Téma: Kaméleon

Pünkösdi Kató 2011 máj. 19. - 15:27:50 Előzmény Bandatag
(432/532)
az ilyen hsz-t sem értem, hiszen Jancsó is letett ezt-azt az asztalra, és nem a tányérról beszélek. Nem néztem a filmjeit, de csak azért nem, mert nem az én világom, nem éltem abban a korban vagy legalábbis nem áll hozzám közel, éppen ezért nem mondom a filmjeire azt, amit. Õt is elismerik, ugyanakkor ne hasonlítsuk össze Jancsó filmjét Goda filmjeivel, mert ég és föld a különbség, témával, minden mással. Ez olyan, minha összehasonlítanánk vmelyik nagy magyar színészünket vmelyik nagy külföldi színésszel. Lehetetlen, és nem azt jelenti, hogy vmelyikük rossz.
offtopic
Pista15 2011 máj. 19. - 15:14:56
(431/532)
Figyelmedbe ajánlom a SPOILER kifejezést, mert már így is túl sokat árultál el.

Kedves moderátor pótold az alattam írónál, ezerhála!
Pünkösdi Kató 2011 máj. 19. - 15:06:35
(430/532)
***SPOILER PÓTOLVA***
Hámori Gabinak pont jó az õzikeszeme, a nagy naív, aki beveszi az összes maszlagot. Aztán meg a végén kiderül ami kiderül - poént nem lövök le. Szerintem jó választás volt Gabi.
Pünkösdi Kató 2011 máj. 19. - 14:41:26 Előzmény Tereplovas
(429/532)
Még az jutott az eszembe, hogy ha egy filmrõl azt írjuk, hogy az a legjobb, az nem jelenti azt, hogy azonosulunk is vele. Gyk: vagyis nem azonosulunk a szélhámossággal, de a film tartalmazza mindazt, amiért végignézzük, gondolkodunk rajta, megvitatjuk, stb.
Pünkösdi Kató 2011 máj. 19. - 14:39:10 Előzmény Tamaskas
(428/532)
Köszi az interjút, nagyon örültem, hogy elolvastam. Én is úgy gondolom, hogy a szereplõk itt nemcsak 1 személyt játszanak el, hanem folyamatosan változik a karakterük, hol jó, hol rossz irányba, persze attól függ, melyik irányból nézzük, ki mit tart rosszanak, jónak.
Pünkösdi Kató 2011 máj. 19. - 14:26:45 Előzmény Tereplovas
(427/532)
Nem jó példát hoztál fel, a kettõ nem hasonlítható össze.
10/10
orizatriznya 2011 máj. 18. - 20:59:20 10/10 Előzmény Tereplovas
(426/532)
Tereplovas! Nem cikizésbõl kérdezem, hanem komolyan érdekel, hogy miért találtad gusztustalannak a filmet.
Zavar a téma?
Csak azért, mert egy másik filmet dícsérve azt írtad, hogy látni kell benne a mélyebb tartalmat.
Hát szerintem ez pontosan egy olyan film, amiben minden szereplõ sorsa külön-külön is fájdalmas és elgondolkodtató. Talán érdemes lenne legyûrni az undorodat és mégiscsak végignézni.
Az meg külön érdekes, hogy neked a maga idejében rettegett, politikai hatalmával visszaélõ, lárva arcú Major Tamás a színész példakép.
Sinkovics Imrével nincs bajom, de õ sem volt jobb, mint néhány mostani tehetséges fiatal. Évtizedekkel ezelõtt sokkal több (jó) magyar film készült, ezért az akkori színészeknek több lehetõségük volt maradandót alkotni.
10/10
orizatriznya 2011 máj. 18. - 20:46:55 10/10 Előzmény mayere
(425/532)
Nekem is 10/10. Korábban nem hallottam a filmrõl, nem vártam túl sokat tõle. Engem felkavart, nem fogom elfelejteni. Minden színész nagyon jól játszott, de tényleg Kulka volt a legjobb ebben a nehéz, de szerintem testhezálló szerepben.
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 17. - 18:34:41
(424/532)
Még bemásoltam ide egy jó tanácsodat, amit másnak adtál egy olyan filmmel kapcsolatban, ami neked tetszett:


"Nem az a gond, hogy Neked nem tetszik a film (mert ez valószínûleg csupán azt jelenti, hogy kevés hozzá az EQ-d), hanem az, hogy ócsárolod azt, amit – másokkal ellentétben – nem értesz.
Másrészt: ha valami nem tetszik, akkor nem feltétlenül kell azt "lehúzni", sokkal egyszerûbb csöndben maradni, és továbblépni, hiszen itt senki nem kérdezett rá konkrétan a Te véleményedre, így aztán nem is kellett volna azt feltétlenül közzétenned.
Téged valószínûleg zavart a többiek pozitív véleménye, és ezért érezted úgy, hogy hozzá kell szólnod.
Azonban nem szép dolog megpróbálni elrontani a mások örömét...

SZEMÉLYISÉGFEJLESZTÉS – ez a kulcsszó számodra. Sok sikert hozzá!"
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 17. - 18:32:20
(423/532)
Akkor jól tetted, hogy nem nézted meg. Még egy jó tanács: a jövõben használd inkább a "senki" kifejezést, mert olyan, hogy "níman" nincs, legfeljebb "Niemand".
offtopic
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 17. - 18:29:18
(422/532)
Ezt Erekzion tesznek hívják.
Tereplovas 2011 máj. 17. - 17:38:45
(421/532)
Sokakkal ellentétben nekem egyáltalán nem tetszett a film – legalábbis az az elsõ huszonöt perc, amit láttam belõle.
Kb. ennyi idõ után dönthettem úgy, hogy komolyan kell venni a történet hatására rám törõ enyhe hányingert, és inkább más szórakozás után nézek...
Azt hiszem, nagyon nagy a baj, ha többen is ezt tartják az utóbbi évek legjobb magyar filmjének. Fõleg, ha valóban így van...
A jó magyar film nálam a "Tizedes meg a többiek"-kel kezdõdik, Sinkovits Imrével és Major Tamással; nem egy ilyen gusztustalan történetet elmesélõ filmmel; benne néhány nyálas, meg homokos níman-nal.
Cordelia 2011 máj. 17. - 17:28:42
(420/532)
miért kellene rorschach-ot alkalmazni egy casting-on?
Cordelia 2011 máj. 17. - 11:17:13
(419/532)
Kulkának egy fölösleges mimikai megnyilvánulása sem volt. Tökéletes alakítás.
pneklara 2011 máj. 17. - 11:13:58 Előzmény Tyrannosaurus/velo/Rex
(418/532)
Igen, bár azt is figyelembe kell venni, hogy a Jó estét!-ben a lánynak nem is a görögre fájt a foga, hanem általa nyugatra jutni, ahol várta az igazi szerelme.Az ember nem hiszi el, hogy megszédülhet egy nõ annyira, hogy a kétségeit, a figyelmeztetõ jeleket elnyomja magában, és bedõl a szédelgõnek, aki sokszor klasszisokkal gyengébb paraméterekkel rendelkezik nála.
10/10
ShelbyGT0303 2011 máj. 16. - 21:05:16 10/10
(417/532)
Ez a legjobb magyar film, amit valaha láttam. Nagyon meglepõdtem, hogy ilyen jó. Az utóbbi évek magyar filmjei a nullával egyenlõek, egy jót se tudok mondani közülük, nézhetetlenek. (A régi filmek, pl. Tanú, persze más kategória, az kultuszfilm.)
A történet végig izgalmas, fordulatos, a vége se az, amire számítottam. Kulka pedig fantasztikusan alakítja a meleget, nagyot nõtt a szememben, hogy egy ilyen nehéz szerepet is ennyire élethûen el tud játszani. A párbeszédek nagyon ütõsek és viccesek, a rendezés is csúcs.
Csakis 10/10!
Hajnalka14 2011 máj. 16. - 18:33:48
(416/532)
Szerintem is meglepöen jo kis film 10/10
10/10
csenerezi 2011 máj. 16. - 17:48:31 10/10
(415/532)
Szerintem is 10/10. Nekem magyar film mostanában nem is tetszett még ennyire.

Még nevetni is tudtam rajta. Azt hittem az elején, hú ez nagyon kiszámítható lesz, de nem........... jó. Sõt, szuper. Ezek szerint a magyar film nem veszett fejsze nyele.
10/10
mayere 2011 máj. 16. - 17:33:17 10/10
(414/532)
Komolyan mondom 10/10pont...tegnap úgy kezdtem el nézni hogy jobb mint a semmi...annyira magával ragadott és a végén szó szerint sírtam is...
Nagyon elgondolkodtató film,nem olyan mint a tobbi amerikai vígjáték amit ha megnézunk elis felejtjuk...
Egyik kedvenc filmem lett..:)
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 16. - 17:32:16
(413/532)
Annyira megtörtént esetet dolgozott fel Fejes, hogy még a gyilkosság is megtörtént.
Természetesen a kis görög sokkal csóróbb volt, hiszen akkoriban a pártnomenklatúrát kivéve, szinte mindenki csóró volt.
Ma már azért sokkal tájékozottabbak is az emberek. Sokkal kifinomultabb módszerek szükségesek. Az viszont tényleg elképesztõ, hogy egy jó eszû, de tanulatlan egykori állami gondozottól beveszik, hogy jól szituált, mûvelt orvos. Vannak nüanszok, amiket nem lehet megtanulni, ha valaki nem olyan környezetben nõ fel.
Régebben a Kék fény-ben készült interjú szélhámosokkal és az ember elképedt, hogy egy suk-süközõ, ragokat rosszul egyeztetõ figurától elhitték, hogy orvos. Persze *SPOILER bizonyos rétegektõl fölfelé már nem mûködött a trükk, hamar leleplezõdött a nagypolgári környezetbõl jött balettos lány elõtt.