Téma: Jurassic Park

jack12 2011 júl. 30. - 19:17:19
(141/321)
Nekem is mind a három rész kiváló volt.Ettõl a filmtõl váltam dinoszaurusz mániássá.Nagyon kevés film van amiben ennyire élethûen ábrázólják ezeket a nagyszerû állatokat.Nem rég olvastam, hogy a COMIC CON-on Steven Spielberg

bejelentette, hogy talált egy olyan forgatókönyvet amibõl meglehet csinálni a 4.részt.A 4.rész elméletileg egy-két év múlva készülne el.Az biztos, hogy sok változás lesz, a dinoszauruszok kinézetét tekintve, ugyanis azóta számos újabb tudományos ismeretek születtek meg, pl.: a filmbõl ismert Velociraptorról (ami egyébként egy Deinonychus)és a Dromeosauriák családjába tartozó többi fajról kiderült, hogy tollakat viseltek, igaz 3.részben volt némi toll a testükön, de nem az egész állatot fedte.
10/10
exitus 2011 júl. 30. - 17:05:24 10/10
(140/321)
a kedvenc filmem.
mind a 3 részt szeretem
8/10
Vrahno 2011 máj. 14. - 21:49:02 8/10
(139/321)
Majd az Aliens VS Dinosaurs film lesz az.
8/10
Vrahno 2011 márc. 22. - 16:59:27 8/10 Előzmény kbalint29
(138/321)
Azt hiszem, maga Spielberg is elismerte, hogy baki. Egyébként ha közelebbrõl is megnézed ezt a jelenetet, látszik a stúdió mennyezete is az égen, meg a növények alatti cserepek. Valahogy ennél a résznél nem figyeltek nagyon oda.
kbalint29 2011 márc. 20. - 22:28:01 Előzmény esernyo
(137/321)
Erre énis gondltam, nade: ha a túloldalon volt a szakadék, akkor ott mi szakította le a vezetékeket? Olvastam a könyvet, abba nnemvolt semmiféle szakadék :) szerintem egyszerû filmes baki, de egy ilyen produktumnak ezt mindenki elnézheti :)
10/10
Voldemort 2011 febr. 16. - 12:55:58 10/10
(136/321)
10/10! Egy dínós filmhez: tökéletes! 1993-as film, de még most is ott van grafikailag! Néhány jelenet bábu, de ami kellett az frankó cgi volt, pl: a Tirex szaladgálása, tirex vs gyerekek, tirex vs kocsik...
De a film a raptorokra hajaz. A raptorok a film lelkei. Nagyon jól megvoltak csinálva, mikor mozogtak az mind cgi volt, de valamikor az is bábu volt. De ez nem von le a film értékébõl. A legjobb jelenet a tirexes, amikor elsõnek megjelenik a filmben és terrorizálja a zöld kocsikat. Viszont, enge nagy idegesített a két gyerek. Fõleg a kicsi, a fiú. Úgy sikított... Meg mikor mászik a kerítésen, a már mindjárt visszakapcsolják az áramot belé, akkor kiabálják neki, hogy jöjjön le, de õ még elkezd háromig számolni... úgy örültem, hogy kimondta a kettõt, és füstölögve leesett a földre:)
Végezetül a Jurassic park annó nagyon nagy siker volt, s meg is lehet érteni, hogy miért...
8/10
Vrahno 2011 febr. 07. - 22:02:18 8/10 Előzmény pillangókisasszony
(135/321)
Hát, a folytatások a bevételért kellenek, és mivel az elsõ rész sikeres volt, nyitott volt elõttük az út.

A negyedik rész sorsa tudtommal még mindig zavaros. Nyilvánvalóan valamikor elkészül, de miután Crichton meghalt, a készítõk tétovázni kezdtek.
pillangókisasszony 2011 febr. 07. - 04:47:21
(134/321)
mármint azt hallottam lesz negyedik.elnézést.már késõ van,vagy inkább korán.
pillangókisasszony 2011 febr. 07. - 04:46:02
(133/321)
az elsõ rész egy csoda,a hangulata,a képi világ,a zene,az ötlet.a történet.a dinok legtöbbje csudaszépen volt megcsinálva,pedig épphogy éltem mikor a filmet készítették.a trex van szerintem legszebben ábrázolva.:)
van benne tudomány,habár utána olvastam sokszor igen hibás,nohde kitérdekel.nem tanít a film hanem szórakoztat.ebben a filmben nem tudtuk mire számítsunk,és ez jó.immádom jeff goldblum karakterét,jópofa,édesek a gyerekek.tetszik,jófilm.10/10

a második nekem már nem jön be,a történet gagyi,meg nincs meg az a hangulat mint az elsõnél.ebben már tudtuk hogy mire számíthatunk,menekvés a dinok elõl stb.baromság volt az egész történet.nem is értem hogy hogyan vállalták el a szereplõk,az elsõ után.

a harmadik részben vannak jobb részek,habár arra kevésbé emlékszem,de nagyon tetszik a kalitkás rész.viszont nem értem mért kellet csinálni még két részt.elég lett volna az 1.mert nem sikerültek valami jól a folytatások.

azt hallottam lesz harmadik.télleg???ha igen gondolom 3d-be...nahhurrá
egyébként valaki elõttem írta,hogy spielbergnek semi köze nem volt a 3. részhez.nem õ volt a producere?
8/10
sawyerx 2011 jan. 27. - 17:58:21 8/10
(132/321)
a trilógia közül ennek a résznek a legjobb a hangulata, de a sok pénz ellenére több helyen lehet látni, hogy úgy mozgatták a "bábu-dínókat", illetve hogy próbálták úgy megoldani vágással, hogy ezt minél jobban lehessen nem észrevenni. egyik legjobb jelenet, amikor arra a zenére Grant és a kölykök a fán éjszakáznak ^^ 8/10 : )
6/10
Spooner 2011 jan. 13. - 11:15:34 6/10
(131/321)
Tegnapi napig sose láttam ezt a filmet elejétõl a végéig, mindig csak részleteket.. tegnap megnéztem.. jól megvan csinálva de igazából mégse kötött le annyira.. viszont a logoja nagyonjó, azt már 10évesen is nagyon szerettem :D 10/6
ibacs2 2011 jan. 02. - 20:49:30 Előzmény twillight
(130/321)
Listát töki! Ne a vakert nyomd, elég egy lista:)))
ibacs2 2011 jan. 02. - 20:47:11 Előzmény zee944
(129/321)
Ja nem tud semmit, egy kötekedõ kretén. De még a logikája is beteges.Számon kérni egy technikai újításon hogy a pl. tíz évvel késõbbi továbbfejlesztett verzióihoz képest gyengébb. Bakker erre mit lehet mondani:))))))
7/10
zee944 2011 jan. 02. - 20:38:11 7/10 Előzmény twillight
(128/321)
De érdekes! Olyan nagy mellénnyel magyaráztál, de példát "elfelejtettél" írni...
cometzjeah 2011 jan. 02. - 16:35:12
(127/321)
10-11 éves koromban kedvenc filmem volt,most is szívesen megnézem. Kb egy évben megnéztem vagy 150X .. nagyon tetszett/tetszik ..
kiváló látványvilág,remek rendezés,szinészi munka csodás a film története is remek .
9/10**
7/10
zee944 2010 dec. 30. - 22:20:30 7/10
(126/321)
"Spielberg a '80-as évek óta nem rendezett jó filmet"

Ja, pl. a Különvéleményt meg a Kapj el, ha tudszot se lehetne jónak nevezni, igaz? Egyiket sem... Mindegy, oda se neki, ha ez van, hát ez van :D A forgatókönyvrõl és rendezésrõl nehéz érdemi vitát folytatni a fórum adta kereteken belül - meg a harmadik résznek szerintem nem is volt, csak storyboardról forgathatták -, de mókás, hogy egy Spielberg ugyanazt a filmet rosszabbul rendezné meg, mint egy Joe Johnston nevû senkiházi, no, de ez sem lényeg.

Viszont látva, hogy mekkora hangsúlyt fektettél a trükkök becsmérlésére - ez volt a fõ érved, és nyilván ez a kiindulópontja a harmadik rész egyéb szempontok szerinti önigazolásos felmagasztalásának is -, hogy ugyan írjál már le 5 olyan filmcímet 1992 tájékáról, ami odaveri trükktechnikában a Jurassic Parkot... nem lehet nehéz, hiszen mint írtad, szinte bármi jobb abból a korszakból. Várom a listát! :)
twillight 2010 dec. 30. - 21:47:53
(125/321)
Spielberg a '80-as évek óta nem rendezett jó filmet, nézhetõt is alig. Te járatod le magad azzal hogy még ezt se tudod.

Amúgy a harmadik látvánnyal, forgatókönyvvel és rendezéssel is messze lenyomja a másik két JP-t, hogy mást ne is említsünk.
Shaba 2010 dec. 30. - 20:11:30
(124/321)
Fene tudja, technikailag kinél az igazság, viszont én emlékszem, mikor moziban láttam (azaz: elõször életemben) a Jurassic Parkot, micsoda hatással volt rám, de reakcióikból következõen talán a nézõtéren helyet foglalók túlnyomó részére is. Már jócskán kint jártunk feleségemmel a Nagykörúton, mikor még mindig kalapált a szívem, nem voltam rest, meg is mértem: percenkénti 90-es pulzusszámmal vert még akkor is, ami nálam, aki 56-62-es ütemmel élek, meglehetõs adrenalinfröccs mellett képzelhetõ csak el. Szóval a film látványvilága, effektjeinek hatása akkor finoman szólva is telibe talált.

Utólag, sokadjára visszanézve persze a varázs gyengül, a második vagy a harmadik rész már eleve nem turbózott ennyire fel. De az elsõ részt meg kell védjem, mert az volt a valódi nóvum, a képi-technológiai áttörés, a Terminator II által megnyitott úton tett új és merész lépés. A színészi játékkal nem mindenki esetében voltam maradéktalanul elégedett, a történet s benne némely epizódok logikai felépítése egyenesen botrányosnak tûnt már elsõ látásra is, de a képi megjelenítés professzionalizmusa szerintem mind a mai napig elvitathatatlan.
7/10
zee944 2010 dec. 30. - 19:29:57 7/10 Előzmény twillight
(123/321)
Az efféle megnyilvánvulásaiddal csak lejáratod magad. Ha egyik Jurassic Park sem tetszene, az rendben lenne. De a középjól megírt, jól megrendezett elsõ részt - Spielberg munkáját - könnyed váll fölötti köpéssel elintézni, a borzalmas, csak látványosságra építõ harmadikat meg felmagasztalni? Mulatságos. :)
offtopic
ibacs2 2010 dec. 28. - 15:29:28
(122/321)
:) ez így gyengus nagyon. Példákat írj...