Téma: Kapcsolat

10/10
savernake 2009 jan. 09. - 10:35:03 10/10
(144/524)
"Ez az egy azonban ne legyen elrejtve elõttetek, szeretteim, hogy egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendõ, és ezer esztendõ mint egy nap"
(2Péter 3,8)
Hoppá...akkor lehet, hogy mindez szó szerint értendõ?
Szabibéby22 2009 jan. 09. - 10:18:28
(143/524)
Csak annyit tudok hozzászólni a már itt leírtakhoz, hogy teljesen magával ragadott a film, elgondolkodtató mûremek.
Nagyonm örülök annak, hogy végre ezt a filmet is leadták a tévében.
Érdemes volt végig fent maradni, nem is lehetett belealudni, hiszen nézette magát.
Jodie Foster alakítása lenyûgözõ volt, mást el sem tudtdam volna képzelni helyette. (A "vallatásnál" együtt sírtam vele.) Matthew McConaughey-val tökéletes "párost" alkottak. Tökéletesen összeillett a két szereplõ. :)
Azt hiszem az elkövetkezendõ napokban megnézem még néhányszor... :)
7/10
zee944 2009 jan. 09. - 09:54:58 7/10
(142/524)
Ez nem fikázó beszólás, csupán a tényt állapítottam meg, hogy pocsék a szinkron minden tekintetben. Aki ezzel nem ért egyet, az vagy csak ezzel látta a filmet, vagy hülye. Borzasztóan lefordított, áltudományos szakkifejezések hangzottak el, amik az eredetiben nincsenek (vagy nem ennyi), meg idióta, magyartalan mondatok, csodálkoznék, ha a fordító egyáltalán magyarul normálisan beszélne. A technikai szakismerete meg végképp zéró, pl. fingja sincs, mi az a félkép, mire utalhat a CQ (Seek You, lefordította CÉKÚnak), volt ilyenekbõl egy rakás. Semmiféle nagyszerû emberek munkájáról nincs szó, balfaszok munkájáról igen. Így élvezhetetlen tévéfilmes moslék lett az egészbõl.
10/10
savernake 2009 jan. 09. - 09:17:24 10/10
(141/524)
Szerintem is pazarul kivitelezett, gondolatébresztõ film. Ami engem különösen megérintett, amit "üzenet"-nek éreztem, az az, hogy az életben sokkal fontosabbak az IGEN-ek, mint a NEM-ek. Ellie életében sokkal több volt a szomorú esemény, mint a pozitív. De a sok-sok rosszat, csalódást, árulást, kudarcot végül is zárójelbe tette az az egyeteln élmén
y, amit az utazás alatt átélt. A belsõ béke, megnyugvás, hit megtalálása jelentéktelenné zsugorította az elszenvedett megaláztatásokat, a mellõzést meg a többi rossz dolgot.
10/10
Rádiócsillagász 2009 jan. 09. - 08:32:21 10/10
(140/524)
Hát látom, van itt pro-kontra mindkét fél részérõl.
Amit a film produkál, az csodálatos dolog..elgondolkoztató.
Mindent leszámítva, kiváló film, nemhiába került több tízmillió dollárba az egész annó.
Mi akik benne dolgozunk mint amatõr rádiócsillagászok, az tudom mondani társaimmal, hogy egy csodálatos dolog a világegyetem.
Sokan nem tudják elképzelni sem, hogy mi is van (odakinnt), de egy pár sorba leírom az élményeimet a kutatásainkkal kapcsolatban.
Sokakkal beszéltem már,és el sem tudják képzelni például
mien az amikor a jupiter felé irányítjuk a rádióteleszkópot, és a rajt lévõ viharok hangját hallgatjuk.
Itt 700 millió Km távolságról beszélek.
Vagy pld. a "Cassiopeia A" , ami szintén érdekes hangokat hallat.
A Nap, vibráló hangja, vagy az égi egyenlítõn zajló tevékenységek például.
Mi közös pjojectbe vagyunk a NASA Radio Jove projectjével.
Parányi obszervatóriumunk egyedülálló magyarországon, azt szoktam mondani elõadásaim, alkalmával, hogy mi a kép mellé hangot is adunk.
Akit érdekel a témakör az látogasson el a honlapunkra.
www.hrao.hu

Sári Gábor
RA Optician

UI:Ha valkinek meglenne a regény (Kapcsolat), kérem írjon nekem.
8/10
pacso 2009 jan. 09. - 07:02:49 8/10
(139/524)
Ez nagyon tetszett, nagyon érdekes kérdéseket vet fel
9/10
pozsizsuzsi 2009 jan. 09. - 06:42:24 9/10
(138/524)
Úgy kellett ez a film már, mint egy falat kenyér. (Az Armageddont követõen különösen).
Pazarul kivitelezett, jól felépített forgatókönyv, csodás látványvilág, (nekem a "ketyere" is nagyon tetszett), a sci-fi legjobb hagyományait idézõ, gondolatébresztõ, jó sztori, remek szereplõgárda, örülök neki.
wild rover 2009 jan. 09. - 02:01:05
(137/524)
nagyon érdekes dolgokról beszélgettek így a film kapcsán :). szerintem ez úgy van, hogy vallásra és tudományra is egyformán nagy szükség van, csak más módon. a lényeg, hogy egyik se nyomja el a másikat. azért az inkvizíció súlyosabb volt, hogy számos nagy elmét kivégeztek "eretnekségért", de a felvilágosodás és bizonyos utána következõ eszmerendszerek elvakult vallásellenessége sem jó, sõt.

én azt gondolom, hogy a vallás (lényegében bármely világvallás) szerepe nem a világ magyarázata, hanem a gyakorlatban az erkölcsi iránymutatás, egyfajta rávezetés a helyes életre (ahogy õk látják), és a közösség kialakítása. mert az ember társas lény, jót tesz, ha valamilyen közösséghez tartozik, és a híveknek ez az összetartozás is sokat ad.

a tudományról viszont elmondható, hogy fejlõdik, elõrehalad, és az egyes változó paradigmák mentén képes lesz egyre jobban megmagyarázni a világot, legalábbis azt, amit megérthetünk belõle, mert az emberi képességek igencsak végesek, és valószínûleg egy szinten túl nem juthatunk el, legalábbis jelenleg nagyon úgy tûnik. de a tudomány nem pótolja az iránymutatást és a közösséghez tartozást, tehát ezekhez szükséges a vallás. (ahogy én jelenleg látom, lehet tévesen...)
10/10
NANU...! NANU...! 2009 jan. 09. - 01:57:04 10/10
(136/524)
-Szerintem, jó kis film...
Akárki, akármit is mond, vagy ír.
Van egy SETI program, amihez lehet csatlakozni és részt lehet venni a kutatásban.
-Csak az a kérdés, hogy nem-e átverés csak az egész...?
Én azt gondolom, hogy az is, egyfajta kém program...
Mivel, amirõl nem tud az ember az nem fáj...
ondok 2009 jan. 09. - 01:22:41
(135/524)
A tudománnyal meg az van ,hogy nem bocsátkozik filozófiai kérdésekbe,nem tételez fel magyarázatnak semmit csak ami t megtapasztal ,bebizonyít.Ámbátor mivel ez nem olyan egyszerû dolog alegnagyobb tudósok között is vannak vallásosok pl Heisenberg is az volt ,szerinte az elektronnak valamiféle önálló akarata van.Pl az õ határozatlansági relációja az egyik bizonyíték arra ,hogy az emberi tapasztalás elvileg is véges ,mert pl egy részecskének a helyét és sebességét egyidejûleg nem lehet meghatározni.Ill. azzal ,hogy valamit megmérünk ,már meg is változtattuk avalóságot.
ondok 2009 jan. 09. - 01:16:16
(134/524)
Nos bár én is a tudományos világkép felé hajlok ,azért azt mondom ,hogy nem ennyire egyszerû a kérdés,mert akkor van egy klasszikus kérdés,ha Isten pl mindent megtehet ,akkor tud e olyan követ teremteni ,amit õ sem bír felemelni?:)
nem ennyire vulgáris aprobléma,hogy akkor õt ki teremtette,mert gondolj bele ,az hogy az anyag öröktõl van az legalább annyira felfoghatatlan mint az Isten örökkévalósága.vagy az ,hogy az universumon kívül mi van pl?térben végtelen az mit jelent ? Ember nem tudja megérteni.Az alapvetõ különbség az az ,hogy a világ anyagi v. szellemi természetû e? van e valamilyen programozó az universumban vagy csak maguktól futnak a programok?
Úgy gondolom ,ha van is szellemi valami ,ami nem anyagi ,az nemigen foglalkozik Józsi bácsi problémáival.Mivel az ember anyagból van ,lehet ,hogy van valami ,amit elképzelni sem tud.Olyan dolog ez mint amikor egy kétdimenziós lénynek akárnád megmagyarázni a harmadikat.szóval nem olyan egyszerû kérdések ezek.
10/10
ottofon 2009 jan. 09. - 01:16:04 10/10
(133/524)
Sajnos mi csak földhözragadtan tudunk gondolkodni. A "ki teremtette Istent?" kérdés épp oly megválaszolatlan és értelmetlen mint a "mindig is létezett" vagy a hogy keletkezhetett ez a rengeteg anyag a világban a semmibõl. Vagy a "végtelen". Szerintem (és a film szerint) Istent mi teremtettük nem õ minket. Számomra az is épp elég hihetetlen hogy ebben a pillanatban is közel 1700 Km/ óra kerületi sebességgel haladunk a Föld kerületén, vagy hogy több mint 100000 Km/óra sebességgel halad a Föld bolygó a naprendszerben. És ebbõl mit sem érzünk.
ódorfanni 2009 jan. 09. - 01:12:13
(132/524)
remélem tudod, hogy ez ostobaság. nincs benne semmi logika. ha feltételezed, hogy a világot teremtett és teremtõ részekre lehet osztani, akkor azzal a teremtõt kiveszed a teremtett kategóriából. ez elemi logika, egy tudományban bízótól elvárható volna.
8/10
kol3 2009 jan. 09. - 01:05:32 8/10
(131/524)
Na ez már nekem is eszembe jutott párszor..
Steve1 2009 jan. 09. - 01:03:46
(130/524)
Engem csak egyetlen kérdés izgat, ami azonban a hívõket egyáltalán nem a jelek szerint. Oké... Isten teremtett mindent. De ki teremtette Istent? Azt hiszem, hogy erre lenne egy logikus válaszom, de mivel mondtam, hogy nem avatkozom mások vallásos meggyõzõdésébe nem lényeges.
ondok 2009 jan. 09. - 01:03:25
(129/524)
Az elsõ résszel egyetértek,azzal nem hogy milyen szándékok miatt nem vagyunk kapcsolatban eddig,mert minden civilizációt érdekel a másik ,függetlenül attól ,hogy zavar e vizet v. nem.minket is érdekel a hangyaboj,még kommunikálnánk is velük ,ha lehetne.
8/10
kol3 2009 jan. 09. - 01:02:16 8/10
(128/524)
Érdekes...
ondok 2009 jan. 09. - 01:00:12
(127/524)
Mindent a tudomány alkotott ,a vallás csak egy filozófia,ezt még az egyházak sem tagadják.
ondok 2009 jan. 09. - 00:57:21
(126/524)
A lényeg az az ,hogy az ûrhajóban ülõnek nem ugyanolyan gyorsan telik az idõ ,mintaki a földi koordinátarendszerben méri ,ez az Einstein féle elmélet lényege.Ezt kísérletileg is igazolták,mert két azonosan járó nagyon pontos atomórát vettek .Az egyiket feltették egy szuperszónikus repülõre ,ami megkerülte vele a földet ,és amikor leszállt,az õ órája egy nagyon kicsivel kevesebbet mutatott ,mint a földön maradt óra.Pedig ez meg sem közelítette fénysebességet.Abban a tartományban már akár egy mp egy földi évtized is lehet.ha elérnénk a fénysebességet ,akkor gyakorlatilag megállna az idõ .túlhaladni meg pont azért nem lehet ,mert akkor megfordulna az ok és az okozat ,elöbb halnánk meg mint ahogy nmegszülettünk pl.
10/10
ottofon 2009 jan. 09. - 00:57:11 10/10
(125/524)
A filmbõl sokat lehetne idézni. Nagy pazarlás lenne ha ebben a végtelen világûrben csak a Földön lenne élet. Az már rég nem kérdés hogy van-e máshol is, csak az a kérdés hogy hol és milyen szintû civilizációk vannak. Szerintem sokkal valószínûbb hogy civilizáció ezrek vannak, de a sokkal fejlettebbek és nem kiváncsiak annyira ránk, hisz nem sok vizet zavarunk a világegyetem sorsában, még a naprendszerünket is épp hogy el tudjuk hagyni. Épp úgy ahogy mi sem foglalkozunk egy afrikai hangyabojjal. Nem akarunk velük kommunikálni maximum vizsgálgatjuk õket ahogy minket is a fejlettebb civilizációk akik vélhetõleg a filmbéli módon közlekednek nem az alacsony hatékonyságú fénysebességgel.