Téma: Kapcsolat

10/10
ottofon 2009 jan. 19. - 18:12:29 10/10 Előzmény ondok
(264/524)
Ha ennyi idõd van számold meg már lécci hány hozzászólónak tetszett és hány fikázta! Amit nem értek benned: te neked miért jó hogy fikázod? Szerinted a véleményed alapján meg fogom változtatni az értékrendemet? Vagy élvezed hogy más izlését becsmérled? A film 10/10 bármit is mondasz! Vedd a fáradtságot és alkoss jobbat! Írj egy jobb sztorit! Vagy csak ezt írd át ott, ahol szerinted hibás! Mi az ami hiányzik belõle? Mit kellett volna másképp bemutatni. Én kb százszor láttam és nem találok benne hibát. Számomra ez egy tudományos (és jelenleg fantasztikus) dokumentumfilm ami az emberi érzelmeket, motivációkat, vágyakat ábrázolja oly módon hogy hogy belecsempészi napjaink problémáit, az emberi hit sokszinûségét, ugyanakkor látványos és izgalmas, megható. Kihagytam valamit?
8/10
kol3 2009 jan. 18. - 00:09:40 8/10
(263/524)
Szerintem a film valamiképen azt is ábrázolja hogy mit szólna az emberiség ha kiderülne hogy "Nincs egyedül" és rajta kívül más "fajok" is léteznek..És ez azt jelentené hogy megölne az istenrõl alkotót képük....A film tipikus határ eset van akinek nagyon bejön és van akiknek nem...8/10
ondok 2009 jan. 17. - 23:50:56
(262/524)
És akkor egy vélemény még azoktól pl akiknek nem tetszett,lényegtelen ,hogy ki írta,de nem én,bár egyetértek vele:
"Emlékszem, úgy nyolc évvel ezelõtt láttam, de már akkor is oltári jót mulattam rajta. Nem tudom eldönteni, hogy most ezt viccnek szánták, vagy... De szerintem, amilyen komolyan veszi magát a film, nem, ezt õk annak szánták, ami végülis nem lett belõle. Az egész egy vicc. Semmi nem történik benne, csak "kapcsolatba lépnek". Hû, hát ez aztán tényleg nagyon izgi. A drámai részét jól kidomborították, nem mondom, de amúgy filmtörténeti nonszensz."

Nos õ IS megírta ,hogy miért szar a film:ezzel szemben Tõled meg azon a tájékon annyi tellett érvnek ,hogy az én igazi nevem :"undok". Hasonló kaliberek "ondót" is szoktak írni.
ondok 2009 jan. 17. - 23:36:58
(261/524)
Jó van na ,neked tetszik,ok,képzeld vannak akiknek nem .Nem is kell messze menni csak olvass vissza az eleje tájékára,ahol jó páran részletesen leírják ,hogy miért gyengus,és nem azzal érvelnek amivel Te ,hogy milyen sokan imádják.Nos a Gyõzikét is rengetegen imádják ,és mégis gagyi.Hogy kérdéseket vet fel? Hát lehet,de ezekben semmi izgalmas nincs.Egy helyen pl az alapkutatások létjogosultságát ragozza a film,amit mindenki tud ,fölösleges húzni vele az idõt,és így tovább.Abban meg nem leszek partner ,hogy akinek nem tetszik az "fikázó hülye".Majd ,aki elolvassa ezeket az sejtheti ,hogy melyik tábor véleménye lehet igaz márcsak a stílusból kiindulva is .Aztán a perdöntõ az lesz ,hogy megnézi ,és ha van némi elõképzettsége a témában meg a jó filmek terén ,akkor nem kétséges mire jut.
10/10
ottofon 2009 jan. 17. - 23:13:50 10/10
(260/524)
Lécci áruld már el mirõl kellett volna szolnia a filmnek szerinted? Mert szerinted úgy szar ahogy van. Érdekes de több tucat ismerõsömnek az egyik kedvence és imádják. Ha nem vetted volna észre ennek a filmnek pont az volt a szerepe hogy gondolatot ébresszen az emberekben, legyenek azok vallásosak, materialisták vagy bárkik. A film igen is jó kérdéseket feszeget, az érzelmi szálakra is szükség van hogy azok is megnézzék (ezáltal elgondolkodnak rajta) akik abszolut érzelmi alapon közelítik meg. Az hogy giccses lenne a film meg egyenesen marhaság. Az idõ múlása "odaát" és a földön meg megint csak kötözködés a részedrõl. Az író direkt írta így a sztorit hogy ne legyen kézzelfogható bizonyítéka senkinek sem (hisz a mai napig nincs a földönkívüliek létezésére hivatalosan), mert a film kérdéseket akar feltenni nem pedig válaszokat! Számtalan fantasztikus könyvet olvastam, minden tudományos-fantasztikus filmet megnéztem ami az utóbbi 20 évben megjelent, és egyértelmûen kimerem jelenteni hogy ez az egyik legjobb forgatókönyv, legjobb rendezés, legjobb színészi alakítások és legjobb animációk együttese! Várom a fikázó válaszod. :)
offtopic
neugassaman 2009 jan. 17. - 20:42:57
(259/524)
Volt mondanivalója, csak van akinek átjött, van akinek nem! Ennyi, és nem tudományosan kéne ezt itt boncolgatni, mert azzal ugye a tudomány felett álló dolgok nem magyarázhatók!
Ilyen dolog a Szeretet is! Nehezemre esne fizikai törvényeket alkotni róla, és képletekkel igazolni! Valószínûleg nem vagyok ezzel egyedül!
Aztán ott van a Hit, az Igazságérzet, és még rengeteg - hasonló, nem tudományos alapokon létezõ, a valóság abszolult kategoriájában.
Kedves kis film volt, ezt a fajta üzenetét tekintve.
A többi a filmszerûség kedvéért, és némi tudományos mázzal, tapasszal. Lényegtelen!
ondok 2009 jan. 17. - 20:26:55 Előzmény gerhajdu
(258/524)
Szerintem pont az a baj ,hogy mint sci fise mozgatta meg igazán a fantáziámat,mert ennél jóval fantasztikusabbat is el tudok képzelni.Ha meg emberi kapcsolatokról szóló filmnek tekintem ,hát elég lapos százszor lerágott csontok voltak benne.A meg nem értett magányos zseni,akit a fõnöke kihasznál,elnyomják,nade végül mégis neki lesz igaza.Körülötte csupa papírmasé figura: a hülye fõnök ,az irritáló elnöki bizalmas tyúk,a sanda FBI fõnök ,a futó kapcsolatra kész atyai támogató bonviván,aki belül a mélységes vallásos erkölcs prófétája.stb.
gerhajdu 2009 jan. 17. - 11:51:03 Előzmény ondok
(257/524)
Ez nem sci-fi akart lenni, úgyhogy szerintem az emberközpontúság, MM bájolgása (szerintem tûrhetõ volt, ha nem is túl meggyõzõ) jól beleilletek.
Még így is a tudományos része elég korrekt.
Elõször megfogtál az utazással kapcsolatban, de ha emlékszel, igazából nem nagy sebességgel utazott, hanem egy féreglyuk jött létre. Elméletileg elgörbült "körülötte" a tér-idõ kontinuum és egy másik univerzumba jutott, ahol akár máshogy is folyhat az idõ. Az meg, hogy a Földön semmit sem észleltek belõle, az nem csoda, hiszen ezeket a dolgokat az emberi ész már felfogni, elképzelni is alig tudja- lehet, hogy léteznek olyan élõlények, amelyek a tér-idõ változásokat tudják észlelni, de mi nem:)
Szóval, ha a nagy sebességgel való utazásról beszélsz ott az utasnak telik lassabban az idõ, de a filmben nem errõl volt szó.
A vallás témája meg külön jó, hogy belekerült. Jól mutatja, hogy még nem lennénk kész egy ilyen kapcsolatra, de ezt már írták elõttem. Ne nézd már tudományos filmnek, ez 1.sorban az emberekrõl szólt.
ondok 2009 jan. 16. - 22:29:16 Előzmény gerhajdu
(256/524)
Próbáld már meg magad függetleníteni attól,hogy valakinek nem ugyanaz a véleménye valamirõl ,akkor azt egybõl ne minõsítgetgesd,hogy dobálódzik,meg ilyen meg olyan,mert nem inteligens dolog.Ráadásul ,ha így teszel ,és elmondod ,hogy szerinted miért nem olyan ,akkor van vitaalap,esetleg rájössz ,hogy nem mindig neked van igazad.Pl most sincs,mert ha valaki nem látja ebben a filmben a hállivúdi gagyi elemeket,hát az igencsak nem vesz észre semmit.Soroljam?:elnagyolt ,tudományos szempontból abszolút bugyuta dolgok:Az ûrhajón nem múlhat gyorsabban az idõ ,mint a Földön ,pont fordítva van.Vagy ,hogy az idegenek pont az apja képében jelennek meg neki,A szerelmi szál a bájgúnárral v. a nõ meg nem értett zsenialitása,indokolatlan magányossága.Az ûrhajós vallása és egyáltalán az egész vallás téma belekeverése. Nos nemcsak az a giccs ,ami jól végzõdik ,hanem a fércmunka is az.
gerhajdu 2009 jan. 16. - 15:34:03 Előzmény ondok
(255/524)
Miért írsz olyanokat a filmrõl, amik alig állnak közel a valósághoz? Ha giccses, akkor van benne valami, ami nagyon mû vagy erõltetett. De nem tudom, mi volt benne olyan giccses neked. Szerintem elég realista film volt, és semmi rózsaszín, könnyed happy end a végén. Bocs, de néha az az érzésem, hogy csak dobálózol a kifejezésekkel.
10/10
offtopic
Anditos 2009 jan. 15. - 18:41:23 10/10 Előzmény Finneas33
(254/524)
:-))))
Hát igen, én csak úgy vállalnám ezt a súlytalanság dolgot, hogy még idelent elaltatnám magam, mert szívesen kihagyom a kilövést, aztán amikor már fönt vagyunk, ébresszenek fel, és aztán súlytalanul gyönyörködöm a Földfölkeltében. Nem jól tûröm a gyors forgást, tériszonyom van, enyhe klausztrifóbiám, és azt hiszem betojnék a félelemtõl odafent azaz odakint az ûrben, úgyhogy ezért nem lettem én ûrhajós. De Ellie Halloway-jel szívesen cserélnék, hipp-hopp és ott vagyok ahol akarok. Vagy egy Csillagkapu is oké lenne részemrõl. :-)
offtopic
ódorfanni 2009 jan. 14. - 02:17:11 Előzmény Finneas33
(253/524)
kedves finneas. nem tudom, miért zaklatott fel ez a téma ilyen rettenetesen. valami komoly dolog történhetett veled, valami, ami megrázott; különben nem lennél ennyire dühös. csak szimplán közönyös. te viszont egyáltalán nem vagy közönyös, már a sokadik hosszú hozzászólást gyártod:) és ezzel kemény munkát adsz nekem :)
látod, a többi hozzászóló sem volt gyakorló hívõ; mégis pont úgy vették védelmükbe a keresztény hitet, mintha mondjuk picasso festészetét; az egyetemes emberi kultúra része (a biblia is), így hát illik megvédeni...
te a dühösködésssel, heves szónoklataiddal többre értékeled a bibliát, mint azok, akik lagymatagon a védelmére keltek. neked számít, ha ellenséged is…ezért közelebb jársz az igazsághoz, mint õk; mert te legalább keresed. ráadásul komoly erõfeszítést teszel, hogy közöld másokkal is, eddig mire jutottál. remélem, hogy máshová is fogsz majd jutni, és nem süppedsz bele a mostani ismereteidbe. mert akkor te is csak lagymatag és közönyös volnál. ha ekkora lendülettel keresed tovább az igazságot :)...bizony, nekem is hasznomra van, amiket leírtál.. jó pár mondatod tetszett.

azt kérdezed: „Létezõ isten? Mióta létezik, hogyan keletkezett? De ki õ, mi õ? Semmit sem lehet róla tudni, mert erre az a jó válasz, hogy: „isten útjai kifürkészhetetlenek!” Hát lehet, hogy Mariska néni ezzel beéri… :P”
már leírtam: ha a világot teremtõ és teremtett részre osztod, akkor logikus, hogy csak a teremtett részre lehetséges feltenni azt a kérdést, hogy hogyan keletkezett. a teremtõ részre nem, mert akkor logikailag átkerülne a teremtett részre, akkor viszont az egész felosztásnak nem volna értelme. ez egyszerû logika. tehát, ha használod azt a fogalmat, hogy isten, akkor ezzel kapcsolatban értelmetlen kérdés, hogy „hogyan keletkezett”. mintha egy manikûrkészlettõl megkérdeznéd, hány lóerõs.
azt kérdezed, ki az isten. de attól, hogy te nem tudod, még van rá válasz. sok mindent fel lehetne sorolni erre a kérdésre. én most csak a legegyszerûbb, legrövidebb definíciónál maradok, mely (mit ad isten :)) véletlenül pont jézustól származik. szóval õ adta meg a fogalom legvilágosabb, legrövidebb, legegyszerûbb definícióját: isten az, akinek élete van önmagában. vagyis önmagán kívül semmire, senkire sem szorul rá, semmiben sincs hiánya. hiszen élete van önmagában. van, tehát nem volt vagy lesz – ezért nincs idõbeli története, nem lehet róla azt a kérdést feltenni, hogy „mióta létezik?”. te viszont hogyan válhatnál istenné, ha öt percig sem tudod visszatartani a lélegzetedet? hogy egyéb szükségeidrõl ne is beszéljünk.
örülök, hogy nem éred be annyival, mint mariska néni. ennél több felvilágosítás végletesen meghaladná az erõmet (hogy milyen isten). a többi információért kérlek, fordulj a bibliához. ne mariska nénihez. kutasd a szöveget.
a buddhizmus kapcsán teljes joggal írtam az ürességrõl. hiszen egyrészt, mivel a buddhizmusban nincs isten, vagyis szellemileg üres; másrészt, mivel a nirvána maga is ürességként van elképzelve; harmadrészt, mivel a boldogságot a vágyakról való lemondás útján óhajtja elérni, ez szintén valamiféle ürességhez vezet.
világlélek meg egyetemes tudat…ne hülyéskedj. gúnyolódsz istenen, pedig az õ entitása konkrétabb és elképzelhetõbb – mégis teljes naivitással bedõlsz olyan szétomló, meghatározhatatlan fogalmaknak, mint a „világlélek, egyetemes tudat”? el sem hiszem.
miért írtad, hogy „:P Fú ez ült! :)”? mire gondoltál konkrétan? általánosságban nem rossz, amit írtál, tényleg, sokszor hasznos tanács. máskor viszont nem. mert lehet, hogy az univerzum (vagy isten) nem fog megsegíteni, akármennyire is szeretnél valamit. veled ez még nem fordult elõ? velem igen.
de, hogy írjak egy primitív példát: tegyük fel, hogy nyolcvan km-re laksz az egyetemtõl. bizonyos okok miatt (mert ragaszkodsz a barátnõdhöz vagy a szüleidhez) berzenkedsz attól, hogy elköltözz; a tömegközlekedés ilyen távolságból már nehézkes; de a bejárás kocsival még vígan megoldható volna. tehát naagyon szeretnél egy autót. teszel érte: megkéred rá a szüleidet. és nem kapsz. na ekkor mi van az univerzum összefogásával? fúúúú.
az ezt követõ mondataidat csernus drogmájából másoltad? :) nem azért, mintha belekötnék, igaz és helyes, amit leírtál, komolyan. csak a megfogalmazás stílusa pszighodokis :)
azt írod: nem viheted más keresztjét, az az õ feladata. oké, helyes. azért ezt helyettesítsd be pl. a hamletbe, és próbáld elmagyarázni, ott kinek mi volt a karmikus terhe…
de hogy komolyra fordítsam a szót: a biblia ismeri ezt a hozzáállást, amit felvázoltál, és ez nagyon egészséges szemlélet is, aláírom. de legalább ugyanilyen súllyal beszél arról is: egymás terhét hordozzátok. mert szép az elõbbi gondolatmenet, de az élet nem magányos kalandtúra. amiket leírtál, abból az derül ki: mindenki a maga szerencséjének kovácsa, mindenki boldoguljon, ahogy tud, mindenki hagyja békén a másikat. egy dolog hiányzik belõle: a kapcsolat. ha úgyis mindenkinek egyedül kell boldogulnia, semmi szükség sem volna rá… a Contact film tézismondata így szólt: „az ürességet egyetlen dolog teszi elviselhetõvé: a kapcsolat”. az egyedek nem zárványok, szükségük van egymásra.

attól, hogy ezeket a gondolatokat leírtad nekem, tanítottál, átadtál valamit. hitelesen mondtad el, még akkor is, ha a kiindulásban nem értünk egyet. azért voltál hiteles, mert egyrészt nagyon lelkesen írtad le, látszik, hogy mindezt jó alaposan átrágtad (csernus könyvét csak viccbõl említettem), a magad számára megemésztetted, a gyakorlatba is átültetted. nem csak a levegõbe beszéltél valami elvont elméletrõl. másrészt azért voltál hiteles, mert mindezt a lehetõ legszemélyesebben, közvetlenül adtad át. az általános bölcselkedést megszakítottad személyes hozzáfûzéssel is: „fú ez ült! :)”

egyébként pedig: jézus krisztus megváltotta a világot, ebben nyugodt lehetsz. csak ebben a megváltásban pont az olyan aktív keresés révén tudsz részesülni, mint amit elõtte részleteztél. azaz: akkor leszel valóban megváltva, ha te is valóban akarod, és ha közeledsz istenhez.

ezt írtad: „Légy ember, és válj istenné! A szenvedés forrása a vágy! Szabadulj meg a vágyaidtól, szabadulj meg a szenvedélyeidtõl, válj ösztönlénybõl szellemi lénnyé!”
az elõbb még arról írtál: ha valamit nagyon akarsz (azaz vágysz rá, kívánod), és teszel érte, az univerzum összefog, hogy megsegítsen. akkor az elõbbi gondolatod igaz, vagy a késõbbi arról, hogy a vágyak károsak és úgy fejlõdsz szellemileg, ha megtagadod õket?
a vágyaktól való elmenekülésrõl íme egy vers. szerintem ez a törekvés tragikus.

Alessandro Baricco: Novecento
...hogy megmeneküljek, kiszálltam az életembõl. Lépcsõfokonként, egyik a másik után. És minden fok egy vágy volt. Minden lépés egy vágy, amelytõl elbúcsúztam.
Nem vagyok bolond, testvér. Nem vagyunk bolondok, ha megtaláljuk a módját,
hogyan meneküljünk meg. Nincs köze ennek az õrülethez.
Ez zsenialitás. Geometria. Tökély.
A vágyak majd kitépték a lelkemet.
Ki is elégíthettem volna õket, de nekem nem ment.
Így hát elvarázsoltam õket.
És egyiket a másik után magam mögött hagytam.
Lefegyvereztem a boldogtalanságot. Így szakítottam el az életemet a vágyaimtól.
Ha te végigmennél az általam megtett úton, ott találnád valamennyit, egyiket a másik után, elvarázsolva, mozdulatlanul, az idõk végezetéig, felsorakozva az út mellett.

„úgy próbálok megszabadulni ezektõl, hogy kiélem õket! ;) Végül is lehet benne valami: jóból is megárt a sok, ill. mindent meg lehet unni egyszer. ;)"
remélem, tudod, meglehetõsen otromba indok egy vágy kiélésére az, hogy tulajdonképpen csak megunni szeretnéd. egyrészt ez nem így mûködik (nézz meg egy alkoholistát, például). másrészt hihetetlenül ostoba és aljas ezzel indokolni a vágyat, mert mintha számodra a másik ember, akivel együtt éled meg, nem is létezne. csak arra kell, hogy beleunhass…:( a biblia így ír: „A feleségének adja meg a férj a köteles jóakaratot; hasonlóképen a feleség is a férjének. A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; hasonlóképen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége”

tulajdonképpen miért is hiszel te a reikiben? jógában? annak a megtapasztalására odaszántad magad? a biblia megtapasztalására vajon miért nem?
sok olyan embert ismerek, akik ezoterikával foglalkoznak, amire te is hivatkoztál: reikivel, autogén tréninggel stb. ezek közül az emberek közül egy sem ellenséges a bibliával, a kereszténységgel. inkább azon a véleményen vannak, hogy õk is pont ugyanazt mondják, ugyanazt csinálják, mint ami a bibliában is van. vannak reikisek, akik egyenesen jézus nevében gyógyítanak. keresztet függesztenek az ágyuk fölé, jézushoz szóló imát mormolnak… eszük ágában sincs a kereszténységrõl negatív, lenézõ, ellenséges hangon beszélni. katolikus és egyéb vallású emberek is minden további nélkül keverik az ezoterikus gyakorlatokat a kereszténységgel. te viszont pontosan tudod, mekkora a különbség köztük…furcsa. és héber fõpapok nevét választottad nickedül. furcsa…
tényleg érdekelne, mi a történeted, te miért tudod azt, amit egy átlag reikis sem gondol. honnan vetted azt, amit tudsz és mi volt az, ami miatt ennyire elkeseredett és haragos lettél.

ezt írtad: „Mi itt a creative team-nél azt valljuk, hogy nem keverjük össze a munkát a magánélettel! :)”
akkor ezt az egészet csak azért írtad le, mert munkaköri kötelességed a bibliától embereket különbözõ jógatanfolyamokra, beavatási ceremóniákra stb. csábítani…?
azt is írod: a jó bornak nem kell cégér. ti a creative team-nél mit reklámoztok?

a kanonizációval kapcsolatban már elmondtam: jó, bíráld felül. de légy hiteles. kutasd, tanulmányozd, rakd össze újra. és ha az egész életedet rászántad már, akkor elmondhatod: igen, ez vagy az a részlet hiteles vagy nem hiteles; ez a kánon jó vagy nem jó. de amíg ezt nem teszed meg, addig csak összevissza makogsz. azt elhiheted, hogy a történelem során már sok ember volt, akinek birtokában állt a tudás, amivel rálátása lehetett az eredeti szövegekre. és ha idáig a tudósok még nem borították fel a kánont, akkor én egyelõre nem aggódnék…
az egyházzal kapcsolatosan nem lehetnek történelmi tapasztalataid ;) max. történelmi ismereteid.
a reikisekkel kapcsolatban még nincsenek ilyen ismereteid. honnan veszed, hogy õk nem basszák át a világot?

„azokról a bizonyítékokról beszélsz, amiket féltve rejtegetnek a vatikánban? Én arról!”
mi a szösz. ugyan mikre célzol?

ha a dogma c. film egyszerûen és világosan kifigurázta a katolikus dogmatikát, az nyilván nevetséges is, nem? és? akkor most mi van? mondtam, hogy ne mariska nénire hallgass, ne tõle kérdezõsködj. olvasd a forrásszöveget.

úgy egyébként írhatsz még nyugodtan, nagyon érdekes és okos dolgokat hordtál össze most is:)
Finneas33 2009 jan. 12. - 23:19:04 Előzmény Anditos
(252/524)
hehehe, jó szöveg! :)megjegyzem! mit nem mondasz... ;) szóval akkor van némi elõnye is a súlytalanságnak???! :)

nem tudom, csak gondolom. Az ûrhajósoknak úgy szokták szimulálni a súlytalanságot, hogy felviszik õket jó magasra repcsivel, és átmennek zuhanó repülésbe (az ûrben az ûrhajósok gyakorlatilag szabadesésben körbeesik a Földet újra és újra). hát megnézném mihez kezdenél egy zuhanó gépben... ;) :P

Az ûrben forgással lehet létrehozni mesterséges gravitációt pl. egy ûrállomáson. Azért egy ringlispílben sem próbálnám ki a dolgot , valszeg hamarabb behánynék, mint elmennék... :S
Finneas33 2009 jan. 12. - 21:00:06 Előzmény ódorfanni
(251/524)
”…a biblia ezzel szemben arról ír, hogyan tudsz k a p c s o l a t b a kerülni a létezõ istennel. „az ürességet csak egy dolog teszi elviselhetõvé: a kapcsolat”.

Létezõ isten? Mióta létezik, hogyan keletkezett? De ki õ, mi õ? Semmit sem lehet róla tudni, mert erre az a jó válasz, hogy: „isten útjai kifürkészhetetlenek!” Hát lehet, hogy Mariska néni ezzel beéri… :P

”buddha módszerével megmarad a szellemi ûr. csak saját magadat fényezheted.”

Ezt honnan veszed? Eggyé válni az univerzummal, a világlélekkel , egy egyetemes tudattal egyesülni, nem az ürességet jelenti. Magamat fényezhetem csak???? Hát nem ismered azt a közmondást, hogy segíts magadon, isten is megsegít? Másképp: ha valamit nagyon szeretnél és teszel is érte valamit (nem csak „várod, hogy isten nagy néha intsen…”) az univerzum összefog, hogy segítsen neked. :P Fú ez ült! :) Továbbá: nem lehet mindenkin segíteni, nem lehet mindenkit megmenteni, csak azokat, akikben fellobban a felismerés szikrája, hogy: bameg, szeretnék tenni valamit magamért! Ezzel úgy segítesz másnak, hogy példát mutatsz. Én nem vihetem más keresztjét, mert az az õ feladata (karmikus terhe), ha megtenném, ugyan mit tanulna belõle? Minden maradna a régiben, mint ahogy maradt is. Jézus meghalt, de nem váltotta meg a világot… a világ alapvetõen olyan, mint 2000 éve, ma is megfeszítenék Jézust, ha felbukkanna, biztos bezárnák egy jó kis egyházi fenntartású idegszanatóriumba.

Nem kötelezõ, de az út mindenki elõtt nyitva áll. A bölcs elfogadja a tanítást, az ostoba meg szenved tovább. Ezt úgy mondják, hogy a bölcs hagyja magát vezetni az úton (szellemi út, nem fizikai), az ostoba meg vonszoltatja magát.

”a biblia módszere, útja a kapcsolatra a helyettes áldozat. azaz jézus. nem neked kell a gyémánt utat megcsinálnod, azt az isten végezte el.”

Tévedsz, azt egy ember csinálta végig, és istenné vált, és sokan követik a példáját. Sajnos ha Jézus hátra fordulna azt kellene látnia, hogy nem követi senki! (max. azt hiszik az emberek, hogy követik, de ez már régen nem az az út, kb. Jézus halála után ki is siklott…)

”buddha azt tanítja, ne légy ember. légy inkább isten. tagadd meg emberséged.”

Légy ember, és válj istenné! A szenvedés forrása a vágy! Szabadulj meg a vágyaidtól, szabadulj meg a szenvedélyeidtõl, válj ösztönlénybõl szellemi lénnyé! Én permanensen ezt csinálom, úgy próbálok megszabadulni ezektõl, hogy kiélem õket! ;) Végül is lehet benne valami: jóból is megárt a sok, ill. mindent meg lehet unni egyszer. ;)

„a feltámadás logikus a biblia gondolkodása mentén: a lényeg ebben is a személyesség, a személyes kapcsolat. a nirvánából ezek hiányoznak, a személyes istennel együtt.”

Az a helyzet, hogy a világegyetem tágul, és nem lesz nagy reccs (és ebbõl következik, hogy nagy bumm sem lesz megint), csak üres, sötét sivárság, mert minden csillag fénye kihuny egyszer, és egy túlnépesedett felperzselt Föld (ha és amennyiben a bibliai feltámadás Mariska néni szerinti olvasatát nézzük. Persze Mariska néninek a Jehova Tanúi Feltámadunk! OKJ-s tanfolyamon azt mondták, hogy az oroszlán majd együtt legelészik a báránnyal, meg minden üde zöld lesz, meg fiatal is lesz, mint a fia (úúh :S ), meg az isiásza sem fogja gyötörni). Én a lóvét kapásból visszakérném, és inkább egy reiki vagy jóga tanfolyamba invesztálnám. Legalább az isiásza rendbe jönne… :)

”csinálni nem lehet valamit anélkül, hogy ne hinnél benne. a buddhista gyakorlatokat sem. te egyébként csinálod, vagy csak reklámozod?”

Mi itt a creative team-nél azt valljuk, hogy nem keverjük össze a munkát a magánélettel! :)

”ha nem akar téríteni, az talán azért van, mert nincs benne olyan igazság, amirõl feltétlenül tudnia kell mindenkinek.”

A jó bornak nem kell cégér, a lényeg az, hogy az ember maga találjon rá a fényre, a többiek meg csak tapogatózzanak a sötétben ameddig jól esik.

Nem lehet mindenki a classica philologia professzora, vagy teológus, vagy vallástörténész, filozófus, de van mindenkinek agya, és elgondolkozhat azokról, amiket innen –onnan hal, lát, olvas, tapasztal. A kanonizációval az a bajom, mint általában az összes egyházi intézkedéssel: az csak a saját maguk érdekeit szolgálják, nem pedig az emberekét, és mivel nincsenek jó történelmi tapasztalataim az egyház ténykedésével (ámokfutásával) kapcsolatban, így jogosan élek a gyanúperrel, hogy a világ átbaszását nem ma kezdték…

azokról a bizonyítékokról beszélsz, amiket féltve rejtegetnek a vatikánban? Én arról!


„De ha megbánást színlelek, és a pap részesít az áldozás szentségével, és feloldoz, akkor már tiszta lap van!!!! Ez is dogma, a pap feloldozott, istennek ezt el kell fogadnia! … az isten nem fog úgy ugrálni, ahogy egy pap fütyül, nyugodj meg.”

A katolikus dogma szerint az egyház szava isten szava!!! Tehát amit az egyház papjai mondanak, tanítanak, tesznek a szent liturgia szerint, azt isten mondta, isten jóváhagyásával teszik! Mivel isten mindenható, csalhatatlan, így nem kerülhet ellentmondásba önmagával, mert akkor feje tetejére állna a világ ( a nagy mû, 6 napos világ) (errõl szól a dogma c. film poénözönnel körítve), így istennek egy választása van: védeni a mundér becsületét!!! :P
10/10
offtopic
Anditos 2009 jan. 12. - 20:04:19 10/10 Előzmény Finneas33
(250/524)
Na de honnan tudod, hogy nehéz gravitáció nélkül?! Ráadásul a 40-hez közel kifejezetten elõnyös hatással lehet bizonyos testrészekre, amik amúgy már lassan megadják magukat a gravitációnak.:-)
10/10
ottofon 2009 jan. 12. - 19:42:16 10/10 Előzmény Finneas33
(249/524)
http://tv.animare.hu/tvmusor.aspx?id=91e946bc592f0245529a671a615fa98934

Erre gondolsz? Mert valóban ígéretesnek látszik ahogy a sorozat többi része is. Köszönöm a tippet, biztos nem hagyom ki.
Finneas33 2009 jan. 12. - 17:51:45
(248/524)
fú már látom is magam elõtt, ahogy a gyermekkorotok titkos vágyainak beteljesülését analizáljátok, meg meséltek egymásnak a húrokról, meg kvazárokról , meg neutroncsillagokról, és szó sem esik a földi örömökrõl... gravitáció nélkül nehéz!!! ;)Én maradok,és majd küldöm utánatok fénysebességgel, hogy mire gondoltam! ;)
Finneas33 2009 jan. 12. - 17:44:52 Előzmény Rádiócsillagász
(247/524)
hát igen, szép-szép a szuperhúr elmélet... basszanak meg, ha értem! :S
10/10
offtopic
Anditos 2009 jan. 12. - 12:33:53 10/10 Előzmény Finneas33
(246/524)
Hát igen, lenne közös témánk, az tutti, a hosszú úton. :-)
(Gyerekkoromban csillagász akartam lenni, és amatõr szinten mindmáig nagyon érdekel minden ezzel kapcsolatos téma.)
Finneas33 2009 jan. 12. - 09:55:33
(245/524)
Ej, Fanni! nem figyelsz rám. :( én már mondtam, hogy nem megyek! már csak ilyen földhöz ragadt ösztönlény vagyok. ;) Nem tudnám itthagyni a szeminarista haverjaidat! ;)