Téma: Kaméleon

9/10
CsengoZoli 2009 jan. 30. - 00:24:30 9/10
(292/532)
Én a Scarlett Johansson és/vagy a Kate Rayen telefonszámát szeretném elkérni !
Bennem is sokminden felmerült velük kapcsolatban, nagy segítség lenne!
Elõre is köszi! :P
kiskivancsi 2009 jan. 26. - 16:06:21
(291/532)
Nekem nagyon tetszett a film!
10/10
cereza 2009 jan. 26. - 12:30:19 10/10
(290/532)
Nekem is nagyon tetszett. Érdemes megnézni, szerintem jó film (nem szokásos hollywoodi happy enddel a végén).
offtopic
ribizliszörp 2009 jan. 24. - 21:08:00 Előzmény lambton
(289/532)
Nos, én is megnéztem végre. Jó film, valóban.
Nézzük elõször azt, ami a hibája (szerintem): lélektanilag nem hiteles a kiinduló helyzet. Az állami gondozás egy érzelmileg primitív és õszinte világ. Aki ott nõ fel, az nem tud érzelmekkel manipulálni. Mert ott erre nincs sem szükség, sem lehetõség.
Nem létezõ érzelmekkel való manipulálást az tudja profi szinten elsajátítani, aki ilyen környezetben nõtt fel, aki ezt látta maga körül és akitõl ezt várták el. Ez a sikeres családok világa, a Született feleségek képmutató mosolya. Vagy a vallásos embereké. Talán az a legjobb tanulóterep, ha valaki meg akarja tanulni, hogyan kell szeretetet hazudni. Mert a szimpla hazugság más tészta, mint az érzelmi becsapás. (Meg lehet nézni, bizonyos egyházak milyen sikeres pénzszivattyúként mûködnek - pont azért, mert az érzelmeket manipulálják). Vagy harmadik eset - ha a fiúnak olyan anyja volt, aki imádattal csüggve rajta, sokkal dicsõbbnek látta/láttatta, mint amilyen a valóságban. Ezért a fiú rászokott, hogy mindenféle csalásokat vigyen véghez, csakhogy megfeleljen anyja ábrándos elvárásainak. (Ez lehet sikertelen, lúzer családban is. Így kezdõdött a Kapj el, ha tudsz! is).
Egy sikeres család csemetéje, aki megszokta a munka nélkül kapott nagy lóvét, könnyebben kezd csalni, csakhogy a megszokott nívót fenntarthassa, mint az, akit agresszív megoldásokra kondicionáltak. Az, akinek volt gyerekszobája, csuklóból képes magabiztos, lezser és sármos lenni - sokkal inkább, mint az, aki saját magát sem találja.
Kár, hogy a sztoriban nem vállalták fel, hogy az ilyen helyen felnõttek is ki vannak éhezve arra, hogy önmagukért szeressék õket.

És még egy: általában minden tizenéves a nagy zsetonról álmodik. Sajnos, ezt már többször is felmérték, így van. Sõt: én el tudom képzelni, hogy pont az állami gondozottak nem. Mert nekik esélyük sincs rá. Õk talán inkább arról, mai a legjobban hiányzik nekik: saját családról...

Végül is a film arra futott ki, mint egy klasszikus tékozló fiú-történet: a fiú, aki elõször csakis vagyont akar - végül azt az utolsó fillérig az emberi kapcsolataira (barátokra, nõkre) költi.
(Na persze az happy enddel ért véget...Ez pedig keserûen: „Azt hiszi: ki lehet jutni ebbõl a pöcegödörbõl.”)

A másik, ami nem tetszett: az elején levõ hipergagyi jelenetek. Hálista hamar túllépett ezeken a sztori. Fájdalmasan bajuszosak :(

Itt mindenki azt írta, Kulka önmagát vállalta fel. Remélem, hogy nem - legalábbis remélem, Kulka nem szokott így erõszakoskodni...

Kíváncsi voltam, össze lehet-e vetni az Eszter hagyatékával. A film utolsó mondata: „Az illúzió sokba kerül. De még így is megéri.” – ezt akár Eszter is mondhatta volna.
10/10
micacica 2009 jan. 24. - 20:50:59 10/10
(288/532)
Nekem kifejezetten üdítõnek hatott ez a film a most nyomatott (akár magyar, akár külföldi) vígjátékok/drámák mellett. Nagyon találó a "szélhámosfilm" kategória! Abszolút tetszett.
lambton 2009 jan. 22. - 18:44:56
(287/532)
Kicsit visszaolvasgattam, és azt látom, eléggé megosztó a film, ami jó jel, mert azt jelenti, nem közömbös.
Alapvetõen tetszett az ötlet, jó a felépítés, de néha erõltetett és nem életszerû, helyenként vannak benne erõs túlzások. Sokszor pedig - ahol jót tenne egy kis túlzás - ott visszafogottra sikerültek a megfogalmazások.
Trill Zsoltot még nem volt alkalmam semmiben megnézni, de itt õ volt a legerõsebb, annyira hiteles volt, hogy kifejezetten idegesített a taplósága. Nagy Ervin alakítása szenvedélyektõl mentes...nekem. Hámori Gabi játéka a pszichológusnál való beszélgetések alkalmával bontakozott ki valamelyest, Csányi meg nem nyújtott számomra semmi feledhetetlent. Kulka úrral pedig elfogult vagyok :)
Összegezve tetszett a film, a téma miatt meg is érintett, nézhetõ és szerethetõ, de a szélhámos figuráját árnyaltabban kellett volna hozni.
Az egyetlen dolog, ami kifejezetten a történet hendikeppje: a londoni castingos fordulat...
Ja, és néhány vélemény az alábbiakban arról szólt, mennyire eldurvult a film, hát az a helyzet, hogy ismerek olyan embert, aki ennél sokkal aljasabban és okosabban intézi kaméleonságát, és a filmbéli alak kifejezetten királyfinak tûnik, ha innen nézem :)
Egyébként a pszichológia ezeket az arcokat nevezi szocio- ill. pszichopatának, vagy antiszociálisnak...
10/10
marteeka 2009 jan. 19. - 18:28:23 10/10
(286/532)
Tulajdonképpen értettem, mire akarsz kilyukadni, éreztem az iróniát, ezért is válaszoltam elsõkörben kicsit azzal. Sajnálom, hogy felétek ez így van, mert nem érdemli meg a film. Persze ennek több oka is lehet:
- az ünnepek elõtt kicsivel került moziba, amikor is mindenki mással van elfoglalva
- a rossz idõzítést a Valami Amerika2 is erõsíti, nyilván nagyobb a moziba-rángató ereje
- nem a tipikus Fenyõ-Hujber és magyar "sztár" szereposztása van (leszámítva Csányit, aki itt csak mellékszerepet kapott)
- nem a megszokott magyar közönségfilm, amire az átlagemberek beszabadulnak a moziba, mint lentebb olvasható, sokaknak nagyon nem a szájíze szerinti
Ha könnyed és vidám szórakozásra vágysz, akkor ne ezt a filmet preferáld.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 19. - 18:05:01 10/10
(285/532)
oké.
Tulajdonképpen én nem kifejezetten panaszként írtam amit írtam, hanem úgy nagyrészt érdekességképp is.: Csodálkozom rajta mennyire kevesen látták a filmet (vagy talán csak mifelénk van ez így) .
10/10
marteeka 2009 jan. 19. - 16:16:52 10/10
(284/532)
A multiplexet gyûjtõnévként és nem tulajdonnévként értettem, ezért a kisbetû használata. Az én fogalommeghatározásomban a Cinema City is egy multiplex. De ez most lényegtelen, ha Miskolcon már nem játszák, az sajnálatos. Légy egy kis türelemmel, hamarosan kijön dvd-n, illetve megjelenik a fájlcserélõkön, amelyik neked kényelmesebb.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 19. - 16:10:53 10/10
(283/532)
köszönöm :-)

Neked honnan van meg? vagy talán még a te polcodon sincs fent a film?
9/10
CsengoZoli 2009 jan. 19. - 14:48:04 9/10
(282/532)
Szólj a fimtudós barátaidnak,hogy keressék azon a polcon,amelyikre az utóbbi idõk legjobb kezönségfilmjeit teszik vagy próbálj meg eljutni egy városi multiplexbe és megnézheted.
Sok szerencsét!
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 19. - 14:43:17 10/10
(281/532)
Most kiröhögsz? :-)
(nem vicces)
9/10
CsengoZoli 2009 jan. 19. - 14:41:30 9/10
(280/532)
Szar lehet neked :)
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 19. - 14:39:37 10/10
(279/532)
Miskolcon már bezárta kapuit a multiplex, cinemacity van helyette, ahol viszont már nincs mûsoron.
10/10
marteeka 2009 jan. 19. - 13:56:42 10/10
(278/532)
Talán ülj be egy moziba. A legtöbb multiplex még mindig játsza.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 19. - 13:24:47 10/10
(277/532)
Ezt a filmet sehol nem találom, egyszerûen nem tudom megnézni, és még a legnagyobb filmgyûjtõ ismerõseim se hallottak róla soha.
Érdekes egy jelenség. (kicsit idegesít a dolog)
7/10
kambekk 2009 jan. 19. - 12:42:40 7/10
(276/532)
Ez engem is mindig foglalkoztat. Fõleg Agatha Christie vagy Poirot krimiknél. Amikor az utolsó 5 percben levezetik, hogy valójában a joviális szobainas volt a kerületi mészáros. :) Oké, hogy kell a csavar a filmben, csak kérdés, hogy mindez hiteles lesz-e. Mert ha egy filmbeli karakter a mozi alatt semmi jelét nem mutatja "bûnösségének", akkor nekem utólag se aggasanak rá "megfontolt elkövetõi" jellemet. Ha ugyanis egy kicsit is csaló lett volna a lány, akkor a sztori elején nem tudta volna olyan naivan adni a szendét.
jbrcs 2009 jan. 18. - 18:18:47
(275/532)
A film nagyon jó, de...ha már az elején tudta a fõhõsnõ, hogy egy szélhámossal áll szemben miért játszott vele végig? Aztán a 10 milkóval miért nem ment el a fõhõs? Persze akkor csak sima rendõrségi ügy lenne egy szélhámosról. Na jó, szóval azért tetszett.
10/10
marteeka 2009 jan. 18. - 16:44:37 10/10
(274/532)
Spoiler*****

Szerintem ez a megoldás jobban kidomborította a film mondandóját.
Ha leszállt volna és hosszasan "megrázkódik", akkor elveszíti a karakterét. Így tovább sokkolva volt a nézõ, az érthetetlen (embertelen) megnyilvánulással. Mellesleg a film többi részében sem mutatott hû barátságot, elvégre akkor nem akart volna meglépni a pénzzel.
10/10
eda29 2009 jan. 18. - 11:20:36 10/10
(273/532)
Én tegnap néztem meg! Tudtam, hogy nem vígjátékra ülök be. Nem csalódtam. Nem tipikus magyar film, ha mondhatok ilyet.
Jó színészek, jó rendezés, az operatõri munka tökéletes, és a zene is.
Érdemes megnézni. A mozi végén hosszú pillanatokig feszült csöndben ült a közönség, mielõtt hazaindultunk volna.
Tipikusan az a film, amit a megnézése után még órák hosszat elemzünk, átbeszélünk.
Gratulálok az alkotóknak!

*** spoiler ***

Nagy Ervin Kulkával közös jeleneteinél : "megmasszírozom a hátad..." és a többi..., a közönség egyszerre hördült fel:) Le a kalappal Kulka elõtt, hogy bevállalta - önmagát.