Téma: Jurassic Park

twillight 2010 márc. 11. - 11:40:13
(81/321)
Már megjelenésekor is béna volt, ez talán Spielberg legnagyobb mementója saját tehetségtelenségérõl. (a '80-as évek óta nem gyártott nézhetõ filmet.)

A JP-filmekbõl egyedül a 3. az, ami ténylegesen érdemes arra, hogy szót ejtsünk róla.
9/10
Stockes 2010 márc. 11. - 10:49:04 9/10
(80/321)
Szerintem is örök klasszikus. 15 éve még 10, sõt 11 :) pontot adtam volna neki, de sokszor láttam már és mai szemmel nézve elég sok benne a hiba. Ezért 10/9, de még mindig kötelezõ darab. Avatarról szerintem ezt sok év múlva nem lehet majd elmondani, ezért nem szerencsés a két film között párhuzamot vonni.
9/10
megveszett 2010 febr. 11. - 12:49:20 9/10
(79/321)
Örök klasszikus,akkoriban forradalmi látványvilággal,mesteri zenével és fantasztikus hangulattal!
Azóta se láttam ennyire korszakalkotó filmet.
7/10
Semprini 2010 febr. 08. - 12:02:59 7/10
(78/321)
"A végén miért hagynak csak úgy ott egy évekig készült, nyilván több milliárd dollárba került parkot a genetikai kutatásokkal együtt? Nem hinném, hogy Hammond csak úgy lelépett volna"
Hát mert volt B-helyszín is, amint az a második részbõl ki is derül, ott folytatták a tenyésztést, és újabb fajokat is életre keltettek, amelyek az elsõben nem szerepeltek (Parasaurolophus, Stegosaurus, Pachycephalosaurus, majd a harmadikban ezekhez jött még a Spinosaurus és a Pterodactylus, illetve villanásnyi "cameo" erejéig egyéb fajok is, pl. Ankylosaurus.) Szóval szó sincs arról, hogy veszni hagyták volna a dolgot, nagyon is folytatták...
A cím egyébként helytelen, a filmben feltûnõ dínók ugyanis a szakirodalom szerint nem a jura, hanem a kréta korban éltek (a Compsognathust, Dilophosaurust és Brachiosaurust kivéve), de az a pár millió éves tévedés a készítõket nyilván nem zavarta... :-P
10/10
makaveli90 2010 jan. 01. - 20:09:59 10/10
(77/321)
Orok kedvenc. 10/10
norbe90 2009 dec. 30. - 08:46:52
(76/321)
A valaha készült legjobb, anatómiailag leghitelesebb dinoszauruszos film.Spielberg szokásához híven nagyot alakított.Az akkori filmkészitési technikákhoz képest lenyûgözõ(tipikus örökzöld film).Látszik ,hogy a harmadik rész nem spielberg kezei közül került ki..nem véletlenül volt a 3.rész bevétele annyira gyenge az elsõhöz képest. A filmet csak ajánlani lehet
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 17. - 22:10:45 10/10
(75/321)
Valami csodás ez a film :)
Valaha létezett legjobb dinoszauruszos film!
A zenéje magával ragadó, a könnyeket kicsalogatja a szemembõl! Aztán az izgalom ami még jobban magával ragad ahogy a parkba érkeznek helikopterrel majd elindulnak,nagyon izgalmas :)
Hammond tényleg hatalmas nagy kurafi :D
Ajánlok egy játékot aminek a grafikája nem túl jó de a Jurrassic parkos játék (Tresspasser) aki át akarja élni játékban is a Jurrassic Park Sorna szigeti területeit ahol a Dínók szabadon kószálnak és nekem át kell mennem az elhagyott telepeken erdõkön :D
Na szóval visszatérve a filmre!
A Tyranosaurus jöttét hatalmas erõsítéssel ajánlom éjszaka a sötétben :D
A Raptorok is nagyon félelmetesre sikeredtek!
10/10
9/10
Hörcsögg 2009 dec. 17. - 21:39:14 9/10
(74/321)
Nagy élmény volt kis koromban, többször elkértem a szomszédtól a kazettát és megnéztem. Az a kéz a legelején nagyon félelmetes volt :P
Tényleg van benne néhány üresjárat, de 10/9et adok rá, a csodálatos zenéje is sokat dob rajta!
7/10
zee944 2009 nov. 28. - 17:14:55 7/10 Előzmény Semprini
(73/321)
"A filmben elég sok az üresjárat amikor szinte nem történik semmi, szemben a sokat ócsárolt harmadik résszel, ami szinte megállás nélküli dínós akció, pedig a film hossza csak fele az elsõ résznek."

Akkor nézd csak azt a nagyonnívós harmadik részt, az a te kifinomult ízlésednek való, mint a Macskafogó 2.
gerhajdu 2009 okt. 18. - 21:43:59
(72/321)
Azt nem tudhattam, mert ugye csak annyi látszik, hogy áttöri a falat. Csak azt tudtam, mirõl szól a film.
gerhajdu 2009 okt. 17. - 19:53:09
(71/321)
Hú, én még emlékszem milyen poszterek voltak anno. Egyik, amelyikbõl volt egy haverom szobájában, attól kifejezetten féltem, mert egy jó nagy T-Rex fogsor volt rajta:) Félhomályban egész hátborzongató volt.

Meg emlékszem a 2. rész TV reklámjára. Annak a végén volt, mikor a T-Rex betör egy nagy garázsba. Olyankor bénának hittem a filmet, gondolván "De hülyeség, miért kezdenének emberekre vadászni?" Persze akkor még az elsõ részt se láttam. A kérdésre azóta se tudok választ, de a film közben nem is ezzel foglalkoztam. Régen annyira bele tudtam élni magam, rettegni és izgulni. 20x-ra tényleg nem ugyanaz.
7/10
Semprini 2009 okt. 14. - 19:59:51 7/10
(70/321)
Ez a film immár legendává nõtte ki magát és mûfajt teremtett: a dínós filmek - vagy tágabb értelmezésben a CGI-szörnyekre alapozott filmek mûfaját. Azóta eltelt 16 év és jópár tucat film készült, ami bizony klasszisokkal múlja felül a Jurassic Parkot mind trükktechnikában, mind sztoriban, mind látványvilágban. (Elég csak a Gyûrûk urára, King Kongra, a Csillagközi invázióra vagy a Hellboyra gondolni, hozzájuk képest a Jurassic egyszerû kis ujjgyakorlatnak tûnik.) Ráadásul valljuk be, nem is túlozták el a dinók mennyiségét. Összesen 6 percnyi számítógépes animáció van a filmben, a többi animatronikus báb, a gyakorlott szem könnyen megkülönbözteti, (amúgy a közeliken szinte mindig bábot látunk, csak a nagytotálokon van komputergrafika.)
A filmben elég sok az üresjárat amikor szinte nem történik semmi, szemben a sokat ócsárolt harmadik résszel, ami szinte megállás nélküli dínós akció, pedig a film hossza csak fele az elsõ résznek.
A zenéje viszont tényleg gyönyörû, az egyik legszebb, amit John Williams alkotott, igazi örökzöld.
A hét csillag tehát a mûfajteremtésnek, és a legendának szól, maga a film olyan 10/5,5 lenne.
10/10
tom991 2009 okt. 14. - 19:21:29 10/10
(69/321)
még annyit tennék hozzá, hogy láttam én már sz*r munkát az ILM-tõl: pl. A múmia, A múmia visszatér.
itt vannak a filmcímek, amelyekben az ILM-re bízták a speciális effekteket: http://ilm.com/ilm_services.html bár ez kicsit hiányos, talán ez nem: http://www.imdb.com/company/co0072491/
10/10
tom991 2009 okt. 14. - 19:14:03 10/10
(68/321)
a T2 folyékony fém robotja (minimum) két évvel elõtte készült, és az is fantasztikusan nézett ki - na nem mintha a JP dinoszauruszai nem néznének ki jól, hiszen mindkettõt az ILM csinálta. (az ILM a '85-ös Vissza a jövõbe c. filmben is közremûködött, bár Robert Zemeckis nem dicsérte nagyon a munkájukat - amibõl nincs is sok a filmben, nem úgy, mint a két folytatásban.)
egyébként nekem is a kedvenceim közé tartozik mindhárom JP film.
más: hamarosan nálunk is megjelenik Land of the Lost (Az elveszettek földje) c. kaland-vígjáték, kíváncsi vagyok milyen lesz. íme egy HD felbontású kép az egyik szereplõrõl.
Petrapetrus 2009 okt. 04. - 20:21:40
(67/321)
Nagyon szeretem ezt a filmet... Meg a másik két részét is, de szerintem az elsõ a legjobb... És így tovább... :-)
Amúgy kinek melyik a kedvenc dínója? Én Raptor, Allosaurus és Tyrannosaurus Rex rajongó vagyok... :-)
tigerland 2009 szept. 15. - 19:56:14
(66/321)
annak idején (13-14 éves koromban) egy agyonmásolt VHS kazettán láttam, úgyhogy ellógtam a havékhoz.
A lényeg az hogy akkor is megvolt ugyanaz a filmes élmény mint most, pedig mint mondtam nyomába sem ért a minõség a mostani DVD-hez (5.1-es hang, 16:9-es képarány mind hiányzott ugye :)
A második részt már középsulis koromban moziban néztem meg, a harmadik részt meg eddig még nem láttam

Ma éjszaka megnéztem mindhárom részt, és azt kell mondjam, hogy kis különbséggel, de mindhárom rész nagyon jó; épkézláb sztori, jó látvány, fasza szereplõk. Talán Jeff Goldblum-t hiányoltam a 3. részbõl. Jó beszólásai voltak ("Elõször mindig, hû, meg ah, aztán jön a futás meg a sikítás...")
10/10
Gretti 2009 júl. 28. - 23:44:02 10/10
(65/321)
valóban elképesztõ, hogy már akkor képesek voltak ilyenre :D zseniális film, tökéletes stáb, kiváló szereplõk, imádom :D 10est neki. jaa és raptorok 4ever:D
Dexxxter 2009 júl. 10. - 17:26:33
(64/321)
minden részét 30x láttam
gerhajdu 2009 júl. 01. - 16:14:35
(63/321)
Ugyan a második rész is tetszett, mégiscsak ez az örök kedvenc. Amikor az asztalnál belemerülnek az elmélkedésbe az önmagában nagyon jó, szerintem a könyv miatt. De persze a kedvencem a Brachiosaurus megjelenése- persze mindenki tudta, hogy dinókat fog látni, de nem ilyen gyönyörûeket, amit a zenéje tett teljessé.
Én nem tudom milyen lenne egy 4. rész, igazából nem örülnék, ha ugyanez folytatódna. Nem tudom mit lehetne ebbõl kihozni. Akkor inkább idõutazás lenne, mert akkor felvehetnék Dél-Amerikai esõerdõkben megjelenítve végtelen dzsungeleket õslényekkel. Az azért bejönne (igaz, az nem lenne tudományos a növényzet szempontjából.)
10/10
dragahan1024 2009 márc. 28. - 16:42:28 10/10
(62/321)
Szerintem is nagyon jó film, jópárszor láttam már.

dragahan1024.tar.hu