Téma: Kaméleon

Csuvatka 2008 dec. 18. - 23:24:00 Előzmény Renegát 2008
(192/532)
ez egy poén, amit te nem értékelsz, de akár még azt is el tudom képzelni, h egy új mûfaji cím fénye ragyogott arcunkra:)
juditpanda 2008 dec. 18. - 22:51:03 Előzmény mhunya
(191/532)
Többen írjátok, hogy tele volt reklámokkal a film. Milyen reklámokkal? Az, hogy létezõ márkájú dolgok vannak a filmben (óra, autó, ruhák), vagy a háttérben volt valami? Nekem nem tûnt fel. De hát mi magunk is reklámok között élünk, ezt egy filmben sem lehet - és szerintem nem is kell - kiküszöbölni. Az talán jobb, amikor egy sorozatban "Újság" nevû újságot olvasnak a szereplõk?
Írjál légy szíves példákat erre a reklám-dologra, mert komolyan nem tudom, mire kell gondolni.
Ui: én a történetet figyelmet, és nem a hibákat vizslattam.
juditpanda 2008 dec. 18. - 22:25:56 Előzmény Judybaba
(190/532)
Na ez az a stílus, ami szerintem egy fórumon - ráadásul hasonló érdeklõdésû - embertársainkkal szemben egyszerûen megengedhetetlen.
Aki ilyen modorban ordítja le a másik fórumozó fejét, az inkább ne írjon semmit. És szégyelje magát.

Amúgy a film jó, és nem csak magyar átlagban.
kamisama 2008 dec. 18. - 16:00:24 Előzmény Renegát 2008
(189/532)
:) Szélhámosfilm...hát ez jó. Szuper film lehet.
10/10
Renegát 2008 2008 dec. 18. - 02:53:56 10/10 Előzmény Csuvatka
(188/532)
Aha, az jó, ha van rá idõ. Kérdezd már meg nekem, légyszi, a barátnõdet, vagy a barátodat, hogy van-e olyan kategória, hogy szélhámosfilm. tenkijú
Bigpapa 2008 dec. 18. - 00:06:33
(187/532)
Semmit sem tudtam a filmrõl, a kritikákat sem olvastam, csak egy félig elkapott elõzetest láttam.
A nagy Ervinrõl életemben nem hallottam. Ha nem látom a filmet, azt sem tudom, hogy a világon van.Nekem nagyon nem szimpi.Bajusszal tiszta Kautzky Armand :))))))) De neki legalább jó a hangja.
Ami bejött:
Maga a sztori ezerszer lerágott csont,de mégis nézhetõ volt.Szerintem többet ki lehetett volna hozni a sztoriból,de ne legyünk maximalisták. Néha kifejezetten jól játszottak a szereplõk.

Ami nem tetszett:

Végig nem tudtam, mi idegesít. Aztán rájöttem. A ronda emberek. Csupa ronda ember volt a filmben.A nõk ,akiket elcsábított, a két fõszereplõ, a mellékszereplõk,mind rondák voltak.
Oké, ez nem Baywatch :)))))))))))de azért legalább néhány szimpi embert betehettek volna.
Aztán az utószinkron is katasztrófa volt.Sok reklám.
A Kulka önmagát adta csak a szerepben ;) wehehe, de a csóknál, majdnem lehánytam az elõttem ülõt! :))))))))))))
Az megakasztott rendesen. :))
Nem tudom, mennyit kéne innom (sose iszom alkoholt),vagy mennyit kéne fizetni, hogy lesmároljak egy palit. Képtelen lennék.
Jobban ki kellett volna dolgozni ezt a sztorit. Több becsapást a film elején, szövevényesre akarták venni nagyon a közepét, de annyi baki volt benne, hogy kicsit szétesett a történet.Sajna a végét kitaláltam. na nem azért, mert olyan qrva okos vagyok - persze köztudott, hogy az vagyok :)))))))), hanem azért, mert pont így ért véget egy film, de azóta nem jut az eszembe, hogy mi a címe. De az is..
*******************SPOILER************************
arról szól, hogy az átvágómûvészt vágják át és kiszedik a pénzét.majdnem ugyan így.
Aki tudja a film címét,az nyomjon infót róla.


Szóval, egyszer nézhetõ film,de nem lesz meg DVD-n, az tuti.

10/7
Csuvatka 2008 dec. 16. - 20:25:06 Előzmény Renegát 2008
(186/532)
google a barátod wikipédia pedig a barátnõd
pasztel 2008 dec. 16. - 16:50:03 Előzmény Brand Noemi
(185/532)
Ha Goda Krisztina Kaméleon címû filmjének nem úgy lenne vége ahogy, akkor egy középszerû, inkább gyenge alkotásról beszélnénk. Azzal viszont, hogy ügyesen és sokáig “átveri” a nézõsereget, majd izgalmas, megmozgató végkifejletbe hajlik a történet, egy - magyar viszonylatban - kifejezetten jó, nemzetközi szinten pedig jó közepes alkotást láthatunk.

http://www.budaihirlap.hu/portal.phpReszletesHir=1&HirID=37786&ajanlo=RSS
10/10
Brand Noemi 2008 dec. 15. - 20:51:47 10/10
(184/532)
"A Kaméleon a hazugság lélektanára és pszichológiájára keresi a választ. A filmrendezõ szerint minden ember találkozott már szélhámossal, merthogy a szélhámosok közöttünk élnek, s még az is lehet, ismerjük õket."

http://zona.hu/article/1838/a-szelhamosok-koztunk-elnek-es-nem-felnek.html
10/10
nasca 2008 dec. 15. - 15:07:48 10/10
(183/532)
"Nagy Ervin "tavolsagtartasa" szerintem tudatos"
egyetértek
10/10
nasca 2008 dec. 15. - 15:06:13 10/10
(182/532)
Barackfa, én mindenben egyetértek veled. Szerintem.:)
10/10
Barackfa 2008 dec. 15. - 15:02:46 10/10 Előzmény Gneta
(181/532)
Szerintem is tök mindegy, hogy milyen a mûfaji besorolása. Szerintem olyan nincs is, hogy szélhámosfilm, de minden esetre jól hangzik, és illik is a Kaméleonra. És szerintem is nagyon jó film.
10/10
Renegát 2008 2008 dec. 15. - 14:50:43 10/10
(180/532)
ja, amúgy a film a sok hazai gagyi közt meglehetõsen színvonalas, és nem csak profi munka minden tekintetben, de szórakoztató is.
10/10
Renegát 2008 2008 dec. 15. - 14:46:09 10/10
(179/532)
csuvatka, érdekes, amit írtál. hol lehet találni ilyen mûfaji meghatározásokat?
mhunya 2008 dec. 15. - 13:06:53 Előzmény dzsamelia
(178/532)
Igazad van, egy kalap szar a film. Tele van reklámokkal, hiteltelen alakítások, az egész szétesik. Klausztrofóbiás, sterilen beállított jelenetek, borzalmas utószinkron, sminkben úszó szereplõk... A jelenetek nem következnek egymásból, egyszerûen nem hittem el a történetet. Rettenetes. Ne nézd meg.
Trill az egyetlen fénypont, de mintha õ is érezte volna, hogy gáz ez az egész; éreztem rajta a kínlódást, hogy legszívesebb elvinné a hátán a filmet, de valószínûleg a rendezõ nagyon lekorlátozta. Egy kicsit több improvizáció sokat dobott volna az egészen.
Hétvégén az Állami áruház ment valamelyik tévén. Na, az jó film.
7/10
ruszi 2008 dec. 15. - 11:30:32 7/10
(177/532)
Jobbat vartam. Kozepetol tenyleg uncsi lett, elfaradtak a szereplok es a sztori is. A reklamok zavartak. Kulka tetszett, Nagy Ervin "tavolsagtartasa" szerintem tudatos.
dolcevita86 2008 dec. 15. - 08:21:05
(176/532)
Nekem a film 10 pontból 11-et érdemel! Jó szereplõgárda, kíváló rendezés, eredeti történet, nem sablonos, nem jenkikoppincsolós, meglepõ fordulatok, tanulságos tartalom... Mit mondjak még? Engem szórakoztatott és másfelõl elgondolkodtatott. A Szabadság és Szerelem után a második magyar film, ami igazán tetszett. Gratulálok, csak így tovább!
Csuvatka 2008 dec. 15. - 00:37:48 Előzmény Gneta
(175/532)
Imdb-n thriller, dráma és komédia mûfajban fut a film. az elõbb idézett mûfaji kifejtést olvasva talán értheted, h itt feszültséget és nyomasztást jelent a thriller mûfaji megnevezés.
Csuvatka 2008 dec. 15. - 00:35:59 Előzmény Gneta
(174/532)
A thriller az a filmes mûfaj, amelyet soha sem kellett félteni, nem kellett a temetésére készülni. Az emberek mindig vágyakoztak a borzongás, a rettegés biztonságos körülmények között történõ megtapasztalására. Míg a horror a maga hullámvölgyeivel nem minden esetben tudta kielégíteni ezt az igényt, addig a thriller népszerûsége töretlen. Hitchcock emelte jól megérdemelt trónjára és vitte csúcsra, Cristopher Nolan (Memento) volt az, aki kifacsarta, megtekerte, de könnyû formálhatósága miatt sokan, sikerrel nyúltak az õsi témához. De mi is a thriller témája? Eredendõen a félelem és a feszültség, e kettõ azonban csak látszólag kapcsolódik össze szorosan. Egy politikai thrillerben kevesebb szerepet játszik a félelem, inkább a feszültségre épít. Nem így a pszicho-thrillerek. A mûfaji diszciplínák sokasodása, mára rengeteg thriller-sémát eredményezett. A legküönbözõbb thrillerek (pl. a már említett politikai-pszicho páros) is közösek egy pontban: valaki valakinek ártani akar, utóbbi valaki pedig gyakorta a közember megtestesítõje, akkor is ha foglalkozását tekintve (riporter, pszichológus, FBI ügynök ...) nem tekinthetõ a legátlagosabb, legszürkébb figurának. Általában igaz (bár nem törvényszerû, hogy az „utóbbi valaki" (mondjuk ki: az áldozat) a fõszereplõ. Az ártó szándékú valaki (gyilkos, zaklató, összesküvõ...) rendszerint csak közvetett módon kerül a nézi figyelmének középpontjába, rajongás tárgyává válva ezzel.

A thrillerek egy egészen külömleges válfaját képezik azok a filmek, amelyekben a már említett „ártó szándékú valami" egy megfoghatatlan erõ. Szellemek, árnyékok között rejtõzködõ szörnyek (análkül, hogy átlépnénk a horror mûfaj határát), de akár maga az idõ, vagy még ritkább esetben egy társadalmi ellentét is felveheti az „ellenfél" szerepét.
Csuvatka 2008 dec. 15. - 00:30:51
(173/532)
Ah néztem a szereplõgrdát, szinte egy az egyben ugyanazok a színészek játszanak ebben a filmben, akik az " Állítsátok meg Terézanyut!" címû filmben, arra gondoltam, h ez engem borzasztóan zavarna. Ráadásul idegesít ez a szélhámostéma is:(