shoc 2015 jún. 12. - 08:14:58
(155/395)
Cgi dánok - cgi dinok.
:))))
Bocs. Ilyen a telom.
shoc 2015 jún. 12. - 08:13:15
(154/395)
Olyanokat nem értettem, hogy pl. volt ez a srác. A karaktere egy lánytól búcsúzott, es végig lányokat stirolt. Ez jellemformalo komikai elemként laza, aranyos, odaillo otlet. Nem egy nagy szám, de helyénvaló. Vártam a csattanokat. De aztán ez sehol nem köszön vissza, vagy oldódik meg. A sztoriban sok volt a kitöltõ dialóg, így elfért volna. A filmben szep a cgi, de annyira sokat dumálnak elvarratlanul, hogy a hiányérzetet a cgi dánok nem pótolták a fejemben. Vagyis sok volt az elvarratlan szál, az érdekes dramaturg ötletek, nem lettek tovább említve. (Mivel aludtam a filmen fel órát, lehet hogy abban a fel órában volt.)
9/10
CrazySpice 2015 jún. 12. - 01:47:07 9/10
(153/395)
TETSZETT!
Hatalmas Jurassic Park rajongó vagyok, s annyira vártam, majd szét izgultam magam, hogy láthassam. Láttam Jurassic Parkos pólós nézõket is, ami különösen tetszett. A tisztelgés az elsõ film iránt pedig... a szívemig hatolt.
Örülök, hogy meg tudott lepni a film, meg tudott ijeszteni, az államat le tudta ejteni (többször is).
Amit sajnálok az az, hogy egy viselkedésképtelen ostoba pics@ ült mellettem a moziban és végig cuppogta, röhögcsélte a film háromnegyedét. Remélem egyszer elüti egy busz és akkor a szívószálacskáját szörcsözheti, cuppoghatja ahogy akarja, mert (majdnem) elrontotta a filmélményemet.
7/10
m3246 2015 jún. 12. - 00:02:39 7/10
(152/395)
Már az egy üdítõ tény, hogy nem próbáltak valami trágyát letolni a torkodon mint oly' sokszor mostanában ha elmész moziba. Tulajdonképpen én is a film alatt döbbentem rá, hogy valóban eltelt 20 éve és tisztán emlékszem mikor kissrácként a moziba néztem az elsõ részt. Na azt gyorsan tegyük hozzá, az ott akkor különleges volt, ez nem... De hát mit lehet várni hisz már a filmben is megmondták, a dinók ma már nem nagy szám... És valóban! Túl sok újat nem tudott hozni a mozi... de azt legalább jól csinálja :) Annak ellenére hogy a raptorokon és a T-rex-en kívül volt még egy rakás ragadozó annó, soha egy se került elõ se régen se most... inkább csináltak egy hibridet, ami nekem kicsit kinézetre slampos volt, de alapvetõen elment "fõ-gonosz-tipi-tapi-dínónak" :) Meglepõen jól játszott a két fõhõs! Mintha csak Chris Pratt-ra írták volna a filmet, a legjobb az egészben, hogy nagyon hitelesen hozza a karaktert és olyan elképesztõen tud megriadva-bámolva-csodálkozni, hogy tényleg elhiszed, hogy nagyon-nagy a baj. Ilyet hitelességet utoljára Jack Bauertõl láttam, de neki kellett vagy 9-10 évad a 24-bõl hogy ezt elhiggyük :)... A fél Merci paletta szerepel a filmben, igazán kár hogy az eredeti prototípus ML Mercit nem kaparták elõ valahogyan, na az stílusos lett volna. Pár apróbb részlettõl és az elsõ félóra nyomasztóan sablonos elemeitõl ami már-már néha kínos (nagyon reméltem, hogy nem olyan lesz az egész film) egy egész vállalható, szerethetõ és látványos film készült. Azért a spanyol viaszt nem találták fel, egy jobb forgatókönyv simán elfért volna, a színészek pedig maradhattak volna, mert az rendben volt. Érdekes mód alig van benne 3D hatás, pedig nagyon annak akarták eladni... szóval nyugodtan mehet 2D-ben is... alapvetõen nézõs 7/10
delfinoraptor 2015 jún. 11. - 23:39:34
(151/395)
Jók voltak a dinós jelenetek, és igenis kellett a JP hangulat, legalábbis nekem mindenképp. Meg is volt, nem a hangulattal volt bajom, hanem a felesleges dumával, abból párat kihagyhattak volna.
shoc 2015 jún. 11. - 22:58:38
(150/395)
Sok duma. A látványra sokat költöttek, de a sztoriban nincs feszko. Túl sok cgi dinoszaurusz egy idõ után uncsi. Nekem. Ha valaki szereti a "cgi trex visszafordul, radkacsint, majd elmegy a naplementebe" feelinget, akkor tetszeni fog.
Balu64 2015 jún. 11. - 22:31:46
(149/395)
Vazze... Hogy lehet egy ilyen filmen aludni?... Valaki borogasson!
shoc 2015 jún. 11. - 22:13:32
(148/395)
Megnéztem. IMAX. Nem tetszett. Kétszer elaludtam. Fél órát. Sajnálom.
9/10
offtopic
mro26 2015 jún. 11. - 20:35:56 9/10
(147/395)
Akkor gáz :D
9/10
Tebby21 2015 jún. 11. - 20:35:19 9/10
(146/395)
Nem gyerekek voltak :D xD
9/10
offtopic
mro26 2015 jún. 11. - 20:33:41 9/10
(145/395)
Még ha gyerekek mondták volna az nem gáz, de ha nem akkor...az bizarr :D
9/10
Tebby21 2015 jún. 11. - 20:24:47 9/10
(144/395)
Na, igen :D
Amikor a filmnek vége lett megszólaltak mellettem, hogy Spoiler: A hibrid és a raptorok beszélgetését mért nem feliratozták? xD

Ott nevettem vannak érdekes emberek. :D
9/10
mro26 2015 jún. 11. - 20:19:19 9/10
(143/395)
SPOILER

Jaja aggódtam én is miatta, azért mégis csak az elsõ részes Rexrõl volt szó :D amúgy meg is halt volna, ha nem jön Kék és nem zavarja meg azt az albínó-kaméleon féleséget. Na meg amúgy annyira egyértelmû volt, hogy a végén a vizbe köt ki az új lény (valaminek a szájában :D ). A lényeg: nem véletlen került vissza a T-rex csontváz a lógóba ;)
9/10
Tebby21 2015 jún. 11. - 20:06:49 9/10
(142/395)
SPOILER!

Az jó volt mikor együtt támadták a hibridet. :D
Annak kimondottan örültem, hogy a harc nem volt rövid. Nem úgy, mint a JP3-ban ott a Spinosaurus elég hamar legyûrte a Rex-et. :/ De azért itt is volt egy két olyan pillanat mikor azt mondtam, na, megint megölik a filmbe a Királyt, vagyis Királynõt. xD :D
9/10
mro26 2015 jún. 11. - 19:53:03 9/10
(141/395)
SPOILER

Az biztos, hogy a folytatásban lesz szerepe még a dokinak, szépen kicsempészték.
A raptorokat sajnáltam, vagányak voltak. Legalább Blue életben maradt és még segített is Rexinek.
Nagy volt bennem az adrenalin, mikor jött a T-rex, mondom nálam ezen múlik a film, ha megölte volna az új dög akkor nálam bukott volna a film (mint a JP3 is ).
Szerintem kellemes film volt a sok CGI-t leszámítva. Malcolm karakterét hiányoltam, de easter egg vele kapcsolatban kétszer is befigyelt :)
9/10
Tebby21 2015 jún. 11. - 19:41:27 9/10
(140/395)
Remek kis film volt! :D

SPOILER!

A parkot remekül megcsinálták és ezt az új Hibrid dinót is. Szépen lassan kiderült, hogy mikbõl tákolták össze így meg voltak magyarázva a dolgok. Az elõzetesbõl leszûrhetõ volt, hogy a Raptorokkal majd kommunikálni fog ez be is jött, de ami ezután következet áááá :D
Eleinte féltem, hogy a 12-es besorolás alatt nem látunk sok vért meg ilyeneket ebben is kellemesen csalódtam, mert megoldották. Az Indominus Rex vs Ankylosaurus harc egész jó volt, de a végsõ harc nálam mindent vitt. T-Rex, Raptor vs Hibrid. :D :D
Owen odatette magát és még a fütyülés is ment neki kétszer is xD
Egyébként úgy tudom lesz folytatása a filmnek mondjuk, nagyon sok értelmét már nem látom, hogy, minek mert mit mesélnek el? :D
- Helyre hozzák a parkot és megint elszabadulnak a dinók? Ez már nem lenne valami nagy szám.
- Vagy Dr. Henry Wu és még páran létre hoznak, hibrideket a katonaság számára és bevetik õket? xD

SPOILER VÉGE!

Na de mindegy is ez a film a helyén volt és nem volt vele különösebben nagy baj van benne poén akció minden, ami csak kell.
10/9. :D
8/10
Vad 2015 jún. 11. - 15:07:11 8/10
(139/395)
Annyira rosszra számítottam, hogy a végén tetszett. 11 éves gyerekeinkkel néztük meg, a fiam nagyon élvezte a tesók történetét, a lányom nem minden részét nézte(eltakarta a szemét), bár nekem a film alatt csak a poénos részeknél jelzett, nem õ ült közvetlenül mellettem. Miattuk néztük meg, összességében bejött nekik.

Voltak látványos és kevésbé látványos részek, élethû és kevésbé élethû jelenetek és játékok, de így is jobb volt, egy elment kategóriánál.

Ez a nem törõdöm nagypapi, nagynéni már eléggé uncsi, a családi téma detto, na de majd talán a következõ részben másképp lesz, mert naná, hogy lesz, csak dínók is legyenek majd benne. :P
borkasztik 2015 jún. 11. - 13:05:36
(138/395)
Engem nem különösebben az érdekel hogy hány marcangolás volt a filmben a beszédhez képest, hanem hogy hozza e az elõzõ része (1-2.) hangulatát és érdekes meg leköti e a figyelmemet. A trailer alapján én nem várok nagy dolgot ettõl mert engem nem fogott meg, de megnézem és adok neki egy esélyt. Kíváncsi vagyok.
indingo 2015 jún. 11. - 13:03:50
(137/395)
IMAX-ban látta valaki? Megéri azt a plusz pénzecskét úgy nézni?

Köszönöm
Marcell Kónya 2015 jún. 11. - 10:43:19
(136/395)
A 6x6-os G osztály csodálatos volt, érte megérte beülni :) Az egész film egy Merci és Samsung reklám volt. Egyáltalán nem üti meg az igazi Jurassic Parkot 10/5.