Téma: Kaméleon

dodo1994 2008 dec. 09. - 17:09:55 Előzmény Adróc94
(112/532)
ezt nem én írtam,bocs.
pasztel 2008 dec. 09. - 16:45:24
(111/532)
http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2008/12/08/14_048_an_lattak_pesten_a_kameleont/

14 048-an látták a Kaméleont Budapesten a csütörtöki indulása óta, ami igen jó eredmény: második lett az idén startoló magyar filmek listáján a Kilenc és fél randi 28 418-as kezdése után. Az ezévi fõvárosi startolásban a Kalandorok 10 325-zel a harmadik helyre csúszott. (A Macskafogó 2 tavaly decemberes indulásán hozott 30 679 nézõt, így nem számít az idei rangsorba.) Friss premieres ellenfele mûvészfilmeken kívül nem nagyon volt Goda Kriszta rendezõ szélhámosfilmjének, de így is szép, hogy lenyomta a több hete élen trónoló Madagaszkár 2 rajzfilmet, amit azért ezen a hétvégén is 11 415-en láttak. Harmadik lett Coenék Égetõ bizonyíték címû mozija 7 259-cel, negyedik Rodley Scott-féle Hazugságok hálója a múlt hetihez hasonlóan gyengébb 6 274-es eredménnyel. A tavaly Oscarra jelölt kazah 300-ként beharangozott Mongol címû filmet 4000-en látták, amivel a nyolcadik. Még idén Herendi Gábor december 18-án induló Valami Amerika 2-je rendezheti át a rangsort.
Filmbuzi34 2008 dec. 09. - 16:26:54 Előzmény retekgyerek
(110/532)
retekgyerek: csak annyiban értek veled egyet, hogy Nagy Ervin nem feltétlenül játszik jól - de azért ne hasonlítsuk már egy B-kategoriás amerikai múvihoz :)
A film KIFEJEZETTEN JÓ, az általad írtak (szinkron, sztori stb) pedig szerintem csak fanyalgások.
Kompaktra össze van rakva a film, nem érzem azokat a hiányosságokat, amiket említesz.
Mondj még egy ilyen jól sikerült kortárs magyar közönségfilmet! Kíváncsi vagyok, milyen (szar) az ízlésed :)))
10/10
PLT 2008 dec. 09. - 16:22:05 10/10
(109/532)
Nem csalódtam a rendezõben. Az eddigi filmjei is tetszettek, de a Kaméleon az eddigi legjobb! :)
10-bõl 10-es. Kíváncsi vagyok, h a Valami Amerika 2 milyen lesz, bár nekem az elsõ se nagyon tetszett.
VörösGéza 2008 dec. 09. - 16:16:31
(108/532)
Hétvégén volt szerencsém megnézni. Nagyon jó!
Feszes forgatókönyv, jó dialógusok, izgalmas sztori, csavar a végén - tökéletesen kivitelezett közönségfilm.
Mûfajilag nehéz behatárolni, mert lehet rajta sokat nevetni, de mégsem vígjáték. Thrillernek viszont nem thriller.
A lényeg, hogy nagyon jó, kár kihagyni!!
Tamaskas 2008 dec. 09. - 16:14:03
(107/532)
Egyetértek.
A Kaméleon a legjobb magyar film, amit valaha láttam! (Na jó, a régi magyar filmeket nem számolva, mert azok egészen más mûfajban mozognak.)
Ajánlom mindenkinek a filmet! Nem fog csalódni!
Nice Bradley 2008 dec. 09. - 16:05:37
(106/532)
Se nem vígjáték,se nem akciófilm,de mindenképpen zseniális.Igazi szélhámosfilm,mindenkinek ajánlani tudom...persze vannak kivételek...az irigy,boldogtalan,szánalmas nézõk akik nem találják a helyüket és még jó dolgok is idegesítik,azok bújjanak a négy fal közé és szórakoztassák magukat!
10/10
Bandatag 2008 dec. 09. - 15:53:59 10/10
(105/532)
Szerintem kifejezetten jól játszanak a filmben a színészek, Nagy Ervin is. És ezt pasiként nem azért írom, mert tetszik nekem :)
De a film még úgy is jó lenne, ha Nagy Ervin esetleg szarul is játszana, a sztori, a rendezés és a forgatókönyv ugyanis messze a legjobb hazai viszonylatban...
Judybaba 2008 dec. 09. - 13:47:27
(104/532)
Andróc94!

TE MIRÕL BESZÉLSZ????????????????????????????
Mi a sz...ról hadobálsz?????

Azért mondjam egy film-re hogy jó, mert valakinek sok munkája fekszik benne???
Gondolkodj már kicsit mielõtt leírsz valamit!!!!!!

Ha én azt mondom hogy engem idegesít a fõhõs, akkor azt mondom.És elmondom még egyszer!!
Azért mert neked bejön mint férfi, egyáltalán nem biztos hogy színésznek is megfelelõ.
Ennyi...
Judybaba 2008 dec. 09. - 13:42:32
(103/532)
Retekgyerek!

Annyira szeretlek!!:)
Teljesen igazad van, csak én nem tudtam hogy elmondani!
Ez a fõszereplõ maga a fájdalom, ami a színészi képességeit illeti!!Na és a "társa"?ÚÚÚÚRÉÉÉG
Mi ez a film?? A 8.ker-t mutatja be romantikusan????
4/10
retekgyerek 2008 dec. 09. - 12:02:13 4/10
(102/532)
Andróc94: A befektetett munka mennyisége lenne a mérvadó? Hogy mennyit dolgozik egy filmen? Korántsem. Itt a minõségen kellene lenni a hangsúlynak. Ez a film, pedig CSAK Magyarországon lehet sikeres, mivel itt a közvélemény szerint ez a minõség. Valóvilág? Muhahaha.
1, párbeszédek: minden magyar film rákfenéje, itt sem kivétel. Ha te úgy beszélsz az életben, ahogy a karakterek ebben a filmben, magadnak is hazudsz.
2, utószinkron: kivételesen eltalálták a szájmozgást, viszont a háttérhangokat annyira levették, hogy olyan, mintha egy kútból beszélnének.
3, karaktervezetés, érzelmeik irányítása: na ez vajon mi? 25 éves intézeti barátság? szerelem, nem szerelem? Karakterek érzelmi motivációja? Elvarratlan, csapongó, hiteltelen ábrázolás. Nem tudunk meg semmit.
4, Fõszereplõ játéka: Nesze semmi, fogd meg jól. Könyörgöm, egy amerikai B-film utolsó mellékszereplõje hitelesebb, mint Nagy Ervin. El kéne felejteni, hogy a színpadi kellékek jók a filmen.
5, Történet (az egyik legfontosabb): Nagyon jól indul a film, tényleg, kiváló ötlet, azonban unalmassá és kiszámíthatóvá válik (persze csak annak, aki már látott legalább egy heist movie-t, aki csak a Szex és más semmi jellegû filmeket ismeri, az természetesen hörög, hogy hú, de csavaros), a vége pedig siralmas. Nem a happy end elmaradása, hanem a monológ miatt. Pocsék.
Ezeket kéne átgondolni, mielõtt csípõbõl körbenyaljuk.
7/10
kambekk 2008 dec. 09. - 10:01:37 7/10
(101/532)
Engem a kulisszatitkok izgatnak. Egy tévériportban nyilatkozta Goda Kriszta, hogy sok dolgot kreativitással kellett pótolniuk a pénzhiány miatt. Ez vajon mit jelenthet? Nem volt pénz fahrtkocsira és cserébe guruló tolószéket használt az operatõr a kamera mozgatásához? Vagy nem tudtak emelõkosaras autóról filmezni és ezért inkább felmásztak egy villanyoszlopra? :) Kár hogy a werkfilmbõl ezekre nem derül fény.
Damon 2008 dec. 08. - 22:12:59
(100/532)
Kaméleon

Nem vártam túl sokat, mert azt gondoltam, hogy ami ennyire be van reklámozva, annak elkél a segítség a nagy marketing gépezettõl. De be kell valljam nagyon kellemesen csalódtam! Nekem abszolút bejött a film hangulata, hihetetlen jó felvételek voltak, jó volt a sztori és végre egy olyan film aminek nem rontják el a befejezését. Tetszettek a karakterek és nagyon jól játszott a két fõhõs is. Nagyon rendben van!

100%
10/10
Renegát 2008 2008 dec. 08. - 21:43:52 10/10
(99/532)
Hámori Gabi hány éves? Szép cicije van!
10/10
Brand Noemi 2008 dec. 08. - 21:32:54 10/10
(98/532)
Azt láttátok, hogy A nyomozó címû filmben van egy kamu filmplakát a falon, amin csányi sanyi és fenyõ iván a fõszereplõ? Nagyon vicces. Amúgy kíváncsi vagyok mikor vállal Csányi valami gonosz szerepet, vagy mikor játszik el történelmi személyiséget, mert habár a Kaméleonban a macsósága ellenére lúzerkedik, de valahol még mindig a jó csákó szerepben tetszeleg. Szeretném egyszer másképp is látni, bár annyira jóképû, hogy valószínûleg ezért sem játszhat bármit. Na mindegy. A Kaméleonban iszonyú jól nyomja.
Adróc94 2008 dec. 08. - 21:15:11 Előzmény dodo1994
(97/532)
Úgy gondolom hogy nem vagyunk egyformák,így természetesen a vélemények pedig megoszlanak.De szerintem olyat leírni,hogy idegesített a fõszereplõ(Nagy Ervin),és hogy látszik hogy ismételten egy szar magyar filmet láthatunk,köszönjük a semmit stb....kifejezések undorítóak!!!!!!!!!!Arra persze senki nem gondol,kinek mennyi munkája van egy ilyen filmben,napokon át semmit nem alszik,agyal a forgatás miatt és azzon gondolkozik hogyan nézzen szerelmesen,mint fõhõs.Szeretnék egyszer színész lenni,Pesten tanulni a fõsikolán,de ha a magyar közönség már így áll hozzá a saját nemzetének a filmjeihez és a színházhoz,akkor kérdem én,mi értelme van????Talán hogy azt szeressem amit akarok,de nem errõl akartam most írni igazán.
A film egyszerûen remek.Igazából aztsem értem,miért várja mindíg mindenki,hogy egy filmnek happy enddel legyen vége?!Hiszen a szereplõk nszimplán a valóságot mutatták be nekünk!!Érzem,szenvedély,csalás,pénz,barátság.......VALÓVILÁG!!!Szerintem Goda Krisztina harmadszorra s nagyot alkotott,szívesen dolgoznék egyszer vele együtt....A színészek állatira jók.Nagyon jól állt Csányinak a mellékszerep,meghagyva macsós énjét!Hámori Gabi csalafintasága és komolysága is tetszett.Kulkán ledöbbentem...nem mindenki vállalta volna be.Trill Zsolt nagyon jól eljátsza a baráthoz való ragaszkodást.Nagy Ervin-hez pedig csak annyit,hogy szeretném még filmben látni!És ezzel egy díjat szerintem simán besöpörhetne!!Csak azt kéne végig gondolni,amikor a filmet leszóljátok,hogy lehet visszaolvassák az alkotók,színészek....nemtudom kinek hogy esne egy komoly munka utána eléggé erõs kritika.....
dodo1994 2008 dec. 08. - 15:11:30
(96/532)
még nem láttam,kiváncsi vagyok milyen lesz
10/10
Renegát 2008 2008 dec. 08. - 15:10:04 10/10
(95/532)
Na igen, eléggé eldurvul. Onnantól, hogy elindul a hajsza a pénz után, és Gábor felmegy az orvoshoz, aztán az autókereskedésbe, aztán már nincs vissza a lejtõn. Aztán Tibi (ment volna ikább automatázni), és aztán pofára esik. A végén az ember már nem nagyon nevet. De azért elején mi is sokat röhögtünk.
Naphinel 2008 dec. 08. - 13:41:40
(94/532)
Tegnap láttam, és hát nem is tudom, mit mondjak... az eleje nagyon jó volt, szétröhögtük magunkat rajta... de ahogy csúszott egyre lejjebb, és lejjebb... az már nem tetszett.
Az erkölcsi lezüllése, hogy bármire képes még a... hát ezt inkább nem írnám ki.
Bármire képes a... miért is? Egy lányért? Egy célért, ami nem is az övé? A szerelemért?
Nagyon durva film lett, szépen kidolgozott, bonyolult lélekábrázolás.
Hát eléggé érdekes hangulatban jöttem ki a moziból.
De végre egy film, ami nem happy end-del végzõdik...
Judybaba 2008 dec. 08. - 09:49:57
(93/532)
Hát nem tudom. Hallom, látom hogy szinte mindenki teljesen odáig van ezért a filmért...engem nem kápráztatott el...
nem mondom hogy rossz, mert azért még legalább tíz percig csönd volt a film vége után, és engem is elgondolkodtatott, kb negyed óráig.
Igazából nagy reményekkel mentem be a filmre, és reméltem, hogy látok egy hihetetlen szuper magyar filmet, de azért ezt nem mondanám!!
Kb. egy 5-ös a 10-es listán.
Egyébként a film hihetetlen jó lehetett volna, de ez a fõszereplõ férfi.Egszerûen idegesített!!!!
Na nem szólom le azért annyira. Nem volt rossz, ahhoz képest hogy magyar volt meg plána nem!!