7/10
offtopic
szamóca67 2015 jún. 12. - 15:11:32 7/10
(159/399)
Tegnap jártam így. Zacsicsörgetõs pattogatott kukoricát zabált a 16,5 éves kólát szürcsölve, de a borzasztó a szaga volt a kis csajnak. Azért utálom már a mozit, mert nem elég, hogy jókora összeg a jegy, az utazás, a pénzemért még ilyen büdi zabagépek csörgetik végig a filmet. nem beszélve a kötelezõ agyzsibbasztó 15 perc reklámról.
Charlie Sheen 2015 jún. 12. - 13:44:47
(158/399)
Az egész film egy jó kis iparosmunka.
Elejétõl a végéig szépen összecsapták az összes létezõ jelenetet, és szóról szóra leforgatták azt, amit a forgatókönyvben olvastak (ami persze szarrá lett fókusz csoportozva) és az égvilágon semmi egyediség nem volt benne.
Elkezdték, befejezték, úgy ahogy annak lennie kellett.
Igazából nem volt komolyabb baj az a storyval,de ezer alternatívát el tudtam volna képzelni, elveszni jobban a jungelben, izgalmassá tenni azt ahogy vadásznak a hybrid toyota dínóra, és jó lett volna félni legalább egy kicsit, mint az elsõ részen, elhinni azt amit látok, félteni a karaktereket, és nem így túlesni rajta mint itt tették a készítõk.
Valami írtó primitív egy forgatókönyve volt ennek a filmnek :D Te jó Ég!
Volt a tipikus cowboy tökös fõszereplõ izzadt pólóval, aki szereli a motorját, a sexy fõnökasszony aki átmegy amazonba mert leveszi a magassarkút, és a két hülyegyerek akik végigsikítják a filmet, ja és a plussz más rasszból jövõ karakter, hogy a külföldi piacon is taroljon a film.
A film végén meg mindenki üvöltözött a moziban, hogy ilyen gyér befejezést, konkrétan átment egy ketrecharcba.
SPOILER
Azért hagyjuk már hogy a t-rex szépen rámosolyog a raptorra mint a teletabiba, a raptor meg Owen-re, hogy na mehetek suhanckodni a bugylibicskával a jungelbe
Baszki ezek vadállatok, hagyjanak már békén ilyen gyerekes szarokkal, persze a kutyát is megidomították idõvel a farkas szintrõl, de ez hogy egy dinoszauruszt... Vicc
SPOILER VÉGE

Én marhára vártam, hogy jöjjön ez a film, mert imádom az egész világát, amit anno Spielberg megteremtett, de ez így fájt hogy ennyi tellett tõlük.
Nálam ez egy 10/7 mert végül is szórakoztató volt, én az elsõ 3 részen nõttem föl, kevesebbet nem tudok adni egy Jurassic filmre!
shoc 2015 jún. 12. - 13:11:28
(157/399)
egyétertek.
sok lóvé, idõ, szervezés elment a látványra, a marketingre.
ez jól is sikerült.

kicsit a sztorin még agyalhattak volna.
az elsõ rész a gyermeki vonalat, de a felnõtt vonalat is érintette, mind filozófiai, mind érzelmi szempontból.

itt inkább a gyemeki vonal próbált erõsebb lenni, de valahogy nem éreztem a teljességet.
9/10
Bigpapa 2015 jún. 12. - 08:28:05 9/10
(156/399)
Tegnap láttuk. Nekem kicsit olyan ez a film, hogy befizettem egy luxus qrvára, szép is, csinos is, szilikon cici a helyén, aztán elkezd fogazni! :D
Az elsõ részt nekem nem múlta felül. Fõleg azért nem, mert már okádok a 90% CGI-tõl, amikor a vezetést sem vezetik, hanem vetített háttér, ahogy állnak a ketrec elõtt, mögöttük az erdõ, az is oda van vetítve...szóval faszkivan!
Az elsõ részen, amikor feltûnt a T rex, konkrétan beszartam, és mivel sokszor meg szoktuk nézni, még mindig izgalmas. És miért? mert egy 12 méteres dinót építettek, ami élethû volt. Azon kívül számos dinót megépítettek. Most meg, kaptuk a lolka bolka féle dínókat, amiktõl már a hajamat téptem. A karakterek súlytalanul lebegnek egy cgi sztoriban, senkirõl sem tudjuk kicsoda, honnan jött. Az elsõ 3 részben legalább volt egy keret, amiben ott volt minden szereplõ, akikrõl tudtuk, honnan jöttek és miért. Nem mondom,hogy nem volt izgalmas, de hiányzott, hogy elhiggyem, valóban egy dinót simogat a faszi, és nem egy zöld mûanyagot, amire késõbb keverik fel a raptort. És ne mondja nekem senki, hogy sok pénz megépíteni, mert 93-ban megépítették , az akkor 63 millió dollárból készülõ filmben, ami ma minimum a négy-ötszörösét érné, aztán The Lost World: Jurassic Park 73 millió $....szóval ott is futotta a nagy sztárok, a CGI mellett makett dinókra.

Alapjában nem rossz film, és tényleg vártuk, csak nekem ez a sok rajz kiábrándító. Ennek ellenére 9/10
shoc 2015 jún. 12. - 08:14:58
(155/399)
Cgi dánok - cgi dinok.
:))))
Bocs. Ilyen a telom.
shoc 2015 jún. 12. - 08:13:15
(154/399)
Olyanokat nem értettem, hogy pl. volt ez a srác. A karaktere egy lánytól búcsúzott, es végig lányokat stirolt. Ez jellemformalo komikai elemként laza, aranyos, odaillo otlet. Nem egy nagy szám, de helyénvaló. Vártam a csattanokat. De aztán ez sehol nem köszön vissza, vagy oldódik meg. A sztoriban sok volt a kitöltõ dialóg, így elfért volna. A filmben szep a cgi, de annyira sokat dumálnak elvarratlanul, hogy a hiányérzetet a cgi dánok nem pótolták a fejemben. Vagyis sok volt az elvarratlan szál, az érdekes dramaturg ötletek, nem lettek tovább említve. (Mivel aludtam a filmen fel órát, lehet hogy abban a fel órában volt.)
9/10
CrazySpice 2015 jún. 12. - 01:47:07 9/10
(153/399)
TETSZETT!
Hatalmas Jurassic Park rajongó vagyok, s annyira vártam, majd szét izgultam magam, hogy láthassam. Láttam Jurassic Parkos pólós nézõket is, ami különösen tetszett. A tisztelgés az elsõ film iránt pedig... a szívemig hatolt.
Örülök, hogy meg tudott lepni a film, meg tudott ijeszteni, az államat le tudta ejteni (többször is).
Amit sajnálok az az, hogy egy viselkedésképtelen ostoba pics@ ült mellettem a moziban és végig cuppogta, röhögcsélte a film háromnegyedét. Remélem egyszer elüti egy busz és akkor a szívószálacskáját szörcsözheti, cuppoghatja ahogy akarja, mert (majdnem) elrontotta a filmélményemet.
7/10
m3246 2015 jún. 12. - 00:02:39 7/10
(152/399)
Már az egy üdítõ tény, hogy nem próbáltak valami trágyát letolni a torkodon mint oly' sokszor mostanában ha elmész moziba. Tulajdonképpen én is a film alatt döbbentem rá, hogy valóban eltelt 20 éve és tisztán emlékszem mikor kissrácként a moziba néztem az elsõ részt. Na azt gyorsan tegyük hozzá, az ott akkor különleges volt, ez nem... De hát mit lehet várni hisz már a filmben is megmondták, a dinók ma már nem nagy szám... És valóban! Túl sok újat nem tudott hozni a mozi... de azt legalább jól csinálja :) Annak ellenére hogy a raptorokon és a T-rex-en kívül volt még egy rakás ragadozó annó, soha egy se került elõ se régen se most... inkább csináltak egy hibridet, ami nekem kicsit kinézetre slampos volt, de alapvetõen elment "fõ-gonosz-tipi-tapi-dínónak" :) Meglepõen jól játszott a két fõhõs! Mintha csak Chris Pratt-ra írták volna a filmet, a legjobb az egészben, hogy nagyon hitelesen hozza a karaktert és olyan elképesztõen tud megriadva-bámolva-csodálkozni, hogy tényleg elhiszed, hogy nagyon-nagy a baj. Ilyet hitelességet utoljára Jack Bauertõl láttam, de neki kellett vagy 9-10 évad a 24-bõl hogy ezt elhiggyük :)... A fél Merci paletta szerepel a filmben, igazán kár hogy az eredeti prototípus ML Mercit nem kaparták elõ valahogyan, na az stílusos lett volna. Pár apróbb részlettõl és az elsõ félóra nyomasztóan sablonos elemeitõl ami már-már néha kínos (nagyon reméltem, hogy nem olyan lesz az egész film) egy egész vállalható, szerethetõ és látványos film készült. Azért a spanyol viaszt nem találták fel, egy jobb forgatókönyv simán elfért volna, a színészek pedig maradhattak volna, mert az rendben volt. Érdekes mód alig van benne 3D hatás, pedig nagyon annak akarták eladni... szóval nyugodtan mehet 2D-ben is... alapvetõen nézõs 7/10
delfinoraptor 2015 jún. 11. - 23:39:34
(151/399)
Jók voltak a dinós jelenetek, és igenis kellett a JP hangulat, legalábbis nekem mindenképp. Meg is volt, nem a hangulattal volt bajom, hanem a felesleges dumával, abból párat kihagyhattak volna.
shoc 2015 jún. 11. - 22:58:38
(150/399)
Sok duma. A látványra sokat költöttek, de a sztoriban nincs feszko. Túl sok cgi dinoszaurusz egy idõ után uncsi. Nekem. Ha valaki szereti a "cgi trex visszafordul, radkacsint, majd elmegy a naplementebe" feelinget, akkor tetszeni fog.
Balu64 2015 jún. 11. - 22:31:46
(149/399)
Vazze... Hogy lehet egy ilyen filmen aludni?... Valaki borogasson!
shoc 2015 jún. 11. - 22:13:32
(148/399)
Megnéztem. IMAX. Nem tetszett. Kétszer elaludtam. Fél órát. Sajnálom.
9/10
offtopic
mro26 2015 jún. 11. - 20:35:56 9/10
(147/399)
Akkor gáz :D
9/10
Tebby21 2015 jún. 11. - 20:35:19 9/10
(146/399)
Nem gyerekek voltak :D xD
9/10
offtopic
mro26 2015 jún. 11. - 20:33:41 9/10
(145/399)
Még ha gyerekek mondták volna az nem gáz, de ha nem akkor...az bizarr :D
9/10
Tebby21 2015 jún. 11. - 20:24:47 9/10
(144/399)
Na, igen :D
Amikor a filmnek vége lett megszólaltak mellettem, hogy Spoiler: A hibrid és a raptorok beszélgetését mért nem feliratozták? xD

Ott nevettem vannak érdekes emberek. :D
9/10
mro26 2015 jún. 11. - 20:19:19 9/10
(143/399)
SPOILER

Jaja aggódtam én is miatta, azért mégis csak az elsõ részes Rexrõl volt szó :D amúgy meg is halt volna, ha nem jön Kék és nem zavarja meg azt az albínó-kaméleon féleséget. Na meg amúgy annyira egyértelmû volt, hogy a végén a vizbe köt ki az új lény (valaminek a szájában :D ). A lényeg: nem véletlen került vissza a T-rex csontváz a lógóba ;)
9/10
Tebby21 2015 jún. 11. - 20:06:49 9/10
(142/399)
SPOILER!

Az jó volt mikor együtt támadták a hibridet. :D
Annak kimondottan örültem, hogy a harc nem volt rövid. Nem úgy, mint a JP3-ban ott a Spinosaurus elég hamar legyûrte a Rex-et. :/ De azért itt is volt egy két olyan pillanat mikor azt mondtam, na, megint megölik a filmbe a Királyt, vagyis Királynõt. xD :D
9/10
mro26 2015 jún. 11. - 19:53:03 9/10
(141/399)
SPOILER

Az biztos, hogy a folytatásban lesz szerepe még a dokinak, szépen kicsempészték.
A raptorokat sajnáltam, vagányak voltak. Legalább Blue életben maradt és még segített is Rexinek.
Nagy volt bennem az adrenalin, mikor jött a T-rex, mondom nálam ezen múlik a film, ha megölte volna az új dög akkor nálam bukott volna a film (mint a JP3 is ).
Szerintem kellemes film volt a sok CGI-t leszámítva. Malcolm karakterét hiányoltam, de easter egg vele kapcsolatban kétszer is befigyelt :)
9/10
Tebby21 2015 jún. 11. - 19:41:27 9/10
(140/399)
Remek kis film volt! :D

SPOILER!

A parkot remekül megcsinálták és ezt az új Hibrid dinót is. Szépen lassan kiderült, hogy mikbõl tákolták össze így meg voltak magyarázva a dolgok. Az elõzetesbõl leszûrhetõ volt, hogy a Raptorokkal majd kommunikálni fog ez be is jött, de ami ezután következet áááá :D
Eleinte féltem, hogy a 12-es besorolás alatt nem látunk sok vért meg ilyeneket ebben is kellemesen csalódtam, mert megoldották. Az Indominus Rex vs Ankylosaurus harc egész jó volt, de a végsõ harc nálam mindent vitt. T-Rex, Raptor vs Hibrid. :D :D
Owen odatette magát és még a fütyülés is ment neki kétszer is xD
Egyébként úgy tudom lesz folytatása a filmnek mondjuk, nagyon sok értelmét már nem látom, hogy, minek mert mit mesélnek el? :D
- Helyre hozzák a parkot és megint elszabadulnak a dinók? Ez már nem lenne valami nagy szám.
- Vagy Dr. Henry Wu és még páran létre hoznak, hibrideket a katonaság számára és bevetik õket? xD

SPOILER VÉGE!

Na de mindegy is ez a film a helyén volt és nem volt vele különösebben nagy baj van benne poén akció minden, ami csak kell.
10/9. :D