Téma: Kaméleon

9/10
CsengoZoli 2009 jan. 06. - 20:22:43 9/10
(252/532)
A figyelemre méltó filmek közül kihagytad az Igazából szerelmet!
Rokonok-at hasonlítgatni multiplexekben játszott közönségfilmekkel...
Pf... :)
10/10
Balubocsi 2009 jan. 06. - 20:19:06 10/10
(251/532)
Szia mindenkinek!
Állati jónak vélem ezt a Gonda filmet.
USA elmehet a P...ba!! Jó szoci, igazi magyar örület....
Nem értek a filmgyártáshoz, talán ezért nem is értem,
hogyan kerül egy ilyen tök jó, anyagilag szerény
film félmilliárd forintba? Nem kellett összetörni repülõket, autókat, blabla....
Talán Szilágyi mûvész Úr bonyolult szerepének gázsija? :-))
Imádom a fickót a Bakterház óta...
De nagyon tetszett!
Grt.! A stábnak, gyártásvezetõnek, Gondának.....
Szõke Dávid és Reggie hozzászólása tetszett a leginkább.
Jó fejek lehetnek....
Kulka elképesztõ szinten adta elõ, nem a biszexulálist, hanem az orvos professzort. A kórházban....
Szikszay doktor, aki ugyan "nem doktor, csak 1 pszichiáter"
elröhögtem magam amit láttam tõle...
Lehetne reggelig regélni.
A lényeg nagyon tetszett, és örülök, hogy elkészült, láthattam.
offtopic
Gabriella54 2009 jan. 06. - 19:22:07
(250/532)
Bocs, de mit érzékeltél vádaskodásnak?
offtopic
ribizliszörp 2009 jan. 06. - 19:00:56
(249/532)
A Riviéra elõzményét köszönöm. Egyébként is sejtettem, hogy már az is feldolgozás. Mint írtam: a szélhámos egy toposz, rengeteg olyan film van, amely mások átverésére épül, akár a magánéletben is. (Ilyesmirõl szól a Közelebb c. film is, ha jól vettem ki).
Márai drámaiságát pedig eszem ágában sem volt számon kérni Goda Krisztán. Ha vádaskodni akarsz, elõbb gondold át, mit írsz. Ezt a filmet nem láttam, csak az Eszter hagyatékát, és eszembe jutott, hogy a két sztoriban sok a közös. Ezért megkérdeztem szoke_david a véleményét. Talán próbálj meg értelmezve olvasni: k é r d e z t e m. Ez nem tûnt föl?
Gabriella54 2009 jan. 06. - 18:37:10 Előzmény ribizliszörp
(248/532)
A Riviéra vadorzói nem más, mint a Dajkamesék hölgyeknek c. 1964-es, Marlon Brando és David Niven fõszereplésével készült film remake-je - ennyit az eredetiségrõl.
Azt végképp nem értem, hogy egy alapvetõen közönségfilmnek szánt alkotástól miért kéritek számon Márai Sándor vagy Móricz Zsigmond drámaiságát!
A maga mûfajában nagyon jó film, szórakoztató de sokszor elgondolkodtató is - elég, ha csak Trill Zsolt remekbeszabott alakítására gondolunk...
10/10
annacskaxxx 2009 jan. 06. - 17:31:38 10/10
(247/532)
Elolvasgattam pár hozzászólást és kicsit elszomorodtam, mert a moziban ülõk és a baráti köröm egyöntetû véleménye az volt, hogy ez az utóbbi idõk legjobban sikerült magyar filmje. Itt pedig sokan pocskondiázzák. Nyilván a sok csavar mûvészi túlzás benne, de ha kevesebb lenne a filmben,biztos vagyok benne,hogy azon fanyalognának a fórumozók. Volt benne sírva röhögés, tipikus magyar életérzés, adott egy kis keresztmetszetet a társadalomról, az értékekrõl. Szerintem igenis jól összehozott alkotás, külföldön is megállná a helyét.Nem láttam mostanában ennyire élvezhetõ filmet sem magyart,sem külföldit. A fanyalgók próbálják ki,hogy elõítéletek nélkül nézik meg. Amúgy vannak jó magyar filmek, én a Tanút, az Indul a bakterházat, a Lorát, a Miniszter félrelépet mindenképpen ebbe a kateóriába sorolnám.
Hát igen,Kulka kétségtelenül nagyot alakított, a figura megjelenítése is nagyon merész, de jó húzás volt az alkotók részérõl.GRAT!
9/10
mondrean 2009 jan. 03. - 22:37:34 9/10
(246/532)
Kellemesen csalódtam ebben a filmben. László Zsolt és Kulka János játéka fantasztikus volt.
offtopic
ribizliszörp 2009 jan. 03. - 21:29:16
(245/532)
Köszönöm.
Bár a köv. kérdésem offtopic, de mégis felteszem: az elmúlt évek magyar filmjei közül te melyeket tartod figyelemreméltónak? (Én nagyon keveset láttam közülük. Azért lettem kíváncsi, mert kissé megdöbbentem az eddigi hsz-okon: mintha a legtöbben felsóhajtottak volna - végre! egy jó magyar film! De hát - nincsenek jó magyar filmek?)
10/10
horai 2009 jan. 03. - 17:24:20 10/10
(244/532)
Nekem nagyon-nagyon tetszett a film. Mindenkinek ajánlom, aki szeretne egy jó (és nem habkönnyû) filmet látni. Nemzetközi szinten is sikeres lehetne.
nonobu 2009 jan. 02. - 21:54:52
(243/532)
Ráadásul nem maradt el a katarzis sem: a szánalmas magyar siránkozás a végén. Ezen kellene már valahogy felülemelkedni, és megpróbálni verenyképessé tenni a magyar filmet legalább az európai "piacon". Az biztos, hogy nem lesz az a film, ami ezt meg fogja valósítani.
nonobu 2009 jan. 02. - 21:48:35
(242/532)
A magyar szélhámosfilm minden másodpercében érzõdik az az erõlködés, amivel vmi. szenzációsan egyedülállót akartak alkotni. Véleményem szerint ez nem sikerült. Tele van szerencsétlenül sikerült jelenetekkel és gyenge poénokkal. Borzalmasan nagy csalódást okozott!!!
offtopic
ribizliszörp 2009 jan. 01. - 22:38:07
(241/532)
Szerintem viszont a Riviéra vadorzói Michael Caine-nel és Steve Martinnal. De ahogy olvastam lejjebb, valakinek Julien Sorel is eszébe jutott. Demszkynek meg az összes magyar politikus. Hát szóval - igazi toposz a szélhámos figurája.
Castia 2009 jan. 01. - 22:25:51 Előzmény Bigpapa
(240/532)
Trükkös fiúk Nic Cage-dzsel. Bár a Kaméleonnak még elõtte vagyok, csak a leírásodból gondolom.
ottofon 2009 jan. 01. - 21:37:14 Előzmény ottofon
(239/532)
Megnéztem. Nagyon tetszett. Tényleg jó a sztori, és a színészi alakítás is remek. Kulka parédésan alakítja a meleg figurát. A végén lévõ csavar miatt tényleg meg kell nézni újra hogy tisztábban láthassa az ember mi miért, ki kivel játszott, stb. HAJRÁ MAGYAR FILMEK!
ottofon 2009 jan. 01. - 15:00:47 Előzmény ribizliszörp
(238/532)
Én alapból szeretem a magyar filmeket. Karácsonykor néztem meg a Valami Amerika 2. részét ami jó volt, persze az elsõ rész jobban tetszett. Talán mert többet vártam a 2. résztõl. Majd megnézem újra. Ami a Kaméleont illeti ma fogom megnézni és amit eddig olvastam róla nagyon izgalmas. Mind véleményeket tekintve mind pedig a sztorit tekintve. Ha megnézem jövök ide vissza. :) Amúgy B.U.É.K. mindenkinek!
ribizliszörp 2008 dec. 31. - 15:53:48
(237/532)
Én még nem láttam a filmet, csak érdekelne - mibõl derül ki, hogy a szereplõk személyisége és egymáshoz való viszonyuk minden logikát sutba vetve változik? Leginkább az érdekelne, hogy hogyan lehet összevetni az Eszter hagyatékát a Kaméleonnal, mivel a történetük párhuzamos: mindkettõ a szerelem nevében való kifosztásról szól. A Márai-film állítólag sikerületlen, de a figurái árnyaltak. A Kaméleon egy tökéletesen kivitelezett mozi - de mibõl derül ki, hogy a szereplõi csak papírmasé bábok?
Dávid, ha te kritikus-féle vagy, megköszönném, ha megpróbálnád a két mozit valahogy összehasonlítani. Például az emberábrázolás mentén, ha már egyszer épp erre tértél ki. Hisz mindkét film legfõbb célja épp az emberi viszonyok megjelenítése. Itt szerinted ez miért nem sikerült, miért írtad, hogy "tompa üresség tátong" a filmben? Nem lehet, hogy egyszerûen csak a bemutatott emberek sekélyesek? Mondom, nem láttam - de mibõl lehet tudni, hogy a film felszínes, nem csak a szereplõk? Az Eszter hagyatékában pl. úgy tudták megoldani a jellemábrázolást, hogy túl sok lett a monológ, a dialógus; cselekmény alig van. Ez viszont egy pörgõs mozi. De miért olyan, mint egy szappanopera? (Én csak kérdezek, nincs saját véleményem).
10/10
Rózsa Misi 2008 dec. 31. - 14:56:40 10/10 Előzmény Szira
(236/532)
Ritkán okozott nekem ekkora élményt mostanában film, mint ez. Nagyon jó. Teli találta, zseniális rendezés, zseniális szinészek, és nagyon jó forgatókönyv. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
9/10
Szira 2008 dec. 31. - 13:58:52 9/10
(235/532)
wow... itt egy film. és miután kijössz a moziból, azt sem tudod, hogy hol vagy, vagy most mi van. nagyon a hatása alá tud keríteni a film. bevallom, én feszült idegszálakkal jöttem ki... nagyon jól meg volt csinálva a film, tetszett. és rengeteg kérdést vetett fel a fejemben.
SPOILER
az illúzió csak rövid ideig tart, de megéri. valahogy így hangzott az utolsó mondat. hát nem tudom, szerintem nem biztos, hogy megéri... huhh...
Csutka 2008 dec. 30. - 16:00:35
(234/532)
Fiúk! Már mindketten el kezdtetek személyeskedni, ez a fórum pedig nem errõl szól, hanem hogy a filmet értékeljük. Ezzel nem segítetek annak, aki a többszáz soros egymásnak írogatott levelekbõl ki szeretné szûrni, milyen is volt a film. Egyiknek tetszik, másiknak nem, ennyi.
9/10
offtopic
CsengoZoli 2008 dec. 30. - 14:38:26 9/10
(233/532)
Sajnos ahogy vártam, semmi konkrétum csak mellébeszélés,fantáziálás.
Kitalálsz valamit és jól megcáfolod önmagadnak.
Egyetlen egy ember állítja,hogy ez mûvészfilm! Te!!!!!!
Senki mástól nem olvastam ilyet! Eleve mûvészfilmeket nem is vetítenek multikban.
Mindenhol azt írják szórakoztató közönségfilm!
A drámaiságot és mélységet pedig kérd számon a kedvenc filmedtõl,az Igazából szerelemtõl!
Az is legalább annyira mûvészfilm,mint ez!
Neharagudj,de így nincs mirõl beszélni,mert te semmi konkrétumot nem hozol fel.
Botcsinálta önjelölt filmkritikus vagy, akibõl százszámra van ezen a fórumon.
Tudás nélkül szakértesz, kérés nélkül kioktatsz!
Engem többet ne,ha kérhetem!

Ja,és egyébként mindenkinek bátran merem ajánlani ezt a filmet,mert szerintem az utóbbi idõk egyik legjobb szórakoztató közönségfilme, ami még el is gondolkodtat!!!
Érdemes megnézni!