és Majmunka arany karikás húslevese kézi metélt
tésztával. Akkor még nem is beszéltem Huszárik remekérõl.
A Két nõ, egy recept persze nagyon amerikai és nagyon romantikus, de rá kell jöjjek
mindenkinek kell valami, hogy elhitesse magával ki tud emelkedni a szürke hétköznapokból, persze az is igaz ez nem igazán sokaknak adatik meg.
Nagy igazságokat tényleg nem tudunk meg ebbõl a filmbõl, ha csak nem annyit, te bélyegeket gyûjtsz, õ képeket fest, más pedig rendbe hozhatja az életét ha megtanul
fõzni.
Ez egy kedves egyszer nézhetõ film, kiváló szereplõkkel, valamint nagy, nagy amerikai
világképpel.
3/10
beo71 2010 márc. 16. - 15:28:11 3/10 Előzmény Rahar
(59/121)
Szerintem pedig nálad a pont!
9/10
Istenasszony 2010 márc. 16. - 13:30:13 9/10
(58/121)
Jó film, és Meryl Streep itt is fantasztikus.
10/10
tszandi 2010 márc. 10. - 20:37:06 10/10
(57/121)
Nálad a pont :)
10/10
tszandi 2010 márc. 10. - 20:35:01 10/10 Előzmény Rahar
(56/121)
Ha konkrét ételkészítését szeretnél látni, akkor nézz meg egy Jamie Oliver, vagy Gordon mûsort. Ez nem errõl szól. Szerintem nagyon jó alakítások vannak benne. Az, hogy egy pontot adsz... hát nem tudom. valamiért Goldent kapott, és Oscar-ra volt jelölve. Tudom, ízlések és pofonok, de talán itt most lehet benned van a hiba. Tehát. Ismétlem. Rakj be egy Oliver DVD-t és csorgathatod a nyálad.
Ajánlom mindenkinek a filmet!
1/10
Rahar 2010 márc. 04. - 20:05:20 1/10
(55/121)
Nekem nagyon nem tetszik a film, unalmas történet, érdektelen cselekményvezetés, változó színészi munka és közepes képi megvalósítás jellemzi. Én is Meryl Streep miatt néztem meg a filmet, kár volt. Valamint kevés részt mutatnak meg a konkrét ételkészítésbõl és a tálalásból, pedig csorgattam volna a nyálamat. Az unalmas és a hosszú film nagyon rossz párosítás. 10 pontból 1 pontra értékeltem, megtekintését senkinek sem ajánlom.
3/10
beo71 2010 febr. 28. - 16:40:24 3/10
(54/121)
Azon kivételek közé tartozom,akik simán tovább kapcsolnak a Paprika tv-én,nem tud izgatni a fõzõcske,így a film is totális unalom számomra,ráadásul a két nõ is idegesített.3/10.
A rendezõnõ erõsen akarta,hogy megszeressék két sótlan és ronda nõjét,ami tovább rontott a helyzeten.5ször inkább a Kétely (8/10),mint egy ilyesmi.
Na és a Meryl Streep rajongók most megköveznek,de Sharon Stone-nak volt valami igaza,hogy ez nõ idegesítõen csúnyácska és maradnia kellene normál asszony szerepekben,ez az angyalka beállítás nem igazán fekszik neki.Nem véletlen,hogy akkor zseniális,amikor a szépségnek semmi köze a megformálandó szerephez.
ezüstponty 2010 febr. 23. - 01:06:10 Előzmény Ze74
(53/121)
Most láttam a filmet és nagyon csalódott vagyok. Meryl Streep szuper volt, mint mindig és a "férje" is jól játszott. De nekem bénának, erõltetettnek tûnt az egész sztori. Fõleg amikor a végét megláttam, hogy egy igaz történet volt. Nem értem mi abban a poén ha valaki megfõz egy szakácskönyvbõl kajákat, ez azért lássuk be, nem akkora varázslat (oké, kitartó volt a csaj). De nekem akkor is fura, hogy valaki errõl könyvet ír majd késõbb ebbõl még film is készül...a két fiatal fõszereplõ kifejezetten ellenszenves figura volt számomra, klisék minden mozdulatban és tettben.
9/10
Ze74 2010 febr. 21. - 19:20:42 9/10
(52/121)
Nagyon tetszett,és egyfolytában csorgott a nyálam a kaják láttán!
"Böff burginyon" ;)
Solo1885 2010 febr. 15. - 19:45:19
(51/121)
Sziasztok!
Nekem tetszett a film.Nem tudjátok ezt a szakácskönyvet meg lehet valahol szerezni lehetõleg magyar nyelven?
Les 2010 febr. 05. - 20:14:22
(50/121)
Mindet tud csinálni, hihetetlen.
manócska 2010 jan. 23. - 02:03:07
(49/121)
ja, Amy Adams jópofa, de borzalmasan nézett ki ezzel a (ma divatos "szinglicsaj-stílusú") barna hajjal, rövid frizurával...annyira nem "önmaga" volt (a többi filmjében rendre vörösesszõke, hosszú haja van, az valahogy sokkal jobban illik hozzá.)
manócska 2010 jan. 23. - 02:00:11
(48/121)
hát, ezért színésznõ, hogy ezt is meg tudja csinálni... :-)
manócska 2010 jan. 11. - 02:30:18
(47/121)
Hát én nem tudom...éérdekes volt. A moziból kijövet még azt mondtam, hmm, egész aranyos kis film volt. De valahogy nem tett rám mély benyomást mégsem...nem az a film volt, ami napokig még "kisért", ami elgondolkoztat. Kedves film volt persze, meg sok esetben "emberi" és voltak benne szívszorító jelenetek is, de néha azért nekem elég bárgyú volt a történet. Kicsit bánom, hogy nem az Idõutazó feleségét néztem meg akkor, azt most már nem játsszák. Viszont örülök, hogy nem rángattam el egyik fiúismerõsömet...asszem frászt kapott volna. Azért ez egy eléggé "nõi film" volt.
Meryl Streep persze mindent visz :D - az a hangszín, hát, nagyon tetszett. Megnéztem az eredeti Julia Childról készült videókat is...hihetetlen, szinte egy az egyben ugyanaz a hang! Ha másért nem Meryl Streep-ért érdemes volt megnézni. (Meg a finom kajákért, persze.)
1/10
toshiba321 2010 jan. 05. - 09:54:36 1/10
(46/121)
unalmas
9/10
isosisko 2010 jan. 04. - 20:20:21 9/10
(45/121)
Meryl Streep hozza a formáját, elbûvölõ a filmben:) még az is, ahogy borzasztó francia kiejtéssel kíván jó étvágyat:) booooon ápétíí:) nagyon tetszett az, ahogyan beszélt - mind angolul, mind "franciául":)
kedves történet, jó karakterek, csak ajánlani tudom:)
10/10
hallucinations 2009 dec. 31. - 08:10:58 10/10
(44/121)
bájos film, imádtam
és a francia dallamok aláfestésnek... hmm... fincsi :)
9/10
Ildooka 2009 dec. 30. - 17:08:09 9/10
(43/121)
Jó filmet vártam (hisz Meryl <3) és jó filmet kaptam. :) Elõször kicsit hosszúnak találtam a 2 órás filmet,bár Meryl-bõl sosem elég. Eleinte féltem,hogy ez a story le tud -e kötni....és lekötött. :) Örömmel mondhatom hogy élvezhetõ 2 óra volt. Nagyon tetszettek az átfedések Julie és Julia között. Meryl-nél ez a hanghordozás. :D Ismét sikeresen megmutatta ezer arca közül az egyiket. És végül, de nem utolsó sorban Stanley Tucci. :P Nála jobb Pault el sem tudnék képzelni Julia mellé. Nagyon aranyos együtt Paul és Julia.
Mindezt összegezve Meryl ismét nagyon nagyot alakított.
7/10
Zempy 2009 dec. 27. - 20:00:20 7/10
(42/121)
Izgatottan vártam Meryl Streep újabb ragyogó átváltozását, de a mûvésznõt leszámítva nem voltak nagy elvárásaim. Milyen jól tettem! Szerintem a film úgy élvezhetõ leginkább, ha tisztában vagyunk vele, mit fogunk látni.

Én jól elvoltam, a kissé túlságosan is hosszú filmet nem mondanám unalmasnak. Élvezet volt egy picit elmerülni a fõzés és pikáns ételek világában. A sztori kicsit egyszerû, de kedves. Nem egyszer jókat nevettem, legtöbbször persze Meryl idétlen (egyébként Juliát remekül utánzó) grimaszain és hanghordozásán. De jó volt az is, mikor a másik szerzõtárs közölte a harmadikkal, hogy "kevesebb pénzt kapsz, mer nem dógozó!" Az az akcentus..... :-)

Szóval szerintem is Meryl az adu ász, megint csak tapsolni tudok neki. Bár szerintem tud õ ennél sokkal többet is, csak épp ez ilyen film volt. Szerintem Oscar-díj ebbõl biztos nem lesz, Meryl ennél több, a szerep túl kevés és felejthetõ. A többiek is jók voltak, Amy Adamst már nagyon kedvelem. Itt neki jutott a szürkébb szerep, mégsem volt olyan rossz.

Kicsit túlnyújtott film, nagy poénok és katarzis nélkül. Számomra egyszernézõs, illetve Meryl legjobb pillanatait akárhányszor vissza lehet nézni. Egy esõs délutánra jó szórakozás, amúgy semmi extra.