offtopic
sofi 72 2017 jan. 28. - 14:45:46
(44/144)
Akkor nem nézzük meg. ;)
Joe84 2017 jan. 28. - 14:34:45
(43/144)
Lehetne, hogy ne spoilerezd szét a filmet? Hidd el, hogy a kutyát nem érdekli a semmitmondó véleményed, de ha már kényszert érzel, hogy írj róla, akkor legalább figyelmeztess másokat, hogy spoilerezni fogsz.
10/10
Gollam247 2017 jan. 27. - 19:10:02 10/10
(42/144)
Ja az kimaradt a hsz-bõl, hogy nemcsak keményen kell a sikerért dolgozni, hanem nagy áldozatokkal is jár sokszor, hisz végülis szakítanak egymással, de álmodozni mindenkinek szabad akkor is!!!!
10/10
Gollam247 2017 jan. 27. - 18:56:05 10/10
(41/144)
Nagy kedvencem lett ez a film is, kedvelem a musical-eket (na jó nem mindet), már ha a kornyikáláson kívül van valami mélyebb tartalom is benne, és ebben bizony van.
Nem vagyok egy filmkritikus, de azt a vak is látja, hogy néhány jelenet korábbi Hollywood-i nagysikerû filmekbõl van koppintva, fõleg a táncolós-éneklõs részeknél, illetve ez egyfajta tisztelgés a múlt nagyjai elõtt.
A zenéje magával ragadó, a Someone in the crowd nagy kedvenc lett.
És hát bizony a film üzenete is aktuális, nem lesz mindenki sikeres, még Hollywood-ban sem, illetve aki az lesz az keményen megdolgozik érte általában, kell hozzá egy adag szerencse is ez tény.
Ezt a filmet voltaképpen 2 fiatal tehetséges focistáról is le lehetett volna forgatni, az egyik a Real Madrid-ig jut, a másik "csak" egy spanyol kisebb csapatig, de persze álmodoznia mindenkinek szabad, sõt kell is a sikerrõl, legyen az a Real Madrid vagy épp Hollywood, hisz enélkül olyan sivár lenne az egyébként is dögunalmas életünk.
Egyszerûen imádom.
10/10.
elemes 2017 jan. 26. - 10:07:21
(40/144)
Tehát nem a musicalekkel van bajom,

irigyellek
nekem a musicalekkel van bajom
meg azokkal a filmekkel is, amelyik valójában musical-nek indultak csak kivágták belõle a dalokat (starwars / ébredõ erõ)
1/10
Bigpapa 2017 jan. 26. - 08:56:27 1/10
(39/144)
Inkább innék egy vödör taknyot,mint hogy ezt a filmet még egyszer látnom kelljen. Borzalom. :(
Anyu akarta látni, gondoltam jó fiúként elviszem rá. Odafele mondta, hogy még a "takarítónõt" is oscarra jelölték, annyi jelölést kapott. Az elsõ 20 perc után már fészkelõdtem. Azt hittem, sose lesz vége. Ryan végig olyan fejet vág,mint aki befüvezett és ha nem szólnak rá, elalszik.Emmát szeretem, de itt ronda volt, úgy meresztette a gülü szemét,mint ha feldugtak volna egy hûtõszekrényt a seggébe. Én se tudok táncolni,sem énekelni,de ez a két színész sem. Úgy táncoltak,mint ha a kisegítõ iskolai farsangot néztem volna. Egy jó zene van a filmben, az A-ha. És itt kifújt. Nem értem,miért sztárolják így ezt a filmet,de a zene borzalom, a párbeszédeket egy 6 éves gyerek írta, a dalszöveget is. Annyira geciszar az összes betét dal, hogy majdnem sírtam,amikor megláttam, hogy már megint énekelni fognak. És a film elején lévõ autópályás dal...semmi köze a filmhez.
Nincs a filmnek története, olyan súlytalan ez a két szereplõ, hogy azt is leszartam volna, ha rákban meghal valamelyik. Ja nem, az legalább dobott volna a történeten.2 óra és nem szól semmirõl. Két olyan karakter, akiknek tiszta és õszinte szívvel leszarod az életét. Unalmas a film, nagyon unalmas. Nincs a filmben egy poén sem, így a moziban mindenki KUSSban ült. A film felénél 3 lány felnevetett, azt hittem lemaradtam egy poénról,de aztán láttam, hogy facebookoznak. Nekik volt igazuk, komolyan.Azt vettem észre, anyám 2x is a telóján a hírkeresõt nézte.
Felüdülés volt, amikor úgy a film háromnegyedénél megszólalt egy nõ mobilja, az legalább jó zene volt. Hollywood megérett a pusztulásra, ha ez a film nem arany málnát kap.
Danny Kaye filmjein nõttem fel, így a Kopogd le a fán, az Udvari bolond ,stb. a kedvenceim voltak. Jó zenékkel, aranyos történetekkel. Ahogy az Óz, az Ének az esõben és a Grease is alap mû volt. Tehát nem a musicalekkel van bajom, csak azzal, ha valami fos. És ez fos,de nagyon.

1/10
1/10
Bigpapa 2017 jan. 26. - 08:35:33 1/10 Előzmény rfuzesi
(38/144)
Figyu, kapásból ajánlanék legalább 5 olyan filmet, ami el fog varázsolni, és még a zenéje is jó. Ennek már akkor se tudtam volna dúdolni a zenéjét, amikor ott ültem. Borzalom, igénytelen egy film.
1/10
Dj TrancEmotioN 2017 jan. 26. - 01:52:30 1/10
(37/144)
A "film" pozitivumai és negativumai:
Pozitivum: Végre nem 3D-s látványfilm, végre nem szuperhõsfilm, végre nem egy századik folytatás és végre nem egy parasztvakító Disney stúdiónál fröccsöntött trágyahulladék.
Negativum: Nagyon hosszú játékidõ, nagyon lassú cselekményvezetés, nagyon unalmas-sablonos-giccses történet, gyenge zene és unalomig ismételt betétdal, nagyon elcseszett szereposztás borzalmas színészi alakitásokkal, irritálóan hatásvadász operatõri munka, pocsék rendezés és forgatókönyv és ami a legérthetetlenebb hogy mennyire gyomorforgatóan túlértékelt alkotás!!
Összegzés: Továbbra is kijelenthetõ hogy Hollywood még mindig és elég régóta már a világ egyik legdrágább, legbüdösebb és legmocskosabb pöcegödre amibõl csak egy bizonyos tartalmat kaphatunk amely egyre csak gyülemlik, melyeket persze a Filmakadémia minden évben szépen bearanyoz Golden Globe meg Oscar szobrokkal de attól az még sz@r marad mint ahogy a Kaliforniai álom is, a kérdés csak az hogy meddig vagyunk hajlandók ilyen tartalmakért fizetni nem kevés pénzt a mozipénztáraknál.
Edmond Dantes 2017 jan. 24. - 09:54:19
(36/144)
jav...Haragban a világgal...
Edmond Dantes 2017 jan. 24. - 09:53:11
(35/144)
"Ryan Gosling szemeiben végig ott bujkál a reménytelenség, amit errõl a produkciótól gondol."
Hát kedves GIZSUZSA, ha ez így lenne, akkor Gosling máris és alaposan téved(ett): a 7 db GG díj picit visszaadhatta bujkáló reményét :-) és az Akadémia még csak eztán jön!
Egyebekrõl itt 28-ban már írtam. Haragban a világban: nem akar ez a film arra (sem) hasonlítani, csak kalapot emel elõtte, kicsit nosztalgikusan, kicsit (ön)ironikusan mint ahogyan minden elõtt, ami ebben a filmben megjelenik, mert ez pont egy ilyen film. Kár, hogy nem jött át önnek. A provinciális :-) amerikai kritikusok megértették és talán az Akadémia is meg fogja érteni, pár hét múlva kiderül.
1/10
GIZSUZSA 2017 jan. 24. - 09:35:29 1/10
(34/144)
Borzasztó, borzasztó, borzasztó......
Hollywood ismét leforgatott egy filmet önmagáról, és a kliséirõl.
Ez egy nagyon bugyuta, unalomig ismert remake.
Ryan Gosling szemeiben végig ott bujkál a reménytelenség, amit errõl a produkciótól gondol.
Emma Stone pl: a Birdman-ban vagy a Könnyû nõcskében átütõ jelenség volt, itt most, csak egy átlagos, színtelen arc.
J.K. Simmons pedig csak egy villanásnyi idõt töltött el ebbe a szerencsétlenségben.
Damien Chazelle meg sem közelíti Whiplash-t.
Egyetlen egy élvezhetõ momentum van a filmben, ez pedig a jazz. Kész, ennyi.
Igazából a többi baromságot pl a nyitó jelenetet, a négy táncoló barátnõt, stb, stb, stb, ...szóval a film felét ki kellett volna vágni. A Haragban a világgal címû filmre való utalást ebben a limonádéba pedig végképp nem értettem. Eleve el kellett volna dönteni, hogy egy Ének az esõben, vagy egy Ilyenek voltunk típusú filmet akar valaki forgatni.
De ennek az egyvelege, nézhetetlen, unalmas, bosszantó.
Fõleg azért bosszantó, mert, egy- egy pillanatban átsejlik, hogy milyen jó is lehetett volna, ha nem bohóckodják el. A Tajtékos napokban látott túlzások, akár itt is mûködhetek volna, ha nem ennyire bénán csinálják. (Jó, Boris Vian-nal eleve elfogult vagyok. )
Chazelle-tõl Whiplash szintû filmeket szeretnék, nem ilyet.
rfuzesi 2017 jan. 23. - 18:41:41
(33/144)
Nem a legjobb, viszont a legvarázslatosabb film amit életemben láttam a valaha volt legjobb zenével. Nem tudom kiverni a fejembõl folyamatosan ezt dúdolom. Emma Stone csodálatos.
6/10
NN1532 2017 jan. 18. - 19:51:48 6/10
(32/144)
Gyenge közepes film. A történet egy mondatban elmesélhetõ, a szöveg semmilyen. Nincs egy idézhetõ mondat vagy egy jópofa, elgondolkodtató párbeszéd az egészben. Próbáltak táncolni, de nem sikeredett fényesre. Egy pillanatig nem érdekelt az egyébként rokonszenves pár sorsa. A tanulság semmi érdekeset nem mutatott fel. Sokat néztem az órámat. Hogy ne csak szapuljam: A zene egész jó volt, Emma Stone pedig kifejezetten.
1/10
Hegyirabló 2017 jan. 09. - 17:51:08 1/10
(31/144)
Fúj, musical!
sinli 2017 jan. 09. - 12:49:52 Előzmény Takács Bálint
(30/144)
A musiceleket én is imádom. A mindenem (több mint 10 évig zenei iskolák), és felmerül a kérdés, hogy akkor mit szeretek, ha ezt nem. Olyat, ahol el tudom dönteni, hogy mikor játszódik a darab, olyat, amiben el tudom dönteni, hogy milyen stílusirányzat. Amiben el tudom dönteni, hogy mese, vagy valóság... Kb. mintha 3 rendezõ különbözõ idõben, különbözõ helyen készítette volna a filmek. A színészek jók, az tény kérdés. Mese volt, vagy egy feszültségekkel teli valóság, ami a kapcsolati nehézségeket boncolgatja? Ha az utóbbi, akkor miért repültek fel a csillagos égbe. Ha mese, akkor hol a happy end? Értem én, hogy a kritikusoknak mi tetszik. Egyedi, újszerû, tiszta hangokkal, különleges kameraállással. Tetszett-e? Ajánlom-e másnak? Nem. De az is lehet, hogy jó a film, mert 3 napja nem térek magamhoz a döbbenettõl, és a kérdéstõl, hogy mi a fene volt ez? És valahol ez a filmek célja, hogy beléd égjen....
3/10
korhuti 2017 jan. 09. - 09:51:22 3/10
(29/144)
Emma Watson-tól ezúton kérek elnézést, természetesen Emma Stone-ra gondoltam :)
3/10
korhuti 2017 jan. 09. - 09:36:34 3/10
(28/144)
Hát nem tudom...tegnap megnéztük a filmet, én is többet vártam tõle. A nyító kép az autópályával és a táncosokkal rendben volt, ahogy a zene is. Ami viszont utána jött az egy merõ unalom. Tegyük hozzá, hogy ez többek között azért egy szerelmes film. Ennek ellenére én nem éreztem, hogy igazán mûködött volna a kémia a két fõszereplõ között. Az is fontos egy ilyen filmnél, hogy érzelmeket tudjanak közvetíteni. Úgy érzem, hogy ez Emma Watson-nak sikerült de Ryan Gosling-nak nem. Egyetértek az elõttem szólokkal, hogy talán túl sokat vártam az elõzetes kritikák alapján, de én akkor is hiányérzettel jöttem ki a moziból, és úgy vettem észre, hogy ezzel az érzésemmel nem voltam egyedül. Sajnálom, mert egy jó kis musical már tényleg jól jönne a mozikban
Edmond Dantes 2017 jan. 08. - 19:19:23
(27/144)
Megnéztem egy filmet, ezt. Nem hasonlítom össze a Moulin Rouge-al (sem), utóbbit amúgy sem láttam. A találó eredeti cím = La-La-Land többszörös jelentésû, lefordíthatatlan. A film is többszörös jelentésû lehet, nekem például kedvesen (ön)ironikus paródia is: Hollywood megint egyszer görbe tükröt tart saját maga elé, saját múltja elé, 1-1 villanással tiszteleg régi nagy sztárok (Ingrid Bergman, James Dean és mások) elõtt, kicsit csúfolódik a filmmusical-iparral, de nem ellene, parodizál régi stílusokat és a befejezés is a lehetséges befejezések közül az egyik vagy éppen "a" legvállalhatóbb. Semmi szélsõség, a giccs adagolása is a kifejezést, az(ön)iróniát szolgálja. Senki ne vágyjon a "régi nagyok" produkciójára: se Fred Astaire ördöngös táncaira, se Frank Sinatra selymes baritonjára, se Eleanor Powell vagy Ginger Rogers géppuskalábára, se Julie Andrews édesen csilingelõ énekére: saját olvasatomban az õ és egykori, nagynevû kollégáik dicsõ múltjára emlékezik és emlékeztet Emma Stone és Ryan Gosling korrekt, hibátlan alakítása, de õk nem musical-színészek! A mai Golden Globe-ok átadásakor (késõbb pedig az Oscaron) kiderül, szereti-e Hollywood a filmet, szereti-e közremûködõit...és/de leginkább: szeret-e jót szórakozni önmagán?
2/10
baromarc666 2017 jan. 07. - 23:34:21 2/10
(26/144)
Azt mondtam, zseniális volt a zene a MR-ben, nem azt hogy eredeti. Na most, hogy táncoltak, az túlzás, de sajnos énekeltek is.
Nekem nem adott semmi olyat ez a film, amit nem kapok meg egy random focimeccs nézéssel. Sajnos.
A színészek is nagyon jók, ezt sem mondtam hogy nem. Az MR fényévekkel jobb, impulzívabb, érdekesebb és átélhetõbb film volt mint ez. Nekem!
Takács Bálint 2017 jan. 07. - 12:12:25
(25/144)
Nem mondod!
Egy musicalben énekelnek és táncolnak?
BOTRÁNY!!!