Zolkó 2007 márc. 13. - 00:44:28
(49/309)
És ugye ne feledkezzünk meg a mi kitûnõ Szamócánkról, akinek majdnem sikerült elcsípni az egyik szerepet. De melyiket is?:)) Csak arra emlékszem, hogy már az 5-ben benne volt, és ingyér vállalta volna, ezt Õ mesélte anno.
Zolkó 2007 márc. 12. - 19:15:36
(48/309)
Viszont van olyan ritka kivétel, amikor nem mindegy, hogy híres vagy kezdõ színészt keresnek. Amikor a készítõk azt szeretnék, ha nem a húzónevek, hanem a történet (esetleg+rendezõ) adja el a filmet. Erre a legjobb példa a sokat emlegetett Schindler, vagy a Jurassic park (hogy mért egy névhez kötõdik ez a két film, sebaj, bizonyára merõ véltetlen:) ). Annakidején Spielberg is mondta, hogy nem nagy neveket kerestek a Schindlerhez, mert nem akarták, hogy az ismert arcok elvonják a figyelmet a történettõl. És kitûnû színészeket találtak ezekhez.
És chief, mi az hogy ma??:))
Pocokka 2007 márc. 12. - 17:28:51
(47/309)
ohh Leonardo DiCaprio... legeslegjobb pasi XD yoooofilm
zszoltan 2007 márc. 12. - 14:57:45
(46/309)
De nincsen tökéletes színész. Minél ’karakteresebb’ egy színész ’lénye’, annál nehezebb elrejtenie bármilyen maszk alá igazi énjét. Ezt a film készítõinek kell megtennie helyette. „Bocs, de erre a szerepre nem téged kérünk fel, bár te vagy ’A legjobb’. De neked ez a szerep nem állna jól.”
Egy színházban más a helyzet. Eleve nem olyan kosztümös, mint a film. Tudjuk, látjuk, hogy díszlet – benne a színészek arca, testalkata – nem illeszkedik pontosan a történetbe. És ezt egy színházban ülõ nézõ elfogadja, úgy megy be a terembe, hogy ’csak egy színházi elõadást’ fog megnézni. Egyes színházakban mind a mai napig ’farsangi’ maszkot viselnek…
zszoltan 2007 márc. 12. - 14:56:55
(45/309)
A tehetséget én elsõsorban abban mérem, hogy egy drámai jelentben a szájából elhangzottak mennyire maradnak emlékezetesek. Szerintem ezért keresik a nagy filmekhez a jó színészeket (most mindegy, hogy már bizonyított vagy még kezdõ): a film mondani akar valamit, és ez ne azon múljon el, hogy laposan adják elõ.
Egy másik jó mércéje lehet a színészi tehetségnek, hogy sok szerepben láttad: jókedvû, cserfes, komoly, mérges, egyszerû, filozofikus; és mindezek hihetõ, valós emberi megnyilvánulásoknak tûntek az õ elõadásában.
zszoltan 2007 márc. 12. - 14:55:46
(44/309)
"Hanks csupán egy szerencsés ember, akire csupán Forest Gump alakja illett, Spielberg pedig már a Schindler listájával alaposan lejáratta magát elõttem!"
Majd kinövöd! 10 éve még én is teljesen másképp láttam ezeket a dolgokat.
Egyébként a Schindler listájáról csak annyit: Elõször gimiben láttam, és akkor el is határoztam, hogy többé meg nem nézek ’Oscar-díjas mûvészfilmeket’. Most meg ott van videókazira felvéve, hogy akinek szüksége van rá, annak ne csak ajánlani tudjam a megnézését, hanem oda is tudjam adni (vagy vele együtt megnézni).
Zolkó 2007 márc. 12. - 08:53:12
(43/309)
A felfordulás lehet, hogy kissé könnyelmû kijelentés volt, mert mindjárt "bele is lesz kapaszkodva":) De azért bízom benne, hogy lappang valahol Dávidban egy kis humorérzék is, és nem volt az a kommunista irodalmazás oly komoly:)) Én legalábbis nem vettem annak.
Zolkó 2007 márc. 12. - 08:16:20
(42/309)
Pedig egyrészt igenis arról van szó, hogy jó volt-e, amit csinált, másrészt persze, hogy az ember legtöbbször a színész miatt nézi meg a filmet, hisz eddig bizonyította az addigi filmjeivel, alakításaival, hogy valószínûleg ebben sem fogok csalódni. Erre meg nehogy azt mondd, hogy Te általában nem a színész miatt nézed meg a filmet, mert menten felfordulok:)
A Lilja 4evernél is biztosan megjegyzed az ismeretlen színész nevét, és a legközelebbi filmje már õmiatta kezd el érdekelni.

"Ezért van az, hogy sokszor egy "varázsló" színészt az általa eljátszott karakterrel azonosítanak." -ez csak akkor igaz, ha a színésznek az az egy filmje, vagy alakítása sikerült jól. Ha már bebizonyította, hogy többféle karakter megformálására képes magas színvonalon, ugyanolyan varázslással, akkor ez az állítás érvényét veszti.

Ezenkívül nem értem, hogy miért kéne elolvasni a könnyebb megértéshez a könyvet. Ha könyv nélkül nem tudom teljes egészében megérteni a filmet, akkor megette a fene az egészet. Egyszerûen más élmény a kettõ, önállóan kell, hogy mûködjenek, egymás segítsége nélkül.
Zolkó 2007 márc. 09. - 17:22:48
(41/309)
Nem igazán értelek. Teljesen értelmes és logikus dolgokat mondasz, és idõnként(!) egyet is értek veled, aztán meg egy olyan butaságot... Dustin Hoffman komédiás?? Amit az Esõemberben, Kramer kontra Kramerben, Mondvacsinált hõsben, Aranyoskámban és még sorolhatnám nyújtott, azt Te ennek látod?
A tehetség nem szubjektív dolog. Azt észre lehet venni akkor is, ha nem tetszik az ember. Amirõl Te beszélsz, az a szimpátia kifejezésre jobban illik.
Facing.the.Plastic 2007 márc. 09. - 16:08:31
(40/309)
WoW...oszinten mondom (irom) elvezem a kettotok ertelmes vitajat...komolyan..regen elveztem ennyire vmit olvasni ezen a forumon...koszi :))))

bocsi de ezt muszaj volt... :D

Kapj el, ha tudsz...szorakoztato egy kis film :) nekem tetszett, es Tom Hanks es Leonardo dicaprio egeszen ott van a filmeben..marmint persze, hogy ott vannak, de atvitt ertelmben... :-)))
Zolkó 2007 márc. 09. - 09:08:44
(39/309)
Nem tudtam, hogy honnan a neved, nem vagyok egy nagy cápafan, de ez már úgy kikívánkozott belõlem:))
Cruise-al kapcsolatban nem pont az Esõemberre gondoltam, mert ahhoz õ nem sokat tett hozzá. Inkább a Született júli 4.-én, Tágra zárt szemek, vagy az Impossible filmek, amik a maguk nemében mind jó filmek. Spielberget meg én sem értem, mért favorizálja annyira. Biztos jó haverok:)
Zolkó 2007 márc. 08. - 22:03:37
(38/309)
Itt inkább arra gondolhatott kedvenc szakácsnénk, hogy vannak színészek, akiket nem az alakításai miatt szeretünk, hanem csak egyszerûen jó filmjei vannak. És Bruce Willis is ilyen. Nálam is van ilyen, pl. Harrison Ford, vagy Tom Cruise 1-2 filmje és még sorolhatnám.
8/10
Vikke 2007 márc. 05. - 14:49:24 8/10
(37/309)
Így van! Tom Hanks-et nem lehet nem szeretni (-:
kevinspéci 2007 márc. 05. - 09:00:13
(36/309)
Mennyé agydokiho!
8/10
Vikke 2007 márc. 04. - 20:11:14 8/10
(35/309)
Spielberg-et én se bírom viszont Tom Hanks a 2. kedvenc színészem aki mindig újat tud mutatni, ebben a filmbn is.Nem is kimondottan a karakterével hanem az egyéniségével. Ha olyan filmet nézel amiben Tom Hanks szerepel az szerintem már elõre leírja a filmet, márcsak az erõs jelleme miatt is érdemes megnézni mert az már eleve színessé teszi a filmeit.
8/10
Vikke 2007 febr. 25. - 17:21:01 8/10
(34/309)
Izgalmas. Az ember el se hinné, hogy igaz történet.
Redfield 2007 febr. 16. - 18:14:38
(33/309)
Állítólag a legelején õ az öregember. az igazi.
ReBii 2007 febr. 16. - 16:45:09
(32/309)
Imádom ezt a filmet! Amit Di Caprio és Tom Hanks csinál :D Egyszerûen mesés :D
Johnny English 2007 jan. 16. - 22:07:36
(31/309)
Amit ebben a filmben lemûvel ez a csávó, az valami félelmetes. Ami csalást megcsinálhat valaki, azt õ megtette. Szenzációs film!
rockertoro 2007 jan. 16. - 19:47:39
(30/309)
hm, nem tudom, elég sok filmet láttam eddig, és ez tetszett. sztem nem unalmas az eleje se a vége se, engem végig lekötött a film, és van egy légköre, az égésznek, ami sztem nagyon jó. nekem tetszett, és én nem tartom magamat átlag amerikainak, az igényeimet sem. :)