bodegar 2015 szept. 28. - 21:57:29
(319/399)
Nem tudom másoknak feltûnt-e a film elején, amikor a kis srác a szobájában játszik a régi magyar Lemezárugyári HOLDRAKÉTA az asztalán :)
GaborT28 2015 szept. 28. - 17:00:08
(318/399)
Egyáltalán nem hasonlítható az elsõ részhez. Abban még valamennyire hihetõen és logikusan tálalták a történéseket. Tény, hogy ott is voltak logikai bukfencek; mégis, ami miatt számomra most is jobb az elsõ film; az a dínók ábrázolása: hihetõek, látszik hogy "élnek"; ott vannak a színészekkel. JW-rõl ez nem mondható el: szép és szemetkápráztató, de annyira, hogy már-már túlmutat a valóságon; nincs meg a kontraszt színész és cgi között; a dínók fizikája is eltúlzott, a vége a legostobább....(már vártam h megszólalnak)
franszoá81 2015 szept. 28. - 11:57:09 Előzmény gaso
(317/399)
a világ vicce mikor valaki benyögi, h jó iparosmunka, meg jó látványvilág de semmi sztori és hogy sablonos. majd leírja h nincs meg az elsõ rész feelingje. az elsõ rész pont ugyan ez, csak akkor még új volt és ütött
Éjjeliõr 2015 szept. 27. - 21:05:45
(316/399)
Kliséhalmaz. Az Asylum filmektõl az különbözteti meg, hogy itt jobb a CGI :)
10/10
kinguci18k 2015 szept. 27. - 16:27:42 10/10
(315/399)
Végre egy fílm idén,ami tetszett.Le ültem az elején.És úgy álltam fel a végén,hogy el repült 2 óra.És nem tünt annyinak.Szerintem akkor nem lehetett rossz fílm.Lehet hogy lehetett volna sok más történetet is ki találni.De nekem nagyon tetszett.A dínók,a látványvilág,stb.Számomra ez a fílm: 10/10
2/10
Brew 2015 szept. 21. - 09:37:53 2/10
(314/399)
Te jó ég, nem tudtam eldönteni a film megtekintése közben, hogy ez most saját maga szatírája akar lenni vagy mi. Annyira meg van pakolva a hálivúdi "minél nagyobb annál jobb" életérzéssel, meg mesefilmbe illõ túlzásokkal, hogy nehéz megítélni ezt most kisgyermekenek szánták vagy felnõtteknek. Ha az elõbbieknek, akkor túl brutális, ha az utóbbiaknak, akkor meg hülyének nézik a tisztelt mozilátogatót. Pedig tényleg igyekeztem úgy leülni elé, hogy nem fogom összehasonlítani az elsõ (klasszikus) résszel, de ez a film még önmagában is megfekszi az igényesebb nézõk gyomrát.
esernyo 2015 szept. 18. - 12:26:01 Előzmény tbandi1989@gmail.com
(313/399)
Most láttam.

Te ezt hogy a faxomba jósoltad meg így. Értem én hogy sablonos, de azért... :D
Sz Peter 2015 szept. 17. - 07:01:45 Előzmény k11zoltan
(312/399)
És ha gyerekként ezt láttad volna elõször? ;)
5/10
Viktor6665 2015 szept. 16. - 23:08:41 5/10
(311/399)
A CGI elég jó, de a forgatókönyv egy nagy rakás gané.
k11zoltan 2015 szept. 13. - 22:29:41
(310/399)
Nem volt rossz, de persze az elsõ, gyerekként 100-szor jobban tetszett.
6/10
gaso 2015 szept. 11. - 16:46:03 6/10
(309/399)
Jó iparosmunka, semmi több. Látványos, hangzatos, de sztori semmi, szokásos sablonhegyek, kb elõre lehet tudni mirõl fog szólni film. Egyszer elmegy. Nincs meg az eredeti JP varázsa.
azbest 2015 aug. 23. - 02:40:42
(308/399)
Összességében nem rossz a film. De én is éreztem azt, amire mások is utaltak: nem mindenütt ér össze a forgatókönyv cselekménye. Gondolom kezdetben volt egy rakás pillanatkép, hogy milyen csaták legyenek, milyen látványosságokat mutassanak, meg néhány visszautalás a többi részre, aztán igyekeztek kitölteni a közbülsõ hézagokat.

Ez néha nem annyira sikerült, maradtak elvarratlan szálak (spoiler: az emberek evakuálása teljesen kimarad például, az külön vicces, hogy a fõnök csaj kb irányítás nélkül hagyja a csapatot...).

Másrészt, maga a cselekmény lehet, hogy éppen azért idegesítõ néhány esetben, mert túl valósághû az emberi hülyeség faktor. Sokszor nem azt teszik az emberek, ami logikus (spoiler: rossz a vonal, de nem küldene sms-t; a kölykök véletlen sem használnának valami hátrahagyott rádiót).
8/10
nikato 2015 aug. 22. - 11:40:34 8/10
(307/399)
Nem volt rossz. A vége is nagy ötlet volt. Nekem ami annyira nem jött be, az "Claire néni" agyon stylistolt külseje. Az a haj, az 1 kg smink, az, hogy egész film alatt 12 cm-s magassarkúban futkosott, (furcsa, hogy nem tört ki a bokája). A ruhája is borzalom volt. De tényleg jó volt a film.
1/10
trikaja 2015 aug. 12. - 18:20:00 1/10
(306/399)
Nekem nem tetszett. A régiek sokkal jobbak.
9/10
offtopic
Bigpapa 2015 aug. 11. - 16:58:08 9/10
(305/399)
OFF

Eljött a pont, ahol már nincs értelme tovább :D :D
offtopic
xdm 2015 aug. 11. - 12:37:07
(304/399)
Oscar díj ???? Ne viccelõdj már :D A rosszízlés legmagasabb kitüntetését ne hozd már fel érvként... És még én nem beszélek komolyan...

Egyébként eastwood sergio leonetól rengeteget tanult. És kurvasok idõ volt mire a sok szar filmje után oscarral jutalmazták, mint rendezõt, és sose mint színészt, azért ezt gondolom tudod. De egyébként ha ennyire nem számít a tanulás szerinted, akkor kb bárkibõl lehetne oscar díjas színész, és bárkit nevezhetünk színésznek, aki a képernyõre kerül valahogy.Kovács józsef autószerelõ lesz az új john mclane, mert szigorú a teknitete..... miez a baromság...


Akiket felsoroltál simán lecserélhetõek egy igazi színészre. Amit meg kaszkadõr csinál, azt úgy is az hajtja végre nem õk. De mind1 ezen kár is vitázni, hiszen ezek akciófilmesek, ami meg a nem komolyan vehetõ "film" kategória. Proliszórakozás, "öcsém há hogyagyonlõtteeeee!!" Ez a szint.
9/10
offtopic
Bigpapa 2015 aug. 11. - 09:12:01 9/10
(303/399)
OFF

Ezek a "nem színészek"..csak párat sorolok fel, hát ha ismersz párat :D :D

Dwayne Johnson - amerikai focizott és pankrátor volt
Steven seagal - hétszeres aikidó mester, sosem tanult színészetet, mégis leforgatták vele a Nico-t
Jack Nicholon - sose járt színi iskolába, a középiskolai színi elõadásokban játszott a suliban, 3 Oscar-díja van
Julia Roberts - a bátyja sikerei miatt utazott Hollywoodba, Oscar-díjas
Roger Moore - grafikus volt, de a filmezés érdekelte
Bruce Willis - dadogott, az iskolában színjátszó szakkörre járt,mert akkor nem dadogott. A sulit otthagyta és magánnyomozó, biztonsági õr volt. Castingokra járt.
Charlize Theron - fotómodell, sosem tanult színészetet, Oscar-díjas
Sean Penn - színházban dolgozott, háttérmunkásként és takarítóként. 2 Oscar-díja van
Jason Statham - mûugró és fotómodell. A feketepiacon is árult sokáig, benne volt minden zûrben, így kapott szerepet Guy Richietõl.
Dolph Lundgren - karatéban kétszeres Európa bajnok, 6 nyelven beszél, vegyészmérnöki diplomája van.
Sean Connery - félbe hagyta az általános iskolát, hogy dolgozzon, majd belép a haditengerészetbe. 1950-ben Mr.Universe versenyen bronzérmes. Oscar-díjas
Clint Eastwood - mûszaki középiskolába járt, majd belépett a seregbe. 4 Oscar-díja van

Nem attól "színész" valaki, hogy azt tanulta, hanem, hogy benne van. Nem fog soha Oscart kapni Arnold,sem Stallone, de mûködnek a filmjeik. Rambo miatta Rambo, ahogy Rocky is csak Stallone miatt az, ami! És nem vagyok elfogult velük, mert mindkettõnek voltak kifejezetten szar filmjeik is.
Tudod, ha Willist kivesszük a Drágán add az életedbõl és berakunk bárkit helyette, lehet, hogy mûködik a film, de nem ugyan az. Jason Statham helyett is más lesz a szállító,de nem fog mûködni, mert Stathamnek karaktere van. Ahogy a Terminátor sem mûködik Arnold nélkül. Szerinted a Micsoda nõt el tudná játszani az alkonyatból az a penészvirág Kristen Stewart? Aligha. A Hófehér és a vadászban Theron nem csak szépségével ütötte ki a kis csajt,de a színészi játékával is. Úgy, hogy 15 évvel idõsebb nála Theron. :D
Ha már írsz, legalább értelmes dolgot írj :D
Cinemár 2015 aug. 09. - 22:15:08
(302/399)
Egy poént még elsüthettek volna a filmben:
Amikor a parkvezetõ nõ riadtan kérte a fõszereplõt, hogy segítsen megkeresni az eltûnt unokaöccseit, akkor a fickó némi éllel mondhatta volna: "Jó mindjárt, csak még hazaugrom egy tiszta pólóért, mert maga szerint büdös vagyok a dinóknak!"
Cinemár 2015 aug. 09. - 22:09:05
(301/399)
Asszem sikerült levennem a film lényegét, tehát:
Ha az elsõ randid nem sikerült, semmi gáz! Szerezz be néhány kisebb/nagyobb killer-szauruszt, engedd õket szabadon és kérd meg a kiszemelt hölgyet, hogy üldözze veled õket (vagy szaladjatok elõlük)! A mai nõknek már nem elég egy gyertyafényes esti vacsora, többre vágynak!!!
offtopic
xdm 2015 aug. 09. - 17:55:31
(300/399)
Arnold mióta színész? Egy testépítõ, sose tanult színházban, meg semmilyen színi iskolában színészetet. A filmjei nem miatta jók, hanem a rendezés, forgatókönyv, megvalósítás. Ez minden filmre igaz, amiben szerepel. Ha kicserélnék bármilyen másik színészre, valszeg még jobbak is lennének azok a filmek. Kivéve a terminátor, mert az a balta arc oda tényleg kellett. De ott se színészkedik, csak megy, meg lõ. Ezt ne nevezzük már színjátszásnak.